Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Noua regula pentru lichide in bagajul de mana in UE
Forum pentru femei - eLady.ro > Divertisment, Timp Liber > Vacante si Calatorii. Natura, Turism, Supravietuire.
kalua
La 06. Noiembrie a intrat in vigoare o noua regula pentru lichidele din bagajul de mana. Regula este valabila pentru toate tarile din UE, Elvetia, Norvegia si Islanda.
Regula si niste FAQs.
Laryss_A
postul tau vine in ajutorul topicului cu sugestii pentru cadouri de craciun si iti multumesc . inca mai sper noi nefiind inca in UE sa nu se aplice deocamdata.
kalua
Am primit si niste e-mailuri pe tema asta de la companii zburatoare biggrin.gif si parca tin minte ca spuneau ceva si de Albania. ohmy.gif Mai bine intereseaza-te, eu una ii cred pe romani in stare sa bage vreo lege de-asta de pe azi pe maine. blush.gif
Laryss_A
si eu smile.gif ! atata numai ca uite ..am citit tot ce ai pus tu in postul anterior si din cate am intles pana acum e vorba strict de bagajul de mana ...nu scrie nicaieri de valiza care merge in cala. oricum ma interesez dar spuneam asa...
kalua
La valiza merge. smile.gif Numai ca dragului meu i s-a intamplat o data sa i se sparga o sticla cu vin rosu (bine impachetata, era int-o cutie de lemn si-mprejur numai lucruri moi) in valiza cu peretii tari. ohmy.gif
Pe de alta parte, cat ulei de masline si alte lichide am mai carat cu mine... dar intotdeauna cand ma-ntorceam acasa, proportiile dezastrului in caz de accident cu sticla nu sunt chiar atat de mari ca la plecare.
Meg
imi spunea colega mea ca din UK nu mai ai voie sa vii cu parfumuri, dulciuri, bauturi, cosmetice..
trebuia sa vina fratele ei si nu stia cum sa faca pentru ca i-au cerut sa renunte la jumatate de bagaj.. closedeyes.gif
kalua
Pai daca le pune in bagajul pe care-l preda nu-s probleme.
Daca le ia in bagajul de mana...ghinion!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.