IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Detoxifierea sistemului digestiv
expose_yourself
post Oct 10 2007, 12:46 PM
Post #1


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 66
Joined: 29-September 06
From: Bucuresti
Member No.: 593



Buna tuturor!
Ati tinut pana acum o cura de detoxifiere a intestinelor(spre ex "colon cleanse")?
Eu nu am probleme cu greutatea sau vreo problema digestiva dar caut mereu sa fac tot felul de cure de purificare:)..acum as vrea sa incerc asa ceva,cu pastile 100% naturale.(Poate imi si recomandati ceva ce s-a dovedit eficient pentru voi)
Despre efectele pozitive stiu bine,insa exista si o parte negativa a curelor de genul acesta?Spre exemplu..se poate obisnui sistemul digestiv cu pastilele acestea si nu mai functioneaza in mod normal dupa terminarea purificarii?
Multumesc.

This post has been edited by expose_yourself: Oct 10 2007, 12:48 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geoo
post Oct 10 2007, 12:55 PM
Post #2


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,819
Joined: 25-December 06
From: Pe canapeaua rosie
Member No.: 893



De trei saptamani si eu fac o cura de detoxifiere!!! Nu cred ca pot spune aici despre ce produs e vorba! Daca vrei iti trimit PM. ideea e ca pe langa aspectele pozitive pe care incep sa le vad, am avut o reactie de detoxifiere pana la nivelul epidermei!! Acum recunosc ca m-am speriat si am intrerupt tratamentul pentru 2 zile, dar mi-am luat inima in dinti si am continuat!
Nu e prima data cand am incercat o cura de acest gen; am luat si pastile .... si propolis etc. in schimb acum parca vad rezultate mult mai clare!

Edit: iti poti incepe dimineata cu putin suc de lamaie. Astfel este stimulat sistemul digestiv. Daca bei de-a lungul zilei cateva cani de ceai de trifoi rosu, activitatea ficatului va fi stimulata si va ajuta la curatarea sangelui de toxine.

This post has been edited by geoo: Oct 10 2007, 01:04 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
expose_yourself
post Oct 10 2007, 01:32 PM
Post #3


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 66
Joined: 29-September 06
From: Bucuresti
Member No.: 593



Astept PM-ul tau,mersi!
Te referi la tipul de detoxifiere de care spuneam?Altfel...stiu ca exista nenumarate feluri
Si..ce te-a speriat mai exact cand ai intrerupt tratamentul?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geoo
post Oct 10 2007, 01:58 PM
Post #4


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,819
Joined: 25-December 06
From: Pe canapeaua rosie
Member No.: 893



Nu-mi merge PM-ul (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) !

Ceea ce iau eu este pentru detoxifiere generala; dar crede-ma ca si-a aratat puterea si la nivel de tranzit! Si a reusit sa-mi regreleze cam toate functiile organismului!

M-a speriat faptul ca la 2 saptamani au inceput sa-mi apara foarte multe cosuri! Si eu sunt un pic paranoica in ceea ce le priveste asa ca mi-a trebuit multa forta sa il reiau (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ! Acum nu mai e cazul, s-au vindecat dar am ramas cu semnele care se duc si ele mai repede ca de obicei!

This post has been edited by geoo: Oct 10 2007, 02:00 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
expose_yourself
post Oct 10 2007, 04:53 PM
Post #5


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 66
Joined: 29-September 06
From: Bucuresti
Member No.: 593



Oh da,a fost probabil o dovada a faptului ca intr-adevar te purifici.Ma bucur ca esti fericita cu tratamentul,succes si de-acum inainte! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
brianna
post Oct 10 2007, 05:45 PM
Post #6


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 42
Joined: 28-January 07
Member No.: 1,102



geoo, nu poti sa postezi si aici "tratamentul", te rog? Poate beneficiaza mai multi de el (IMG:style_emoticons/default/floricele.gif)

This post has been edited by brianna: Oct 10 2007, 05:45 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geoo
post Oct 10 2007, 11:27 PM
Post #7


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,819
Joined: 25-December 06
From: Pe canapeaua rosie
Member No.: 893



Bri, as spune cu draga inima, dar mi-e teama sa nu se considere reclama!

Oricum, as ruga-o pe Di sa-mi spuna daca e OK sa dau site-ul international al produsului!?

This post has been edited by geoo: Oct 10 2007, 11:27 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 11 2007, 12:49 AM
Post #8


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Atita timp cit nu e aloe vera sau vreun alt meleleu, nu-i bai.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
katy87
post Oct 13 2007, 08:10 PM
Post #9


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,086
Joined: 23-February 07
From: galati
Member No.: 1,242



QUOTE(geoo @ Oct 10 2007, 01:55 PM) *
De trei saptamani si eu fac o cura de detoxifiere!!! Nu cred ca pot spune aici despre ce produs e vorba! Daca vrei iti trimit PM. ideea e ca pe langa aspectele pozitive pe care incep sa le vad, am avut o reactie de detoxifiere pana la nivelul epidermei!! Acum recunosc ca m-am speriat si am intrerupt tratamentul pentru 2 zile, dar mi-am luat inima in dinti si am continuat!
Nu e prima data cand am incercat o cura de acest gen; am luat si pastile .... si propolis etc. in schimb acum parca vad rezultate mult mai clare!

Edit: iti poti incepe dimineata cu putin suc de lamaie. Astfel este stimulat sistemul digestiv. Daca bei de-a lungul zilei cateva cani de ceai de trifoi rosu, activitatea ficatului va fi stimulata si va ajuta la curatarea sangelui de toxine.



si pe mine ma intereseaza
Go to the top of the page
 
+Quote Post
brianna
post Oct 13 2007, 08:38 PM
Post #10


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 42
Joined: 28-January 07
Member No.: 1,102



Deci e voie sa spui au ba (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) ? Nu vreau sa insist daca nu e voie, dar sunt mai mult decat curioasa (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 05:36 AM