IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Zodiac romanesc vechi
Dore
post Dec 18 2005, 04:11 PM
Post #11


Explorator
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,677
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 78



Iar copilele ce se vor naste în aceasta zodie vor fi mânioase si iubitoare de pricini, înselatoare, iubite de oameni, de barbatul cel dintâi se vor desparti si se vor însoti cu un altul, care li se va parea mai bun.


Vai mie!  :hohote: Deci sa-mi iau unul oarecare, daca tot il schimb pana la urma: sa mi-l ochesc pe al doilea de pe acum, daca primul tot nu face pui in curtea mea :hohote:.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
catalina77
post Dec 19 2005, 08:59 AM
Post #12


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,498
Joined: 9-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 54



"Trebuie sa se fereasca de apa, de barbatul cel dintâi se va lipsi si va muri de o fiara cu patru picioare. Sa se pazeasca de fiare salbatice si de câini turbati"

De apa mi-e frica  pe barbate-miu l-am lasat...pana aici suna cat de cat bine. Dar...sa mor chiar asa?!  :o :o :o Sa vina hingheriiiiiiiiiiii! :-X
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Jan 23 2006, 11:48 PM
Post #13


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



QUOTE

Iar copilele ce se vor naste în aceasta zodie vor fi mânioase si iubitoare de pricini, înselatoare, iubite de oameni, de barbatul cel dintâi se vor desparti si se vor însoti cu un altul, care li se va parea mai bun.


Vai mie!  :hohote: Deci sa-mi iau unul oarecare, daca tot il schimb pana la urma: sa mi-l ochesc pe al doilea de pe acum, daca primul tot nu face pui in curtea mea :hohote:.

ei al doilea.. al 20lea  ;D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laryysa
post Jan 24 2006, 09:53 AM
Post #14


niciodata sa nu spui niciodata
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,545
Joined: 12-December 05
From: Romania
Member No.: 93



QUOTE

[b]LUNA LUI MARTISOR (martie) - ZODIA PESTILOR
îndraznet, si plecat catre învatatura. Va avea un semn la mâna sau la fata, mare la chip, nasul de mijloc, buzele carnoase, voinic si viclean. Pe nimeni nu va crede, se va lauda cu învatatura, din tara lui va calatori si de la straini multa bogatie va câstiga. Iar copilele ce se vor naste în aceasta zodie vor fi mânioase si iubitoare de pricini, înselatoare, iubite de oameni, de barbatul cel dintâi se vor desparti si se vor însoti cu un altul, care li se va parea mai bun.
[b]



  Eu sunt  :P :P :hainoroc: :hainoroc:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dore
post Jan 24 2006, 04:42 PM
Post #15


Explorator
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,677
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 78



Meg  :-* ma supraestimezi - nu am avut 19 soti pana acum  :morideris:.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marty69
post Jan 24 2006, 08:59 PM
Post #16


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 40
Joined: 17-December 05
Member No.: 110



Blondino , m-ai dezamagit .... :P
Sunt bagata in ,,cazanul cu smoala" bre.....parca nici chiar asa ...
Stai asa ca-ti zic imediat ce e pe bune si ce nu ............aoleeeu . :o...ma duc sa iau un calmant ca m-au luat ficatzii may .... ???
Apropos ...cine a inventat zodiacul asta mey ?Cred ca nu-si luase medicatia  la timp.. :fluierat:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Jan 24 2006, 10:04 PM
Post #17


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



L-au inventat invatatii nostri romani marty :fluierat: Lasa  nu te enerva.  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
22ank
post Jan 24 2006, 10:06 PM
Post #18


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 197
Joined: 15-January 06
Member No.: 150



<Cine se va naste în aceasta luna este minunat la obraz, vorbitor si binepovatuitor. Va fi slab la sânge, blând la vorba, la trup drept, dar una va vorbi si alta va face. Va fi cuminte, smerit, milostiv, credincios, gânditor la lucruri mati si norocos. Îi va ramâne mare mostenire de la rudenii. Frumos la trup, cu niste vine iesite în fata, blând, cu mintea înalta si bun chivernisitor.Copilul de parte barbateasca va fi iubitor de învataturi, când se gândeste la ceva se uita melancolic. Se va însura tânar, dupa 30 de ani va petrece viata mai buna si fericita.Copila de se va naste sub acest semn, va fi vesela. Trebuie sa se fereasca de apa, de barbatul cel dintâi se va lipsi si va muri de o fiara cu patru picioare. Sa se pazeasca de fiare salbatice si de câini turbati. În genere, cel nascut în aceasta zodie, va fi gânditor, iubitor de învatatura, care îi va aduce bogatie.>

la mine se potriveste. chiar bine de tot. :)

aia cu fiara e cam brrrr :(
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marty69
post Jan 24 2006, 10:55 PM
Post #19


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 40
Joined: 17-December 05
Member No.: 110



Daca zici tu blondino ......asa o fi dar mie mi se pare nedrept sa te iei de bietzii capricorni asa .....
Nu m-am enervat , am glumit iubita..........cred ca ti-ai dat deja seama... :P
Da' oricum , parca prea ,,bat catzeaua cu lantzu' may" ,invatatzii nostrii stravechi si de demult ..cel putzin la capricorni ..... :hainoroc:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Jan 25 2006, 02:33 PM
Post #20


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



marty,pustoaica mica ce esti, si eu sunt capricorn. ::) :floricele:
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 6th June 2024 - 10:05 PM