IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

25 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cresterea parului si stoparea caderii parului, scheme tratament, masti, solutii
Diana.
post Apr 4 2006, 03:27 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Masca impotriva caderii parului
Folositi asemenea produse sau scheme de tratament?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
someday
post Apr 5 2006, 09:11 AM
Post #2





Musafir






anul trecut am folosit si eu solutia de la gerovital cu gaz, ulei de ricin etc si a avut rezultate, in toamna am facut niste analize medicale si mi s-a descoperit o anemie si mi s-a recomandat sa iau pastile de ferro gradumet, rezultatul a fost oarecum neasteptat am scapat de anemie dar nici parul nu mi-a mai cazut! daca inainte imi era frica sa ma spal pe cap la cat imi cadea dupa 2 sapt de administrare a pastilelor nu imi mai cadea aproape de loc. dupa ce am terminat tratamentul propriu-zis in fiecare luna iau o sapt pastile de ferro-gradumet dar cu recomandare de la medicul de familie. pupici (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/322.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bacardi_Girl
post Apr 5 2006, 09:29 AM
Post #3


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



Eu nu am probleme cu parul din punctul asta de vedere....insa as vrea sa stiu daca exista solutii/tratamente pt ca parul sa creasca mai repede?
Va pup!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Apr 5 2006, 12:17 PM
Post #4





Musafir






M-am vopsit sambata cu Color&SOin. Eram blonda cu radacinile saten deschis crescute. Mi-am luat blond aluna pentru a fi cat mai aproape de culoarea mea naturala. Pe parul natural, la radacini, a iesit intr-adevar un saten usor aramiu, ca invelisul alunei iar surpriza, pe parul blond mi-a iesit aproape culoarea mea naturala, adica saten. Culoarea nu e stridenta, e destul de uniforma, foarte naturala, parul luceste si pentru ca l-am si tuns arata mai viguros. VOpseaua aceasta intr-adevar nu pare sa-mi fi daunat parului pe care il simt foarte natural ca textura precum si culoare. O recomand.
In rest, mastile cu gaz si ulei de ricin sunt intr-adevar fenomenale, singurul amendament ar fi consecventa. Rezultate garantate dupa 2-3 saptamani. Eu m-am convins de ricin si de la efectul de pe gene, care fara nici un dubiu, dupa 2 saptamani de aplicari in fiecare noapte aratau implinite.
Pentru par seboreic, matreata, eficiente sunt frectiile cu tonic capilar, cel mai bun mi s-a parut de la TIs farmaceutic, cu extract de capsicum, adica ardei iute, care stimuleaza vizibil si cresterea.
Din auzite va pot spune de usturoi: cine are disponibilitate temporala si conjunctura favorabila pentru frectii cu usturoi pe pielea capului va fi uimit. Stimuleaza pielea capului, circulatia sangelui si are efect benefic asupra radacinii parului. AM citit in Formula As ca si persoane cu goluri de par in cap si-au redobandit podoaba capilara dupa un tratament cu usturoi, extern pe pielea capului.
Have a nice day, darlings! (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/322.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
17girl
post Apr 5 2006, 02:06 PM
Post #5


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 768
Joined: 5-February 06
Member No.: 185



Dercos de la vichy e un tratament (lichid, cam ca uleiul) pt stoparea caderii parului atat la femei cat si la barbati... costa 100ron, sau mai mult , depinde de farmacie... ! e o oferta in perioada asta , daca il iei primesti 6 fiole gratis sau cam asa .. dupa testele lor, e fff bun... pe forumuri parerile sunt impartite, dar mai multi sunt multumiti dacat dezamagiti ... cam 65%-35% sa zicem...rezultatele se vad cam la o luna (sau mai devreme putin)


pup`s & hugs
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Densen
post Apr 5 2006, 02:12 PM
Post #6


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 91
Joined: 7-February 06
Member No.: 191



Vitamine cu siliciu. Se pare ca e foarte bun pentru cresterea parului si a unghiilor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Apr 5 2006, 02:12 PM
Post #7


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



17girl, ce contine "dercosul"? Tot ricin, petrol, alcool si eventual ceva apicol?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
17girl
post Apr 5 2006, 08:02 PM
Post #8


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 768
Joined: 5-February 06
Member No.: 185



diana, am luat de pe site-ul lor:
Formula (pt tratamentul la femei)
Concentré à 1,5% d'aminexil + vitaminesPP/B5/B6.
Hypoallergénique...

in afara costa 25 E, sunt 18 fiole a 6ml. difera ambalajul si continutul (cred) dintre solutia la femei si la barbati... deoarece si motivele raririi/chelirii sunt diferite ...

pa pa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Apr 10 2006, 09:25 PM
Post #9





Musafir






un amendament la Color&SOin, vopseaua pe care o tot laudam pe aici. M-am spalat de 2 ori pe cap de cand m-am vopsit si culoarea a scazut in intensitate pe o scara de la 1 la 10 de 7 ori. S-a dus de pe par bine de tot. Zici ca-i nuantator. PAcat, ca-mi iesise o culoare atat de frumoasa, acum sunt ceva blond aramiu, de la saten-aramiu intens. Si inca ceva, nu mi s-a deteriorat parul, dar s-a inspicat un pic, poate ca l-am tuns inainte de vopsit si parul era poros la capat, cine stie. Eu nu am mai avut probleme cu inspicatul parului de vreo 4 ani cred. M-am cam desumflat. Era prea frumos ssa tina faza, vopsea naturala, hraneste parul, il imbraca filmic... (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/glare.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Apr 10 2006, 11:58 PM
Post #10


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



sincer n-am citit tot ce s-a scris aici dar am observat chestia cu usturoiul .... calitatile nu i le contest dar mirosul? eu cand am nascut am stat in camera cu o fetisoara de undeva dintr-un sat, care mi-a povestit ca ii cadea parul ingrozitor si a sfatuit-o cineva sa stoarca ceapa si sa stea cu zeama aia pe cap o noapte intreaga ... zis si facut si zicea ca intradevar e miraculoasa si nu-i mai cade parul ....par avea mult nu zic nu asa ca si eu, deh! ce sa fac din disperare? mi-am pus zeama din aia ... asta prin iarna..... mi-aduc aminte ca prin vara m-am dus sa ma tund si la coafor cu parul umed, INCA imi mirosea pielea capului a ceapa!!!! ... ingrozitor!! mi-era asa rusine ... cocheta, delicata si .... mirosind a ceapa (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/nusepoate.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post

25 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 07:16 AM