Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Monica Andrei cere azil in Germania
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Social. Stirile Zilei
kalua
Monica Andrei, impreuna cu managerul ei, Lucian Ionescu (si familia acestuia - sotie + fiica) cer azil in Germania. Din cauza Mafiei in showbiz, in care cica e implicat si ginerele presedintelui: cand apare un cantec nou trebuie de dat in stanga si-n dreapta, posturilor de radio, de televiziune, agentiilor de concerte. Multi dintre cei consacrati sunt platiti foarte bine si numai la negru.
In orice caz, cei patru sunt in Muenchen, li s-a luat masina cu care au venit si banii si ma gandesc ca nu-i usor sa faci asa un pas. nesigur.gif

Toate astea le-am citit intr-un articol mare in Ziarul Germaniei de Sud, ziar foarte serios.

Ce stiti voi de povestea asta?
Szimcsi
Doi impresari romani cer azil politic in Germania

Cuplul de impresari Lucian si Janine Ionescu a cerut azil politic in Germania, saptamana trecuta.

Cei doi, fetita lor de 12 ani, Anne-Marie, si Monica Andrei, fosta membra a trupei Candy si "eroina" unui pictorial in "Playboy", vor depune actele la unul dintre cele trei centre nemtesti de profil. Sotii Ionescu si-au lasat in tara ceilalti trei copii. Motivul solicitarii azilului politic este legat de dezvaluirile EVZ si de cele facute ulterior, de ei insisi, pe un post TV.

Cei doi impresari sustin ca, in urma acestora, au primit numeroase telefoane de amenintare cu moartea si ca au fost urmariti pas cu pas de catre diferiti indivizi dubiosi. Deranjul provocat in lumea showbizului a suparat manageri care impresariaza diverse trupe, printre care si pe cea a ginerului presedintelui Traian Basescu, Bodo, de la Proconsul.

Cei vizati de dezvaluirile EVZ practica meseria de impresar fara a avea atestat de la Ministerul Culturii. Astfel, acestia incaseaza bani la negru, facand o evaziune de milioane de euro.


Recent, EVZ a publicat stenogramele mai multor discutii inregistrate in care impresarii Angel Tucana (Proconsul), Razvan Marin (Morandi) si Marius Mateas (3 Sud-Est) acceptau sa incheie contracte neinregistrate si sa primeasca bani fara factura fiscala.

"Nu am mai suportat sa stam in Romania. Ne-am autodenuntat pe 29 iulie la Parchetul de pe langa Judecatoria Sectorului 6 si am spus tot ce stiam din lumea impresarilor. Am prezentat inregistrari si documente pana si la ANAF. Nu s-a intamplat nimic.

Din contra, am primit amenintari cu moartea, politia a inceput sa investigheze afacerile noastre din urma cu cinci ani si pana in prezent, iar colaboratorii nostri au primit citatii sa mearga sa dea declaratii. Este clar un mesaj politic pentru ca ne-am luat de ginerele presedintelui", a declarat Janine Ionescu.

Sursa: Evenimentul Zilei
Meg
In primul rand, m-ai facut sa rad, kalua, prin "cantareata de la candy". daca si aia e cantareatza...
in al doilea rand.. germanii sunt asa naivi?
oh well..
Ariana
De acord Meg!Imi amintesc faptul ca am vazut-o la tv pe pipitzica aia numita "cantareata".Vai mama ei!
Iti sta mintea-n loc fratele meu...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.