IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

15 Pages V  « < 12 13 14 15 >  
Reply to this topicStart new topic
> Psihosex
Dore
post Jan 10 2006, 08:48 PM
Post #131


Explorator
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,677
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 78



Honey, ejacularea a avut loc.
Dar despre orgasm a trebuit sa-l cred pe cuvant, desi se manifesta relativ zgomotos, nu aveam termen de comparatie fiindca era prima experienta sexuala cu el. Stim bine ca orgasmul masculin este diferit de ejaculare ;).

Mistaco, interdictia de atingere este una dintre regulile jocului ;).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
honey
post Jan 10 2006, 08:57 PM
Post #132


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 83
Joined: 22-December 05
Member No.: 127



Dore  :morideris:
m-am lamurit!

stii tu ceva, dar nu stii bine. fara suparare!

hai sa-ti explic!
orgasm fara ejaculare poate exista. dar sunt cazuri rare cand barbatii reusesc aceasta performanta!

DORE, DAR INVERS NU SE POATE. EJACULARE FARA ORGASM NU SE POATE.scrie in orice manual de sexologie acest lucru!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dore
post Jan 10 2006, 09:05 PM
Post #133


Explorator
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,677
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 78



Honey, ma bucur ca te amuzi.
Ciudat este faptul ca un barbat, sexolog ;), este de parere ca ejacularea poate exista fara orgasm, ca este de natura mecanica, fizica si atat.
Dar orgasmul masculin poate fi subiect pentru un alt topic, pe care il poti deschide chiar tu daca simti ca ai mai multe de spus pe aceasta tema.  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
honey
post Jan 10 2006, 09:10 PM
Post #134


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 83
Joined: 22-December 05
Member No.: 127



Dore
degeaba te superi!

acum am inteles ce a vrut sa spuna angeldust...
QUOTE

Adevaru e ca am aberat azi la greu e drept , dar nu asta ar fi problema . Problema e ca se repeta istoria de pe eva....adica fiecare are impresia ca stie cel mai bine cum sta treaba , se face abuz de ironii fine silumea in general se ataca la greu cand e ironizata putin.
:-*


si eu nici macar nu am vrut sa te ironizez...daca nu ai inteles, e problema ta!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jan 10 2006, 09:28 PM
Post #135





Musafir






QUOTE
Dore  :morideris:
m-am lamurit!

stii tu ceva, dar nu stii bine. fara suparare!

hai sa-ti explic!
orgasm fara ejaculare poate exista. dar sunt cazuri rare cand barbatii reusesc aceasta performanta!

DORE, DAR INVERS NU SE POATE. EJACULARE FARA ORGASM NU SE POATE.scrie in orice manual de sexologie acest lucru!



Honeybunny .... ei lasa acu ca doara nu le-o sti taman tu pe toate
Subiectul asta s-a mai discutat ... s-a vorbit si despre TAO , ma gandesc ca stii sigur la ce ma refer , si s-a ajuns la concluzia ca it's possible .Teoretic daca un barbat ejaculeaza,normal,are orgasm....dar uneori orgasmul este atat de slab in intensitate incat nici nu prea se mai poate numi orgasm . Asa ma gandesc eu.....

Si va rog sa incetati cu atitudinea asta de "me knows best" ca daca tot ce iese din topicul asta e un continuu schimb de ironii atunci voi ruga un global moderator sa il inchida

So.....concluzia mea .... cu toatele stim mai mult sau mai putin intr-un anume domeniu cum la fel cu toatele mai avem foarte multe de invatzat una de la alta , asa ca haideti sa ne concentram pe aspectul acesta .ok?

Peace and flower power  :-*


Cu umilinta si respect....angeldust
Go to the top of the page
 
+Quote Post
honey
post Jan 10 2006, 10:57 PM
Post #136


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 83
Joined: 22-December 05
Member No.: 127



angeldust si dore

nu am de unde sa le stiu pe toate. intentia mea nu a fost sa las aceasta impresie.am avut impresia ca ceea ce am scris legat de orgasm si ejaculare este cunoscut de foarte multa lume si ca Dore a facut o confuzie in intentia ei de a da cat mai multe detalii.
sincer, am fost interesata de subiect si in special de finalitatea experimentului "psihosex". dar tot sincer recunosc ca am fost dezamagita de reactia Dorei. in conditiile in care eu nu am facut glume pe marginea subiectului. dezamagita dar nu suparata! poate m-am ambalat putin atunci cand am postat cu majuscule. dar atat!

oricum angeldust, mi-ai demonstrat ca prietenul la nevoie se cunoaste si apreciez acest lucru la tine! :hainoroc:

mi-a scazut si karma cu 3 puncte! interesant mod de a reactiona si sugestiv totodata in conditiile in care eu nu am atentat la karma nimanui, ba chiar am adaugat un punct la angeldust ca sa-i revina karma la acel 69 care ii facea atata placere! sa ma astept sa-mi dispara si postarile?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin
post Jan 10 2006, 11:02 PM
Post #137





Musafir






Eu is mic si nu stiu mai nimic si in plus sunt si virgin :o de aia am asa multe prietene....de la unele am auzit ca inca n-au reusit sa treaca fizicotestu.....sa le propun sa incerce ala psihicu? ::)

Sorin.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dore
post Jan 10 2006, 11:30 PM
Post #138


Explorator
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,677
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 78



Honey  :-* ai un pro de la mine. Nu-ti face griji, ne esti draga indiferent ce diferente de opinie am putea avea. Nu iti voi sterge postarile - ele exprima dreptul tau la opinie si noi ti-l respectam.
:-*

Sorin  :D ce scumpel esti! Sa ne spui cum a decurs exercitiul fetelor ;).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jan 10 2006, 11:36 PM
Post #139





Musafir






Deci acum daca tot "am dat-o la pace"  :P vi-am bagat si niste dedicatii pe masura la amandoua  :D

Revenind la topic....ma tot gandesc ca nush , psichosexu asta nu e pt mine  :(
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin
post Jan 10 2006, 11:38 PM
Post #140





Musafir






:hohote: Dore :-*...da se pare ca nici tu nu prea esti pe acasa :morideris: :morideris:

Sanatate si virtutute.... :hainoroc:

Sorin.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

15 Pages V  « < 12 13 14 15 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th May 2024 - 10:11 AM