Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cine ma ajuta cu o carte?
Forum pentru femei - eLady.ro > Hrana pentru Minte si Spirit > Cultura > Carte si Literatura
Ariana
Apelez la voi dragele mele in special la cele din Bucuresti care mai aveti drumuri prin anticariate.
Caut de ceva vreme o carte despre care a povestit catalina smile.gif(deci tu cata esti de vina) Cella Serghi-Acea dulce povara tineretea(evident contracost).
Eu am tot cautat-o pe la toate anticariatele din Timi si de pe net dar nu am avut noroc.
Dore
Cautam, Ari kiss.gif , cautam ...
Ariana
Va pupez.Intre timp mi-a dat Di un link si am incercat o comanda online sa vad daca am noroc.smile.gif
Daca nu vine intr-o saptamana iar strig pe aici. kiss.gif
Diana.
Si eu mai caut. Daca o gasesc ti-o o iau eu.
Daca intre tmp ti-ai luat-o, mi-o fac mie cadou. biggrin.gif
tits_herbert
M-am gandit sa scriu si eu tot aici despre o alta carte pe care o caut smile.gif
Herman Hesse - Lupul de stepa
Daca ati vazut-o pe undeva si imi puteti spune ar fi grozav. Multumesc
Ariana
Eu mi-am gasit cartea cu ajutorul lui Di daca vrei iti dau si tie siteul de unde am comandat-o. kiss.gif
tits_herbert
Ariana ma bucur ca ti-ai gasit cartea mwah1.gif
Am gasit-o si eu online, e adevarat ca nu o au pe stoc si trebuie comanda speciala, dar eu o doream acum.
Adica zilele astea, maine sau poimaine, ca sa o fac cadou unei prietene. Ziua ei a trecut, deci sunt pe fuga smile.gif
Ariana
kiss.gif titzule
FreyaVanilla
am si eu nevoie de ajutor in legatura cu o carte. cred ca "Memoriile lui Casanova " se numeste dar nu`s sigura nici ca exista nici ca se numeste asa. va rog mult daca ati gasit-o pe undeva, pe internet ajutati-ma. O VREAU NEAPARAT!!! (nu ma deranjeaza daca e in engleza)

Am gasit-o smile.gif kiss.gif
FreyaVanilla
fetele va rog mult de tot sa ma ajutati cu o carte. nu este vb de cartea din titlul topicului, dar nu mai deschid altul. am nevoie de Tara Piticilor de Tudor Arghezi. si scuze, nu e o carte, e o placheta... va rog mult ajutati-ma ca pana maine trebuie sa o si citesc sad.gif(
tits_herbert
Mi-am luat si eu o carte de Cella Serghi - panza..cu 3 ron de la anticariat. Si inca una care se numeste Herbert mellow.gif si inca vreo doua ca erau ieftine.
mititik
Freya, unde ai gasit Memoriile lui Casanova? Si eu o caut!
Diana.
"Tara Piticilor" pare sa nu se fi reeditat de mult, FreyaVanilla... sad.gif
dificila
Cella Serghi...panza de paianjen, amintiri placute, mereu o recitesc.
dr_wise
QUOTE(mititik @ Sep 25 2006, 07:05 PM) *
Freya, unde ai gasit Memoriile lui Casanova? Si eu o caut!


HAI SA-TI RASPUND EU:
"POVESTEA VIETII MELE"
EDITURA TREI
PRET: 29.90RON
O POTI COMANDA PE NET. NU PRESUPUNE TAXE SUPLIMENTARE DE EXPEDIERE.
SUCCES!
mititik
Am gasit Memoriile lui Casanova in anticariatul din pasajul de la Universitate. M-a costat 10 000 lei vechi! biggrin.gif E nemaipomenita cartea! V-o recomand!
lorelay
Am si eu carti de donat!
Am sa pun zilele astea titlurile!
Dar unde putem dezbate tema poetilor iranieni ?
kalua
Pai le dedici un topic nou, poetilor iranieni. smile.gif
alessia_b
HELLO

sunt si eu mai noua p aici. as fi vrut sa va intreb daca stiti cumva cum pot sa fac si eu comanda si pe ce site pentru colectia "THE TUDOR COURT" de PHILIPPA GREGORY.sau daca stiti pe undeva sa se gaseasca la noi. ideal ar fi fost in limba engleza dar sunt ok si in romana....
daca puteti sa ma ajutati, adresa mea de e-mail este alexandra.ally- at -yahoo.com. ms mult si scz de deranj
Neith
Sunt in cautare de Seria World of Warcraft, format electronic. Daca nu, ma descurc si asa, dar le vreau neaparat in engleza... si as prefera un loc unde as putea gasi toata seria... Daca ma poate cineva ajuta... pls.gif
kalua
Stie cineva ce carti de Geo Bogza exista pe piata la ora actuala?
Fanny
Pe site-ul editurii Dacia apare : Geo Bogza, Randuri către tineri scriitori ardeleni, O carte gandită şi realizată de Ilie Rad, Colecţia “Restituiri”, Ed. Dacia, Cluj, 2003, 120 p.

E posibil ca principalele opere sa nu mai fi fost reeditate de pe vremea ceausista. sad.gif

kalua
Ma interesau cele din perioada pre-comunista si ma gandeam ca poate s-o fi reeditat ceva, dar se pare ca n-am noroc. Oricum, multumesc, Fanny!
mititik
Incerc de ceva vreme sa intru in posesia mai multor carti scrise de Lucy Maud Montgomery. Din pacate, la noi nu se gaseste decat Anne de la Green Gables. Nu ma intereseaza sa fie neaparat in romana, pot fi si in engleza, insa din pacat nici asa nu le gasesc. Stiti cumva vreun site care trimite in Romania de unde le-as putea comanda? Isi mai cumpara cineva carti de pe net?
janis
Eu de pe ebay am cumparat vreo 6 carti saptamana trecuta, cadou pentru tatal meu, nici el nu-si gaseste carti aici, citeste foarte mult SF si Fantasy (gen Asimov). Am gasit pe Ebay din UK cu 0.99 lire cartea pentru cele second hand, si pentru 3 carti (noi) am platit 12 lire cu shipping cu tot. Chiar ma miram ca de toate gasesc pe ebay, pana acum nu mi s-a intamplat sa caut ceva si sa nu-l gasesc acolo.


Edit:
M-am uitat acum la userii de la care am cumparat si eu, madrambuck are Anne of Avonlea, Rainbow Valley 3.15 lire fiecare (is noi), si mai sunt cateva, de la el am cumparat si eu, e foarte de treaba tipul. Dar sa dai un surch ca sigur o sa gasesti si altceva.
mititik
Da, uite ca la ebay nu m-am gandit. Chiar azi il voi pune pe prietenul meu sa imi comande, ca el are cont acolo. smile.gif
Merci mult. You made my day! yeah.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.