IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Despre migrena si tratarea migrenelor
Ala80
post Feb 17 2006, 05:08 PM
Post #21


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



un mic sfat!

mama mea suferea de migrene absolut ingrozitoare. nu stiu daca va inchipuiti ce inseamna sa iei zilnic (de la 4 dimineata) 2-3 coedol+fasconal sau antinevralgic. i-am facut toate analizele si investigatiile necesare si nu s-a descoperit nimic in neregula. o prietena i-a recomandat capsule cu ulei de primula si...(nu mai retin). se gasesc la orice farmacie si nu sunt f scumpe. dupa o cura de 3 luni se simte mult mai bine, durerile au scazut in intensitate si pastilele s-au rarit.

poate va ajuta aceste detalii!

  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anona
post Feb 20 2006, 09:30 PM
Post #22


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 13
Joined: 11-February 06
Member No.: 207



Cu regret intru si eu in clubul vostru, mi-a placut ideea cu jurnalul, chiar vreau sa analizez si eu sa vad care poate fi cauza.

Va felicit pe acelea la care trece ea cu vreun medicament, la mine cu nimic, doar daca dorm o noapte asta-i tot, adica daca m-apuca migrena dimineata pai o tine tot asa pina cealalta dimineata si ma trezesc ca si cum no fost.

Problema cea mare e ca nu se cunoaste cauza migrenei, oricit de mult ar cerceta-o, asa ca fiecare incearca metodele care dau rezultate, a mea nu prea e buna pentru zilele de lucru.

La mine se manifesta cu dureri pe o jumatate de cap, aceeasi de fiecare data si ma doare doar un ochi, acelasi de fiecare data :P :'(

Eu incep sa tin jurnal

Numai bine :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LostWhispers
post May 25 2009, 03:03 PM
Post #23





Musafir






Va confruntati cu dureri de cap, in zilele in care sunteti la ciclu? Eu una pe langa durerile de burta care dureaza prima zi, in zilele 2 si 3 incep durerile de cap, precizez ca doar atunci le am, in rest mai rar. Cand beau cafea imi mai trece pt cateva ore, dar asta nu e solutie cand te apuca pe la ora 8 seara, pt ca nu pot dormi. Sa fie tensiunea f mica, anemia, habar n am. Va intreb daca ati patit si voi si daca stiti vreun remediu, sa nu le mai am, pt ca nu vreau sa ma indop 4 zile la rand cu tablete contra durerilor. Nu suporta stomacul si nici fierea, mi e rau de la atatea tablete.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scumpic
post May 25 2009, 04:22 PM
Post #24


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 997
Joined: 17-November 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,663



Si eu am dureri de cap inainte de ciclu, imi trece doar cu antinevralgic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post May 25 2009, 08:18 PM
Post #25





Musafir






Lost, incearca cu homeopatie sau acupunctura. Sigur vei vedea rezultate.
Si eu am dureri de cap la ciclu (aprox. 2-3 zile), dar daca nu sunt foarte mari, le ignor. Cand devin puternice, iau advil. Iar cafea beau tot timpul, deci la mine e out of question, ca mi-ar trece daca beau o cafea. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) Stiu ca nu e bine sa stai cu durere, dar nici mie nu-mi place sa inghit medicamente. Inca n-am apelat la medicina alternativa, n-am considerat ca sunt asa grave, dar daca se agraveaza, acolo merg sigur. La medicul de familie, deja stiu raspunsul: ia un Tylenol si-ti trece. (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)

This post has been edited by pescarush: May 25 2009, 08:20 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 17th June 2024 - 04:17 AM