Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Dependenta de ciocolata si tot ce inseamna dulce
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Sanatate, Sport
Pages: 1, 2
Meg
ohmy.gif
unde gasiti after eight? eu am adus cand am fost plecata, dar s-a facut fleasca.. si nu a fost foarte comestibila.
in ce supermarket se gaseste? ca e divina wub.gif
walpurgik
Pai cam peste toate astea mari, in real sigur.


Si sunt si dinner mints, nu numai after eight sunt la fel si ceva mai multe in cutie. smile.gif
ToothFairy
bay ce chestie...unii incearca sa se lase...si altii se indeamna care de pe unde sa-si procure merindele cele datatoare de extazZZzZZzz... magindesc.gif si uite asa pun in balanta:sa ma las,sa nu ma las? ca echilibru nu poate exista in aceasta situatie.. nusepoate.gif
geoo
Empty, fa un compromis!!! Ofera-ti deliciul cu masura! Nici sa mananci in fiecare zi, dar nici sa te lasi de tot!! O data pe saptamana sa-ti oferi o ciocolata!

Eu ieri am ras o intreaga Primola cu cereale!!! Nu am mai avut de mult timp pofta de O INTREAGA ciocolata!
divi2007
de acord cu geoo

nu te poti lasa de ceva ce iti place, din contra te face sa ti doresti si mai mult
totul trebuie cu masura nu deloc smile.gif
walpurgik
Eu mananc in situatii de consum energetic crescut, la lucru de obicei. In rest bag fructe ca si alea-s dulci de mama mama, dar parca nu tot atat de invazive pe constiinta dietara. zapacitul.gif
Meg
nu este Real n Bucuresti smile.gif
altceva?
walpurgik
billa sau hipermarketuri, numai sa cauti ca sigur gasesti smile.gif
Cindy
Geo, pai na, tu la cele 45 kg ale tale iti permiti, ba chiar este si necesar. smile.gif Nu ca eu nu as manca tot ce vreau si cand vreau, dar imi mai fac mustrari de constiinta, mai ales ca de ceva timp a inceput sa se mai puna, spre deosebire de tineretile cand oricat m-as fi chinuit, nu reuseam sa pun cateva kg..
ToothFairy
QUOTE(geoo @ Sep 23 2007, 02:48 PM) *
Empty, fa un compromis!!! Ofera-ti deliciul cu masura! Nici sa mananci in fiecare zi, dar nici sa te lasi de tot!! O data pe saptamana sa-ti oferi o ciocolata!

Eu ieri am ras o intreaga Primola cu cereale!!! Nu am mai avut de mult timp pofta de O INTREAGA ciocolata!


geoo,asa ma gandeam si io,dar nu prea `functioneste`..ca la teorii io-s buna,dar cand e sa pun in practica,o cam sfeclesc...oricum,azi n-am bagat dulce decat o lingurita de Finetti si un pahar de pepsi,ceea ce e record ..dar pana se incheie ziua mai e smile.gif
geoo
he he empty ... pai daca ai frigiderul burdusit cu finetti si stuff ... n-ai nicio sansa mama draga!!!!!!! laugh.gif ideea era sa-ti cureti frumos TOATA casa de TOT ce inseamna ciocolata si sa-ti oferi cate una doar o data la 3 zile (de ex) si atunci sa trebuiasca sa te duci sa o cumperi....nu sa o iei din dulap! wink.gif
Altfel, parol..... n-ai sanse!
ToothFairy
geoo,nu`i al meu frigideru`(e al alor mei),ca daca ar fi al meu ar fi numai cu digerabile sanatoase...dar las`ca ma fac io mare smile.gif

asa ca daca ai fost crescut cu `naravuri` d-astea...fooaaarte greu e sa te debarasezi de ele..dar incercam ...si incercam...o iesi ceva.smile.gif
Ciresica
Si eu sunt dependenta de dulce si oricat imi propun, nu reusesc. Asta se intampla cand imparti casa cu alti oameni care nu au astfel de probleme. tongue.gif
frunze_in_cap
Am citit tot ce e scris mai sus dupa ce in fiecare zi ma gandesc ca nu am mai mancat nimic dulce. Acum ma imbrac sa imi iau o ciocolata ca prea mi-e pofta.
Eu ADOR tot ce e dulce : ciocolata de toate felurile (parca acum ar merge una alba), biscuiti, napolitane, prajituri etc. etc.
Din nefericire nu prea fac bine la silueta. crying.gif dar daca nu ar face nimic rau as putea trai doar din ciocolata & prajituri. wub.gif
Cred ca daca mananc acum ... nu toata ciocolata (sper) se compenseaza cu sportul. magindesc.gif
ciresica_dulce : stiu cum e...cand stai cu oameni care mananca doar o patractica de cioco si nu au nicio problema, iar altii (ca mine) cand dau de o patratica, mananca toata ciocolata si parca ar mai vrea closedeyes.gif .
Ciresica
Problema e ca la mine in casa se mai si cumpara sa fie si nu se mananca imediat. Iar daca dau peste ea prin camara sau in frigider o rad toata. laugh.gif
Jo-Anna
io mor dupa choco bons de la kinder , si am mai multe

de fiecare data cand iau ciocolata , seara cand suntem la televizor , in mintea mea nu este film sau emisiune exista , unde am ascuns ieri ciocolata? laugh.gif si dupa ce ma gandesc juma de h si imi ploua in gura ... finnaly i give up si fug catre ea iau o bombonica , si inca una ca e asa gustoasa, inca 20 ca doar e asa buna , si cand e gata .... omg am mancat pe toate?
Diana.
Eu nu pot sa spun ca cea mai mare slabiciune e neaparat ciocolata, pentru ca ciocolata "goala" maninc foarte rar. Insa cind ma apuca pofta de dulce, e prapad! laugh.gif
Simt nevoia, din cind in cind, sa imi ridic glicemia la cote alarmante cu vreo baclava, vreo savarina, o felie de tort cu frisca sau ciocolata din belsug...... indragostita.gif si zau ca nu ma las usor! smile.gif
A, si ciocolata mea favorita - indeiferent ca e vorba de tablete, praline , etc, e ciocolata neagra. smile.gif
Cindy
Macar e neagra. Eu consum ciocolata cu toate prostiile in ea, batoane Snickers, inghetata cu caramel etc...numai chestii cat se poate de anti dieta. tongue.gif
alexandra andreea
Aici chiar e punct ochit, punct lovit. Pot sa ma abtin de la multe lucruri chiar si cand sunt la cura dar de la ciocolata mai greu.
Si mie tot ciocolate amruie imi place, Kandia biggrin.gif
Alintimofte
cicocolata e buna, si la sanatate dar in proprti decente...eu inca nu am ajuns depedenta dar nici nu sper si nici nu vreau!
MadalinaAna
cine nu adora ciocolata o mana sus ...smile.gif
Teocris
Adica tie iti place sau ai mana sus? smile.gif
Diana.
Mina in sus la spam...
melcri
eu sunt ocupata cu ambele maini,de-aceea nu sunt cu mana pe sus smile.gif
Alina Teodorescu
In trecut am fost chiar dependenta de dulce, nu neaparat ciocolata, dar am pus capat din cauza unui control de rutina, care mi-a aratat ca-s predispusa la diabet. Un prim sintom aveam, beam multa multa apa...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.