Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cu ce NU te-ai imbraca niciodata?
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Frumusete, Moda > Moda
Pages: 1, 2
just blue
Care sunt combinatiile "mortale", in ceea ce priveste vestimentatia? nusepoate.gif
tits_herbert
Cu tutu, slapi portocalii cu talpa groasa si tricou cu AC\DC. Clar a downer!
angeldust
laugh.gif tits

Primul instinct ma indemna sa spun : in rochie de mireasa biggrin.gif

Dar apoi m-am gandit la pantaloni de piele, ciocate si curea cu tzinte laugh.gif
Szimcsi
Colanti, fusta pana la fund, orice e transparent, chiloti care se vad din pantaloni... asta mi-a venit prima oara in minte. O sa revin daca imi amintesc si altele.
tits_herbert
cum ma, niste pantaloni sexosi de piele, care cer o palma la fund? laugh.gif

Stati! cu tricou pe care scrie: hot mama! u can't touch this! these two babies are real! look at us! mama' babies! :|
17girl
nu m-as imbraca never ever cu ceva care are imprimeu de leopard... daca vad deja ma deprima crying.gif

mai sunt dar asta mi-a venit in minte iloveelady.gif
kalua
Chilotei negri cu pantaloni albi. laugh.gif
Saboti, espadrile cu sosete.
angeldust
Nu stiu dc mai tineti minte...pe vremuri mai purtau unele bluze tricotate cu guleras crosetat sau din material apretat, stiu ca o trimitea maica=sa pe o colega la scoala (cand eram prin clasa a 6-a) numai in bluze din alea. Tot timpul ma ingrozea privelistea biggrin.gif Iaaaaaaiiicsssss
tits_herbert
rolleyes.gif cum am putut sa uit de topicul meu favorit de la moda, dupa topicul favorit de sandalute unde ma ocup cu treburi 'criminale'?!?

nu as purta niciodata 'in viata mea' :
- fusta pana la glezne
-fusta care se strange ca un gogosar
-underwear cu imprimeuri misogine sau feministe blush.gif
angeldust
hai mah titsule....nici macar o pereche de chilotei cu "open 24 hours?" laugh.gif
kalua
Ma intreb cine cumpara asa ceva, daca n-ar exista piata n-ar fi nici oferta magindesc.gif


ma duce cu gandul la:

laugh.gif
kalua


Ala80
Nu mi-as pune niciodata tenesi cu toc. Bleah!
Ala80
M-am decis! Nu voi imbraca niciodata tinute animal print! Nu ma atrag in niciun fel si in plus au devenit "uniforma".
kalua
Din ciclul "asa nu":




Diana.
Hm... magindesc.gif Ia sa vedem:
- balerini: nu sint destul de inalta sa imi permit luxul;
- balerini + fusta scurta: din acelasi motiv
- fusta scurta+ colanti+ pantofi fara toc: chiar nu e nevoie sa creada lumea ca vin din Liliput
- fusta extrem de scurta: lasa oamenii sa mai si ghiceasca, nu pune totul "pe tava"
- decolteu exagerat de... "generos": nu as avea cu ce sa il umplu, hai sa zicem ca "dotarea" nu ma da afara din casa
- pantaloni/bluza/rochie "animal print"; da, e "hot trend ", dar imi da senzatia de ieftin
- rochie/fusta/pantalon "gogosar"- sa fim serioase, imi place leguma asta in farfurie, dar asta nu inseamna ca trebuie sa o si port pe mine...
Cindy
wow! cat de vulgare sunt pozele postate e kalua!! clar asa nu! cine naiba se imbraca asa? laugh.gif
kalua
sweet, multe se imbraca asa si se cred sexy si tari. laugh.gif
Aici exista si un cuvant anume pentru cele bronzate bine la solar, de obicei blonde - vopsit si imbracate vulgar. Printre ele se numara si VIP-uri:
Kitten
eu nu voi purta niciodata catsuit, animal print (in afara de cow print, mie imi plac vacutzele indragostita.gif ), platforme cu talpa transparenta, rochii sau corsete penibile ca acelea de mai sus, geaca sau sacou d-ala scurt de care are toata lumea acum (sub bust). peep toe (mi se pare cam aiurea sa se vada doar o unghie-doua), chestii in culori fosforescente, nimic din piele naturala.
kalua
Nu port incaltaminte care are plastic pe deasupra sau inauntru. Talpa poate fi din plastic daca-i bine facuta.
Cindy
asa e, kalua..dar sunt numai bune sa faca trotuarul.. laugh.gif
banuiesc ca e Paris Hilton in ultima poza..cat de vulgara poate sa fie! bunul ei gust ca si inteligenta de altfel cred ca sunt invers proportionale cu averea.. ohmy.gif biggrin.gif
Ciresica
nu as purta fuste/bluze exagerat de scurte/decupate, animal print (numai in casa) si pielea mea bronzata la solar tongue.gif
divi2007
sa incep si eu

- nu as purta lac, pantalon de piele
- animal print sincer chiar nu mi se potriveste
- fusta scurta mi se pare ca am picioarele prea subtiri
- pantofi cu toc f inalt cu platforma cum se poarta acum chiar nu as vrea sa ma lovesc de candelabre
- geaca de piele rosie sau din lac
- unghii lungi rosi sau piele f bronzata gen poza cu paris
- cizme peste genunchi
- bluze decoltate, nu sunt pamela anderson
- posete din material de blugi sau incaltaminte
- bluze scurte deasupra de buric cu o palma
- blugi f mulati pt ca nu ma avantajeaza
- bijuteri mari din aur si multe
- mult sclipici atat la accesorii cat si la haine as fi ca un pom de craciun
- sa fiu machiata strident ziua
- palton lung negru parca as fi moartea

cam atat smile.gif
kalua
alb combinat cu roz laugh.gif
aby
nu as purta rochii...orice fel de rochii..nu mi plac nusepoate.gif nu as purta ciocate....in principiu nu as purta haine in care nu ma simt eu bine si care nu mi vin bne.
kalua




Ala80
ohmy.gif Maaaaama, Kalua, unde le-ai gasit? Groaznice!
Meg
mie mi place tricoul cu pinguin!
lxn
Imi place spiritul tau de observatie, Meg. Intr-adevar, pinguinul ala e dulce foc, dar nu l-am observat de atatea culori biggrin.gif

Nu as purta multe, dar nici nu as sti sa le enumar pe toate acum. Printre ele se numara blugii cu muuulte pietre si sclipici, blugii rupti pe te miri unde, bluze fara sutien, sa mi se vada sfarcurile (deci asta chiar nu suport biggrin.gif), colanti cu fusta si balerini, prea multe zorozane. smile.gif
angeldust
Am adunat si eu niste poze de pe hi5 de prin lista amicilor biggrin.gif Hi5 e raiul tinutelor din categoria "really sucks" laugh.gif






Diana.

sau

lxn
Aaaa... ohmy.gif frustaremare.gif Imi permiteti sa pistolar.gif? biggrin.gif
Saracele, sper macar ca numai in casa isi fac poze din astea si nu ies pe strada in halul in care sunt nesigur.gif
Diana.
...prima e Prada, a doua wunderkind... da sa mor io, prada 2008 e.... laugh.gif
angeldust
QUOTE(lxn @ Dec 15 2007, 06:40 PM) *
Aaaa... ohmy.gif frustaremare.gif Imi permiteti sa pistolar.gif? biggrin.gif
Saracele, sper macar ca numai in casa isi fac poze din astea si nu ies pe strada in halul in care sunt nesigur.gif


Din pacate pe unele le stiu din vedere si chiar daca pe strada toata ziua nu se imbraca asa, in club negresit costumatia e de genul asta :|
Diana.
Vioara e din colectia 2008 de la Viktor & Rolf... in rest sa stiti ca nu au propuneri naspa, da aia e laugh.gif ...rau.

Anje, nimic nu stim. Nu sintem trendi-flendi ... morderis.gif
Cindy
Wow Angel!!! ohmy.gif ohmy.gif
Daca scopul lor era sa iasa in evidenta, atunci cu siguranta au reusit.. zapacitul.gif
lxn
Angel, nu zic nu, sa se aranjeze, dar una e sa te imbraci de club si alta e sa te imbraci de facut trotuarul. Asta nu mai e senzualitate, e vulgaritate sad.gif Trist!
divi2007
si inca cate fete sunt care se imbraca asa f multe ohmy.gif

eu sunt sigura ca se imbraca doar ca iasa in evidenta, nu mai zic ce parere au baietii de vestimentatia lor daca ati auzi ati muri de ras laugh.gif
nadya
-- Blugi cu talie inalta,
-- Blugi cu paiete, imprimeuri, franjuri,
-- Bluze/rochii paietate,
-- Fuste prea scurte, gen in pozele de mai sus.
-- Fuste/rochii gogosar. Le urasc pur si simplu! Vai doamne, sunt atat de in trend, dar eu sincer nu vad nimic trendy in ele. Niciodata nu m-as simti eleganta intr-o asemenea rochie. Pentru mine moda inseamna in primul rand frumos, nu doar un curent preferat intr-un anumit moment/sezon. Daca pentru unii designeri moda inseamna numai si numai sa iasa in evidenta si sa socheze nu conteaza cum... Ei bine, pentru mine conteaza conceptul de "frumos" mai mult decat "total diferit de restul".
-- Ciorapi negri asortati cu fusta alba/crem/deschisa la culoare, sau cu pantofi albi/crem/deschisi la culoare. Mi se par combinatii total lipsite de gust si de simtul esteticului.
-- Amestecarea stilurilor. Nu-mi place sa amestec elegant cu sport. Prefer rochia de seara pentru nunti si pantaloni scurti pentru iarba verde, costulul 2 pieces pentru birou etc. Nu-mi place sa port pantaloni scurti cu pretentii de haina eleganta. Pentru mine pantalonii scurti, chiar daca sunt un model mai deosebit, sunt o haina sport prin excelenta, si ii port unde situatia imi permite. Mai vad femei cu pantaloni scurti pana la genunchi, de stofa, cu cizme pana la genunchi cu toc... Amestecarea asta a stilurilor nu e genul meu.

Si altele...
Diana.
Trebuie sa adaug la lista pantalonii aceia cu fundul lasat, salvarii care s-au purtat anum asta (ati vazut in SATC2... am pus poza mai jos- sint izmenele purtate de catre Samantha)
Genul ala de pantaloni mi se pare o gluma proasta...

Jo-Anna
Io am pantaloni de aia de acu 3 ani ....
OaNa`
Mie imi place cum ii sta la Samantha cu pantaloni de aia, dar sa port eu... NU!  smile.gif
Diana.
Nu m-as incalta in veci cu pantofi in genul celor de mai jos:
OaNa`
Doamne!  laugh.gif  

Nici eu.

Diana.
Pantofii astia sint din ciclul "dai si fugi"! morderis.gif
Laryss_A
laugh.gif unde i-ai gasit ?! Sunt horror!
Globetrotter
laugh.gif Groaznici!
Pantalonii Samanthei sunt acceptabili din punctul meu de vedere. rolleyes.gif
Jo-Anna
Modelul la pantofii aia nu e asa urat , dar catifea???? Ew
Dora
Cu cizme stil ugg, cu salvari, cu rochii gogosar, cu haine tipatoare, in general.
Lenjerie Sexy
Nici eu nu as purta ugg sau salvari.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.