Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Campionatul Mondial de Fotbal
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Sanatate, Sport > Sport si Fitness
dmona
Din pacate nu participa si Romania...
Insa cu ce echipa tineti? Ce echipa preferati sa castige CM-ul?
17girl
Argentina!!! numai germania nu k e tara organizatoare, si brazilia e ff tare 322.gif
feather
a debutat brazilia intr un meci chinuit...dar fac astia magie pe teren!!!
sunt atatea echipe mult mai slabe decat nationala noastra...pacat ca stam pe banca!
tragic e ca nu se intrevad sanse sa ne ridicam de pe banca si sa intram pe teren intr un viitor apropiat...
umila mea parere:brazilia ia cupa...
contraopinii?
tits_herbert
iar am pierdut la pariuri, la naiba! :|
dmona
Si eu cred ca Brazilia este favorita si va castiga.
Mie mai imi place si Argentina.
catalina77
Mie imi place fotbalul spaniol...
De uitat nu ma uit pentru ca nu participa Romania crying.gif Acum sa vedem cine ia premiul cel mare wink.gif
bubulina
Mie mi s-a parut ca germania a jucat prost...s-a chinut atit si la meciul cu polonia

Mi-a placut paraguai si coasta de fildes parca..nu-mi mai aduc aminte e o echipa din asta no name...

eu nu am mai vazut de mult meciuri ale nationalei, dar multe echipe joaca bine (negrii, o surpriza pt mine), cred ca Romania lua bataie cu virf si indesat:(.
Dezamagirele mele: Argentina, Germania....
Probabil cupa o sa o ia Brazilia, are potential haha smile.gif
crisanda
Si eu mor de ciuda ca nu joaca Romania crying.gif frustaremare.gif

Nu am vazut meciul dar am citit in ziar azi ca Spania ar avea ceva sanse.

Croatia a jucat destul de bine cu Brazilia, eu cred ca un singur gol din partea Braziliei e un rezultat destul de bun. Totusi diferenta s-a vazut net - brazilienii parca dansau pe teren in schimb croatii pareau ca se zbat sa supravietuiasca.

Apropo de campionat - unul dintre prietenii mei mi-a zis ceva de genul " In timpul campionatului femeile au timp sa isi termine toate treburile gospodaresti" CE OROARE!!!! angry.gif I-am replicat ca daca partenerul meu se uita la meci, nici nu ma gandesc sa ma ocup de trebi caznice - ori ma uit si eu cot la cot cu el (daca e un meci interesant) ori gasesc vre-o activitate distractiva cu fetele - cumparaturi, coafor, plaja, film, bar - (daca meciul e de doi bani si nu prezinta interes).
feather
prejudecati fara temei...doar pt ca suntem de partea cealalta a baricadei din punc de vedere anatomic, nu inseamna ca astfel de competitii nu ne pot atrage si antrena...
si eu m am lovit de astfel de pareri, si mai ales de nedumerirea iscata printre ei si provocata de alegerea unei fete de a merge pe stadion pt a incuraja echipa...in loc de...stiti voi...o plimbare...mall...film sau mai stiu eu ce...
kalua
ole, ole, ole! biggrin.gif Pentru nemtii care-au bagat si ei un gol argentinienilor. 322.gif
bubulina
haha...eu tin cu Argentina. Fostul meu prieten e argentinian si m-a instruit bine. De alfel vreau sa dorm la noapte si daca cistiga germania parca vad ce buhuhuh noapte o sa fie.
kalua
Pai io nu pot sa tin cu Argentina daca m-am facut nemtoaica. zapacitul.gif Asa-i cu spiritul asta patriot! tongue.gif
bubulina
ARGENTINA ARGENTINA ARGENTINA! 322.gif
17girl
nu mi se pare corect sa castige germania, pt ca e tara organizatoare... mai degraba franta sau anglia
bubulina
zapacitul.gif
Szimcsi
Na, ca am pierdut la pariuri. Damn it!
kalua
17girl, dar ce-are aia cu prefectura?
Eu am fost pe strazi pana acum, nebunie curata! Acuma sperau toti sa-i bata pe argentinieni, dar de crezut nu se prea credea, Argentina era favorita la titlul cel mare!
Si mi-am cumparat steag. laugh.gif
17girl
pai, ideea era ca germanii s-au bucurat destul, au venit toate vedetele sportive la ei in tara, au castigat o groaza de bani, acuma sa mai lase si pe altii sa se bucure... laugh.gif
kalua
17girl, campionatele astea sunt organizate de FIFA (ei vand si biletele si incaseaza banii pe ele), tarile unde au loc sunt numai gazde si trebuie sa asigure conditii de joc propice. Tara gazda castiga si ea bani ca vine omul si sta la hotel, mananca acolo, isi mai cumpara poate una-alta, foloseste un metrou, dar nici costurile de pregatire nu-s mici.
dmona
Aha, deci a fost fecirire mare pe la voi pe acolo, Kalua.. In ce oras stai tu?

Si mie imi placea Argentina, dar asta e..
Si Brazilia mai imi place (poate si casitga)...
kalua
Hi hi, nemtii se cam vad in finala jucand cu Brazilia. biggrin.gif Si nu cred ca o sa fie foarte multi dezamagiti daca vor castiga brazilienii. nesigur.gif
Eu stau pe langa München si aseara am fost la mila fanilor din München (de fapt am luat-o din centru pe jos pana acolo). Mi-a placut ca nu era numai tineretul exuberant pe strazi, nu, chiar oameni la costum (probabil veniti direct de la serviciu), altii pusi la costum bavarez, parinti cu bebelusi sau copii mai mari, 90% din ei vanturand steaguri mai mari sau mai mici. Foarte multa politie si tot felul de alte unitati de securitate prezente, pe jos, in masini si in aer (elicoptere).
Eu cu fiica-mea (omul casei e plecat la o partida de sporturi nautice) am mers cu masina pana la ai mei, ca ei locuiesc in oras, l-am insfacat si pe taica-meu si am plecat. Asa am vazut ca taica-meu avea deja steag la masina. biggrin.gif Am ajuns de m-am uitat si eu azi la conferinta de presa data de echipa nationala... laugh.gif

Later edit: na ca pleaca si brazilienii acasa! zapacitul.gif
De-abia de-acum devine interesant CM-ul.
17girl
of, of a iesit anglia si merge in semifinale portugalia... meciul brazilia franta l-am ratat... cine pleaca?
ioannaraluka
Brazilia pleaca acasa...
17girl
as zice si germania dar ea e deja acasa tongue.gif
ioannaraluka
aplauze.gif am scapat de musafiri la finala! (era un fel de pariu)
Mai bine asa ca mergem noi...
pocpoc
Ce goluri faine a dat italia aseara! Exact pe ultima suta de metrii tongue.gif. Bye bye Germania.
Eu as vrea sa castige Franta...
fortelady
eu tin cu portugalia biggrin.gif
si nu imi place deloc echipa frantei (poate si din cauza isteriei generale care e la clientii mei, francezi....)
17girl
eu de la inceput ziceam k finala o sa fie franta-italia.... acum sa vedem daca am avut dreptate pana la capat
kalua
Bine au jucat italienii ieri, iar nemtii n-au fost in stare sa bage un gol. sad.gif Un joc frumos.

Ce nu mi-a placut deloc la italieni a fost ca dupa joc au inceput sa-i porcaiasca pe nemti care cum poate si pe unde poate. Fara sens... huh.gif
17girl
hi hi... am avut dreptate... cu finala frantia-italia 322.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.