Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Probleme de urinare
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Sanatate, Sport > Sanatate
clopotzel
salut!
am de ceva timp o problema foarte grava cu urinarea. am fost si la doctori, inclusiv la spitalul militar si mi s-a spus ca totul este ok. dar nu este deloc asa, si ma gandeam ca poate mai exista cineva cu o probl asemanatoare cu a mea, care sa ma poata ajuta. smile.gif
sa va spun despre ce e vorba. acum un an si ceva, mergand la o toaleta publica, am observat ca jetul urinar nu era drept, ci era f mult deplasat spre dreapta , cateva picaturi ajungand pe piciorul drept. nu am dat prea mare importanta acestui fapt si un timp nu am avut nici o problema. peste cateva saptamani problema a reaparut, numai ca o parte din jet s-a dus direct pe picior, si am reusit sa-mi fac o mica pata pe pantaloni. slava domnului ca erau negri si nu s-a observat prea tare, mai ales ca eram la servici si va dati seama ce penibil ar fi fost pentru mine. de atunci, problema s-a repetat din ce in ce mai des. am ajuns si la doctori, de toate felurile. mi s-a facut ecografie la rinichi si la caile urinare, sumar de urina, mi-ai pus si sonda, am fost si la ginecolog (mare lucru nu a putut vedea, eu fiind virgina), mi s-a facut si tuseu rectal. concluzia: sunt perfect sanatoasa. si totusi am aceasta problema jenanta, datorita careia nu pot merge si eu sa beau o bere cum faceam inaine, pentru ca risc sa ma patez. la servici 8-9 ore stau fara sa merg la toaleta, abia pot sa ma tin crying.gif . trebuie sa mai spun ca uneori jetul urinar e format din 2-3 jeturi mai subtiri.
de aceea va rog, daca ati auzit pe cineva care a trecut prin asta, sau aveti idee ce ar putea fi, ajutati-ma!
va multumesc si va doresc multa sanatate
Diana.
welcome.gif Clopotzel! floricele.gif
Nu cumva e vorba de incontinenta?
clopotzel
hello din nou. nice 2 meet u people! iloveelady.gif
nu.... nici vorba de asa ceva. nu "scap" urina cand merg, sau la efort, sau la stranut. pur si simplu, atunci cand urinez din picioare (cum altfel as putea-o face cand sunt intr-o toaleta publica....) o parte din jet se duce pe piciorul drept. ceea ce... pana reusesc eu sa-l sterg ajunge pe pantaloni si de-aia prefer sa ma abtin de la a urina altundeva decat acasa. dar astiu ca nici asta nu e bine pt k duce la disfunctii ale vezicii urinare si ale rinichilor crying.gif de-aia am nevoie de ajutor.... pt k la medic nu mai am ce cauta, din moment ce toti pana acum au spus ca nu am nimic. iar eu sunt disperata cu chestia asta...
Ala80
ai incercat sa "captusesti" wc-ul cu hartie igienica si apoi sa te asezi? wink.gif
clopotzel
hmmm, ar fi si asta o idee. sper doar sa nu fie cu adevarat o problema, pe care medicii, grabiti si "constiinciosi" cum sunt ei (nu toti dar...majoritatea), sa nu o fi vazut
Diana.
Sa speram ca si-au facut meseria cum trebuie si ca esti sanatoasa. 322.gif
fortelady
s-ar putea sa fie doar pozitia ta din momentul ala. nu poti fi perfect perpendicular in "pozitia" aia, cine stie cum se suceste un pic un muschi si... dai pe alaturi.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.