IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Iubitul meu... Are copil !
Alma
post Nov 18 2006, 09:10 AM
Post #1


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 149
Joined: 9-February 06
From: everywhere
Member No.: 201



Ceau fetele, va rog sa imi dati si mie un sfat...am cunoscut in America un baiat exceptional, este tot ce am putut visa vreodata, dar cum nimic nu poate fi perfect, s-a intamplat ceva neprevazut.. ieri am primit un mail de la el ca i-a aparut la usa o fata care zice ca are un copil de un an si ca ar fi al lui...El zice ca a fost o aventura de o noapte inainte de a ma cunoaste pe mine si ca nici nu s-a gandit ca fata ar putea fi insarcinata...
Sincera sa fiu nici nu stiu cum sa reactionez...sa fiu alaturi de el si sa il ajut sau sa ii intorc spatele...il iubesc mult, dar mi-e teama ca nu va mai fi la fel....sper din tot sufletul ca analizele sa iasa negative, iar copilul sa nu fie al lui, dar nu stiu, nu cred ca fata aia ar minti cu ceva asa serios...
voi ce ziceti?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Nov 18 2006, 11:34 AM
Post #2





Musafir






Nu prea stiu ce sa spun e o situatie cu adevarat nasola din mai multe puncte de vedere.
In primul rand e nasol ca tu esti aici el e acolo si relatiile la distanta mereu sunt f greu de intretinut.
Apoi povestea cu fata care in urma unei aventuri de o noapte se hotaraste sa pastreze copilul si mai apoi lasa sa treaca un an intreg pana sa il anunte si pe tata...mi se pare cel putin dubioasa. Dar stie naiba ca americanii aia sunt dubiosi ei in general deci nu zic ca e imposibil.
Ce sa faci tu in situatia asta? Greu de spus. Eu zic sa lasi sa se calmeze apele, apoi il intrebi ce are el de gand si ce presupune faptul ca a aparut copilul asta asa de nicaieri si apoi vezi....daca iti convine situatia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alma
post Nov 18 2006, 12:09 PM
Post #3


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 149
Joined: 9-February 06
From: everywhere
Member No.: 201



Mersi mult angel, si mie mi se pare dubioasa treaba, dar problema e ca el tot anul a fost pasare calatoare, nu a stat intr-un loc prea mult timp si cica i-a fost greu la aia sa il gaseasca...cica nu stia prea multe date despre el...si acum ca s-a intors in orasul de unde era ea, a aflat...oricum vreau sa astept rezultatul acestui test de paternitate si apoi voi lua o decizie, pt. ca nu e prima data cand i s-a intamplat asta, a mai avut o fata care s-a gandit ca asa se casatoreste cu ea si pana la urma copilul nu era al lui..., poate am noroc sa fie asa si acum...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Nov 18 2006, 12:14 PM
Post #4





Musafir






Intrebare indiscreta : Iubitul tau e genul care nu crede in Sfantul Prezervativ? Si daca da, mi se pare foarte iresponsabil din partea lui, in special daca spui ca a mai patit ceva asemanator! In special in State unde vorba aia BTS-uri pe toate gardurile, sa faci sex neprotejat cu o tipa pe care nu o cunosti prea bine e....mai rau ca ruleta ruseasca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alma
post Nov 18 2006, 12:45 PM
Post #5


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 149
Joined: 9-February 06
From: everywhere
Member No.: 201



din pacate da, foloseste rar prezervativul...americanii nu sunt foarte atenti la "detaliul asta" poate si din cauza asta se intampla atatea pe la ei...Ce m-a impresionat pe mine la fetele de acolo ca nu vor sa auda de anticonceptionale...au tot felul de idei ca iti pica parul de la ele, ca faci nu stiu ce boli si asa mai departe...foarte ciudat lucru...aveam o gramada de prietene pe acolo la care li se parea foarte ciudat ca iau medicamente...A si daca pleci de aici ca si mine fara medicamente la tine, nu poti sa cumperi din farmacie fara prescriptie medicala...si la doctor costa cam mult...vreo200$ consultatia...asa ca a trebuit mami sa imi trimita din romania...Nu stiu daca asta se intampla si in orasele mai mari, civilizate sau doar acolo unde am fost eu, in mijlocul desertului.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Nov 18 2006, 01:28 PM
Post #6





Musafir






(IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/sad.gif)
Asteapta rezultatul testului de paternitate prima data.
Daca e pozitiv ma gandesc ca inseamna ceva bani platiti lunar din partea tatalui.
Chiar daca el nu se va ocupa de copil (in weekend sau mai stiu eu cand), foarte probabil copilul va vrea sa-si cunosasca tatal candva (asa, pe la pubertate de obicei).
Deci, sa presupunem ca tu esti cu el in continuare => el va avea ceva mai putini bani (nu stiu cat castiga, unii nici nu simt cand dau cate-o mie de dolari pe luna, pentru altii e mult si 200).
Sa presupunem ca va veti casatori candva si veti intemeia o familie, iar dupa vreo 10 ani apare "intrusul"...cred ca aici depinde foarte, foarte mult de cum este copilul asta si de cum va fi educat, va putea cauza probleme casniciei voastre, dar la fel s-ar putea sa nu aiba nici un fel de impact asupra ei.
Poate tipa se va casatori si va avea o casnicie extraordinara, poate se marita de vreo 3-4 ori cu niste tipi de nimic si copilul isi va dori un singur tata, pe cel biologic...
Deci: nu cred ca-ti poate spune nimeni sa faci asa sau altfel ca altminteri va fi rau. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana_WP
post Dec 26 2006, 04:55 PM
Post #7





Musafir






QUOTE(Alma @ Nov 18 2006, 04:09 PM) *
a mai avut o fata care s-a gandit ca asa se casatoreste cu ea si pana la urma copilul nu era al lui..., poate am noroc sa fie asa si acum...



That's strange!! Coincidentele de genul asta mie imi fura cate un zambet. Tie cred ca ar trebui sa-ti fure ceva mai mult de un gand. Adica sa te gandesti de 2 ori!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
leo
post Jan 6 2007, 12:09 AM
Post #8


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 308
Joined: 3-January 07
From: Craiova
Member No.: 928



lol Alma

sti ce cred eu? ca langa un barbat ca asta nu poti sa stai mult nici daca vrei...nu e statornic. ce vei face? vei astepta intotdeauna sa iti vina una la usa sa iti spuna ca e copilul lui???
si nu mi se pare omul asta ca se va lasa curand de obicei? dar s-ar putea sa ma insel. sunt doar barbat. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif) )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
diana_2007
post Feb 10 2007, 09:07 PM
Post #9





Musafir






Pey gandestete bine....copilu ala nu are nici o vina, asteapa rezultatul si apoi vezi ce faci, sfatul meu este urmatorul: a facut cu aia inainte sa te cunoasca, deci.....nu vad de ce sa va despartiti, daca e al lui, poate il va accepta, poate nu.....dar, ramai cu el, ai zis ca e exceptional si nu poate sta intre voi un copil, deci......mai intai asteapta rezultatul si inca ceva, intreaba-l ce are d egand daca copilul este al lui? sa stea cu aia, daca nu.......nu iti "rupe" sentimentele si mergi mai departe
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blue
post May 23 2007, 03:40 PM
Post #10


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 7
Joined: 23-May 07
Member No.: 1,693



iubitu meu are un copil de 3 ani.noi ne stim chiar din anul in care sa nascut copilul..el era insurat..eu nu stiam nimic el mia zis ca nu mia zis ca sa nu ma piarda..mia zis ca nu s inteleg bine s ca o sa divorteze..aasa a si facut si noi suntem d 3 ani impreuna in ciuda ca el are un copil...ma bucura ca copilul si fosta nevasta sunt in america si el a venit in romania ca sa fim impreuna noi mia zis ca vrea sa faca casa cu mine dar mie frica ca poate tinand legatura cu fosta ptr copil nu stiu mie frica ca s intoarce la ea...are poze cu ea cu copilul vorbeste cu ea la telefon..ma supara asta mereu ne certam p tema asta ma supara stiu ca e aici cu mine s ma iubeste dar ...dati-mi un sfat cum pot sai inteleg trecutu
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 10th June 2024 - 03:31 PM