Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cele mai bune diete
Forum pentru femei - eLady.ro > Diete si regimuri de slabire > Diete si regimuri de slabit
Pages: 1, 2
Cindy
Cand am citit "torturi", a fost cu accent pe "o" debile.gif
frunze_in_cap
Cindy
Acum, cand am recitit "torturile", am crezut ca ma refeream la bunatatile alea ( yamy ) , apoi mi-am dat seama ca refeream la chinuri laugh.gif .
cberax2003
o dieta de vara, pentru cei/cele care iubesc pepenele (yummy yummy) am gasit-o aici: EDITAT SPAM[/url] . Eu o sa incerc de cum apar pepenii romanesti pe piata - vai de cele 8 kg care le-am pus pe mine asta iarna .. va mananc
citystella
Frunze in vant: Ma bucur pentru ca te-am putut ajuta.
Sportul e cea mai buna dieta, pentru a te sculpta si a te mentine sanatos si in forma. kiss.gif
Cindy, eu stiu ca vrei tort, dar torturile de care spuneam, erau necomestibile. kiss.gif
Bia
Eu sunt lenesa.Monti e cea mai buna dieta dupa parerea mea! =)) Daca mai faci si sport si masaje si impachetari arati perfect. Eu nu le mai fac! biggrin.gif

A, si daca mai calci pe-alaturi cu mancatul, nu se vede ca la cea bazata pe calorii. Eu la Budapesta am mancat numai neconformitati o saptamana si nu s-a vazut nimic. smile.gif
citystella
Eu mananc normal, nu fac nici un fel de diete, nu fac nici un fel de mancare speciala. Mananc tot ce imi doreste inima, cat am foame, cat nu nu ma indop doar sa mananc, iar varianta sa termini tot din farfurie, e antica, nu o mai aplic. Fac in schimb miscare, de fiecare data cand am ocazia, sporturi, mers pe jos. Beau apa. smile.gif Dupa o varsta nici mobilitatea nu mai e cea din tinerete, si eu vreau sa arat bine si la 100 de ani, si sa pot face si miscare(emotionala). biggrin.gif
Mihaela9
QUOTE(citystella @ Jun 23 2010, 01:17 PM) *
Eu mananc normal, nu fac nici un fel de diete, nu fac nici un fel de mancare speciala. Mananc tot ce imi doreste inima, cat am foame, cat nu nu ma indop doar sa mananc, iar varianta sa termini tot din farfurie, e antica, nu o mai aplic. Fac in schimb miscare, de fiecare data cand am ocazia, sporturi, mers pe jos. Beau apa. smile.gif Dupa o varsta nici mobilitatea nu mai e cea din tinerete, si eu vreau sa arat bine si la 100 de ani, si sa pot face si miscare(emotionala). biggrin.gif



E bine daca poti sa mananci orice , la orice ora , daca nu "pui" pe tine . Si miscarea e buna si daca ti diete si daca nu ti.
gingerbread
Buna fetelor! V-am citit parerile in materie de dieta si observ ca majoritatea dintre voi sunteti incantate de Montigniac. Eu am tinut o dieta bazate pe nr. de calorii timp de 6 luni si am slabit 20 kg ( fara sa ma infometez). Am o prietena care a tinut Monti si a slabit f mult (20+), insa eu nu m-am impacat sau n-am inteles reteta Monti.
Acum am o alta problema, mai vreau sa slabesc 2-3 kg ca sa ajung la greutatea "ideala" pentru mine. Aveti sugestii?
iuliamimi
Cea mai buna dieta care este si sanatoasa este "Dieta Oprah Winfrey".
desy666
QUOTE(soffia_bianca @ Apr 1 2007, 09:17 AM) *
Haideti sa facem un topic cu cele mai bune diete!


Buna si eu am trecut prin niste probleme, se vor rezolva cu timpul. Pana una alta viziteaza acest site, fa-ti cont si vom incerca sa discutam acolo tot felul de probleme unde noi fetele suntem mereu privite cu scepticism. E o comunitate on-line facuta in Java si e destul de interactiv. tongue.gif Te asteptam si nu numai tu.

spam
Elenastefan75
Hello fetelor,

Mai este cineva activ pe acest forum? Observ ca ultimele activitati aici au fost in devembrie 2013?!?!?

Eu sunt de 5 zile la dieta, dukan mai exact!

Am plecat de la 79 de km si acum am deja 75!

Am trecut de primele 2-3 zile in care muream de pofte si acum sunt chiar ok!

Gratare de piept de pui la greu, iaurt 0, ceaiuri, apa multa si putina cafea...
Burtica a inceput sa devina plata si asta ma incanta maxim...mai am cale lunga si m-as bucura sa mai fie si alte fete alaturi de mine!

Diana.
Teocris e pe Dukan. Ma bate si pe mine gandul sa ma apuc de ea desi nu imi place faza de atac deloc pentru ca e periculoasa. Prea multa proteina nu e ok. In plus, foarte multa lume tine Dukan dupa interpretatea proprie, ceea ce e foarte rau...
Vezi aici : Dieta Dukan

Cintarul de dimineata (62,9 omg.gif ) m-a ofticat terbibil si Dukan, oricit il injur eu, te motiveaza prin primele zile.
Asa ca de azi sint dukan, fie ce-o fi!
Globetrotter
biggrin.gif Multa bafta!
Eu nu mai sunt pe regim cam de multa vreme, dar ma mentin.
melcri
QUOTE(Diana @ May 18 2014, 06:50 PM) *
Cintarul de dimineata (62,9 omg.gif ) m-a ofticat terbibil si Dukan, oricit il injur eu, te motiveaza prin primele zile.
Asa ca de azi sint dukan, fie ce-o fi!


Diana cu ce dieta ai slabit pana la 62,9 kg?
Diana.
Cu dieta proprie am ajuns la 57, Mel... smile.gif Dar de la Craciun am luat-o in sus. smile.gif
melcri
Ai tinut cont mai mult de Monti?? Ce-ai facut ? N-ai mai gatit,ca vorba ceea trebuia sa mai gatesti ptr cineva! N-ai luat nimic? As vrea sa dau si eu vreo 15 kile!

E vorba si de varsta ,nu se misca acul deloc la mine!
Diana.
Da, am tinut cont de monti in sensul ca am evitat alimentele cu IG mare - aka carbohidratii.
Si am facut pilates si inot zilnic. smile.gif

Cu inotul stiu ca e mai greu, insa exercitii de pilates gasesti pe youtube o multime. smile.gif
Ti le recomand cu mare caldura. Sta carnea altfel pe tine.
Brackto
Hei Sunt nou pe aici

Am încercat dieta Paleo pentru un an . Este într-adevăr ma ajutat pierde 10kgs . Am încercat diferite diete mai devreme, dar nu era nimic schimbat .

Ajuns să știu despre el printr -un articol legat de acest comentariu .

Câți dintre voi ați încercat aceasta dieta ?
Diana.
Am scris despre Dieta Paleo din 2013. Nu am tinut-o niciodata.
CristianMih
De ce sa tii regim cand poti sa slabesti mancand? Trebuie doar sa mancati sanatos.
Uite ghid Cum sa slabesti fara efort
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.