Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Irigator
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Sanatate, Sport > Sanatate
gandacel
Vreau si eu mai multe informatii despre spalaturile vaginale cu irigator. Sunt indicate doar in cazul ciupercilor, candidozei etc??? sau se pot face pt igiena intima? cat de des? cu apa, cu ceaiuri?? spuneti-mi si mie mai multe fetelor, va rog. unele femei spun ca nu sunt bune spalaturile vaginale cu irigatorul pt ca distrug flora...luminati-ma si pe mine....
ioannaraluka
QUOTE
unele femei spun ca nu sunt bune spalaturile vaginale cu irigatorul pt ca distrug flora...

Nu unele femei spun asta...ci unii ginecologi.Tot de acolo stiu ca se pot face si strict pentru igiena, dar in special sunt recomandate in cazul unor infectii.
Anyway, se spune ca organul respectiv se curata singur, la fel ca si ochiul, deci ar fi suficienta toaleta externa.
Mai este un topic ce include si subiectul asta.
divi2007
daca nu ai nici o boala nu trebuie deloc folosit irigatorul, dar daca s-a depistat vreo candida sau altceva atunci trebuie folosit inainte de a incepe tratamentul cu ovule pt a curata bine zona.
Meg
in cazul in care ai candida ti se recomanda sa il folosesti pentru spalaturi. de exemplu, cu tantum rosa. dar nu te apuca de capul tau..
gandacel
QUOTE(Meg @ Mar 5 2007, 10:30 PM) *
in cazul in care ai candida ti se recomanda sa il folosesti pentru spalaturi. de exemplu, cu tantum rosa. dar nu te apuca de capul tau..

Multumesc fetelor pt raspuns. Nu, nu am nici o infectie. Doar ma informam si eu
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.