Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Adobe Flash player, reader, photoshop etc.
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Tehnica si Tehnologie
walpurgik
Demarez acest topic pentru ca utilizez adesea unele dintre aceste programe si ma mai izbesc de nelamuriri. De pilda acum cand ma pregatesc pentru inspectia de definitivat am cautat ceva resurse pentru o lectie in power point. Ar fi trebuit o lectie in AEL, retea de computere, dar o sa motivez ca pruncii sunt prea mici sau ca nu stiu toti sa lucreze pe computere, plus ca reteaua e in cealalta scoala si ar trebui sa ma mut cu turma de 9-year olds prin tot centrul afumat de masini. In fine, intrebarea mea e urmatoarea: am gasit pe situl pt copii de la british council un cantecel super dragut, cu un videoclip, deschis cu adobe flash player; ei, cum fac eu sa-l salvez pe computer ca apoi sa il prezint copiilor intr-una din ore? La scoala n-am internet in clase, pt ca numai ca htm am reusit sa-l salvez. Stau si ma framant si ma gandesc ca poate ma lumineaza softistele nosatre.
Multu'
kiss.gif
Diana.
Walpu, da-mi un PM cu linkul exact - si daca e din pagina aia care are mai multe sa spui pe care flash vrei sa il iei- se poate, poate cineva de la noi , l-a facut acum, pe cel cu dinozauri; eventual trimite-mi (mai bine) linkul exact pe mail.
walpurgik
Multumesc, Di!
Intre timp am descoperit un softist, prieten cu al meu, si i-a explicat lui cum sa faca, asa ca mi l-a salvat. N-as sti sa explic aici cum, dar anyways, s-a rezolvat. Oricum o sa mai apara nelamuriri cu programelele astea si nu o sa ezit sa te intreb.
Multumesc frumos! kiss.gif
Laryss_A
Am si eu nevoie de nitel ajutor cu Photoshop-ul : sa zicem am poza A pusa peste poza B si vreau ca poza B sa fie peste poza A .
Sau: Am poze peste care vreau sa scriu ceva dar scrisul se incapataneaza sa ramana sub poze. Cum il aduc deasupra?
Am incercat sa schimb ordinea de a pune aceste layere crezand ca se aseaza unul peste altul in ordinea in care au fost puse dar nu e asa...
Help, nu stiu daca m-am facut inteleasa biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.