IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

21 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Medicamente pentru slabit, Pastile, tablete-minune care te ajuta sa slabesti rapid
Ala80
post Mar 14 2006, 01:17 PM
Post #1


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Clarinol-tratament pentru supraponderale, Ati folosit?
Am citit ca reduce spectaculos grasimile. E lansat de Walmark si cred ca ar trebui sa fie ok. Eu am incredere in produsele lor.
Voi ce parere aveti?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Naamah
post Feb 21 2007, 03:24 PM
Post #2


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 5
Joined: 21-February 07
Member No.: 1,228



Am inceput si eu sa ma interesez despre acest produs. Ca orice produs pentru slabit efectele variaza de la om la om. Cert este ca rezultate spectaculoase se obtin in cazul persoanelor supraponderale (cele cu mai mult de 10 kg in plus fata de greutatea normala) si ca, in cazul celor care vor sa slabeasca doar cateva kg efectele nu se vad la cantar si poate nici in cm ci in forma corpului. Blocheaza depunerea de grasimi, ceea ce este absolut minunat pentru ca in timp chiar si fara dieta grasimile existente se vor arde iar cele noi nu au cum sa se depuna (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) , are si alte efecte benefice cum ar fi reducerea colesterolului (cel negativ), intarirea sistemului imunitar. Eu ma gandeam sa combin clarinol cu un alt produs tot de la Walmark - coenzima Q10+Carnitina. De ce? Q10 este un puternic antioxidant, distruge radicalii liberi - buna pentru ficat, inima (organele in care Q10 este in cantitati mai mari, va stimula activitatea acestora). L-carnitina este de mult folosita in tarile care au habar de diete mai ales in dietele sportivilor deoarece ajuta la arderea grasimilor si da energia care dispare miraculos in timpul efortului fizic sustinut sau in curele drastice de slabire. Stiu ca fara dieta si sport efectele apar mai greu, dar aceste produse sunt de preferat celor cu efect rapid care aduc cu sine multe reactii adverse. Din cate stiu nu exista contraindicatii majore, cu toate acestea am inteles ca clarinolul poate da rezistenta la insulina - deci atentie pentru cei cu diabet. Oricum prospectele se pot gasi pe net. Neindicate sau cu precautii la sarcina, alaptare, hipertensiune. Preturi: q10+carnitina 41.8 lei la sensiblu, clarinol 60 pastile - 72.3 lei la aceesi farmacie. eu ma gandeam ca dimineata sa iau q10 si sa imi fac seria de abdomene, genoflexiuni, etc, iar la pranz si la cina cate o tableta/capsula de clarinol (ar fi un tratament de 30 de zile). Din ce am auzit de la persoane care au folosit clarinol nu este de dorit sa luati pastilele fara sa mancati pentru ca stimulati secretia de acid gastric, iar daca stomacul nu are ce sa macine va puteti trezi dupa un timp cu gastrite sau mai rau - ulcer. Mancati moderat, fara diete drastice si putina miscare nu strica, poate doar si pentru faptul ca daca nu va fortati va veti simti mai bine in ziua respectiva. Bineinteles, aceleasi substante active le puteti gasi si la alti producatori, cu preturi mai mici. Sanatate multa si bafta la slabit/remodelare corporala.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Feb 21 2007, 03:34 PM
Post #3


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Naamah (IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) !
Eu am luat clarinol 2 luni si nu m-a ajutat cu nimic. Si stiu multe tipe la care nu a avut nici un efect. Eu zic sa te gandesti mai bine inainte sa-l iei. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Naamah
post Feb 21 2007, 04:53 PM
Post #4


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 5
Joined: 21-February 07
Member No.: 1,228



Ala, mersi de sfat si de primire. Chestia este ca pe mine nu ma streseaza neaparat kg in plus. O sa le dau jos pana la urma, baiu e o celulita crancena de la 13 ani (am 26). Sport am facut si nu asa de kiki miki (5 zile pe saptamana cate 3 ore pe zi), dieta am tinut, creme si masaje am facut si d-astea. Nu mai pot. Am aruncat bani, am pierdut timp, si tot degeaba. Si cel mai mult regret ca ma uitam cu jind anul trecut cand tineam dieta la colegii mei care mancau un snitel sau o pizza. Si eram slaba moarta dar tot cu fundu' cret (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ). Oricum e vb de o tura de tratament forte cu toate cele de mai sus, care o sa ma coste cam 2 milioane jumate. Daca dupa 30 de zile nu se vede nimic de la brau in jos ma dau batuta. Nu cred ca poate spune cineva ca nu am incercat. In orice caz nu voi mai arunca banii pe clarinol sau pe orice altceva mai departe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Naamah
post Feb 23 2007, 06:05 PM
Post #5


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 5
Joined: 21-February 07
Member No.: 1,228



ok. am rezultate la tratamentul de mai sus si sunt doar doua zile. am dat 4 cm in talie si 2 la solduri (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) . rezultatele din talie nu ma mira, nu acolo era buba (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) . dar cele de mai jos, (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif) . va tin la curent. (mentionez ca trei seri la rand am papat pizza d-aia mare de 30 cm diamentu (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitten
post Feb 27 2007, 11:36 PM
Post #6


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 649
Joined: 2-December 06
From: Kronstadt
Member No.: 783



mai poti sa dai detalii pls.... ca ma tenteaza si pe mine!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
asgaard
post Mar 8 2007, 10:38 AM
Post #7


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



am luat si eu... absolut nici un rezultat, cu toate ca am tinut si regim...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristy
post May 4 2007, 08:06 PM
Post #8


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 10
Joined: 4-May 07
Member No.: 1,586



Ati auzit de medicamentul Reductil (sau Lindaxa)? Am vazut persoane care au slabit si 20 kg in 6 saptamani. Se elibereaza fara prescriptie medicala si nu e foarte periculos (decat daca suferi de anumite afectiuni). Totusi medicamentul este nou si nu stiu nimic de efectele pe termen lung. Voi ce parere aveti? Atentie! Nu este un supliment nutritiv, ci un medicament.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post May 4 2007, 08:17 PM
Post #9





Musafir






cristy, bine-ai venit la noi! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Ai vazut persoanele care au slabit cu nu stiu ce medicamente si dupa o jumatate de an dupa ce-au slabit miraculos? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) Si de slabit 20 kg in 6 saptamani nu numai ca-i rau, dar si foarte periculos pentru sanatate (mai ales pentru inima)!
Eu nu cunosc pe absolut nimeni care a slabit si s-a mentinut la greutatea ajunsa si nu si-a schimbat felul de alimentatie. Pe viata.
Mai intreaba-te o chestie: daca s-ar putea slabi asa usor, iei o pastila si gata, crezi ca ar mai exista lume grasa?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 4 2007, 08:31 PM
Post #10


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) Cristy! Speram sa te simti bine la noi! (IMG:style_emoticons/default/floricele.gif)
Banuiesc ca ai ajuns la noi in site si apoi pe forum datorita dlui Google si a cautarii "pastile de/pentru slabit".
Dupa cum ai citit probabil in articole, pastilele pentru slabit sint adevarate "bombe" pentru sanatate. Si cum in viata lucrurile bune si durabile se obtin greu si cu efort, pastilele de slabit nu se afla printre ele... Bine ar fi fost... Sint insa mult prea periculoase pentru sanatate si decit slabe si bolnave, e preferabil sa slabim mai incet, insa sistematic si sigur pe baza unui regim alimentar sanatos, a unui stil de viata care sa ne asigure o silueta frumoasa pe termen lung.
(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

21 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 11:44 AM