IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Posturi cu citari de-aiurea si bagari in seama
Diana.
post Sep 19 2008, 01:28 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Posturi cu citari de-aiurea.
"Perseverearea" in astfel de postari destepte duce la ban.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adaniela
post Jan 28 2009, 04:30 PM
Post #2


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 28-January 09
Member No.: 5,750



QUOTE(cata_25 @ Aug 15 2008, 10:27 PM) *
Ciao!
Am si eu o problema,o mare problema, care ma macina de ceva vreme.Mai pe scurt,in aproximativ un an m-am ingrasat enorm:am ajuns de la aprox 55 kg la aprox 90 kg!!! Problema consta in faptul ca nu gasesc o explicatie plauzibila pt aceasta situatie,tinand cont ca am aceeasi alimentatie ca atunci,am acelasi stil de viata.Am 25 de ani si nu stiu de unde provine aceasta transformare.Am crezut ca am probleme cu glanda tiroida,dar am facut analize in acest sens si a rezultat ca functioneaza normal.
E INSUPORTABIL ceea ce mi se intampla,nu ma mai recunosc atunci cand ma uit in oglinda,sa nu mai vorbesc de faptul ca aceste kg imi provoaca pe langa disconfortul vizual si dureri continue de picoare cauzate de surplusul de greutate si,in viitor(banuiesc asta),boli ale organelor interne.Ceea ce ma ingrijoreaza cel mai mult e ca ma ingras incontinuu,in fiecare luna se mai aduna cateva kg.Tot incerc sa gasesc o explicatie,dar nu reusesc. Cred ca e si o retentie de apa,nu stiu, cu toate ca eu consider ca merg destul de des la baie.
Daca a mai trecut cineva prin asa ceva(sau ceva asemanator),v-as ruga sa ma ajutati,sa postati ceva in acest sens. Nu vreau sa fiu enervanta,sunt doar pur si simplu disperata,nu mai stiu ce sa fac,ce analize sa fac,nu mananc non stop,cafea nu prea beau,fumez doar(asta de mai mult timp,din pacate),merg destul de des pe jos,mai fac si ceva sport(ce-i drept,nu prea mult),de cateva luni iau si anticonceptionale,dar acest lucru nu are nicio legatura cu situatia mea,caci pusem deja vreo 15 kg inainte de a le lua.Sper ca am fost cat mai explicita si astept cat mai repede sugestiile voastre.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 28 2009, 04:45 PM
Post #3


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Cu butonul acesta se raspunde :(IMG:http://www.elady.ro/forums/style_images/1/t_reply.gif) .

Da? Nu dam citare (quota) de aiurea, ca nu ajuta pe nimeni.
Multumesc de intelegere.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
coman camelia
post Jan 31 2009, 07:54 AM
Post #4


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 10-January 09
Member No.: 5,632



QUOTE(h_2004 @ Feb 26 2006, 02:58 PM) *
Somloi galuska (galuste de Simleu) .

coca: 8 oua; 200g zahar; 200g faina, 40g nuci macinate; 20 g cacao
sirop: 3dl apa; 5 dkg zahar, 100g stafide; coaja rasa de la 1 lamaie; 0.5dl rom
crema: 4 oua, 100g zahar, 1 pachet z. vanilat, 100 g praf de budinca de vanilie, 1l lapte
pt presarat: nuca macinata si cacao
sos: 100g zahar pudra, 2 galbenusuri, 1 lingura rasa de faina, 1dl frisca lichida (si care se poate fierbe- nu ma intrebati ce-i aia) 3dl lapte, 150 ciocolata, 0.3 dl rom


coca: se bat albusurile spuma tare tare cu 1/3 din zahar, in alt castron galbenusurile se freaca spuma cu restul zaharului, se pune faina apoi se adauga albusurile amestecand usor. coca se imapret in 3 parti: una ramane alba, ca 2-a se amesteca cu cacaoa iar a treia cu nucile. se coc in tava 15-18 minute sau cat trebuie

siropul; apa si zaharul se infierbanta se pun stafidele apoi tragand de pe foc se pune si coaja de lamaie si romul

crema: galbenusurile, z vanilat si praful de budinca + putin lapte se amesteca pt a nu avea cocoloase. restul de lapte se infierbanta si apoi turnam galbenusurile cu restul peste, amestecam, incontinuu pana obtinem o consistenta cremoasa.

punem pandispanul cu nuca pe o tava cu margini inalte, stropim cu siropul cu stafide, acoperim cu crema presaram cu nuca macinata si puneam pandspanul cu cacao, iar stropim iar punem crema si punem foaia galbena deasupra
si o stropim si pe asta cu sirop punem restul de crema si pudram cu cacao

sosul; la galbenusurile cu zahar, adaugam faina si frisca ...laptele se infierbanta singur, adaugam ciocolata apoi emstecul cu faina si tinem pana se ingroasa putin ...tragem sosul de pe foc si adaugam rom dupa gust

se serveste luand din tava cu lingura bucati mai mari, se toarna sos de ciocolata si se orneaza cu frisca fiecare farfurie.

sper sa o incercati odata .... o sa va placa (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) !
(IMG:http://i33.photobucket.com/albums/d90/h_2004/galustedeSimleu.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
coman camelia
post Jan 31 2009, 07:58 AM
Post #5


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 10-January 09
Member No.: 5,632



QUOTE(Master of Norules @ May 23 2008, 08:59 AM) *
Tortulica arata bine tare, eu cred ca nu m-as incumeta sa fac asa ceva ca din start am asa un feeling ca nu-mi iese si cand am feeling-ul asta chiar se intampla. Mi se pare complicat de facut. La fel si cu piramidele n-am incercat si nici nu stiu daca oi incerca.
Eu nu pot sa downlodez pozuca, imi da eroare.



As dori si eu sa scriu pe forum, la capitolul retete si nu stiu unde....ma puteti ajuta? dati-mi un scurt email la EDITAT-cu multumiri, camelia
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alina Mamurescu
post Feb 20 2010, 12:53 PM
Post #6


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 46
Joined: 12-February 10
Member No.: 7,976



Eu mi-am dorit ca pe Teo sa nu o pierd, sa se nasca sa fie sanatoasa si mi-am mai dorit ca sa sa insanatoseasca mama mea si uitati ca Mosul mi-a indeplinit dorinta...dar, tatal meu si cei doi puii ai mei au plecat printre ingeri!

----------------
Editat: Este mai mult decit obositor sa vezi dupa fiecare post o "semnatura" mai mare decit postul in sine pe care moderatorii trebuie sa le modifice. Unul dupa altul.
Va rugam vizitati regulamentul si regulile privind semnaturile deranjante pentru ceilalti useri.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 20 2010, 01:29 PM
Post #7


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Alina, ai avertizare publica pentru semnaturile tale interminabile si extrem de obositoare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alina Mamurescu
post Feb 20 2010, 02:37 PM
Post #8


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 46
Joined: 12-February 10
Member No.: 7,976



Bine, nu voi mai pune astfel de semnaturi pt ca am ajuns la concluzia ca sunt cam stupdie si multumesc mult ca m-ai avertizat!!! (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif) (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) Sper ca nu te-ai suparat pe mine si imi pare rau!!!!Pup!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pnv
post Feb 23 2010, 02:13 PM
Post #9


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 23-February 10
From: craiova
Member No.: 8,035



am sa prezint aici, cumva am sa nimeresc si asta
ma cheama aurel, am 41 de anisori, am si o foto poza pe bune,
sunt din craiova ,si inteleg ca n-am sa pot ramane 
n-am venit sa fac nicio figura, m-a atras ceva..numarul de femei lipsa la acea ora
de fapt,m-am folosit de un program special care cauta cuvinte cheie in ...
desi eu le complic mereu,imi plac site-urile simple ca rosiile si sa nu sti ce anume iti place la ea.
of.
ce sa mai spun, nu aveti niciun topic tehnic..macar ceva cu mici belele,erori
poate cumva asa mi-as fi gasit un mic loc ...ma pricep la asa ceva,si la zane in castele.
cam asta e, v-am bagat un link, cel cu luxemburg, o sa mai pun unul tot de drag
sa fiti bine.
fara suparare,nu sunt bun de vrajeala si am sa sar in aer daca n-am de lucru
va las o zana facuta chiar de mine pentru o fata anume care seamana mult cu cineva de aici
(IMG:http://www.soft-linking.com/photo/out.php/i6_pnv.de.la.Vesperala.jpg)

(IMG:http://www.soft-linking.com/photo/out.php/i217_goala.jpg)


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 23 2010, 02:20 PM
Post #10


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ha?! (IMG:style_emoticons/default/omg.gif) Nu stiu daca ai bagat de seama, insa nu sintem un forum de matrimoniale. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Programul "special" folosit era google, nu?! (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) Il mai folosete 99,99% din planeta, nu e cazul sa te scuzi.
Este un subforum maaaaaaaaaaare cit China care se numeste Tehnica si tehnologie, daca ti-a scapat inseamna ca erai preocupat de alte cele.
Si poate-mi spui si mie ce cauta postul tau in jurnalul meu. PERSONAL . (IMG:style_emoticons/default/angry.gif) (IMG:style_emoticons/default/angry.gif) (IMG:style_emoticons/default/angry.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 02:49 PM