Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Elmiplant
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Frumusete, Moda > Ingrijire ten & corp
Ariana
Mai nou am devenit obsedata de produsele lor.
Am inceput cu demachiantul clasic,am trecut la Bioten la sfatul vostru smile.gif am ajuns si la gama Blossom.Pana acum le declar cele mai bune produse de demachiat pentru tenurile cu probleme.
Ieri am achizitionat si Lotiunea tonica si crema pentru ochi cu extract de struguri din noua gama si imi plac f tare si acestea.
kalua
Si eu mi-am luat o traista cu produse Elmiplant din tara, am dat si la doua prietene, suntem toate la fel de incantate ca tine, Ariana! 322.gif
Leea
Excelenta pentru vara mi se pare crema Elmiplant anti-sebum. Tenul meu are tendinta sa se cam ingrase pe vreme calduroasa, dar cu asta am rezolvat problema, plus ca si hidrateaza foarte bine. E cum sa zic... racoroasa. Si are un miros foarte proaspat. Achizitie excelenta (descoperita de sotul meu 322.gif )
17girl
nu prea am incercat decat demachiantul... stiu ca il foloseam cand eram mai mica si ma usturau ochii (nu era ala special pt ochi sad.gif ) dar in rest demachia bine... inca nu renunt la sensibio/sebium dar o sa incerc produse elmiplant pt alte probleme .
lamuriti-ma si pe mine cu ceva: farmecul, gerocossenul, elmiplantul is aceiasi firma? sau sunt separate?

am incercat de la farmec acetona si e super buna...nu cea cu 2 culori, cea simpla wink.gif
ioannaraluka
17 girl, sunt firme separate.
Am avut si eu o obsesie cu Elmiplant, am incercat demachiantele, cel simplu, Bioten si acum cel nou pentru ten sensibil, creme antiiritanta (asa si asa), crema hidratanta cu cimbrisor (bunuta), crema Bioten pentru ten gras (buna-buna) si cea pentru ten mixt cu spirulina (nici asta nu a fost rea).
In plus, am mai avut samponul regenerant si cel cu galbenele, uleiul de plaja si crema cu fps 25.
Ala80
Eu votez cu demachiantul Elmiplant de mai bine de un an. Dupa muuuulte incercari cu alte produse acesta e singurul de la care nu ma irit si nu ma ustura ochii. Si cremele lor sunt suuuper bune. Am o cunostinta la un stand Elmiplant dintr-un centru com mare si imi povesteste ca vinde in cantitati industriale strainilor. biggrin.gif

Ari, super topic! kiss.gif
angeldust
Si eu votez pt demachiantul Bioten , e f bun pt tenul meu,....si crema la fel, cea cu extract de miere , nuc si castan ( desi acum vara nu o mai folosesc ca imi luceste tare fata, iarna nu am pb asta deloc cu ea, hidrateaza f bine)
Ariana
Yupii !:)Deci am cazut de comun acord toate!

Pentru mine clar demachiantul special pentru ochi si buze e cel mai cel.Mai folsoeam ceva de genul de la Avon caci nu suport pentru ochi decat demachiante din astea speciale si musai sa fie crema.
Am cautat ins af mult dupa el.Intr-un final l-am gasit ratacit intr=o farmacie.O vanzatoare mi-aspus ca nu se mai produce si chiar le-am scris celor de la Elmi sa ma lamureasca deoarece am observat ca nu mai aopare in lista de produse la ei pe site.

Leea si mie imi place antisebumul,o am de cateva zile si pe asta.smile.gif
ioannaraluka
Ari, nu se mai produce pentru ca am impresia ca l-au transformat in demachiant pentru ten uscat si sensibil din gama noua (cea verde deschis), iar pe cel normal l-au transformat in demachiant pentru ten normal si mixt (gama verde inchis).
Nu stiu daca au modificat doar ambalajul sau si compozitia.
Ariana
ii strang de gat! sad.gif

Oricum tonicul din gama noua e super,cel pentru ten normal si mixt.
kalua
Eu nu-s asa de incantata de demachiantul pentru ochi si buze, trebuie sa dau de cel putin doua ori sa sterg orice urma de rimel si fard. sad.gif Deci frec mai mult pielea din jurul ochilor, care si asa e mai sensibila decat restul. Eu folosesc in mod normal discuri cu ulei si alea iau fardul mult mai repede si mai bine.

Dar foarte multumita sunt de crema contur de ochi cu ulei din samburi de strugurisi ulei de migdale si de crema de zi antirid Blossom. 322.gif
Meg
din pacate nu am gasit nici eu demachiantul pt ochi si buze. nu se mai face crying.gif
am luat in schimb ceva cu minerale si galbenele. e ok si asta, curata bine. oricum ma dau mai intai cu o discheta, folosesc si betisoare pentru dermatograf si apoi iar discheta.
am auzit ca uleiul de bebelus este bun, am incercat dar.. in afara faptului ca m-am uns pe toata fatza.. huh.gif nimic interesant.
kalua
estifftopic.gif
Meg, eu folosesc discuri cu ulei gata cumparate, sunt mult mai subtiri decat dischetele uscate si eu una ma impac de minune cu ele. In plus chiar ca iau orice urma de rimel si fard.
walpurgik
Mi-am luat si eu zilele astea demachiantul pentru piele sensibila din noua formula ca sa-l folosesc numai pentru ochi. Am avut dem. tip apa de la vichy, nu zic ca nu-i bun, dar e incomparabil mai bine cu crema, finisez cu vichy acum ca are apa termala si calmeaza zona.
Ma gandeam sa achizitionez si elmipl. pt ten mixt pt toata fata, o fi ok? Mi-am luat si lotiunea forte impotriva caderii parului, sa vedem daca o da rezultate... de ceva zile de cand o folosesc parca e mai bine.
kalua, si eu ma gandeam la crema de ochi cu samburi de struguri si cred ca o sa purced zilele astea cand imi fac timp.
pupici!
Meg
QUOTE(kalua @ Oct 9 2006, 10:54 PM) *
estifftopic.gif
Meg, eu folosesc discuri cu ulei gata cumparate, sunt mult mai subtiri decat dischetele uscate si eu una ma impac de minune cu ele. In plus chiar ca iau orice urma de rimel si fard.



estifftopic.gif
Sincer, Kalua, nu am auzit de asa ceva pe aici closedeyes.gif
ioannaraluka
Sunt incantata de inca doua creme din gama Bioten, cea cu miere si catina pentru ten uscat/sensibil (mi-e buna pe vremea asta) si cea antirid cu unt de shea.
divi2007
si eu sunt incantata de elmiplant smile.gif
ioannaraluka
Am auzit ca au schimbat gama si la Bioten, inca n-am vazut in magazine, dar abia astept.
katy87
m-ati convins sa incerc si eu produsele de la elmiplant.si asa nu stiam ce demachiant sa folosesc. iloveelady.gif
fortelady
la mine a fost dezastru - sampon: am facut matreata, demachiant- am facut bube (cosuri, iritatii etc, si eu nu am o piele pretentioasa.....)...
imi e groaza sa mai incerc si alte produse de la ei. imi pare rau, raman la cele pe care le-am folosit pana acum
asgaard
mie mi-au placut : demachiantul bioten, crema bioten cu miere si spirulina parca (e verde) si crema pentru ochi cu ulei din samburi de struguri. demachiantul cel putin mi se pare excelent. sper ca n-au adus cine stie ce "imbunatatiri" la noua gama, cum e obiceiul la romani...
katy87
ce fel de demachiant v-ati luat de la elmiplant?eu azi am fost si mi-am luat demachiant de la ei cu miere,unt de shea si musetel si crema cu miere si spirulina.sincer imi place cum imi simt fata.ce mai folositi de la elmiplant? magindesc.gif
ioannaraluka
Eu mi-am luat scrub Bioten din gama noua, nu-mi place mirosul, in rest e ok.
Am mai vazut o crema-gel de ochi si demachiante de 3 feluri, plus un gel de spalat pe fata, tot noi.
divi2007
cum sunt produsele pt corp de la elmiplant ? kiss.gif
ioannaraluka
De corp n-am avut, doar de plaja...nu-s f grozave, desi mai demult le-am laudat.
Mi-am luat demachiant Bioten pentru ten sensibil/uscat si spre deosebire de cel vechi, de la asta nu ma ustura ochii.
divi2007
mi am cumparat pana la urma ulei de corp elmiplant e super, iar crema de maini are un miros asa de frumos indragostita.gif
andreea81
Salut fetele! Sunt noua aci.....dar m-am gandit sa va zic si parerea mea:)
Asadar in ceea ce priveste produsele elmiplant, eu tocmai mi-am luat acum vreo 3 saptamani, toata gama asta noua cu miere, adica :gel de curatat cu arnica, exfoliant, demachiant cu muguri de plop, crema cu spirulina, gelul pentru ochi ..si vreau sa va spun ca sunt super incantata.Eu am tenul un pic gras, mixt pot sa spun si pana acum am folosit...nu mai stiu cate produse de la loreal, garnier, nivea..etc...nici unul nu mi-a priit.
Sunt super incantata de gelul de curatare cu arnica, iti lasa fata fina, nu ti-o usuca, e mai curata, nu se irita...ce mai, o nebunie!.Eram destul de reticenta in a cumpara produse romanesti, dar ...acum cu elmiplant ..wow..Asa ca incercati in primul rand gelul de curatat ..la mine a facut minuni.
chintesenta_raului
pentru ca nu mai stiam ce crema sa imi cumpar pt fata asta dificila si uscata si pentru ca in perioada acestei crize economice nu ar strica sa incurajez industria cosmetica locala mi-am luat si eu crema cu miere si ulei de catina din gama bioten biggrin.gif
manca-o-ar mama cat e de finuta si ce mult imi place indragostita.gif de peste 10 ori mai ieftina decat fosta crema de la dr. murad si la fel de buna wink.gif abia astept sa se termine balaria de demachiant l'oreal de-l am acum si sa imi iau elmiplant. si cred ca-mi bag picioarele si in gelul de ochi de la body shop ca tot zace degeaba prin baie si imi dau cu el cand imi aduc aminte (billy stie mai bine).

caitriona
buna fetelor!
am vazut ca sunt laudate produsele elmiplant.eu am avut demult demachiant pt ochi si buze ,dar nu curata machiajul waterproof foarte bine.
spuneti-mi si mie ,va rog, ce demachiant este bun pt tenul predispus la acnee?cel clasic cu eticheta albastra?
mersi
Light Blue
Buna fetelor! Eu folosesc de cativa ani crema de maini de la Elmiplant. Imi place f. mult, lasa pielea catifelata. Deocamdata nu am gasit un alt produs, de la alta firma care sa-mi placa mai mult.
Demachiantul nu m-a impresionat, nu-mi place in primul rand cum miroase.
walpurgik
Crema de corp de la Herbology, gama elmiplant pt sensiblu, cu unt de shea si lavanda, e cam porcarie. Nu se intinde cum trebuie, nu intra in piele, iti da senzatia de pelicula si nici la miros nu ma omoara.
ioannaraluka
caitriona: Am avut demachiant si din gama veche si din cea noua si m-am intors la primul, over and over again.
walpu: La fel mi se pare si balsamul de buze Herbology, greu de intins si lasa si o pelicula albicioasa.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.