IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

33 Pages V  « < 30 31 32 33 >  
Reply to this topicStart new topic
> Henna
caitriona
post Apr 8 2009, 12:24 PM
Post #311


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 147
Joined: 2-December 07
Member No.: 2,761



am revenit.nu a iesit negru parul dar s-a mai inchis si nu mai are tente rosiatice,exact ce vroiam.am stat 3 ore.
voi cum reusiti sa nu va faceti baia harcea parcea in timp ce aplicati henna ? nu va cade de pe par ?mie cam da si am bagat capul in cada si asa am aplicat-o ,nu prea a iesit uniform .compozitia trebuie sa fie mai moale sau cum?stiu ca va stresez cu intrebari dar sunt incepatoare.multumesc fetelor
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Apr 8 2009, 08:28 PM
Post #312


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



Eu ii dau o consistenta de crema groasa apoi iau cu mainile inmanusate si pun pe cea mai mare partea parului, efectiv ung parul, pe alocuri folosesc pensula. Infasor capul cu folie si stau vreo 2 ore, ma clatesc cu apa din abundenta si folosesc si balsam la clatire daca e nevoie. Avem cam aceeasi lungime de par deci merge figura
Go to the top of the page
 
+Quote Post
caitriona
post Apr 8 2009, 09:59 PM
Post #313


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 147
Joined: 2-December 07
Member No.: 2,761



multumesc cleo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marioana
post May 2 2009, 12:47 PM
Post #314


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 126
Joined: 17-January 08
From: Timisoara
Member No.: 3,059



Ce nu inteleg eu e de ce henna Sonia nu se comporta la fel ca in filmul acesta: http://www.youtube.com/watch?v=OObcuc6KpA4.
Am facut-o destul de subtire, acum ca stau cu ea in cap mai curge pe langa urechi, si totusi cand am aplicat-o nu avea acceasi consistenta ca cea din film. Cea din film mi se pare ceva de genul namol, adica efectiv se prinde de par, la mine mai mult se facea cocoloase si pica. Si am facut-o cu suc de lamaie si apa calda doar si am lasat-o sa stea 12 ore.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post May 2 2009, 01:20 PM
Post #315


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



marioana ai pus prea multa apa si nu ai amestecat cum trebuie (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

trebuie adaugat putin cate putin ca sa stii cand sa te opresti si sa obtii un piure mai grosut

figura cu 12 ore n-am facut-o niciodata, eu incep cu amestecul si pana imi pregatesc tot ce trebuie, maglavaitzul isi schimba culoarea si sint gata sa purced. Am incercat intr-o vreme si cu adaosori gen: boia si vin rosu si alte minuni din ce-am citit pe internet sa fie culoarea mai faina, mai intensa insa n-am remarcat nimic in plus. Lamaia nu strica insa trebuie doar putina rabdare cand amesteci totul. Mie incep sa mi se indeseasca firele albe, nu-i catastrofa inca, dar ma gandesc cu groaza ca la un moment dat va trebui sa ma intorc la vopseaua chimica. Daca s-ar putea as sta cu henna pana la adanci batraneti.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post May 2 2009, 03:11 PM
Post #316


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Cleo mami se face cu henna dintotdeauna, are si ea fire albe destule si henna le acopera, chiar daca nu iese aceeasi nuanta ca la firele castanii pe ea n-o deranjeaza. Are un par bogat si stralucitor (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post May 2 2009, 03:43 PM
Post #317


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



mersi bebe
firele care-s albe ies foarte rosii si acum imi place sa vedem mai tarziu

si eu sint extrem de multumita de parul meu.
de la vopsea nici cret nu mai era, se facuse ca o matura si n-am facut niciodata nimic extrem, n-am fost blonda niciodata deci nuante de roscat si vopsea ''de calitate''
Cert e ca parul meu e tare sensibil si nu suporta se pare agresiuni

De cazut imi cade insa acolo e o problema interna si henna nu poate ajuta cu nimic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marioana
post May 2 2009, 06:24 PM
Post #318


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 126
Joined: 17-January 08
From: Timisoara
Member No.: 3,059



Problema mea nu era ca a fost prea subtire ci faptul ca nu se intinde. Nu inteleg de ce, arata bine in bol, si cand o intindeam se strangea toata si se facea cocolase si pica...de parca ar fi fost prea groasa...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post May 2 2009, 09:15 PM
Post #319


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Cleo poate amesteci 2 nuante si asa se mai potoleste roseata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
janis
post May 18 2009, 08:20 PM
Post #320


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 425
Joined: 7-June 08
From: In nori...
Member No.: 4,029



Am cumparat azi Henna Sonia- Castaniu deschis. Maine il si incerc, sper sa-mi iasa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

33 Pages V  « < 30 31 32 33 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th April 2024 - 02:36 AM