IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> ACNEE:Mai au ce sa ne spuna medicii dermatologi ?
Ariana
post Jul 1 2006, 08:33 AM
Post #1


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Am fost ieri la dermatolog intr-o incercare disperata de a mai face ordine in cireada mea de elefanti care in ultimele luni a fost destul de nasoala.
Medicul se zvoneste ca e cel mai bun din Timisoara si intr-adevar parea ok doar ca la sacul de informatii cu care eram eu inarmata in urma discutiilor cu voi a parut destul de dezorientat.

Cred ca fiecare ne-am stabilit deja produse preferate.Am invatat sa ne cunoastem reactiile pielii in functie de diversele creme pe care le-am incercat.Eu am senzatia ca noi nu mai prea avem ce cauta pe la medici dermatologi pentru problema noastra.(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Chiar ma gandeam ca in ultimii doi ani de cand am inceput sa povestesc cu voi tot felul de chestiute am invatat o gramada.Iar Angelito a noastra este un adevarat inger vis-a-vis de problema asta. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Chiar nu stiu de unde atata rabdare pentru problema fiecareia dintre noi.

Dar sa va pove despre medic.L-am zapacit cu intrebari.Doar de dermoabraziune am uitat sa intreb.(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Am intrebat de autovaccin si mi-a spus c anu are nici un efect.
Peelingul chimic nu se face in perioada 15 mai -15 iunie din cauza soarelui.
Povestea ca in noiembrie e o explozie de paciente cu acnee in urma expunerii la soare din perioada vacantei.

Ca produse el e fan Isotrexin (pe care eu nu l-am icnercat) si care mi-a spus ca totusi in perioada verii e prea puternic.

Mi-a spus ca schema de tratament pe care o folosesc e buna (demachiat cu Bioten-merci angedust pentru recomandarea produsului,demachiar cu Sebium de la Bioderma,aplicat ca si crema de seara Diacnealul de la Avene) mi-a mai recomandat in schimb gelul Keracnyl de la Ducray pe care mi l-am cumparat ieri si sunt curioas acum osa fie.(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Aaaa si stressul cica e un factor nasol in cazul producerii de sebum.

Eu va pup.De azi mi-am propus sa nu mai tricotez pe fata mea ca la mine asta e adevarata problema de fapt.Si vorba lui elle: "taierea degetelor" sau lipre cu banda adeziva.(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
Ariana   ACNEE:Mai au ce sa ne spuna medicii dermatologi ?   Jul 1 2006, 08:33 AM
angeldust   Hehe...ti-am zis eu ca Darie e fan Ducray :P Adeva...   Jul 1 2006, 11:06 AM
angelito   Ari, ma intreb si eu daca are sens sa mai mergem l...   Jul 1 2006, 01:43 PM
Diana   Ca stresul provoaca pusee de acnee stiam de cind a...   Jul 1 2006, 04:05 PM
Ariana   Angelu 400.000 de lei a fost consultatia. Angelit...   Jul 1 2006, 08:52 PM
sweet_girl   ariana, eu am folosit isotrexin, dar nu prea mi-a ...   Jul 5 2006, 12:47 PM
brianna   oare acum e o formula noua de isotrexin??? Cea pe ...   Feb 17 2007, 12:35 PM
sweet_girl   brianna, tu ai gel sau crema?   Feb 17 2007, 03:21 PM
flavy2ros   Buna ! Am vazut ca vb foarte multe de acnee si...   Feb 18 2007, 04:53 PM
patyy  

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 01:48 AM