IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

18 Pages V  « < 14 15 16 17 18 >  
Reply to this topicStart new topic
> Virginitatea
La ce varsta ati avut prima experienta sexuala?
You cannot see the results of the poll until you have voted. Please login and cast your vote to see the results of this poll.
Total Votes: 159
Guests cannot vote 
Morphy
post Aug 14 2008, 11:16 AM
Post #151


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 13
Joined: 8-January 08
Member No.: 2,969



Am si eu o pb. destul de aiurea! In primul rand am 17 ani si am un prieten stabil de un an si ceva. De vreo 7 luni incoace, imi face propuneri legate de sex. A inceput subtil, dar acum din astfel de propuneri se isca certuri de proportii. Eu as vrea sa astept, pentru ca nu-mi dau seama daca sunt sau nu pregatita, insa el este convins ca ar trebui sa ne incepem viata x. Stiu sigur, ca vreau sa imi petrec restul vietii alaturi de el, desi e inca devreme. Stiu ca ma iubeste, a facut o gramada de sacrificii pentru mine si nu doar chestii marunte, insa nu ma simt impacata cu ideea. Imi doresc ca el sa fie primul, (si ultimul bineinteles), insa nu ma simt in stare inca. Eu as mai astepta.... ce ar trebui sa fac? Sa ii fac o favoare ca sa-l pastrez?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lexie
post Aug 14 2008, 11:46 AM
Post #152





Musafir






Parerea mea, Morphy, este ca atunci cand este vorba de sentimentele tale, de copilaria ta si de prima data, nu trebuie sa faci niciodata compromisuri de genul acesta.
Daca e asa cum spui tu, ca el te iubeste, aveti o relatie lunga si frumoasa si crezi ca e baiatul potrivit pentru tine, cu siguranta vei reusi sa-l faci sa inteleaga ca acest prim pas este ceva important pentru tine si important pentru orice fata, in fond. Explica-i cu calm ca il iubesti, iti doresti din tot sufletul sa fie el primul barbat din viata ta, dar iti doresti sa faceti acest pas cu sufletul linistit si fara teama, ca sa va puteti bucura de acesta experienta asa cum trebuie si sa fie o amintire minunata, nu numai pentru unul dintre voi (respectiv el), ci pentru amandoi. Fara cearta, fara contradictii, fara nimic. Roaga-l sa se puna in locul tau si sa incerce sa-ti inteleaga pozitia si dorinta si asigura-l ca ii vei spune atunci cand vei fi pregatita si va fi totul asa cum va doriti amandoi.

Mult succes!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Aug 14 2008, 03:49 PM
Post #153


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Morphi, el cati ani are? A mai avut si alte experiente sexuale sau e prima oara pentru amandoi?

Te rog in nici un caz nu te gandi "sa ii fac o favoare sa il pastrez". Nu trebuie sa fie ca un compromis, trebuie sa fie dorit mult de ambii parteneri.

This post has been edited by sweet_girl: Aug 14 2008, 03:51 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
C4li
post Sep 1 2008, 01:14 AM
Post #154





Musafir






E destul de important ce varsta are el. mm stiu ca suna f aiurea si nu poti citi asta, dar dragostea de la varsta asta are sanse foarte mici sa dureze. Eu zic ca esti destul de mica sa nu regreti mai tarziu ca nu ai facut-o cu el, lucru care o sa vina mai tarziu (IMG:style_emoticons/default/happy.gif) .

Oricum cu cat il refuzi cu atat il intarati , cu vorba buna nu vad sa rezolvi ceva . Mai ales daca e mai in varsta o sa simta ca i se cuvine sa i te oferi, or mai fi si prietenii care il tot intreaba "ai ######-o".

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 1 2008, 01:25 AM
Post #155


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



C4li, iti reamintesc, in caz ca ai uitat, ca te afli pe un forum dedicat doamnelor. Nu mahalagioaicelor, asa ca iti tecomand sa lasi limbajul de gloata inainte sa faci log in.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gmchozzyl
post Apr 10 2010, 09:31 AM
Post #156


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 5
Joined: 9-April 10
Member No.: 8,333



Nici nu ştiu cu ce sa încep...am prieten şi am decis să facem dragoste cu el...eu eram virgina..m-a durut dar singe a curs doar citeva picaturi...in fine sa trecem peste asta eu am o intrebare la voi...de spaima parintilor eu am zis sa incetam sa facem dragoste(am facut de 4 ori si de fiecare data ma durea la inceput)...parintii din cind in cind ma ameninta sa ma duca la ginecolog (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) eu aiuresc uneori iar prietenul meu a zis sa nu-mi fac griji deoarece peste citeva luni nici nu se va cunoaste ca am facut dragoste intrucit va reveni totul la loc...eu nu cred dar voi ce ziceti?


P.S. citisem eu intr-o revista ca daca nu faci asta mult timp te doare poti chiar sa si singerezi...nici nu stiu ce sa mai zic (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Corina
post Apr 10 2010, 11:18 AM
Post #157


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 864
Joined: 14-January 10
From: Tulcea
Member No.: 7,788



Pai... care-i intrebarea? Daca te ''invirginezi''? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) Adica daca te ''lipesti''? (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) ...Dar pentru cultura mea generala...cam cati ani ai? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gmchozzyl
post Apr 10 2010, 12:29 PM
Post #158


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 5
Joined: 9-April 10
Member No.: 8,333



cam asa iese...am 21 de ani
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rody
post Apr 11 2010, 03:16 PM
Post #159


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,012
Joined: 20-October 09
Member No.: 7,318



Poate ca daca trece o vreme considerabila, pe urma poate fi mai incomod sau asa, dar sa se lipeasca himenul la loc, asa ceva nu am mai auzit in viata mea decat din gura copiilor disperati. In primul rand nu cred ca ai 21 de ani si parintii te ameninta cu controlul la ginecolog. Din asta inteleg ca tu nu ai facut nicio vizita pana acum? Esti femeie si nu vrei sa stii macar daca totul este in regula cu tine? Nu stiu ce sa zic, dar mi se pare mult prea aiurea ca la varsta asta sa dai socoteala pentru viata ta intima si cu atat mai mult sa fii atat de ingrijorata. La urma urmei este un lucru firesc care la un moment dat sau altul intervine in viata oricui. Te rog sa ma scuzi in caz ca nu inteleg, ce e drept poate fi vorba si de religie aici. Nu stiu ce religie ai si cat de stricta poate fi la acest capitol, dar e aiurea.
Nu stiu ce zic celelalte fete, insa eu nu cred ca se mai lipeste ceva la loc (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

This post has been edited by Rody: Apr 11 2010, 03:17 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Corina
post Apr 11 2010, 07:13 PM
Post #160


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 864
Joined: 14-January 10
From: Tulcea
Member No.: 7,788



Chestia cu varsta nu o cred nici eu. In ceea ce priveste ''lipirea'' poate ca o operatie ''acolo'' ar rezolva problema. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

18 Pages V  « < 14 15 16 17 18 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 01:20 AM