Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cum scapi de un capricorn?
Forum pentru femei - eLady.ro > Divertisment, Timp Liber > Horoscop, Interpretare Vise, Paranormal, Divinatie, Fenomene inexplicabile, Ufologie > Horoscop & Zodii
carrie30
Capricorn, f orgolios, ii sare tandara rapid. Cum sa il iau sa scap de el? Mai ales ca nici eu nu sunt o maestra a diplomatiei.
angry.gif

Mentionez ca eu sunt sagetatoare.
invisible
ii mai adaugi 2 coarne :| parerea mea tongue.gif
cecylly
iata ce am gasit:

"Barbatul Capricorn ar vrea sa stea cât mai mult timp acasa, în timp ce femeia Sagetator este o calatoare. Barbatul Capricorn este precaut si calculat si pune mare pret pe siguranta, în timp ce femeia Sagetator este o aventuriera. Barbatului Capricorn îi place sa faca dragoste într-un cadru intim si confortabil, în timp ce femeia Sagetator ar face sex oriunde.

Femeia Sagetator este de-a dreptul extravaganta si iresponsabila pentru barbatul Capricorn, atât de econom si constiincios.

O aventura sentimentala între barbatul Capricorn si femeia Sagetator este putin probabila, iar o casnicie i-ar face pe amândoi nefericiti."



cum scapi de el? cu diplomatie, pt ca sunt f orgoliosi si razbunatori. si sa ai argumente solide! kiss.gif
carrie30
Mersi cecy, te pup.

Invi, te oferi?
Ariana
smile.gif Carrie daca esti iubirea vietii lui ai incurcat-o!Nu mai scapi de el.smile.gif
Astia cand ii apuca mea iubire is cei mai perseverenti din lume.
carrie30
Ari, nu pot crede ca vorbesti serios.
M-a cerut el mai in gluma, mai in serios, eu i-am zis in fata sa nu mai bata campii. laugh.gif
Ariana
smile.gif Carrie daca e genul ala de capricorn pe care il cunosc eu tare serios a vorbit.Dar sunt faini in perseverenta asta a lor si parerea mea e ca sunt genul care iubesc dincolo de ei.
fortelady
ca un capricorn veritabil nu pot decat sa fiu de acord cu ariana. o sa scapi de el atunci cand o sa vrea el !!! morderis.gif
ham
QUOTE(invisible @ Jul 14 2006, 05:14 PM) *
ii mai adaugi 2 coarne :| parerea mea tongue.gif


si i le montezi tot cu "ajutorul" unui capricorn
Ariana
Forte te tzuc smile.gif...nu am stiut ca esti capricoarna.O foarte draga fosta colega de liceu e in aceeasi zodie cu tine.
Nu stiu ce zic teoretic zodiacele vis-a-vis de capricorni dar din experienta mea dincolo de incapatanare si lipsa de tact uneori a capricornilor raman superprieteni,parteneri de incredere si oameni pe care la greu te poti baza.

Eu sunt geamana dar smile.gif imi sunt tare dragi capricornii, nu acelasi lucru il spun despre berbeci insa.
albinuza
helau! mmm femeile capricorn sunt foarte diferite de barbati. eu am scapat de unu odata prin sinceritate.i-am spus pur si simplu ca nu vad ca relatia sa mearga..si ca nu se poate. el era atat de calm ca ma scotea din sarite...si ioo capricoarna tapita....si i-am spus si asta. a suferit, a plans, dar a inteles!
kiss.gif haninoroc.gif
tits_herbert
Poate ca situatia nu ar trebui privita dpdv zodiacal biggrin.gif
Femeile sunt diferite de barbati si barbatii intre ei.
Ariana
In mod evident femeile capricorn sunt dioferite de barbatii capricon(stiu ca nu la asta te-ai referit tizule) dar cei din zodia asta sunt acei oameni care stiu sa iti fie alaturi.
tits_herbert
smile.gif Asa trebuie sa fie Ariana mwah1.gif
carrie30
O fi cum ziceti voi, dar a fost un mitocan. In fine, am scapat de el.
p.s. as fi putut da lectiii de diplomatie laugh.gif nici mie nu imi venea sa cred ce scoteam din gura...
Ciresica
copchii, pun si eu o intrebare. capricornii sunt semn de pamant... si taurii sunt semn de pamant. sunt la fel ca si capricornii? cine a cunoscut tauri? tongue.gif
carrie30
Pffuuu, Cireaso, nu vazui. Am cunoscut si un taur. Increzut, plin de fitze si zgarcit, nesimtit si ffff gelos.
fortelady
carrie nu toti taurii e boi morderis.gif
Ciresica
da, deci taurul la care ma gandeam cd am pus intrebarea s-a dovedit a fi egoist si cam zgarcit...
ciucinica
sunt capricorn, femeie,,,si sunte ff diferite de barbatii capricorn...nu stiu daca e o definitie cum sa scapi de cineva dupa zodie...dar sa stii ca noi capricornii suntem posesivi, gelosi, si iubim vorba cuiva ,dincolo de noi... capricorn-sagetator=never..
inseala un capricorn barbat si vei vedea ceva urat..
kary_pink
Si eu sunt capricorn biggrin.gif ...si chiar mi se pare absurd sa judeci un om dupa zodie...eu am intalnit barbati capricorn foarte delicati si altii langa care nu as sta o secunda...cred ca depinde mult de educatia si caracterul fiecaruia,nu de zodie smile.gif
herminairina
morderis.gif mda...dragut topic.sunt si eu o capricoarna si a existat un sagetator in viata mea care dupa 1 an si jumatate vroia sa scape de mine.intradevar daca ni se pune pata....inghitim mai multe decat ar face-o orice prost dar se poate.mai degraba as fi curioasa cum se poate scapa de un scorpion si...sa raman vie si nevatamata:D?

depinde f mult de zodie,caracterul si educatia tot de acolo provin.ok.vei spune si atunci de ce nu sunt toti din aceeasi zodie la fel?pt ca:exista ascendent,astrograme personale,influente asupra subiectului din partea planetelor si a aspectelor create de ele la momentul nasterii individului...etc.crede-ma ca nu afirm nik pana nu ma conving ca e adevarat cel putin 80-90%,daca zici ca esti capricorn poate ma intelegi.chiar daca doua pers sunt di aceeasi zodie sansa ca ele sa sea asemene f tare si la caracter si la destin e ca ele sa se fi nascut in aceeasi zi a aceluias an pt ca vor "beneficia"de aceeasi configuratie astrala,iar daca se mai nasc si la aceeasi ora vor fi aproape indentici la caracter
melcri
QUOTE(herminairina @ Sep 19 2008, 12:08 AM) *
morderis.gif mda...dragut topic.sunt si eu o capricoarna si a existat un sagetator in viata mea care dupa 1 an si jumatate vroia sa scape de mine.intradevar daca ni se pune pata....inghitim mai multe decat ar face-o orice prost dar se poate.mai degraba as fi curioasa cum se poate scapa de un scorpion si...sa raman vie si nevatamata:D?



Subscriu;sunt capricorn(fem);
Va spun cum am scapat eu de mai multe ori,(dimineata,la prima ora):nu cred ca esti ceea ce-mi doresc (acum).Atat.puuuuuuuuunct.

Ajunge
Cindy
Mie capricornii mi se par cam reci si inchisi...Nu e neaparat ceva negativ, dar nu ar dauna sa se exteriorizeze si deschida ceva mai mult. Am avut povesti cu capricorni, destinul asta, ma tot impinge la ei! zapacitul.gif
Bia
De ce-ar vrea cineva sa scape de mine? biggrin.gif
Diana.
Iaca io nu vreau. smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.