IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

9 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mi-am luat pisica!
Meg
post Oct 3 2007, 06:09 PM
Post #41


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



Kalua, ati luat mustacioasa acasa? care-s primele impresii?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Oct 3 2007, 07:06 PM
Post #42





Musafir






N-am luat-o inca (oricum ar mai dura cateva saptamani) si vad ca asta mica nu mai zice nimic de pisica. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) Eu una sunt pregatita sufleteste pentru o mustacioasa (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) , totusi ar fi dragalasa fiica-mii, deci ea trebuie sa decida. Si-asa ea s-o muta candva de-acasa si mustacioasa sigur ar ramane la noi. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Va mai spun cum decurg lucrurile.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Oct 3 2007, 07:21 PM
Post #43





Musafir






pai si ce daca nu mai zice aia mica nimic (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ce, tu n-ai voie sa ai pisica? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
primele luni sunt mai grele dupa care te obisnuiesti (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)

s-a trezit sor-mea intr-o dimineata "aaa ce as mai creste un animal mic, imi e dor de draciile pe care le fac" (tot ce e la mama acum a trecut prin mainile ei)- a zis mama ca pune coada maturii pe ea daca-i mai aduce INCA un monstru cu coada acasa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Oct 3 2007, 07:42 PM
Post #44





Musafir






Mie nu-mi trebuie neaparat animal la casa. Imi plac si matele si cainii (dar aia mari, si pentru asa ceva n-am conditii), ne viziteaza pisici (am si mancare pentru musafiri), dar nu mi-as lua. Daca apare e bine venita, va fi corcolita si iubita. Dar e de fapt pentru fiica-mea, stiti voi, simtul de responsabilitate bla bla. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Oricum parca vad ca asta mica va fi cu jucatul (de fapt nici tac-su nu-i mai bun), iar eu cu educatia, bau-bau. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Oct 3 2007, 08:37 PM
Post #45





Musafir






ca intotdeauna (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) unu' tre sa fie si balauru' familiei
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FluturasCuReacti...
post Nov 5 2007, 11:06 AM
Post #46


Mamuca crocodililor
*****

Group: Obsedat
Posts: 945
Joined: 4-May 07
From: Din floare in floare :)
Member No.: 1,584



nu stiu daca asta este locul potrivit, dar...cum sterg pisocul in urechi? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
purple
post Nov 5 2007, 11:43 AM
Post #47


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 25
Joined: 3-November 07
Member No.: 2,552



QUOTE(FluturasCuReactie @ Nov 5 2007, 11:06 AM) *
nu stiu daca asta este locul potrivit, dar...cum sterg pisocul in urechi? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

va rog sa ma contraziceti daca gresesc, dar pisica nu se sterge singura in urechi cu labutele, cand se spala? (IMG:style_emoticons/default/unsure.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FluturasCuReacti...
post Nov 5 2007, 11:46 AM
Post #48


Mamuca crocodililor
*****

Group: Obsedat
Posts: 945
Joined: 4-May 07
From: Din floare in floare :)
Member No.: 1,584



pai...al meu nu prea se sterge.si vad ca e cam murdarel (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
purple
post Nov 5 2007, 11:51 AM
Post #49


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 25
Joined: 3-November 07
Member No.: 2,552



eh... si eu am o pisicuta de 3 anisori jumate (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) si aproape in fiecare zi, cand se spala o vad dand cu labutele pe la urechiuse... ma mai uit cateodata la ele si par curate. poate depinde de fiecare pisicuta (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
buburuzazuza
post Nov 5 2007, 01:21 PM
Post #50


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 779
Joined: 3-November 06
From: pe malul apei...
Member No.: 673



Fluturas, poti sa folosesti betisoare de urechi, din cele care folosim si noi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 1st June 2024 - 10:56 PM