Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cele mai bune/proaste metode de agatat
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Dragoste si Sex
Pages: 1, 2
kalua
Cu ce vorbe va poate cineva atrage atentia? Cu ce vorbe va poate face sa-mpingeti fuga?
Ce-ati trait pe pielea voastra? Ce-au facut barbatii numai ca sa va atraga atentia?
Ala80
Cea mai recenta, intra in categoria proaste: "oooo, pentru domnisoare asa frumoase avem mari reduceri de preturi la flori". laugh.gif

Mi se mai pare penibil agatatul la semafor cand ma trezesc cu cateva claxoane de la masina care stationeaza in spate sau langa mine.
lotte
ce enervant este iarna in Romania cand liceeni cred ca sunt tinerica de a lor, si sar la mine sa ma bulgareasca. angry.gif

e dezgustator cand un tip incearca sa te agate cu chestii siropoase, si daca vede ca nu schitezi nici un gest, schimba foaia in obscenitati.
ioannaraluka
Tot proaste:
Eram la o nunta, faceam poze mirilor et co. si la un moment dat ma intreaba unul: Nu-mi faci si mie o poza?
Si numai fotomodel nu era... biggrin.gif
meli
cele mai penibile mi se par replicile de agatat culese de pe net.
sau cand se vede clar ca un tip incearca sa impresioneze :-)
"crezi in dragoste la prima vedere,sau mai trec o data? laugh.gif
Szimcsi
Daaaa, sau aia cu: te-a durut cand ai cazut din rai? laugh.gif
Diana.
Mai, ma faceti sa ma simt o baba obosita laugh.gif ; pe mine nu a mai incercat sa ma agate nimeni in ultimii doi ani... laugh.gif
Meg
- ai fost la cursul de ieri? ca as vrea si eu numarul tau de telefon ca sa mi-l dai si mie..

- tu esti blonda naturala? ca uite aici in partea asta am vazut vreo 2 culori si in partea asta era numai o nuanta..

.. astea-s de la poli.. tongue.gif

sleep.gif sleep.gif
berbecutza
pana acum numai metode proaste biggrin.gif

nu stiu de ce dar eu am succes la astia mai in varsta laugh.gif

unii chiar ma sperie.... par exemple...unu' m-a urmarit pana acasa nesigur.gif altul (asta a fost chiar amuzant si era si simpatic biggrin.gif) imi facea semne din masina lui sa cobor din 381 pana am intrat in pasaj laugh.gif unu' voia sa ma ajute sa duc bagajele pana acasa ... si unu' mi-a zis cu un ranjet pana la urechi sa impartim un taxi.... ca poate sa-mi ofere tot ce vrea sufletelul meu laugh.gif am vrut sa-i zic: no way, dude.....am abonament biggrin.gif dar m-am rezumat la: "prietenul meu imi ofera mult mai mult" laugh.gif

si replica de sezon rece :" papushe daca ti-e frig te incalzesc eu" ....
Bacardi_Girl
Ultima:am mers cu prietenul meu la un restaurant si in drum spre masa la care aveam de gand sa ne asezam am trecut pe langa o alta masa foarte populata unde un individ a inceput sa scoata tot felul de onomatopee iar,la un moment dat,cand prietenul meu a mers la baie tipul asta a trimis o fata de la masa lui sa-mi faca tot felul de complimente si sa-mi ceara numarul de telefon!
No comment.
kary_pink
Tot ultima....am fost miercuri seara la o festa latino,un "blond" se tot invartea in jurul meu si imi arunca binecunoscutele replici "Vai cat esti de simpatica,vai cat esti de frumoasa si cat de INTELIGENTA"...(IL STIAM DE 10 MIN,oare chipul unei femei poate inspira inteligenta si mai ales cantitatea huh.gif )
M-a cucerit atat de mult ca ultima mea replica catre el a fost "sorry eu iubesc doar femeile si sunt convinsa" si la cat de blond era m-a crezut laugh.gif
Alma
chiar ieri am auzit replica: "vai, am ajuns cumva in rai de vad un inger" i-am zis ca nu-i in rai inca, dar daca vrea il pot ajuta sa ajunga... tongue.gif
leo
eu nu sunt un expert in cuceriri insa prefer sa spun lucrurilor pe nume. nu imi este rusine sa spun cuiva ca imi place. de cele mai multe ori am agatat fete cu replica: "Scuza-ma te rog ca te deranjez, sunt liber vreo doua sau trei ore de la serviciu. m-ar bucura foarte mult daca ai accepta sa mergem impreuna la un suc, nu ai vrea sa imi acorzi si mie putin timp?". si mi-a mers cam de fiecare data (mai ales ca nu ma consider un barbat frumos). dar tot timpul am fost sincer si cred ca si fetele si-au dat seama de asta. in trecut aveam o vorba: "eu nu agat, eu stabilesc relatii durabile"...
acum poate ca este o prostie dar mie mi-a folosit.
Dore
Cea mai proastă manieră de agaţament a fost mima: stătea şi se holba cât mai vizibil cu putinţă, parcă îi vizualizam balele şi alta nu laugh.gif mai bine zicea ceva stupid şi puteam să râd până la loc comanda. Însă holbătura era atât de studiată şi de fals jucată că mi-a produs silă.
angeldust
Pe mine m-a scos unul din sarite imi venea sa ii dau cu ceva in cap . Eram intr-un club cu inca o prietena...si vine unu la mine,se baga in seama si ma intreaba daca nu mai am si eu vreo cateva prietene ca el e cu mai multi baieti. Pai ce puii mei? Am eu fatza de matroana? De PIMP? nusepoate.gif
Meg
prima zi: ai ochi frumosi.
a doua zi: ce fain arati.
a treia zi: hai iesim si noi la un suc?
a patra zi: florile astea's de la fostul prieten?
a cincea zi: ma ia in brate si ma intreaba daca am prieten. iritata, zic DA. '-si nu ai vrea sa ai 2?'
/:)
mare ti-e caminul, Doamne.. si multi umbla liberi prin el tongue.gif
Dore
Meg laugh.gif stai că vine primăvara imediat, se deschide şi grădina. laugh.gif

Oare o fi aşa greu să se apropie simplu, să privească sincer şi decent, să spună: "Bună, sunt X. Sper că îţi place ceaiul de fructe." indragostita.gif

Mda, cred că nu se mai fac din ăştia. magindesc.gif
Neith
Ba daaaaa smile.gif) Pe al meu l-am agatat eu biggrin.gif Si l-am invitat la o cafea la el acasa. Acum vreo 9 luni. Si n-am mai plecat de atunci.
Mie nu prea mi s-a intamplat sa ma agate cineva. Eu le tai macaroana imediat. ( "scuza-ma.." - "nu te scuz" , "nu te supara"-"ba ma supar" si altele de genul biggrin.gif )
Cindy
ooo l-ai invitat la o cafea la el acasa? tongue.gif

Eu n-am agatat niciodata, de obicei ma agata ei pe mine tongue.gif si daca nu, deh asta e. Ahh de fapt ba da unul, dar mi-a picat prea usor si l-am abandonat apoi. laugh.gif In schimb, nu ma mai abandona el.
Neith
Da smile.gif) Noi initial ne-am cunoscut online, am vorbit pe net, la telefon... dar cand a venit vorba sa ne vedem fata in fata am zis ca ok, ne vedem la el acasa la o cafea. Ca ma gandeam ca ma fac de rusine daca e necioplit sau urat cu spume ( desi la telefon nu parea deloc - necioplit ). Am anuntat vreo 3 prietene ca merg la ora cutare la adresa cutare si sa ma sune in primele 5 minute. Daca era ceva in neregula dispaream din peisaj. Daca nu raspundeam la telefon, iar ar fi stiut ca e ceva in neregula. Spre norocul meu a fost tare bine smile.gif
Cindy
vai, cat curaj! Eu nu cred ca as indrazni sa ma duc la un necunoscut acasa! biggrin.gif Pana la urma, era necunoscut, desi ati comunicat mult timp virtual.
Cine stie latura psihopata poate ascunde? laugh.gif

Dar ma bucur ca a fost cu happy end povestea. smile.gif
Cleo
eu nu i-as zice curaj ci inconstienta smile.gif
nici un psihopat nu tine sa te sperie inainte sa-si faca numarul cu tine.
Neith chiar ai avut noroc. eu insa nu l-as forta cu vreo alta ocazie asemanatoare
Neith
Stiu ca a fost inconstienta, si acum ma gandesc cum oare am avut curajul? Nici eu nu cred ca mi-as mai forta norocul in vreo ocazie dintr-asta...
scorpirescu
Merge pe langa mine. 'scuza-ma, nu ai un capat de ata?' 'ha?!?' 'vroiam sa leg un fir de conversatie' ... omg.gif deosebit zapacitul.gif
Altu a incercat sa ma abordeze de 2 ori la interval de 1 an, in acelasi loc (undeva pe strada pic cientru acasa) si cu aceeasi fraza stupida ... ca ce bine seman cu cineva. frustaremare.gif Normal, ca nu-si amintea de data trecuta.
dr_wise
Nu stiu cum sa-ncep...pe mine ma agata si ma fluiera (pozitiv, ce-i drept) toti masculii in "vara indiana" si la volanul "Daciei"....asta ce poate sa insemne? Ca n-am succes la aia cu bani, sau ca astia cu "Dacia" au ramas ultimii sensibilosi de pe Terra?! sad.gif
PS: subconstientul meu lucreaza puternic, bag seama...oare din cauza asta vreau sa-mi iau permis si sa "calc" o masina nemteasca?!
zizilll
Buna, may I join the club? smile.gif Eu am parte de-un nebun care ma conduce o data la cateva zile de la metrou pana acasa mergand cu masina pe langa mine. Eu pe trotuar, el pe sosea...am incercat tot felul de tertipuri, m-am asezat pe-o banca, am intrat intr-un magazin, am mers spre casa pe-o ruta ocolitoare, am iesit pe la cealalta gura de metrou...am zis ca poate renunta...dar nu!!! Asta se intampla dupa amiaza cand ma intorc de la job si nu se intampla mereu la aceeasi ora, ca mai stau peste program sau plec ceva mai devreme...dar tot ma gaseste aratarea aia!!! angry.gif M-am speriat primele dati...acum m-am obisnuit. Tot mi-e teama, ca na, nu stiu ce-i poate capul. Ideea e ca nu zice nimic, doar merge in paralel cu mine si se uita...atat. Dar cred ca e cu atat mai mult periculos fata de unul care mi-ar zice 2 vorbe si ar fluiera o data si gata...next! Nici n-am ce sa-i fac, doar nu mi-a facut nimic ce as putea dovedi... sad.gif
In afar de asta... o sa enumar cateva din chestiile stupide pe care mi-a fost dat sa le-aud pana acum:
-am fost intrebata de unul o data ( fost coleg de serviciu) "Esti obosita?" "Nu...de ce?" "Pt ca ai alergat toata noaptea prin gandurile mele" laugh.gif
- "Crezi in dragoste la prima vedere sau e nevoie sa mai trec o data?" - mult prea folosita... zapacitul.gif
- "Atat de tare m-am emotionat in fata ta, ca mi-am uitat replica cu care vroiam sa te agat". - asta a fost chiar haios...nu stiu daca si asta a fost gandita sau nu, dar m-a amuzat. biggrin.gif
- unul necunoscut mi-a zis pe strada asta: "Cumva avem un prieten comun, ceva, care sa ne poata face lipeala?"
In rest...fluieraturi din Dacii ( ca tot a mai zis cineva asa) si de la santieristi la greu...

Iubitul meu...m-a "agatat" dandu-mi foc la bluza intr-un club... laugh.gif sper ca din greseala...
angeldust
laugh.gif Asta imi aduce aminte de o faza de prin vremurile mele "de glorie" cand i-am spus unuia ce m-a ars cu tigara in club "Bai baiete tu mereu "arzi" asa fete pe care nu le cunosti prin cluburi? " Ce sa zic, la vremea aia a tinut vrajeala, ca s-a prins tipul de metafora si era si dragutel si nah...eu am ras, el a ras, a urmat si ceva actiune pe-acolo dar nimic palpitant laugh.gif Nimeni n-a ars pe nimeni in proces ca sa zic asa...ahem ahem laugh.gif
scorpirescu
zizi, mie personal mi se pare spooky rau treaba cu ala care te urmareste si fara sa zica nimic. Pe bune. Eu as merge pe ruta ocolitoare mai multa vreme. Vreo 2 luni.
Me a citit "Colectionarul' de John Fowles smile.gif
Pe bune acum. Decat sa risti mai bine fa ceva.
Lexie
Si mai bine rogi pe cineva sa vina sa te ia, un barbat si mergeti impreuna, de mana... poate il descurajezi. Si asta vreo cateva zile la rand. magindesc.gif
zizilll
Da, nu e doar parerea ta ca e spooky ce se intampla...si m-am gandit si eu ca intr-o zi s-ar putea sa nu se mai rezume la uitat...dar efectiv nu stiu ce-as putea face sa scap de el. In zilele cand iubitul meu era deja acasa cand ieseam eu de la metrou a venit el dupa mine si a fost ok, adica nu se mai plimba dupa mine. Nici nu stiu daca era prin jur ca nu l-am vazut niciodata cand ma lua puiu' de la metrou... Naiba stie. Oricum, pe orice drum o iau, daca e sa fie in zona cand ies eu de la metrou, vine dupa mine. M-am plimbat intr-o zi vreo jumatate de ora pana acasa si n-a renuntat...asta in conditiile in care eu fac max 10 min pana acasa. magindesc.gif

Si ca sa fiu si putin sadica...deh, e noapte si n-am somn biggrin.gif ...Daca nu mai dau niciun semn de viata pe forum (ca desi sunt boboaca pe-aici, imi place tare smile.gif )sa stiti ca ala-i un tip la vreo 27-28, good-looking, c-un Peugeot decapotabil auriu... laugh.gif Il dati in urmarire, da? laugh.gif Ei, hai c-o sa ziceti acum ca-s psihopata eu, nu ala... tongue.gif
angeldust
Ah pai de ce nu zici asa bre? tongue.gif La cum l-ai descris imi pare ca iti cam place urmarirea laugh.gif tongue.gif
zizilll
QUOTE(angeldust @ Sep 13 2008, 12:35 AM) *
Ah pai de ce nu zici asa bre? tongue.gif La cum l-ai descris imi pare ca iti cam place urmarirea laugh.gif tongue.gif

laugh.gif Nu, angel, nici nu se pune problema sa-mi placa. E chiar dubios, dupa cum am mai zis... daca tot e sa am un ciudat din asta dupa mine...mai bine era un din ala care sa-mi zica ce si cum ar face (stiti voi la ce gen de nebuni ma refer) decat unul care sa taca ( si Doamne fereste sa nu cumva sa si faca!! sad.gif )
Dar hai ca deja am dat-o-n alte discutii si ne-am abatut de la subiect! Sorry!! Imi iau trozneala.gif de la fete... biggrin.gif
Cleo
zizica fat frumos psihopatul zapacitul.gif
decat sa devina spooky-ul horror nu mai bine il reclami la politie? sa apari insotita de politai sa va uitai lung la el eventual sa-i arati politaiului cu mana un gest usor de tradus prin 'uite ala-i!'

angeldust
Mda, as vrea sa vad ziua in care un politist din Romania te baga in seama si te ajuta intr-o asemenea chestiune closedeyes.gif
albinuza
Mdaaa si eu la fel. Nu te ajuta in situatii mult mai grave. O sa spuna ca nu are ce sa faca, pentru ca omul e pe domeniul public si se plimba. Eu zic, ca ar fi bine sa il abordezi tu.
Auzi mah nene? ce-i cu tine? Ce draq te tot tii dupa mine?
Daca vb. e posibil sa nu fie periculos, ci doar timid si sa aiba o mare pasiune pt tine. Daca fuge, atunci e posibil sa fie un psihopat.

E doar parerea mea proprie si personala nesigur.gif
Fanny
Si mie tot abordarea directia mi se pare cea mai buna. Probabil il vei lua prin surprindere si fie va fugi cu totii caii lui putere, fie iti va spune ce-are pe chelie! Pentru siguranta insa, ai grija sa fie in apropiere o gasca de baieti (cunoscuti) care sa te scoata din bucluc daca lucrurile nu decurg cu te astepti.
zizilll
Nu vreau sa sune a cliseu, dar eu cu politia m-am lecuit... S-a luat un tigan mai demult de mine, eram la Eroilor, unde-s florariile alea (pt cine stie smile.gif ), dar sa- luat la modul ff urat si agresiv. Si am vazut acolo 2 politisti din aia comunitari. M-am dus si le-am zis (eu aveam bluza rupta pe mine din cauza aluia) iar politaii, dragii de ei, mi-au zis ca daca n-am cum sa dovedesc spusele mele, ei nu pot face nimic. Am dat sa plec si ma striga unul din ei :"Domnisoara, dar nr dvs de telefon mi-l dati si mie???" What the fuck?? Aia politisti? sad.gif ... Si sa stiti ca aveti dreptate...cred ca il voi aborda pe asta intr-o zi cand ma va lua iubitul de la metrou...sa nu fiu singura. Ca si asa de-l las in plata Domnului, cine stie unde se-ajunge...
Multumesc de sfaturi... kiss.gif
Bia
"Am o problema mare care te priveste direct ! Am aratat poza ta mamei mele si mi-a zis ca daca nu te aduc acasa ma bate ! Eu ce pot sa fac...ca nu vreau sa iau bataie ?"

laugh.gif

Replica de agatat pe net...
Cleo
QUOTE(angeldust @ Sep 13 2008, 03:18 AM) *
Mda, as vrea sa vad ziua in care un politist din Romania te baga in seama si te ajuta intr-o asemenea chestiune closedeyes.gif


asa "curajosi" sint? sau un stalker nu-i un motiv suficient sa fii bagat in seama? Constata agresiunea dupa ce s-a petrecut? nusepoate.gif
Philia
Si dupa mine s-au luat unii. M-au urmarit de la Cismigiu pana la Universitate, unde am gasit doi jandarmi carora le-am zis ce am patit si i-au legititmat, i-au luat la intrebari, iar apoi m-au dus pana la metrou, au asteptat sa urc si s-au asigurat ca indivizii au disparut din peisaj.
Si, mai in gluma, mai in serios, mi-au zis sa imi bag pietre in geanta biggrin.gif
scorpirescu
Coboara la alta statie de metrou. Sau ia autobuzul.
Spune-ne si nr masininii ca sa il dam in urmarire generala smile.gif

Mi se pare cu atat mai periculos cu cat nu zice nimic. Si ca sa stea in fiecare zi acolo sa astepte sa vii de la servici... nu suna bine. Deloc.
dr_wise
Pai asta voiam sa-i propun si eu, sa ne dea nr de inmatriculare al masinii, poate avem pile la Politie si aflam cine-i posesorul si ce hram poarta.
La cate retele de proxeneti exista in tara si prin Europa, si toti cu radacini pe meleaguri 'VALAHE".... nusepoate.gif
zizilll
Sincer, nu am retinut nr masinii...stiu ca e de Bucuresti...atat. Incerc sa nu ma uit inspre el cand se intampla sa se tine dupa mine. Dar acum m-am hotarat: cu prima ocazie cand ma poate lu iubitul de la metrou, ma duc sa-l abordez. Poate scap de el...
Anyway, multumesc mult pt sfaturi, girls!! smile.gif
Meg
QUOTE(scorpirescu @ Sep 5 2008, 10:34 PM) *
Merge pe langa mine. 'scuza-ma, nu ai un capat de ata?' 'ha?!?' 'vroiam sa leg un fir de conversatie' ... omg.gif deosebit zapacitul.gif
Altu a incercat sa ma abordeze de 2 ori la interval de 1 an, in acelasi loc (undeva pe strada pic cientru acasa) si cu aceeasi fraza stupida ... ca ce bine seman cu cineva. frustaremare.gif Normal, ca nu-si amintea de data trecuta.

hahaha
cata minte trebuie sa ai ca sa zici asa ceva? laugh.gif
DanDumitru
Acum ca Super Slim, pastilele pentru slabit cu efect negativ asupra organismului, a fost scos de pe piata, Hoodia gordonii a ramas singurul tratament pentru slabire naturala, fara efecte adverse!
albinuza
Asa si?? Daca esti super slim ce? nesigur.gif Tre sa faci reclama?
cryst
Daca ne interesa te agatam noi nusepoate.gif , nu trebuia sa ne agati tu !
sheba
QUOTE(cryst @ Jun 17 2009, 06:51 PM) *
Daca ne interesa te agatam noi nusepoate.gif , nu trebuia sa ne agati tu !


ce tare a fost asta:)
leo
eu sunt adeptul stilului direct desi multi spun ca trebuie sa te simpatizeze tipa mai intai. chiar mi se pare naspa sa intru in vorba cu ceva de genul "ai un ceas?" sau "Cine crezi ca fumeaza mai mult, barbatii sau femeile?". prea multa bataie de cap si planuri. imi place sa tin totul simplu: "Buna, sunt leontin. pot sa ma asez?" si ma asez fara sa cer incuvintare. dupa care ii spun direct ce vreau.

Altheea
haha, si chiar tine stilul asta al tau? Pe mine una m-ar enerva sigur! Poa' sa arate tipul ca din reviste, daca-mi vine cu d'astea ma zburlesc toata crazy28.gif ninjajig.gif
Si mai precis...ce-i spui ca vrei ?!?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.