IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

25 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cresterea parului si stoparea caderii parului, scheme tratament, masti, solutii
walpurgik
post Apr 12 2006, 12:23 PM
Post #11





Musafir






oh, da, mirosul! Eu mi-am pus intr-o seara cu petrol, si pe langa ca nu am dormit toata noaptea, intr-adevar de pe pielea capului s-a simtit mult timp un vag miros de usturoi. De aia ziceam cine e disperat si are conjunctura favorabila si disponibilitate temporala. Calitatile sunt exceptionale, efectele secundare olfactive nedezirabile.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
someday
post Apr 27 2006, 02:36 PM
Post #12





Musafir






de aproape 2 luni de zile iau niste vitamine de la Amway, Nutrilite se numesc sunt 90 de pastile si chiar au efect! mi le-a recomandat o prietena care le stia la randul ei de la o alta prietena ca dupa o luna si ceva de la administrare a inceput sa i se regenereze parul. nu prea am crezut-o dar pana la urma le-am luat si chiar am inceput sa vad fire de par crescute si mai inchise la culoare(eu am parul natural saten deschis). astept sa termin cutia dar cu siguranta imi voi mai lua una.
pe eticheta scrie: supliment alimentar de biotina, vitamina c si colagen recomandat pt par, unghii si piele!
(IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/tongue.gif)
cand am recitit ce am scris parca suna a reclama.... (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Apr 27 2006, 02:47 PM
Post #13


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Eu am incercat Revalid. E foarte bun. Se foloseste acest tratament timp de 3 luni. Plus: masca de placenta, balsam si sampon de la Lush, care sunt super, masca de ulei de masline, ou....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laryss_A
post Sep 7 2006, 05:19 PM
Post #14


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,448
Joined: 13-January 06
From: in the middle of nowhere
Member No.: 149



aduc pe prima pagina topicul acesta pentru ca am niste mari probleme cu caderea parului , dupa o perioada destul de stresanta , m-am trezit ca imi cade suvite-suvite de am ajuns sa-mi fie frica sa ma mai spal pe cap . am fost la dermatolog si mi-a recomandat Beauty Hair capsule si am inceput sa le iau de cateva zile. voiam sa va intreb ....a mai luat cineva aceste pastile? stiti daca au vreun efect? mai auzisem de vitamine pentru par de la wallmark insa acestea de le iau mi le-a recomandat medicul asa ca am optat pentru ele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Sep 13 2006, 10:14 AM
Post #15


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



eu am Phytocyane de la Phytology si mi se pare foarte bun, nu mai imi cade parul, lasa parul super, plin de volum, pare mult mai des si sincer am observat ca si creste mai repede..eu am avut si Phytorhum, care este de asemeni foarte bun si in mare parte mi-am rezolvat problema caderii parului cu el..mie imi place mai mult Phytocyane, dar este sampon tratament si nu poate fi folosit tot timpul..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Sep 13 2006, 10:29 AM
Post #16





Musafir






si mie imi cade parul RAU in ultimele luni.
am tuns cam jumatate din el dar degeaba.
o prietena mi-a recomandat produsele kallos- m-am aprovizionat ieri cu balsam si masca de par.
rezultate bune am avut in trecut si cu produsele aslavital (masca mai exact)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mari
post Jan 5 2007, 11:42 AM
Post #17


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 1
Joined: 5-January 07
Member No.: 945



QUOTE(sweet_girl @ Sep 13 2006, 02:14 PM) *
eu am Phytocyane de la Phytology si mi se pare foarte bun, nu mai imi cade parul, lasa parul super, plin de volum, pare mult mai des si sincer am observat ca si creste mai repede..eu am avut si Phytorhum, care este de asemeni foarte bun si in mare parte mi-am rezolvat problema caderii parului cu el..mie imi place mai mult Phytocyane, dar este sampon tratament si nu poate fi folosit tot timpul..


Puteti sa-mi spuneti dupa ce perioada de tratament cu Phytocyane a inceput sa creasca noi fire de par.
multumesc

stie cineva dupa ce perioada de tratament cu Phytocyane incepe sa creasca par nou.multumesc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
In_grid
post Feb 7 2007, 06:29 PM
Post #18


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 22
Joined: 21-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,073



QUOTE(Szimcsi @ Apr 27 2006, 02:47 PM) *
Eu am incercat Revalid. E foarte bun. Se foloseste acest tratament timp de 3 luni.



Eu nu recomand Revalid. Efectul dispare imediat dupa incetarea tratamentului, si, in plus, provoaca pofta de mancare.
Rezultatul: bani mai putini in portofel, si kilograme mai multe. (IMG:style_emoticons/default/huh.gif)

Oricum, sunt de parere ca orice medicatie interna trebuie prescrisa de un medic, dupa analizele de rigoare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Feb 7 2007, 06:47 PM
Post #19


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Eu acum sunt in a doua luna de Revalid. Am mai folosit si inainte si nu am avut probleme cu caderea parului multi ani. Si nici pofta de mancare nu am mai mare decat de obicei. Totul tine de autocontrol (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
In_grid
post Feb 8 2007, 12:09 AM
Post #20


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 22
Joined: 21-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,073



Ok, daca tie iti "prieste", da-i inainte! Asta e o dovada in plus ca fiecare organism e diferit, si nu e recomandabil sa luam pastile "dupa ureche", ci numai dupa o analiza atenta.
Eu doar mi-am spus parerea, nu fac anti-reclama (Doamne fereste), dar e mai bine sa fii informat si sa previi decat sa vindeci (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

25 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 08:33 AM