Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Operator interviu
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Cariera, Afaceri Proprii
mititik
Buna, fetelor!
As vrea sa stiu daca sunt printre voi persoane care sa fi lucrat ca operator interviu! As vrea sa ma angajez in timpul facultatii si imi pare singurul job cu program mai flexibil. Eu fiind la 2 facultati mi-ar fi mai greu cu un program full time.
Sunt curioasa insa ce salariu as avea. Peste tot scrie "venit atractiv calculat pe bază de performanţă", dar as vrea sa stiu totusi cam care sunt castigurile!
V-am pupat! kiss.gif
catalina77
Eu am lucrat in timpul facultatii (am fost la practica impusa de facultate) si dupa...m-am gandit ca poate -poate reusesc sa strang un ban in plus...ei bine, nu este asa...in afara de faptul ca alergi ca disperata pe strazi si nu numai, ca risti sa-ti iei chiar si bataie (eu am nimerit in timpul campaniei electorale unde chestionarele erau pentru bombonel), ca dai peste toti dragutzii care iti spun "ma lasi????" etc etc., banii sunt de tot...kktul. Ma refer strict la IRSOP. De celelalte nu am idee.

Poti incerca dar eu nu recomand nimanui... nusepoate.gif
someday
incearca si partea de sampling, adica pentru o companie de tigari sau de produse alimentare etc promovezi produsele lor. trebuie sa te inscrii intr-o baza de date a unei agentii care se ocupa cu asa ceva, vei avea un program flexibil in special joi, vineri, sambata si duminica cand merge lumea la cumparaturi si esti platita la ora.
berbecutza
mititik, ar trebui sa incerci asta cu promotiile, desi daca esti la doua facultati nu stiu cat de usor o sa-ti fie. eu am facut promotii (inca mai fac cand am timp) si e foarte interesant. acum depinde de agentie, ca sunt unele care-ti fac viata amara tongue.gif dar le poti refuza la casting daca nu iti convine ceva wink.gif. pentru tigari de obicei agentiile angajeaza numai fete foarte inalte (le imbraca in ceva minuscul si le trimit prin mall-uri ) . eu mai mult pentru cosmetice am facut promotii. programul e foarte lejer (sunt unele agentii care au promotii doua, trei zile consecutiv, sau o zi cu o zi... in fine o sa vezi tu daca incerci ) ah, si trebuie sa te rogi sa nu ai un sef care sa stea numai pe langa tine sa te streseze tongue.gif am patit o data chestia asta si venea sa-l pocnesc laugh.gif
bafta kiss.gif
mititik
Merci mult pentru raspunsuri! Sunt cam descurajata! sad.gif
Ieri eram atat de entuziasmata, ma gandeam ca gata, mi-am gasit si eu in sfarsit ceva cu un program perfect pentru mine!
As vrea tare mult sa ma angajez, dar...asta e! Poate la anul o sa am mai mult noroc!
someday
eu am lucrat la bat in 2000-2002 si am doar 1.73, aveam salariu platit la ora atunci era 2,5 dolari si lucram de la 18 pana pe la 1 noaptea in weekend, plus bonusuri de sarbatori si intelegere din partea sefilor in privinta programului. o data formata echipa plecam la mare cu promotia si stateam toata vara, chiar am legat niste prietenii frumoase care mai sunt si acum. si distractie nu-ti mai spun.... nu mai stiu cum e acum dar ai putea sa-ti trimiti cv .a ei
Szimcsi
"Doar" 1.73 ?? tongue.gif Scuze pentru offtopic, nu m-am putut abtine biggrin.gif
mititik
Pai eu nici 1m70 nu am! sad.gif Nu cred sa ma primeasca aia la ei!

PS: De ce credeti ca mi se spune Mititik? rolleyes.gif
someday
off topic e mult? am niste prietene care au peste 1,77 si poarta si tocuri tongue.gif deci pt mine e putin.
on topic poti linistita sa mergi pe partea de sampling important e cat de comunicativa esti si cum abordezi lumea pt promovarea produsului respectiv
oricum se fac training-uri inainte. blush.gif
berbecutza
mititelle nu e cazul sa fii dezamagita smile.gif incearca la alte promotii. eu am 1.68 si nu e tragedie. si apoi, vorba lui someday, gandeste-te ca e si distractiv (vei ramane cu amintiri placute, chiar daca unii sefi sunt mai pretentiosi tongue.gif ) eu cred ca o sa-ti placa daca incerci
ultima data am facut o promotie la mancare asiatica si seful era cam cu ochisorii pe noi.. eh.... ce adrenalina cand stateam de 6 sa nu vina sa ne prinda mancand sub stand morderis.gif

peseu: va recomand chicken siam ... deeliciouuuussss biggrin.gif
Ciresica
mititik, eu am lucrat in facultate la Daedalus Consulting operatoare de interviu. ce sa-ti spun: programul era destul de flexibil in sensul ca puteai sa te bagi sau nu in unele proiecte insa odata intrata trebuia sa te tii. si erau 2 tipuri de studii. erau cele care se fac la locatii cu degustari de produse sau mai stiu eu ce si trebuia sa stai pe strada pe langa locatie si sa convingi oamenii sa treaca de un chestionar introductiv si apoi daca se potrivesc sa intre mai departe. la astea programul nu era chiar asa de flexibil, adica trebuia sa stai de pe la 9 pana pe la 5 sau 6. si mai erau studiile care se facea pe teren, adica din usa in usa dupa un traseu dat de firma. la astea programul era dupa 16.30 pana cand vroiai tu, insa erau mai riscante si in fine, nu stateam dupa ce se intuneca. smile.gif
in ceea ce priveste castigurile, eram platita la chestionar. aveam norma si daca vroiam mai ceream dupa. cele mai bine platite studii din cate imi amintesc eu erau cele de pe teren, din usa-n usa. dar mai era si chestie de client, normal. unii plateau mai bine, altii mai putin. tin minte ca studiile de la locatii pentru danone nu se plateau prea bine. tongue.gif
in ansamblu nu e o munca foarte grea daca iti place munca de teren plus ca ce mi-a placut mie intri in contact si stai de vorba cu multi oameni. eu cred ca e un job 322.gif pentru timpul facultatii. eu am lucrat la ei 2 ani. smile.gif

in ceea ce priveste promotiile, am facut si d'astea, mai putin ce-i drept. eu am 1.70, insa am avut si colege mai mici de statura (poate chiar 1.60), dar dragute fizic. depinde si de produsul sau serviciul promovat. nu la toate trebuie sa fii inalta, ci mai degraba draguta.

bafta multa smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.