Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Rochii de banchet, rochii de seara sau de cocktail
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Frumusete, Moda
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Bia
Mie prima si a sasea! biggrin.gif
luiza-claudia
facem un top al celor mai frumoase rochite tongue.gif mie iimi plac toate, insa in mod special 5, 6 si 7 deoarece au o croiala simpla si materiale care evidentiaza corpul si ascund imperfectiunile.
Laryss_A
Votez si eu pentru prima biggrin.gif
walpurgik
6 si ultima! biggrin.gif
roxanica10
Mie-mi plac toate indragostita.gif, dar pentru majoritatea trebuie sa fii f slaba.
lxn
Votez 3 si 6 biggrin.gif
claudia_electra
primaaaaaa wub.gif e tinereasca si are un "ceva" in plus fata de altele.

eu ma casatoresc civil duminica si desi nu facem nimic petrecaret (doar o masa noi doi si nasii), ma gandesc ca ar fi cazul sa-mi iau totusi o rochita cu ocazia asta. ceva de zi, dar o idee mai deosebita.

habar nu am in ce magazine sa caut asa ceva...parca Zara/Mango sunt prea comune...kalua, vreo idee biggrin.gif?
lxn
Clau, merita sa fiu offtopic: sa faci poze multe si sa ne arat rochita, machiaj, tot. Si casa de caramida, cu termopan si piscina! biggrin.gif
Ontopic, o sa arati superb in orice rochita, esti frumusica foc de la natura!

kiss.gif
claudia_electra
pupicei.gif multumesc pentru vorbele calde, lxn. poze insa nu prea are cine sa ne faca, mergem doar cu nasii si acolo e doar consulul. am sa incerc sa ma gatesc cat de cat, asa pentru mine mai mult, ca nu iaste public laugh.gif.
Bia
Casa de piatra, Claule! smile.gif
kalua
Haolica, clau, acum va luati cu acte? Nu stiu de ce aveam impresia ca si cununia civila trebuie sa fie prin vara. zapacitul.gif
Eu n-am mai fost de mult prin magazine, habar n-am ce se gaseste acum unde. Eu personal as investi ceva in rochia asta, poti s-o porti si dupa aceea doar. Nu as merge in niciun caz pe Mango, Zara si restul de magazine cu filiale peste tot. Nu stiu ce designeri aveti voi pe-acolo...
claudia_electra
Multumesc, Pink kiss.gif

Kalua, nu a fost planificata treaba, dar din motive administrative si de organizare ne e mai usor daca facem acum actele si ramane in vara doar nunta.

Nici eu nu prea stiu magazinele de fite de pe aici indeosebi pt ca mi se pare ca sunt pline de tzoale babesti, asa le place astora nesigur.gif. E prima data cand imi trebuie ceva mai deosebit. In Bruxelles imi era mai usor, stiu si un outlet excelent, insa nu am nici un chef sa merg pana acolo pe vremea asta de iarna. O sa imi misc fundul maine prin magazine, sa vad ce ochesc asa la intamplare.
kalua
Sa fie intr-un ceas bun! Si las' ca-i mai misto asa, aveti doua motive separate de petrecut si veselie in viitor. biggrin.gif
Asa sa faci, du-te-n oras si vezi ce-ti cade prada privirilor. Si daca nu gasesti nimic potrivit, te pui la rochia aia rosie pe care-o ai. smile.gif
roxanica10
Clau, sa fie intr-un ceas bun! Sper ca deja ti-ai gasit rochita?! kiss.gif
claudia_electra
multumesc kiss.gif, dar nu am gasit. numai toale de babe sau sport in orasul asta. am sa trag de viitorul sot sa mergem in Bruxelles sambata, trebuie sa am mai mult succes acolo. oricum zilele astea nu prea am energie de batut orasul, m-a lovit cheful sa tin o cura cu fructe si legume si sunt cam sensibila.
roxanica10
Imi pare rau sad.gif Ai grija cu fructele astea, ca nu tin de foame toata ziua. Trebuie sa mananci si ceva mai consistent.
Altheea
da clau, ai gija cu regimul, doar nu vrei sa fii palida si slabita in ziua cununiei! Casa de piatra!!! kiss.gif
mayte
hello!foarte dragute unele dintre rochii!si eu am aceasta dilema ,nu stiu unde as putea gasii ceva care sa imi placa,sa fie la un pret rezonabil si sa ma avantajeze pe mine....in general nu imi place sa atrag prea mult atentia prin haine insa la astfel de petreceri cum este banchetul de sf cl a 12 sau terminarii facultatii eu zic ca ne treb ceva care sa atraga atentia,care sa ne dea un aer de vedeta si sa atragem privirile tuturor,sa ne simtim mai sigure pe noi...si un lucru e clar.......de f multe ori haina il face pe om..nu cont ca ai dat 1mil sau 100 ci conteaza cum arati in acea haina......problema noastra este ca nu stim sa alegem rochia care ne avantajeaza cel mai mult.....rochii frumoase sunt peste tot...si pt o petrecere nu doar rochiile exista.....pt cine e mai indrazneata si stie o croitoreasa buna sugerez o tinuta,insa fusta poate fii modificata ,adica mai lunga putin daca nu are niste picioare dragute...si culoarea es finuta kiss.gif iloveelady.gif

:magindesc:cine ma ajuta sa postez niste poze caci nu reusesc singura
Fanny
Mayte welcome.gif

Ca sa vezi cum pui poze CLICK
mayte
[/img]1346_1205492860187
Fanny
N-ai luat bine codul fotografiei! smile.gif trebuie sa inceapa cu [ img ] si sase termine cu [ / img ]
mayte
nu am inteles cum fac sa pun o fotografie pe care o am in calculator...........
Fanny
Spune foarte clar pe linkul pe care ti l-am trimis. Trebuie cont pe photobucket.com (care e gratuit) incarci pozele acolo si apoi copiezi codul fotografiei - cel cu [ img ] -pe forum. Asta-i toata filozofie. smile.gif
anna4ever14
da..am inteles ideea numai k eu nu prea stiu ce culori se poarta.. magindesc.gif stiu k se poarta ce-ti sta bine da nu prea vreau sa merg k o culoare kre e off..si na..de aceea am vrut sa va cer sfatul..ah..si fara mov va rog..stiu k jumate de sala va fi moV.. zapacitul.gif kred ca imi sta bine cu negru..maro..alb..si putin roz blush.gif am paru castaniu deschis si ochii la fel si nu sunt f grasa... nesigur.gif desigur intentionez sa slabesc putin pana la banchet..app se mai poarta suvitele??as vrea cv mai inchis decat parul meu sau blonde..
multumesc anticipat
Fanny
Incep cu rugamintea de a scrie romaneste, fara prescurtarile de mirc, astfel incat sa intelegem din prima ce scrii tu aici.

Culorile negru si maro mi se par nepotrivite pentru un bachet de clasa a IX-a, sincer. Sunt prea sobre.

O parte din stilistii recomanda pentru sezonul primavara-vara 2008 culorii foarte vii: turcoaz, galben, portocaliu, roz aprins si violet.

In plus, o gama mai larga a culorilor verii poti gasi si aici:
Culorile verii 2008

Offtopic: Mie suvitele nu-mi plac deloc! Iar la nici 15 ani nu vad de ce trebuie sa-ti pui vopsea in par.
anna4ever14
scuze pentru prescurtari blush.gif si merci pentru sfaturi! kiss.gif
bebe_maria
Ce parere aveti despre rochita asta? Pentru ce varsta ar fi potrivita?


Short length chiffon babydoll spaghetti dress with gathered bodice detail and adjustable shoulder straps. Side zipper closure
- 32'' approx length from tip of bust to hem
- 100% poly, machine wash, hang dry
roxanica10
Pentru orice varsta Bebe, dupa parerea mea. Depinde si de accesoriile ce o insotesc.

Clau, cum a decurs evenimentul? Pana la urma ce tinuta ai purtat?
divi2007
eu as alege niste accesori pe argintiu
kalua
Asta mi se pare draguta pentru fetele foarte tinere


crazy_g!rl
cateva modele..care ma tenteaza..








imi plac foarte cele cele mulate pe corp.. :X :X
anutzik
mi-am cumparat o rochie mov inchis din satin pana la genunchi si nu stiu ce culoare de pantofi sa-mi iau? negri sau argintii??? si ca bijuterii ce pot purta?? crying.gif
Fanny
floricele.gif Bine ai venit si felicitari pentru noua achizitie!
Eu as miza pe sandalute argintii sau peep toe negri.
Bijuteriile depind de forma decolteului, asa ca vino cu detalii sau pune o poza. wink.gif
anutzik
da cum pot pune poza???
Bia
Si-a dus sis in sfarsit materialul pentru rochia de banchet la croitor! smile.gif Acum asteptam sa fie gata. Spun doar ca este bleu si scurta. Pantofiorii i-a facut pe comanda si sunt culoarea untului, poate mai inchisi putin, spre galbui; are si plic asortat, tot pe comanda, in aceeasi nuanta. O sa puna poze cu rochita dupa balul de pe 27 mai, asta ca sa nu o copieze cineva inainte (zice ea). smile.gif
Fanny
laugh.gif Pinkie, sora ta e o scumpa. Sunt sigura ca va fi frumusica foc.

Anuta, Cum se pot pune fotografii
anutzik


nesigur.gif asta e rochita. ce ar merge?????
Diana.
Hm... sfaturile mele de trendsetter biggrin.gif (prietenii stiu de ce laugh.gif ) :
- daca ai pina in 20 de ani e preferabil o culoare contrastanta puternic: oranj, galben intens
- daca ai peste 20 de ani si stii ca celelalte participante vor fi "cu staif", mergi pe argintiu.
Sub nici o forma alb sau negru, nici "asortat" la maxim ca pe vremea bunicii.
Accesorii: numai mari. Si foarte putine.
anutzik
am 19 ani....si eu ma gandeam tot la argintiu....
Diana.
Pentru 19 ani argintiul mi se pare mult prea pretentios si nu se "pupa" cu virsta ta. Incearca o culoare vesela, care atrage si atentia, e si chic pentru ca e un contrast mai putin obisnuit si nici nu ai sa arati ca o baba. wink.gif
anutzik
Galbenul e bun? Si ca poseta e bine sa aleg una plic care sa se asorteze cu pantofii? Si pantofii de satin sau de lac?
Diana.
Galbenul e perfect. Indiferent ca e satin sau lac, e perfect.
Eu as prefera insa ceva in genul asta


Iti recomand sa eviti lacul pentru ca lacul arata de cele mai multe ori "cheap" si nu e bine sa risti.
anutzik
Ca accesorii? Ma indrept spre pietre sau metal? Aurii ar merge?
LostWhispers
eu as alege satin mi se pare mai elegant , finut,
lacul e prea vulgar doar daca are incaltamintea sau poseta putin lac si restul alt material

parca auriul si argintiul nu se mai poarta asa mult deja e depasit

eu zic sa nu ti asortezi poseta neaparat cu pantofi , nu se mai poarta e prea clasic

Diana.
Nu, ca ai sa arati ca o varza. Ce culoare de par, piele si ochi ai?

Nu satin si la papuci, rochia e deja de matase, o sa arate fata ca o nasa la o nunta de tara, tu. Asorarea incaltamintei cu geanta se impune , altfel ar arata a tinuta de zi.

Auriul si argintiul se poarta in draci dar cind ai PESTE 25 de ani si NU ORIUNDE.

Anutzika, cit de lung ai parul?
anutzik
Piele alba blonda cu ochi albastri. Am parul lung si vreau sa il las pe spate si putine bucle mari si rebele. smile.gif
Diana.
Perfect. Bucle mari, largi, la asta nu merge cercei mari ca nu o sa se vada.
Daca bijuteriile sint din aur, e musai sa fie rezonabile ca dimensiuni, altfel o sa fii pom de Craciun.
Culorile sint perfecte, ai ales foarte-foarte bine culoarea rochitei, bravo, te va pune in valoare!
Ca machiaj ti-as sugera tot nuante de oranj (o sa iti scoata ochii in evidenta), un pic de eye-liner inchis (un violet) doar pe pleoapa de sus, tus de gene, buzele cit mai naturale, un gloss fructat va fi perfect. Daca vrei sa iesi si mai mult in evidenta si ai buzele pline, bine conturate si dantura fara cusur poti incerca si o nuanta de corai (rosu spre portocaliu). Iti jur ca nu vei trece neobservata si ai sa arati si potrivit pentru virsta ta ( e foarte important ca tinuta si machiajul sa nu te imbatrineasca) acum esti ca o piersica apetisanta si fix asa trebuie sa arati - si ai sa fii si "trendy", nu risti sa mai fie nimeni ca tine, nu ai sa ia o tinuta obisnuita, nici plictisitoare...
eu cam atit am avut de spus.
Ateptam poze cu tine dansind pina rupi incaltarile! smile.gif
LostWhispers
daca esti blonda eu mi as lua acesorii pe negru iti va iesi in evidenta parul
sau pantofii pe mov si poseta neagra

anutzik
Multumesc mult de ajutor! kiss.gif
Diana.
tu parca o trimiti l;a inmormintare... laugh.gif Unde ai mai auzit tu mov cu negru? diviiii, wake up, fata are 19 ani nu 50...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.