Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Adoptii de pisicute
Forum pentru femei - eLady.ro > Divertisment, Timp Liber > Animale de Companie > Despre pisicute
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
mahabharata
Mama mea a gasit un pui de mata, neagra cu guleras alb. Era amarata, ingetata, cainii ii omorasera mama sub ochii ei, se pitise, amarata, sub gratarul de sters picioarele, din spatele blocului.  :'(  :'(
Mama mai avea un motanel, tot asa , cules de pe jos. Ala a crescut, mai sta si afara, dar asta mica sta numai in casa. Mama ar vrea sa o dea cuiva, sa stea doar in casa.
Pisica se numeste Tutza, sau Tutzica...  :( Are cateva luni acum, mama a crescut-o cu biberonul, i-a dat in gura cateva luni, a deparazitat-o. Tuzta e curata, face la nisip, mananca de toate... E lipicioasa, sta in brate, e cuminte, mai mare dragul.
Nu o vreti voi, ca noi mai avem! Si noi oricum asa facem, luam de pe strada pui pierduti, amarati, ii crestem cateva luni, pana prind puteri si se dezvolta frumos, apoi ii gasim o familie, ca nu putem tine multe pisici in casa.  :)
Meg
pune o poza.. poate are noroc :)
kale
maha, felicitari  :floricele:
pune anuntul pe cat mai multe site-uri, eventual si cu poze si vei avea succes...asa am reusit sa plasez o pisi in doua zile, cred, nu mai mult...e drept ca motanii mei ( jmekerii) o curtau de mama focului, dar 3 pisici pt mine e prea mult..acum mi s-a pus pata ca vreau si catel  :P
fortelady
Anuntul este prezent pe diferite forumuri de animale

QUOTE("raven")
5 PUI DE PISICA !! I-AM GASIT IN SCARA BLOCULUI !!
AM NEVOIE DE O MAMA PT EI !
VARSTA : 1 SAPTAMANA !
PLATESC MAMA ADOPTIVA DACA ESTE NEVOIE !
PLATESC MANCARE/TRATAMENTE/VACCIN !
VA SCAP DE EI IMEDIAT CE POT MANCA SINGURI ! GARANTAT 100 %




DACA AVETI O PISICA CU PUI PUTEM INCERCA SA II PLASAM SI PE ASTIA !!!
EU NU MA PRICEP PREA BINE SI PROGRAMUL MEU ESTE FOARTE INCARCAT. NU POT SA II HRANESC LA 3 ORE !


PLS HELP !!!

0722.283.941 VLAD




EDIT: PROBLEMA A FOST REZOLVATA
fortelady
continui seria de adoptie la pisici
QUOTE

Sunt disperata, am 9 pui de pisica gasiti aruncati intr-o punga de plastic (la mine la usa).
7 sunt aparent frati 3-4 saptamani (au ochi dar nu pot manca singuri) si 2 au aprox. 4-5 saptamani.
4 alb cu negru si 5 negri.
I-am hranit cu seringa cu lapte dar numarul lor este coplesitor si cu serviciul de dimineata pana seara...
Va rog mult daca stiti ce as putea face cu ei sa imi dati un sfat sau un ajutor.
Probabil o sa-i asez si eu intr-o cutie de carton si o sa-i "trimit" mai departe... (deoarece mai am inca 9 pisici in garsoniera, dintre care o pisica gestanta "daruita" de cineva care nu o mai putea intretine).
Am facut poze catorva
tel.0743250993 Magda
QUOTE("om")
Inca 2 pisici au fost adoptati de doi tineri minunati.
Mai sunt 5 pisici dintre care 3 bicolor alb-negru si 2 negri.
Puteti suna oricand la orice ora . tel 0743250993 Magda Bucuresti
fortelady
mai sunt 2 matze! hai fetelor e super oferta!
doua matzuline arlechin (alb cu negru)
Meg
gata.. s-au dat toate smile.gif
ce ma bucur smile.gif
fortelady
QUOTE("Dana_P")
Buna

Sper sa nu va suparati pe mine ca am creat un nou topic, dar am un anunt de adoptie si nu am gasit o rubrica speciala pt acest lucru la sectiunea pisici. Daca ma insel, va rog sa ma iertati.

Vrea cineva sa adopte frumusetea din imagini? Am gasit-o ieri in spatele blocului, am chemat-o si a venit imediat la mine (spre deosebire de celelate pisici de la bloc, care sunt mai salbatice). Am luat-o in brate si nu m-a mai lasat inima sa o las din nou afara asa ca am luat-o in casa.
S-a obisnuit din prima, parca e de cand lumea aici (posibil sa fi fost data afara de undeva), este educata (face la nisip), cuminte (nu sare pe masa, nu zgarie) si ii place si compania altor pisici. Are in jur de 3 luni si eu ii spun pisica curcubeu ( are toate culorile pe ea smile.gif ).
Asa ca daca va doriti un curcubeu in casa in fiecare zi, o gasiti la tel 0724.581.872, mail danapuscoci@yahoo.com.



fortelady
am gasit o pisica cu 7 (!!!) pui. extrem de blandutza si torcanitoare, juniorii asemenea.
in seara asta ma duc sa o recuperez (ma inarmez cu o cutie mare, spray anti purici si multa rabdare).
in curand, speram poze!
cine se inscrie la pisoi?
sunt 3 gri- shoricel ca mama, unul gri-albastrui, altul gri albastrui cu alb si inca doi de o culoare neidentificata (se ascunsesera sub o masina cand am cercetat eu locul faptei).
haideti fetelor, e super-oferta!
fortelady
ia uitati aici.... cine vrea?

Meg
ce scumpici sunt! haideti, fetelor! stiti ca torsul unei pisicute ajuta sistemul osos? wink.gif nu veti mai avea probleme daca adoptati un tractoras de asta wink.gif
FreyaVanilla
hmmmm,,,, ce draguti sunt, tocmai azi m-am jucat si eu cu unul, nu stiu ce sa zic, pe mine nu ma lasa mama cu animale , ca il imbolnavesc pe ala mic dar eu as vrea unul. nu cunosc pe nimeni care ar vrea. daca gasesc va anunt.
fortelady
au mai ramas doar 3 smile.gif restul de 4 s-au dat
FreyaVanilla
ce bine indragostita.gif
dennda
Ei sunt 5 sufletele care cauta cu disperare un stapan ! Sunt nascuti la inceputul lunii iunie, i-am crescut cu mult drag, i-am rasfatat, dar a venit vremea sa le gasesc un stapan... nu pot avea grija de inca 5 sufletele pe langa motanul meu...
povestea lor e una trista... mama lor i-a abandonat dupa doar 4 zile dupa ce i-a nascut la mine in curte ! i-am crescut greu de cand nu aveau nici macar ochi, i-am invatat sa manance si acum sunt frumosi si jucausi ! Acum insa vine iarna si nu imi mai pot permite sa ii cresc... nu vreau sa ii arunc in vreun parc sau pe vreo strada si de aceea apelez la voi, poate va indragostiti de vreunul dintre ei ! Salvati un sufletel si va va iubi toata viata ! (pentru bucuresti)
e-mail: europafm_junior(@)yahoo.com

..din pacate nu pot posta pozele cu toti pisoiasii, nu ma lasa forumul... sad.gif




Diana.
dennda welcome.gif pe iloveelady.gif
Speram sa te simti bine la noi si sa gasesti stapini pentru sufletelele care au nevoie de stapini iubitori si grijuli...
Ti-am editat adresa de mail, pentru ca spiderii sa nu iti invadeza mail-ul cu spam.
Ca sa vezi cum se posteaza footografii, te rog vezi fisierele de ajutor: Help din stinga sus a paginii.
floricele.gif
kale
la clinica mash de la cutitul de argint se afla doua pisicute birmaneze oferite spre adoptie

tel 021.335.66.93

o sa revin cu poze, sunt tare frumusele
cola_de_vanilie
Am gasit in fata blocului o pisica gestanta. Este foarte frumoasa, alb cu gri-tigrat, are niste ochi verzi imensi si toarce foarte mult. Cred ca mai are foarte putin pana cand va fata, fiindca are o burta imensa si se misca foarte greu.
Intotdeauna am fost copilul-problema al familiei, care umplea apartamentul cu catei si pisici adunati de pe strazi. Si acum, la 26 de ani, din acelasi motiv, sunt intr-un vesnic confict cu mama (in casa careia locuiesc). Stam la bloc si mai avem 1 pisica si 5 caini….. De aceea, va rog din suflet sa ma ajutati sa ii gasesc atat pisicutei gasite, cat si puilor ce se vor naste, o familie adoptiva temporara (sau permanenta).
Nu am putut rezista sa o las pe strada si sa plec mai departe, m-am gandit cu groaza ca, in ciuda vremii inselatoare de afara, iarna este foarte aproape…………
Va rog, ajutati-o!
Cristina Naicu, Bucuresti
0745.378.333
naicu_cristina@yahoo.com
http://img100.imageshack.us/img100/8753/pisigestantjj1.jpg
kale
se ofera spre adoptie un motanel gri complet, deparazitat, 3.5 luni...e un motanel absolut superb, aveti poze mai jos

sorin.alexa@rdslink.ro

0740.101.207



kale
se ofera spre adoptie un motanel cu ochi albastri, varsta 3 luni, deparazitat intern si extern


tel 0721.288.838 d-na Rodica




lilith
Femela , 4,5 luni-castrata

Femela 7 saptamani




Mascul 7 saptamani


si alte poze




Meg
Vreau o pisica!! o cumpar, o adopt, orice.. numai ca vreau sa fie ca a mea(birmaneza).. o sa o tin la prietenul meu in ap. si o sa am grija de ea (sper sa nu vada in viata ei camera de camin..). oricum majoritatea timpului sunt la el fluierat.gif..
cine stie, va rog!
multumesc.
Meg
ea este Bella, am luat-o acum o saptamana de la cineva.

fortelady
meg, s-o stapanesti sanatoasa!
Meg
Forte, chiar as vrea sa o stapanesc!! ziua doarme si noaptea sare prin pat! ne si musca.. si asa in somn e naspa.. ma gandesc ca poate se mai acomodeaza cu noi, se mai cuminteste.. nu stiu ce sa zic.. comparativ cu fetele pe care le-am mai avut.. o zic cu parere de rau, asta mica e mai agresiva! sad.gif
fortelady
eeee bucura-te de copilaria ei smile.gif
asa ma suparam si eu pe minou, acum imi e dor de cate o smotoceala cu el noaptea ... sau de cate o repriza de joaca pana cadem amandoi lati
kalua
Cu temperament. biggrin.gif Da-i frumusica foc.
ZIBBA
Draguta foc pisicuta ta...sa iti traiasca.. are fata de dracusor smile.gif .
.Ca si tine,cand eram la camin am avut un motan,Jardel...frumos,rasat,o incantare...dar isi dorea o pisica si el...O colega de-a mea primise un pui de matza birmaneza si a venit sa ii dau sfaturi,ca la fel zicea,ca se urca pe perdele,musca...si eu i-am spus sa mi-o dea mie...si nu a vrut...dar dupa doua zile a venit cu ea ca nu o mai suporta...am luat-o eu ...pe Lolita,asa i-am pus numele si vreau sa spun ca am iubit-o din prima clipa...asa rasfatat cum era...dar mai ales...Jardel...era nebun dupa ea...dupa vreun an au facut si 3 pui ...apoi l-am castrat pe el...insa ei se iubesc si acum...sunt la o familie cu 2 copii...nu puteam sa ii aduc si pe ei aici.
Lolita are acum vreo 5 ani,Jardy vreo 7,ea a ramas o rasfatata ,nu se mai suie pe toti peretii ,dar e o zapacita .Cand se intalnea cu cateaua mea,cu Puffi,de fiecare data o gheranea pe-asta de nu stiam cum sa o scot din spinarea ei...Ce vroiam sa iti spun de fapt este ca daca are un temperament vulcanic asa...se va mai linisti,dar dracusor va ramane mereu smile.gif
Uite o poza cu ei doi

Meg
sa-ti traiasca, Zibba! pisicile birmaneze sunt febletea mea!
cat despre pisicuta de mai sus nu sta in camin, pentru ca nici eu nu prea mai dau pe acolo de cand cu ea biggrin.gif. cred ca in ultimele 2 saptamani am trecut doar sa-mi iau un caiet wink.gif.
mi-era azi mila de ea ca am plecat si a ramas mieunand la usa. ce sa-i fac? ar vrea sa stea toata ziua cineva dupa codita ei sa se joace cu ea. Forte, nu m-am suparat deloc pe pisi, asa a fost in primele zile. acum e activa si noaptea, dar se vede clar o diferenta. nu imi pare deloc rau ca am luat-o pentru ca e o comoara torcaicioasa si mustacioasa tongue.gif
fortelady
Urgenta maxima!
luat de pe alt forum, cu permisiunea autoarei, care e destul de disperata!

am promis tatalui meu ca ma voi ocupa de pisicile lui...

Povestea noastra este asa: tata m-a crescut singur, cu bune si rele. Nu s-a recasatorit, mama mea a fost mereu departe de mine, si la propriu si la figurat.
Acum tata traieste singur intr-un apartament, are leucemie, diabet, doua accidente vasculare cerebrale si o depresie profunda. Si mai are vreo 10 pisici, adunate din dragoste pentru animale si de singuratate.
"Moartea Domnului Lazarescu" mereu ma gindesc la filmul asta -Doamne fereste, nu se va intimpla asa, sper!
Doctorul mi-a zis ca nu poate supravietui multa vreme...1 an , poate doi. Este incapabil de a se ingriji singur, dupa ce 31 de ani ne-am impartit existenta; eu faceam curat, el gatea... acum mi-am luat zborul, am familia mea...
Il ajut cit pot, cu bani, alimente, medicamente dar am un bebe mic de 4luni care ma solicita permanent... rude nu avem, prieteni nici atit.

A venit momentul sa-l internez si apoi probabil va veni sa stea cu noi.
Ce ma fac cu pisicile? ... daca le arunc in strada, va fi un soc imens pentru el. Avem deja, eu si sotul, 3 mite si 3 ciini...

Sunt castrate /sterilizate, educate...am pozele lor...
As vrea din suflet un camin, macar pentru o parte, cele nascute in casa si care nu stiu ce e aia salbaticie, maidan. Stiu ca viata unui om este mult mai valoroasa decit a unor animale, dar viata tatalui meu a fost prelungita si datorita lor

relatii la ruxmax[@]yahoo.com (fiica lui, autoarea acestui mesaj)
jolie
Poate povestea lui ghiocel nu e nici mai vesela, nici mai trista decat a altor pisici. s-a nascut pe strada, a crescut cum a putut pe sub masini, ferindu-se de oamenii rai si de caini. au fost trei fratiori iar mama i-a lasat repede sa se descurce singuri pentru ca a nascut inca patru pui.
a crescut singurica, sora ei pufi-bella a fost adoptata iar fratele mishu s-a alaturat motanilor din gasca de cartier.
in primavara, ca sa nu mai fie singura, a vrut sa-si intemeieze si ea o familie. s-a indragostit de un motan si din dragoste nebuna urma sa nasca niste puiuti. motanul insa si-a luat-o coada la spinare si dus a fost.
a ramas iar singura, gandindu-se ca intr-o zi va avea puisori si va avea si ea pe cineva al ei.
dar ca pentru orice pisica de pe strada, povestile nu au cel mai adesea un final fericit. cel mai probabil in urma unei lovituri, doi puiuti au murit in burtica ei. si ea cum era mica si singura nu a stiut ce sa faca pana cand situatia s-a agravat. s-a instalat o infectie, a eliminat puroi... in cele din urma a fost dusa la doctor si salvata. acum e in convalescenta, mai are 3 zile de tratament cu antibiotice si inca o saptamana de luat vitamine (pentru ca trebuie sa se puna pe picioare).
cu toate ca pana in ziua cand a fost operata nu a intrat intr-o casuta, nu a facut nici pipi nici alte treburi rusinoase prin locuri nepermise. s-a tinut cateva zile, pana s-a prins ea cum e treaba cu nisipul.
papa tot ce-i dai, fara mofturi si pretentii.
acum sta la mine pana se reface, acolo deja s-a imprietenit la catarama cu miky, motanasul meu . dar ar vrea sa merga la casuta ei, la o mamica iubitoare unde sa aiba eventual si un fratior sau surioara. nici daca ar fi o casa la curte nu ar fi cu suparare.
asta e povestea lui ghiocel. speram ca partea fericita urmeaza pentru ea de acum inainte!
nu trebuie sa ne credeti pe cuvant... puteti veni sa o cunoasteti personal, sa va jucati sau alintati cu ea


pt cei interesati, mail stanciu.irina[@]yahoo.com

Vlahia
Am o pisicuta dulce, de 2 luni, o frumusete - alb, gri si crem-roz... :-) NUMAI pentru cineva care iubeste pisicile foarte mult si le intelege natura si temperamentul. Fetita papa si buline, si hrana umeda si foloseste tavita. Inca e la varsta cand, binenteles, se joaca foarte mult (in reprize destul de scurte, dupa care "pica" obosita si doarme ca un ingeras). Pentru cineva cu timpul si firea necesare, e o bucurie de puiut. Imi pare foarte rau ca nu o pot pastra, pentru ca mai avem alte sase pisici si deja e concurenta foarte mare intre ele. Doamne ajuta sa gasim o "mamica" cat de curand. Ma puteti suna la: 0721.260.174, astazi, ideal, pana in jurul orei 14:30. Intre ~18:45 si 21:00 o sa fiu prinsa cu o activitate, dupa care o sa pot fi sunata din nou.
ionela blonda
care doreste niste pisicuti mici si dulci de tot?:)gratis normal!dak doriti ma puteti contacta pe id de mess yoyo_kiss dar sa fie din buc k vreau sa stiu unde ajung pisicutele mele. sunt cele mai dulci pisici din lume sunt toate negre si pufoase dar sunt km mici dar dak vreti intradevar una dintre aceste pisici puteti astepte sa mai creasca putin,nu?
Meg
ionela, pune si niste fotografii cu pisoii. asa le vor creste considerabil sansele de a fi adoptati wink.gif
kale
ofer o pisicuta portocalie trigrat si un motanel negru blanos, in varsta de 2 luni, precum si un motanel bej cu ochi albastri, in varsta de o luna..toti sunt educati la litiera si deparazitati..tel 0740.101.207 sorin
raluca25
Buna ziua,

Numele meu este Raluca Nechita si am o pisicuta persanade aproape un an. E o scumpete jucausa, iubitoare cuminte. Din pacate eu calatoresc mult si oricat de mult ma stadui nu reusesc sa-i acord timpul de care are nevoie.

Doresc sa-i gsesc un stapan iubitor care sa-i ofere dragoste.
Ea are tot ce-i trebuie: carnet de sanatate, toate vaccinele facute la timp, patut de dormit, mobila de joaca, cutie de transport etc... numai ca sta singura mai mereu... sad.gif


atasat sunt poze din decembrie

Daca sunteti interesata, va rog sa ma contactati pe mail (ralucanechita[@]yahoo.com) sau la teleforn 0727 22 9876
Fanny
nu stiu de altii, dar eu nu vad nici o poza. sad.gif
fortelady
pozele nu se pot atasa direct, trebuie salvate pe un server extern.
iti voi edita adresa de mail ca sa nu te trezesti cu toti spiderii de pe planeta ca te spameaza dupa aia, pun @-ul intre paranteze
patricia_obreja
Telefon: 0726157498
Email: asociatia_cutu_cutu3@yahoo.com

9 pui frumosi si o mamica care stau langa un bloc asteapta sa ii adoptati. Puii au 2 luni jumatate. Trei sunt metisi Birmanezi cu ochi albastrii, restul sunt tigrati si combinatii de negru cu alb.
patricia_obreja
Motanel MIC SI PUFOS cauta stapani
Motanelul Moses are o luna si jumatate. Are carnet de sanatate, este deparazitat intern si extern si urmeaza sa fie vaccinat.
Ii plac la nebunie jucariile si adora cataratul: este fff pufos si toata ziua se joaca cu fratiorii lui.
ralsera@yahoo.com 3401764 0741753433


Suntem extrem de frumosi si avem doar 2 luni, un baiat si 2 fetite si ne dorim foarte mult sa ne gasim mamici si tatici.
Email: ralsera@yahoo.com
Telefon: 3401764 0741753433


Sunt un motanel micut de o luna, negru cu ochisorii verzi si blanita tare pufoasa, sunt tare iubaret si jucaus, educat la litiera. Deparazitat, carnet de sanatate la zi!
Email: ana.sandru@yahoo.co.uk
Telefon: 0744594145


Pisicuta Choco este o pisicuta deosebita! De ce? Pe langa interesantul colorit poate imediat castiga inima oricui! Se apropie usor de tine, da din codita si sare in brate. Se uita in ochii tai, miauna si incepe sa toarca. Mai ca nu vorbeste... dar daca ar vorbi ar spune ca vrea si ea o casuta doar a ei, unde sa nu mai fie incoltita si chinuita, chiar si in joaca, de motanul meu. Este foarte educata, nu e deloc mofturoasa la mancare si stie cat e de frumoasa si gratioasa cand se joaca, asa ca s-ar juca toata ziua Este prietenoasa si curajoasa cu alte animale de aceea s-ar acomoda in orice casuta. tel 0721632532, email okarmae@yahoo.com


patricia_obreja
Motanei si pisicute SALVATE DIN SITUATII EXTREME cauta CASA SI DRAGOSTE
Asociatia "Phoenix" Animal protection and human care
Tel: 0723138424
Email: phoenix_animale@yahoo.com
Web: EDITAT

Doua fetite tare frumos colorate, au cam 6 saptamani si cand le-am gasit erau tare amarate si fara blanita, atat de urate si amarate erau incat am fost sigura ca daca nu le iau eu nu o sa le ia altcineva (erau ca niste babute). Acum sunt o cutiuta cu surprize caci ne uitam la ele cum cresc si ne minunam ce culori au. Ca si personalitate sunt recunoscatoare pentru fiecare mangaiere si o primesc ca si pe o surpriza placuta a vietii, nu o cer, dar daca le-o daruiti aveti surpriza unei surprize. Ele sunt sarea si piperul, seamana foarte tare, jucause si cuminti, zvapaiate si ascultatoare. Ambele se descurca bine cu litiera. Ele sunt Maya si Mace. Apar in poza din mijloc alaturi de Saran negrutzul, si pe care il puteti vedea si in a treia poza cautand curios in o cana.


Griuta Tiara, cand am gasit aceasta pisicuta degetele mi-au fost puse in pericol si seringa din care-i hraneam de asemenea, papa cu mare pofta, se vede ca este o luptoare si voia sa traiasca, frumusica foc, rasfatata, nu am inteles cum a putut cineva sa abandoneze o asemenea papusa. Spirit independent cere cand vrea sa fie iubita si iubeste, dar cand vrea sa se joace nu trebuie sa te pui in calea ei... la mancare sa te fereasca Sfantu! Este si inteligenta, s-a asezat langa telefon si va asteapta sa sunati pentru a o adopta.


Tisha am presupus noi ca este sora griutei caci au fost gasite impreuna. Ei bine... ea e iubareata! Desi infometata, cand le-am gasit ea a cerut rasfat, ne-a sedus pe loc si ne-a iubit, eu... m-am topit in fata ei. Cand le dau drumul la joaca ea vine si o iubesc un pic, mai se joaca nitel, si tot asa.


Adam, greu de pozat caci e tare mandru de el si vrea sa arate asta fara doar si poate. Cand il iei in brate insa... se inmoaie ca un pisoi ce este!
patricia_obreja
Trei pisicute surorioare, Aysha, Tigri si Negruta, spera sa fie adoptate cat mai curand. Au o luna si jumatate, sunt jucause si pline de energie, acum descopera lumea sub privirile protectoare ale mamei lor si ale mele.
Asteptam telefoanele voastre la 0721632532 sau mail la okarmae@yahoo.com
Philia
sunt asa frumoase wub.gif
as vrea si eu una sad.gif doar ca momentan nu prea se poate sad.gif
patricia_obreja
Educate, parfumate si curate, abia asteapta doritori sa le adopte. Au 2 luni jumate, sunt deparazitate, intern si extern, sanatoase si pline de energie. S-ar juca toata ziua daca nu li s-ar face somn din cand in cand.
Telefon 0721632532, okarmae@yahoo.com

Sisi, Arabela, Salsa si negrutul Nemo, in ordine, dupa cum urmeaza:







patricia_obreja
Zeta are 2 luni, este deparazitata intern si extern si este extrem de pufoasa si jucausa. Cel mai mult isi doreste sa-si gaseasca o familie pentru ca stapanii au aruncat-o de langa mamica ei si acum e singura si trista.
Email: ralsera@yahoo.com
Telefon: 3401764 0741753433


Zana are 2 luni si este extrem de frumoasa, dar mai ales cuminte. Ii place foarte mult sa fie mangaiata, iar cel mai mult isi doreste sa aiba o familie care sa fie doar a ei. Este deparazitata intern si extern si are carnet de sanatate.
Email: ralsera@yahoo.com
Telefon: 3401764 0741753433


Kappa are 2 luni si o mare personalitate, exact ca un tigrusor. Ii place foarte mult joaca si cel mai mult isi doreste sa-si gaseasca o mamica care sa-i cumpere cele mai frumoase jucarii. Este deparazitata intern si extern si are carnet de sanatate.
Email: ralsera@yahoo.com
Telefon: 3401764 0741753433


Pisicuta Speedy
Ofer spre adoptie unei persoane responsabile acest ghemotoc de blana in varsta de 3 luni. Este o pisicuta ce a fost abandonata pe strada, ca multe altele.
A fost deparazitata si urmeaza a fi vaccinata. Este foarte vesela, se joaca tot timpul si este foarte rapida - de aici si numele Speedy (Gonzales).
Mananca uscatele si vitamine singurica, stie sa faca la tavita, este foarte curata si extraordinar de iubareata. Este sociabila si cu alte pisicute.
Eu mai am inca 3 pisicute care nu o prea tolereaza pe cea mica, asa ca sper sa-i gasesc cat mai repede un stapin iubitor care sa se ocupe de ea si sa o ingrijeasca.
Email: brindusade@yahoo.com
Telefon: 0722472590


O printesa alba cu ochii ca doua smaralde!
Pisicuta Sisi este o pisicuta alba ca neaua, cu ochii ca doua smaralde, frumoasa si jucausa. Are 2 luni si jumatate, este deparazitata, educata la tavita cu nisip si foarte curata. S-ar juca si ar toarce toata ziua, atat e de dragastoasa. Ii cautam un camin unde sa fie iubita si ingrijita asa cum merita o pisicuta ca ea.
Email: okarmae@yahoo.com
Telefon: 0721632532
kale
ofer spre adoptie doua pisicute superbe, deparazitate intern si extern, educate la litiera si jucause

Lolipop are o luna si jumatate , este gri tigrata, gen reclama whiskas



Puf are doua luni, este metis de norvegiana de padure, gri, foarte pufoasa si iubitoare




tel 0740.101.207

sorin.alexa@rdslink.ro

patricia_obreja
Cabinet veterinar oferim spre adoptie pisicute cu varsta cuprinsa intre 1,5 si 3 luni, deparazitate intern si extern, cu carnet de sanatate, educate la tavita, toate culorile: negru, gri, alb, tarcat, alb cu negru. Va asteptam sa veniti in vizita.
Email: ralsera@yahoo.com
Telefon: 3401764 0741753433
cuten
cuuuute kittens !! indragostita.gif
= cuutens tongue.gif
Meg
Eu nu mai intru aici de acu inainte ca vreau sa i iau pe toti acasa sleep.gif
si doar am zis..
lasa, sa vedem ce vremuri vin in toamna..
Philia
eu sunt nebuna dupa pisicuta alba crying.gif
meg...si eu astept sa vaz ce o fi la toamna si daca o sa pot o sa iau un bebitz mic....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.