IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Augmentarea mamara, Operatii de marire a sanilor cu implante
cris 82
post Oct 15 2007, 04:25 PM
Post #1


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 99
Joined: 23-August 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,080



Am facut o operatie estetica de marire a sanilor,si,credeti-ma ca nu am fost nici "macelarita",nici nu am vreo problema emotionala si nici nevoie urgenta de psiholog sau psihiatru.Am fost la clinica respectiva si am discutat civilizat despre riscuri,in primul rand si apoi despre beneficii,daca le poti numi asa,am fost tratata ca o persoana normala care pur si simplu dupa o sarcina si alaptare nu se mai simtea bine in pielea ei(asta fiind motivul pt care am facut operatia).Ma simt extrem de bine in pielea mea acum si nu regret nici o clipa alegerea pe care am facut-o acum aproape 1 an de zile,asa ca eu le sfatuiesc pe cele care vor sa faca acest lucru sa-l faca cu curaj,sa se documenteze inainte despre riscuri si ce sa le zic:BAFTA! (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jacklina
post Feb 9 2008, 08:32 AM
Post #2


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 7
Joined: 8-February 08
From: amsterdam
Member No.: 3,250



QUOTE(afobia @ Jan 30 2008, 07:56 AM) *
si pe mine ma intereseaza un tatuaj sprancene si nu stiu unde sa ma duc , aveam impresia ca blooms sunt tari da am renuntat dupa ce am citit niste lucruri despre salonul respectiv. (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)



eu mi-am pus silicoane acum 1 an !operatia am facuto in belgia la un doctor cunoscut,am vrut sa fiu sigura de rezultat!am implanturi anatomice si sunt foarte naturali!acum ma gandesc si la o marire de buze!daca poti sa te faci mai frumoasa de ce nu!eu sunt pro! (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif) felicitari tuturor celor care au avut curajul sa faca o schimbare! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

QUOTE(Meg @ Dec 23 2007, 11:12 PM) *
s-a mai vorbit pe aici despre operatii estetice, daca acolo bati (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
eu zic ca ar trebui sa fim mandre de ce ne-a dat Dumnezeu (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) si .. sa acceptam ce avem. si zic asta pentru ca eu personal nu mi-as pune silicoane in buze, sani, sau mai stiu eu unde.
dar bineinteels, pe cealalta parte, trebuie sa ne simtim bine in pielea noastra. unele femei pot recurge la "corectari", dar pe mine nu m-ar incanta cu nimic sa scrie "fals" pe o parte din corpul meu.
sala.. sport.. pentru celelalte probleme (de greutate (imaginara sau nu) )

daca te simti bine in pielea ta,bravo tie!si eu merg la sala,dar asta e pentru a ma intretine!sala nu o sa iti mareasca sani sau buzele niciodata!nici nasul nu ti-l indreapta s.a.m.d....!oricum eu cred ca nici o femeie nu e multumita de felul cum arata!intotdeauna ai schimba ceva!asa suntem noi femeile,etern nemultumite! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristinica81
post Apr 4 2008, 08:18 PM
Post #3


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 4-April 08
Member No.: 3,624



QUOTE(MonicutzaB @ Jan 26 2007, 01:37 PM) *
iubita, trecand peste faptul ca e cel putin amuzant sa te apreciezi tu pe tine ca fiind doar corecta (toate parerile exprimate sunt pur subiective pentru ca sunt raportate la experienta personala (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) ), sa stii ca fiecare organism reactioneaza diferit, mai mult fiecare persoana are un prag individual de suportabilitate a durerii.
asa ca persoanele care s-au plans de dureri post-operatorii (si aici intru si eu, care culmea m-am operat la Stan deci nu am vrut sa dau in dragul de MV cand am povestit si nici nu am vrut sa descurajez pe nimeni) nu intra neaparat in cele doua categorii pe care tu ai fost atat de draguta sa le enumeri.
cat despre sfatul tau pt blue_dea, ref la lipo, rezultatele finale se vad dupa cateva luni (2-3) de la procedura deci daca se ducea imediat probabil MV ar fi trimis-o acasa.
oricum, s-a notat prima impresie buna despre MV. (IMG:style_emoticons/default/322.gif)
sanatate multa! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

monicutza, imi poti spune si mie daca inaintea interventiei chirurgicale iti face vreun test ca sa vada daca te-ai lasat de fumat? intreb pt ca la sf lunii sunt programata la operatie si nu am reusit sa renunt la tigari. multumesc mult pt raspuns.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
happyCat
post Apr 4 2008, 09:04 PM
Post #4





Musafir






Eu ma indoiesc ca iti va face test. Renuntatul la fumat este indicat si el cu un rost, iar daca nu te-ai lasat inca, e un risc pe care singura ti-l asumi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristinica81
post Apr 5 2008, 03:21 PM
Post #5


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 4-April 08
Member No.: 3,624



monica, imi spui si mie te rog, daca inaintea operatiei iti face vreun test sa vada daca te-ai lasat de fumat? multumesc

This post has been edited by Maàt: Apr 5 2008, 03:28 PM
Reason for edit: rog nu mai dati quota inutil!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Apr 5 2008, 03:27 PM
Post #6


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Cristinica, Monicutza nu a mai intrat din 25 Sep 2007. Nivelul de nicotina se vede la analiza singelui.

Medicul isi poate da seama foarte usor daca te-ai lasat sau nu de fumat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chintesenta_raul...
post Apr 6 2008, 01:48 PM
Post #7


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,669
Joined: 8-February 08
From: buricul pamantului
Member No.: 3,252



Di, nu neaparat poate sti doctorul daca s-a lasat ea de fumat sau nu. ea vrea sa se opereze la MV, la clinica lui nu se fac analize, el doar ii da o lista cu ce tip de analize trebuie sa faca ea si pe lista aia nu apare nici un test de nicotina. chestia cu lasatul de fumat este o recomandare, e de preferat sa se lase, insa doctorul nu va sti ca ea nu a renuntat.

acum vreo 2 ani am vazut o tipa care s-a dus la MV sa isi scoata siliconul din buze, pentru ca se infectase. nu ati vrea sa stiti cum avea fata... era umflata si o durea ca naibii. pe mine ma batea gandul sa imi injectez buzele (mai aveam si un boyfriend care imi spunea ca am buze de femeie a dracu), dar dupa ce am vazut-o pe femeia aia mi-a zis doctorul sa-mi iau gandul. in cazul buzelor, cele mai sigure sunt tot implanturile cu grasime proprie, chit ca nu sunt permanente. insa de la silicon sau alte balarii artificiale poti avea surpriza sa te infectezi super usor, chiar si de la intepatura perilor unei periute de dinti. cum eu am un tic cu muscatul buzelor pana cand da sangele, un implant permanent ar fi ultimul lucru de care as avea nevoie.
am in schimb o ditami lista cu ce upgrade-uri mi-as face, insa nu sunt urgente, am si zile cand ma uit in oglinda si nu se sparge (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Apr 6 2008, 02:11 PM
Post #8


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Chinte, am vazut si eu pe discovery cum se fac implanturile la sini. Nu-mi trebuie nici o upgradare, lasa ca m-a facut Dumnezeu frumoaaaaaaaaaaasaaaa (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) foc si-asa! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

Eu ziceam ca isi da seama doctorul daca analiza singelui e facuta si pentru asa ceva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
norahjones
post Jun 20 2008, 02:26 PM
Post #9


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 20-June 08
Member No.: 4,103



Salut fetelor. Sunt si eu noua pe aici si m-a interesat topicul lansat de voi legat de operatiile estetice. Stiti cumva un chirurg bun pentru implanturi mamare la Cluj? Eu am primit o recomandare foarte buna pentru doctorul Andrei Martin, de la o buna prietena care si-a pus si ea silicoane la el si intr-adevar i-a iesit foarte frumos operatia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Aug 16 2008, 06:05 PM
Post #10


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Ladies, am si eu o intrebare: se poate folosi ceva unguent pentru reducerea mai rapida a hematoamelor dupa o operatie (otoplastie)? Stiu ca trebuie intrebat dr., dar am impresia ca va spune ca trec cu rabdare.
Sau macar daca aveti ceva recomandari pentru perioada de dupa: dormit, pansamente, estimativ perioada de disparitie a hematoamelor....si orice altceva pentru ridicat moralul.
(IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) nu eu sunt pacienta, in case you are wondering.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 11:23 AM