Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Codite-pareri
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Frumusete, Moda > Moda
Ariana
smile.gif M-or apucat pandaliile.De fapt tot timpul am avut pitici pe creier cu facutul de codite.De data asta piticii sunt multi.
Deci...a avut cineva coditze?As risca sa imi stric parul?(Tin minte ca mi-am impletit tot parul acum cativa ani si dupa ce mi-am desfacut multitudinea de cozi am cam avut probleme legate de caderea parului).
claudia_electra
Rasta adica?? Da, strica parul categoric.
tits_herbert
Buna Ariana mwah1.gif
Si eu cred ca nu e tocmai o idee buna. Cred ca iti traumatizeaza si parul si pielea capului, asa mi se pare mie, pentru ca se fac atat de stranse. In plus eu nu prea vad cum se pot curata, chiar daca te speli pe cap, nu raman imbacsite? Sau exista ceva special? Oricum daca totusi vrei sa-ti faci sa vezi cum e, sa nu le tii prea mult. Pupici
Ariana
M-am linistit intre timp...
Calu nu rasta vroiam desi si rasta tare ma tenteaza dar imagineaza-ti cam ce mutre ar face parintii mei de la gradi sa ma vada cu rasta in cap si asa sunt prea emancipata pentru gustul lor.
Faza atsa legata de codite a ramas un punct neimplinit pentru ca mi-am dorit mereu si mai mai apuca din cand in cand...cred ca la un moment dat tot o sa imi fac damblaua indiferent de cat e sau nu la moda.
Chestia e ca mi-e teama sa nu imi stric totusi paul pentru ca e pacat de el ca e destul de lung si ok.
Maine imi trag o frizura cu multe cozi "handmad by Ariana" smile.gif poate ma linistesc de tot.
Multam de cooperare gagici.smile.gif
medeea2004
Daca nu este rasta nu vad care este problema? Depinde si cum sunt impletite, am avut si eu parul impletit de la radacina pana la jumatatea lungimii parului si n-am avut probleme absolut deloc ...o sa postez o poza dar n-o s-o las mult, doar sa-ti faci o idee, dupa o s-o sterg smile.gif

gata cu poza valea.gif blush.gif
Ariana
Meedea kiss.gif esti o dulcica si multam din suflet pentru demonstratia cu pozulica...by the way si tie iti sta tare bine cu coditze...
Am avut si eu frizura asta.Eu am avut insa mici probleme in sensul ca erau putin prea stranse si cand imi dezfaceam parul era un pic nasol.Dar cel mai mare bai a fost cand am avut tot parul impletit intr-o multime de coditze din alea marunte,L-am tinut vreo luna si a cam picat.Sau am observat si daca imi mai impletesc ceva coditze prin par la fel ,se incurca la radacina.Cert e ca e tare comod.Adica nah...ce mai!Sunt pierduta pentru omenire smile.gif...imi place si gata.
Eu ma gandeam ca ceva coditze din alea cu mese adaugate nu prea multe ca am parul des si ma tem ca as arata dubios cu o claie cu un volum prea mare in cap si nici din alea lungi care sa arate de parca am aterizat de la cabaret.
Cu spalatul pe cap daca ai cozi nu e bai.Asta stiu.
medeea2004
Merci Ariana, esti draguta kiss.gif
Mi-au placut enorm coditele si ma bate gandul sa repet figura! E oK cu aceste codite, de exemplu le-am facut cand am plecat cateva nopti din tara si cum am parut cam ciufut si trebuie aranjat tot timpul nu rezista calatoriei doar coafat simplu...si ce mi-am spus sa incerc cateva codite, m-am simtit super cu ele si nici n-am mai fost stresata de par. La intoarcere am pus pe cineva sa mi le desfaca s-a chinuit putin cu ele insa in final a reusit! E putin stresant cand tre' sa revii la forma initiala a parului...mergi si-l speli ca este groaznic de cret insa nu mi s-a parut terifiant momentul despletirii biggrin.gif
tits_herbert
medeea vreau si eu sa vad poza cu tine biggrin.gif
Pe mine nu prea ma tenteaza ca am parul cret si ma chinui si asa mult cu el sa-l disciplinez, daca nu ma pieptan dupa baie arat ca un pudel laugh.gif
medeea2004
oK Tits am sa-ti trimit poza intr-un PM kiss.gif
tits_herbert
blush.gif saru'mana medeuta
Ariana
Ii o frumoasa medeea noastra...smile.gif titzuleeee vreau si io poza cu tine smile.gif...Ce te invidiez ca ai parul cret.In vremea cand aveam si eu mai mult timp liber ma tot chinuiam sa imi fac bucle sau macar niste onduleuri acolo.smile.gif
Va pupacesc pe amandoua(si pe clau)... kiss.gif
medeea2004
merci Ariana blush.gif

kiss.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.