Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cele mai bune diete
Forum pentru femei - eLady.ro > Diete si regimuri de slabire > Diete si regimuri de slabit
Pages: 1, 2
soffia_bianca
Haideti sa facem un topic cu cele mai bune diete!
sylvia_31
Eu votez cu...Monti FOR EVER !!!
dr_wise
Me too, sylvia!!! Forever!!!
Am incercat de doua ori dieta hipocalorica, o data prin clasa a XII-a si a doua oara in 2000...am slabit 6kg in trei luni, in schimb m-am ales de fiecare data cu hipoglicemie si hipocalcemie...groaznic a fost! Nu ma puteam misca din pat, tremuram toata, eram depresiva si-mi era rau tot timpul!
Anul trecut med de familie mi-a recomandat dieta disociata..dupa o zi de carne si o zi de lactate(din cauza carora m-am deranjat la stomac...prastie eram!!! - aveam o colita tare nesuferita de la orice produs lactat inainte de MM) mi s-a facut rau, cred ca am facut iar hipoglicemie, asa ca m-am linistit.
In fine, singura dieta dupa care ma simt excelent, plina de viata, fericita, mananc BINE(de ma minunez de fiecare data cum pot baga in mine atat fara sa ma ingras, ba din contra, slabesc intruna) si nu simt nici un dezavantaj este dieta MM.
O spun inca o data, sa-i dea Dzeu sanatate lui MM, fiindca a descoperit modul acesta de alimentatie si a binevoit sa-l impartaseasca si altor persoane. Il iubesc!!! Si tb sa incep sa-i pregatesc declaratia de dragoste in lb franceza...nu mai am mult si ajung sub 70kg...
kalua
Pe timp indelungat eu am vazut rezultate remarcabile doar cu doua diete: Weight Watchers si Montignac.
Orice s-ar face, alimentatia trebuie schimbata s noua forma trebuie pastrata toata viata. Binenteles ca la faza de slabit sunt alte conditii decat la cea de mentinere, indiferent de dieta.
Teocris
Colega mea a cumparat cartea Mihaelei Bilic.Mi-a imprumutat-o si mie sa o rasfoiesc cateva zile.Multe chestii nici nu le-am vazut in alte diete.Sincer,nu stiu ce sa zic.Dar daca a reusit pentru Teo si pentru Mihaela Radulescu,atunci probabil e ceva de capul ei.Tot de aici am aflat un secret secret.gif ciorba si ardei iute.
La cata ciorba ,supa,borsuri si ardei iute am mancat,ar fi trebuit sa fiu piele si os.
Dieta Montignac nu am incercat-o.Nici nu stiu despre ce e vorba blush.gif Insa vad ca pe forum se vorbeste mult de ea si de rezultatele care le da.Cred ca o sa ma interesez.... magindesc.gif
Diana.
Teo, eu am mari reticente vis-a-vis de dieta dnei Bilic.
De ce?
Citez: "Branza este cel mai mare pericol pentru silueta, deoarece contine pana la 80% grasime. O felie de cascaval este echivalenta cu 3 felii de paine, asa ca nu va amagiti mancand telemea cu rosii…nu o sa slabiti prea tare
CONCLUZIE: Grasimea alimentare = grasime corporala, deci evitati orice aliment, care frecat intre degete lasa grasime."

Fragment preluat din "Silueta dincolo de mituri" - Mihaela Bilic
Doamna Bilic uita o chestie: ca ostoporoza face ravagii; sa promovezi o dieta in care brinzeturile sint unul dintre "inamici", sa recomanzi margarina... sa ma scuze, dar eu zic "pas".
Orice dieta in care se maninca de toate, cu masura, urmata de exercitiu fizic sustinut, da rezultate pe termen lung. Ma tem ca dns Bilic nu a reinventat roata, ba, mai mult, in cartea cu pricina sint destule chestii pe care orice medic le-ar elimina din start.
Teo, Mihaela Radulescu? Pai cite ore la sala au facut, cu instructor linga ele? biggrin.gif Mersi, diete asa pot sa fac si eu. biggrin.gif

.. din descrierea dietei:
Pierderea in greutate presupune o restrictie calorica astfel incat echilibrul dintre aportul si consumul de energie sa fie negativ, iar organismul sa fie nevoit sa consume din depozitele de grasime. Necesarul caloric mediu pentru mentinerea greutatii este de 1.800 –2.000 calorii la femei si 2.200 – 2.500 calorii la barbati. Prin urmare, in momentul in care vrem sa slabim, acest aport caloric trebuie redus, insa trecerea de la o alimentatie bogata la un regim restrictiv trebuie sa fie facuta treptat. Organismul nostru se adapteaza rapid la un aport redus si scade cheltuielile de energie, iar metabolismului bazal ii apare fenomenul de obisnuinta si se incetineste procesul de slabire. De aceea, pentru a evita acest risc se incepe cu o dieta relativ larga si pe masura ce greutatea scade restrictiile vor fi din ce in ce mai severe. Atentie! Se limiteaza doar aportul de carbohidrati si grasimi, nu si cantitatea de proteine.

Nu stiu daca sa rid sau sa pling: mai toate dietele se bazeaza strict pe principiul scris cu litere italice si subliniat. Nu e nici o noutate. biggrin.gif

Din punctul meu de vedere, dieta dnei Bilic este o alta dieta care promoveaza infometarea. Nu vad nimic sanatos in asta.
Teocris
Asa am avut si eu impresia.
S-a facut atata publicitate la cartea asta"Traiesc deci ma abtin"ca am fost curioasa.Am rasfoit-o dar nu m-a ademenit.
Eu sunt de parere ca fiecare dintre noi este diferita si prin urmare ,cel mai corect este ca fiecare sa aiba un regim personalizat,bazat pe niste analize(foarte importante).Dietele tinute dupa ureche sau petru ca le-a tinut si vecina si a slabit,nu trebuie promovate.De cele mai multe ori dau numai rezultate nedorite nusepoate.gif
Diana.
... sincer cred ca in spatele dietei dnei bilic sint bani, sume importante... si atit.
Philia
Am citit si eu cartea aia si va spun ca unele chestii sunt luate din Monti,din ceea ce am urmarit eu pe topicul fetelor de aci,iar altele sunt absurde.
Zicea ca poti manca la micul dejun shworma,burger si alte chestii de genul. magindesc.gif
Cindy
Philia, dar tu nu erai cu ingrasatul?! blink.gif
lol..shaorma si burger la mic dejun..? pe bune?! dar branza si rosii no way! morderis.gif
Diana.
Nu, dom`le, brinza ingrasa. Burgherul nu. biggrin.gif
asgaard
probabil ca voia sa spuna ca daca tot e sa le mananci, mai bine dimineata decat la miezul noptii
nu ca as avea o parere prea buna despre personajul cu pricina...
Philia
Sweet,eu sunt cu ingrasatul biggrin.gif dar au cumparat-o colegele de camera si am zis sa o rasfoiesc si eu.
Si nu spun ca eu o tot comentam si ele se uitau dry.gif la mine laugh.gif
Pana la urma am tacut si am zis ca eu oricum tin de kg mele biggrin.gif
little_sun
Buna la toate!Sunt noua aici si is curioasa sa vad cum merge treaba pe aici.M-am inscris cu scopul de a afla o dieta care sa ma scape rapid de kg.Ce diete mai tineti voi care sa dea rezultate sigur intr-un timp destul de scurt?Pls,ajutati-ma si pe mine.M-am saturat sa fiu respinsa pt aratarea mea..si jignirile altora is de-a dreptu ingrozitoare crying.gif Care ma ajuta??
Fanny
Little sun, nu dispera! Orice problema are si rezolvare. Te rog citeste topicul urmator, poate te ajuta sa-ti dai seama ce solutii vrei sa adopti:
Regim de slabire, cine este cu mine?
ioanardlsc
Tot suntem la capitolul dietele cele mai bune, sincer... nu exista dieta cea mai buna (adica aia de te face sa scapi usor si repede de kg nesuferite). Exista intradevar combinatia ideala intre un regim alimentar echilibrat, sport si masaj si... multa, mult rabdare. Va spune una care a trecut pe la 86 kg si a ajuns la 56 kg. Am incercat muuuulte diete, pastilute, ceaiuri, infometare etc toate cu rezultate pe moment si atat. Insa dieta care a produs click-ul a fost "regimul disociat", plus mers la sala de 3 ori pe saptamana, masaj (obligat 15 sedinte consecutive - cu pauze de maxim 2 zile intre ele). Acum, la 56 kg merg in continuare la sala - desi fii-miu se revolta - iar ultima masa consistenta este la maxim ora 17.00 Este drept ca a trebuit sa am rabdare 4 ani sa scap de cosmarul celor 33 kg pe care le-am luat in timpul sarcinii.
Fanny
Ioana, jos palaria! Putini oameni au vointa ta. welcome.gif
krocolina
poti sa stii, ce ambitie.
as vrea si eu 30% din ambitia ta ioana
va felicit cele care ati slabit, stiu cit de greu e, din pacate, dar mai ales stima si respect pentru cele care va mentineti slabe
Fanny
Kroco, bine ai venit! floricele.gif
steaua_red
Va rog ajutati-ma sa mentin greutatea obtinuta dupa o cura de slabire. Vreau sa scap de senzatia de foame!!
albinuza
sunt atat de multe topicuri pe tema asta, incat mi-e greu sa cred ca nu vei gasi macar unul daca il cauti.... nesigur.gif
Fanny
Steluto, welcome.gif

Pentru ca spui ca nu reusesti sa scapi de senzatia de infometare, nu vrei sa ne detaliezi un pic si dietele pe care le-ai tinut?
gabitza28
QUOTE(kalua @ Apr 1 2007, 07:49 PM) *
Pe timp indelungat eu am vazut rezultate remarcabile doar cu doua diete: Weight Watchers si Montignac.
Orice s-ar face, alimentatia trebuie schimbata s noua forma trebuie pastrata toata viata. Binenteles ca la faza de slabit sunt alte conditii decat la cea de mentinere, indiferent de dieta.

Buna..nu stiu daca sunt unde trebuie...dar am neaparata nevoie de ajutor iloveelady.gif Am auzit astazi de dieta montignac si cum am vrut sa vad despre ce e vorba am dat peste voi...deci...am 173 cm si spre rusinea mea am 100kgnu chiar ..dar si 94 tot 100 iloveelady.gif nuuuu?
In toata viata mea nu am tinut decat o singura cura de slabire,cand am mancat numai castraveti si am slabit 13kg in aproape 2 luni...numai ca deja 5 le am pus la loc,si nu a trecut nici un an..
As vrea sa stiu pe ce se bazeaza dieta asta si daca a dat cu adecarat rezultate...
TREBUIE sa dau jos...nu ma mai suport...MA AJUTA CINEVA???????????
Diana.
Bine ai venit la noi!
Avem o multime de topicuri pe aceasta tema.
Dieta Montignac - un subforum intreg
Retete pentru regimul Montignac - inca un sufforum dedicat dietei Monti.
Lectura placuta!
gloriana
Bine ai venit, gabitza!
Vino la noi la Monti. Urmeaza linkurile date de Maat. Si incearca sa citesti topicurile in intregime. Asa am devenit si eu dependenta.
Monti nu e un regim de slabire ci un regim de viata care iti echilibreaza organismul si trebuie mentinut toata viata. Este atat de permisiv si atat de sanatos ca, dupa ce devii montignaca, te gandesti de doua ori daca sa mai mananci paine sau zahar.
Eu deja am slabit 9 kilograme si vreau sa continui.
Diana.
Gloriana, in cit timp ai dat jos cele 9 kilograme? Ai facut si sport?
pescarush
Maat, eu am dat jos aprox. 1 kg/saptamana, cu Monti, fara sport closedeyes.gif . Cam asta e ritmul de slabit, bineinteles daca nu apar alti factori: istorie de diete hipocalorice, probleme cu tiroida etc. Norocul meu a fost ca am descoperit Monti la timp, n-am avut decat 5 kg extra.
gloriana
Am inceput pe 1 februarie dupa ce am citit toate raspunsurile fetelor de la topicul : Ce mancam azi Montignac? Nu am facut sport. Mare parte din succesul meu se datoreaza comunitatii Montignac de pe elady si faptului ca am notat zilnic ceea ce mananc. Nu am slabit constant ca am mai si calcat stramb dar fetele m-au corectat de fiecare data. Uneori am mai mancat si ciocolata, si putin cozonac, diverse care nu au ce cauta in acest regim dar este foarte important ca nu am abandonat.
Eu recomand tuturor celor care vor sa inceapa Monti sa citeasca ce s-a scris pe acest topic si dupa aceea sa ni se alature.
Inainte sa incep Monti credeam ca sunt condamnata sa fiu grasa si ca asta e felul meu. Dar, de fapt, modul meu de alimentatie era dezechilibrat. Cel mai bun exemplu este ca am renuntat la ceaiuri laxative de care eram dependenta. Si de fiecare data cand calc stramb, revin la ceaiuri. In cazul meu era deja o problema foarte mare.
Bineinteles ca mai am pofte de cate ceva neconform si gust dar acestea sunt exceptii.
ichimoto
Pentru cele interesate de o dieta de detoxifiere cu rezultate si la slabit va sugerez sa mergeti aici- editat http://www.elady.ro/ E un regim ce foloseste un sirop de artar si palmier, ca ingredient de baza. Sirop ce contine in el toti nutrientii necesari oraganismului, astfel incat timp de zece zile puteti consuma doar aceasta bautura gustoasa preparata din sirop Neera, lamaie, piper cayenne(chilli iute) si apa.Poate parea dificil dar nu este chiar atat de greu precum pare. Veti gasi toate lamuririle inclusiv parerile celor care au tinut deja acest regim pe situl mentionat mai sus. Organismul primeste tot ce are nevoie mai putin proteina, pe care si-o ia din rezervele de grasime si/sau din toxine. Se obtine :
1- o detoxifiere a organismului
2- o scadere in greutate
3- se da o pauza tuturor organelor digestive care timp de 10 zile nu mai trebuie sa faca nici un efort. deci o imbunatatire evidenta a sanatatii, detoxifiere si scadere in greutate.
Mentionez ca regimul este unul documentat stiintific creat prin studiile unui medic homeopat Stanley Burroughs si desi la noi in tara abia incepe sa fie cunoscut in exterior este deja faimos, fiind folosit inclusiv de multe vedete de la Hollywood.(asa numita LEMON DIET)
Desigur mult mai multe detalii gasiti pe http://www.elady.ro/
Papp_Istvan
Fetelor, daca imi permiteti, parerea mea despre diete este foarte rea. O dieta este doar o dieta, si atat. Odata ce nu mai "esti" pe dieta, revii la normal, si cu surplus. Cel mai bine este sa consultati un antrenor personal care are cunostinte si despre cum sa te antrenezi la eficienta maxima si cum sa mananci ca sa traiesti mai mult si sa fii mai sanatoasa.

Va stau la dispozitie. smile.gif
Diana.
Si noi va putem sta la dispozitie daca doriti promovare, ca sa nu fie nevoie de activitati care tipa diespam.gif asa "subtil".
ana13
Buna fetelor, va spun eu cum am dat 15 kg jos intr-o luna,de obicei cand se pune "sunca" pe noi, fierea nu functioneaza bine si trebuie sa o ajutam, asta este un regim pentru slabit tratand fierea astfel:

Fara cafea, fara prajeli - cartofi prajiti, carne prajita, tocana cu ceapa prajita etc

fara sucuri cu acid, fara cola, fara apa minerala

fara dulciuri, fara banane, fara lapte gras, smantana.

Doar:piept de pui fiert, piure fara ulei incins peste el, cartofi fieri fara sare, pilaf fara grasimea de la pui fiert smile.gif apa plata, ceaiuri, lapte fara grasime, iaurt, biscuiti fara ciocolata, paste fierte si atat, tocana fara prajeala, supa, zaharina.

Si cam asta ar fi tot..smile.gif e groaznic stiu, dar cine isi doreste ..poate,la mine nu a fost necesar sa dau cele 15 kg jos, am ajuns scandurica la un moment dat, dar acum imi revin usor usor:) e un regim bun si pentru stomac, tineti cont ca, cel mai rau face prajeala si cafeaua dintre toate:)




numai bine







set_on_fire
am incercat tot felul de diete, insa singura care a dat rezultate in cazul meu a fost South Beach + 30 minute de bicicleta zilnic.
Doria
QUOTE(set_on_fire @ Jan 5 2010, 08:54 PM) *
am incercat tot felul de diete, insa singura care a dat rezultate in cazul meu a fost South Beach + 30 minute de bicicleta zilnic.


Dupa cea de-a doua sarcina , am ramas cu "trofeul" de 75 kg, osciland adesea intre 70-75 kg, in functie de ce fel de regim am reusit sa tin . Cel disociat m-a usurat de 5 kg, pe care le-am depus intr-o jumatate de an inapoi. Devenind usor, dar sigur, fana montignaca, am incercat sa slabesc cu acest regim de viata, dar nu am reusit. L-am tinut ca la carte, am devorat cartile maestrului, dar am reusit sa slabesc nesemnificativ. Intr-adevar, mi-a mentinut greutatea ptr o jumatate de an, cum am renuntat la el, am inceput sa depun. Chiar daca imi place enorm acest regim, cred ca motivul ptr care nu am slabit este faptul ca sunt diabetica insulino-dependenta iar fluctuatiile mele de glicemii provocau dese hipoglicemii.
De aceasta saptamana, am acceptul medicului sa ma apuc de un alt regim : o dieta a la Nicoleta Luciu, usor personalizata. Problema este ca ma ingrozeste faptul de cat de repede slabesc : in trei zile, doua kg. Am plecat de la 74.5 kg, acum am 72.5 kg.
Ma simt excelent, satula, doar ma lupt cu poftele si sper sa inving. Daca doriti, v-o pot impartasi cu drag. Planul nostru este sa slabesc cel putin 10 kg cu acest regim, apoi sa ma mentin cu regimul Monti.
citystella
Ana 13 are dreptate, dar eu nu pot fara prajeli, ceea ce stiu ca nu sanatos, dar macar excesul asta sa-l fac si eu, ca apoi ma declar prea perfecta, si nu ma mai vrea nimeni. Eu am renuntat la suc imbuteliat, la guma, de baut cafea nu beau(doar din cand in cand cand mi se ofera, si daca beau acasa, doar cea naturala, preparata special). Mananc orice am chef. Mancarea trebuie mestecata bine. Dar nici sa stai ore intregi la masa. zapacitul.gif Paine mananc acum cand simt nevoia, m-am obisnuit sa mananc fara paine cand nu aveam deloc in casa, si mi-am facut o obisnuita, dar nu trebuie exclusa din alimentatie, iar daca este posibil sa fie mancata cea din faina integrala, neagra, de tarate, sau din cereale. De fumat nu fumez, alte vicii nu am. A, decat florile, sunt innebunita dupa ele. tongue.gif Si sunt available. morderis.gif
sylvia_31
Welcome, Doria.
Baga regimul si daca vrei, spune-ne si grupa de sange, probabil a contat si asta in stabilirea meniurilor.
citystella
Eu sunt donatoare universala, dar nu va recomand sangele meu, da dependenta si craziness. morderis.gif
Doria
QUOTE(sylvia_31 @ May 20 2010, 01:39 PM) *
Welcome, Doria.
Baga regimul si daca vrei, spune-ne si grupa de sange, probabil a contat si asta in stabilirea meniurilor.

Nu a contat grupa de sange. Regimul e drastic hipocaloric, adaptat faptului ca am dese hipoglicemii. E un regim struto-camila , bazat pe cel al Nicoletei Luciu :
- 4 zile pe saptamana se serveste numai supa de pui ( carea de pui fara pielite, fiarta in mai multe ape ) cu legume diverse ( morcov, ceapa, dovlecei, telina, postarnac, ardei verde si rosu, verdeata ). Sunt total intrezise adaugarea de cartof, fainoase, sare sau delikat, bineinteles.
-supa de pui se poate consuma la orice ora, in orice cantitate.
-in caz ca am hipoglicemii, se pot consuma merele crude , nu mai mult de 3 pe zi .
-pe langa supa de pui, se consuma compot de mere fara zahar- in orice cantitate,la orice ora !
-cele trei zile ramase ( eu mi-am ales perioada week-endului ) se servesc salate asezonate cu vinegreta, piept de pui la gratar + compot de mere - cantitate nelimitata. Dimineata, se poate servi 1 felie de paine tarate sau secara cu lapte degresat sau cu mozzarella.La micul dejun se poate servi suc natural de portocale ( 250 ml ) .
- cantitatea nu este specificata, in cele 4 zile de supa + compot se poate manca oricat si oricand; la fel si in zilele cu salate + piept de pui, cu conditia ca pranzul sa fie la cel putin 3 ore de micul dejun. Sarea este complet eliminata!

Eu l-am inceput saptamana acesasta, am dat jos deja 3 kg, va spun ce se intampla luni, dupa ce termin cele 3 zile de salate+ piept pui.
Sunt totusi bucuroasa ca nu ma simt deloc flamanda, din contra, sunt plina de energie si ....mai usurica !
citystella
Eu as declara razboi omenirii daca as fi infometata in stilul asta. morderis.gif
Teocris
Si mie imi pare cam drastic regimul asta magindesc.gif
Sigur nu mori de foame?
Fii atenta pentru ca kilogramele pierdute rapid se intorc foarte repede si aduc cu ele si alte kilograme nesigur.gif
citystella
In mod clar. Eu recomand mentinerea unei diete echilibrate, sport, aport de lichide zilnic. Activitate fetelor sa fim frumoase. kiss.gif
ionitapetreadrian
eu recomand o alimentatie sanatoasa tuturor celor care si-o pot permite, caci tine foarte mult de buzunarul fiecaruia, acest aspect...in al 2'lea rand, niste exercitii fizice specifice fiecarei regiuni in parte, cu precadere in zonele grav afectate de depunderi de grasimi, gen abdomen, coapse si fese...consumarea a cel putin 2 litri de lichide pe zi, excluzand bauturile acidulate si cele alcoolice, evident...nu strica un paharel cand si cand, dar sa fie de un vin bun, nicidecum de tarie sau bere giljotiini.gif ...si as mai adauga la aceste mici aspecte, si masajul...recomand aceasta terapie complementare tuturor varstelor...masajele de relaxare, de tonifiere a musculaturii in zonele cu probleme din diverse motive, anticelulitice pe zonele la fel, afectate, sunt benefice pe termen lung, daca sunt asociate si indeplinite, celelalte doua conditii mai sus mentionate...eu va pot ajuta pe fiecare in parte, cu astfel de terapii...de restul va ocupati fiecare separat...multa sanatate si succes in toate!

citystella
Adrian bine ai venit. welcome.gif

E adevarat ce spui. Mai e nevoie de vointa, finante, si timp liber. In rest sanatate sa fie. smile.gif
Globetrotter
Eu votez la orice ora din zi si din noapte cu Dieta Montignac.
De asemenea inotul face minuni pentru corpul meu, iar sarea din mare pentru piele si ten. wub.gif Deci pentru mine solutia ideala ar fi sa ma mut la mare. tongue.gif
citystella
Am si eu nevoie de atmosfera umeda. Dar na ce sa-i facem, nici plantele nu traiesc in mediul lor. closedeyes.gif
frunze_in_cap
Si eu cred ca regimul montignac este cel mai bun, dar eu as vrea sa "scad" closedeyes.gif , sa slabesc putin mai repede si apoi sa incerc o dieta echilibrata.
Incerc acum cu dieta cu supa de varza, stiu ca nu e cea mai buna, dar macar ma detoxifiez. Desi cum vad ceva dulce, raman cu gandul la "ce as manca o prajitura/ciocolata/ bombe calorice indragostita.gif .
Ce credeti, dieta cu supa de varza e buna, macar ca introducere intr-o dieta echilibrata?
citystella
Frunze in cap welcome.gif


Mie nu-mi place supa/bors/ciorba de varza. Am mancat in schimb cu placere cea facuta cu varza aia mica, care se comercializeaza in pungi congelate, gatita de tata. A fost buna.
Ce sa-ti spun, controleaza-ti ceea ce mananci prin aportul caloric, fara a face excese, cat se poate de natural si incearca sa consumi acele calorii, pentru ca organismul le va depune, daca nu-i v-or fi necesare. Apoi daca te-ai infometat, el isi va face rezerve, fara a te nutri pe tine, si te vei simti si rau, si in plus te vei si ingrasa. Mai bine mananci mai des si mai putin, decat mult si rar.
Trebuie sa te simti bine in pielea ta in primul rand, si sa nu vrei sa slabesti doar pentru a fi top model.
Gandeste-te la riscurile care expun o dieta drastica, si ai grija de sanatate inainte de toate.
frunze_in_cap
Da, am gandit putin mai mult si dupa ce am tinut vreo 4 zile dieta cu supa de varza, am renuntat. Desigur m-am simtit bine, purificata (si nici nu m-am mirat ca kilogramele s-au intors, noroc ca nu se vad), dar ma saturasem de varza, varza si iar varza. Acum am dat-o pe echilibrat si sport. Mai mult ca sigur ar trebui sa mearga. Mai ales ca vara a venit deja si se apropie mersul la mare. closedeyes.gif
citystella
Frunze in cap. Am fost ieri la plimbare. Si cum sa-si spun. Nu toata lumea e la fel. Important e sa te simti bine in pielea ta. Iar daca cineva te place asa cum esti si te mai si iubeste, si te mai si doreste, atunci poti fi chiar fericita.

As fi vrut sa-ti spun ca te vei satura de varza. Dar organismul nu e facut pentru doar un singur aliment. Eu sunt de parere ca mai bine mananci de toate, pentru ca asa e normal, in cantitati normale, nu exagerate, decat sa-ti dai organismul peste cap cu doar un singur fel de mancare. Eu sunt impotriva acestor torturi.

frunze_in_cap
citystela
Hmm...eu ma simt destul de bine in pielea mea, dar se poate sa ma simt si mai bine.
Azi m-am apucat iar de inot dupa ce nu am mai fost de 2 ani. Si am observat ceva [ce desigur stiam ca se va intampla]: forma mea fizica s-a dus nesigur.gif ...dar mi-o recapat eu 322.gif .
Si eu urasc torturile, dar eram putin cam disperata in momentul respectiv, insa acum ca m-am apucat de sport ma simt mai bine.
Multumesc mult pentru sfaturi smile.gif .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.