Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Acces interzis catre anumite siteuri
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Tehnica si Tehnologie
blu_dea
de azi dimineatza ma lupt sa deskid un site romanesc pe care il vizitez ft des...imi da inital cannot find server,apoi imi apare o pagina cu titlul <<Va rog verificati daca aveti setat DHCP ( ip address automatically)>> si un tabel cu IPulmeu,plus ultimele plati la abonamentul de net(sunt la o retea de cartier).Kestia e ca aseara il puteam accesa,azi nu.Am verificat si acel ip adress,e pe automat.
cui sa ma adresez?aluia cu netul?siteului?(altor pers le merge)
am verificat si firewallul,nu e de la el

pls,help,daca aveti cea mai mica idee
kiss.gif
fortelady
poate ai accesul blocat de la furnizorul de internet
blu_dea
fortelady,accesul blocat pe un singur site???ca restul imi merg....(e drept ca mai de mult,mi s-a mai intamplat sa nu pot accesa anumite siteuri,dar cum nu ma interesau prea tare,nu am facu mare caz)Aseara insa imi mergea....deci sa iau legatura cu el?

multumesc!
Diana.
need help,girls:( - original titlu, nu am ce zice, extrem de sugestiv...
Rog o vizita urgenta la regulamentul forumului. paragraful despre titluri...
Vis-a-vis de problema ta exista doua posibilitati:
1. ai accesul restrictionat catre anumite clase de ip. Nu te poti adresa decit administratorului retelei de cartier prin care accesezi netul. Posesorii siteului nu te pot ajuta cu nimic.

2 . de la ip-ul tau s-au inregistrat actiuni pe care posesorii siteului le-au considerat periculoase sau ilegale(conturi multimple, incercari de spargere, etc).
In acest caz posesorii unui site pot bana (interzice accesul) de la un anumit ip sau clasa de ip-uri.
Daca e vorba de asa ceva poti sa le scrii un email si sa le spui ca nu le poti accesa siteul.

Si incearca sa scapi de obiceiul de a deschide subiecte cu titluri de-astea gen "help, ajutoooor, samd" .
blu_dea
ok,dar ce-i cu malitziozitatea asta,diana?
dupa cum bine stii,nu prea deskid topicuri,postez cu constinciozitate la dieta si cam atat.

on topic:ms de raspuns,am vorbit cu administratorul de retza si a zis ca e o problema de la el,care se va rezolva curand.
Diana.
"need help,girls:( '
De acolo vine malitiozitatea; de la titlu fara nici un sens; nu am spus nimic de faptul ca ai obiceiul sa maltratezi romana; ai sa ramii insa cu obiceiul asta si pe viitor; nu cred ca spun ceva nou, chit ca ma repet; cind ai sa depui un cv pe undeva o sa iti scape "k" in loc de "ca" samd... si nu e moale deloc, o sa se intoarca impotriva ta ca ai sa capeti obisnuinta asta; din cite se vede ai capatat-o deja.
Nu cred ca te-am atentionat vreodata pina acum si nici nu sint genul care sa se ia aiurea in tramvai de cineva. Te rog sa intelegi: titluri ca cel pe care l-ai dat tu nu spun nimic. Absolut nimic.
blu_dea
Iti multumesc de grija exacerbata ce mi-o port,dar stiu destul de bine cum sa folosesc limba romana!Dar ia in calcul faptul ca postez pe un forum,pe net,loc unde se obisnuieste sa se faca prescurtari,sa se foloseasca "k"uri si altele de gen.Stiu prea bine cum se formuleaza un CV,nu sunt un troglodita venita de pe tapsan care abia leaga 2 cuvinte in propria-i limba.
Mi se pare deplasat comentariul.
Vrei sa-mi restictionezi accesul la forumul asta,poti sa o faci,pt ca vad ca prezenta mea virtuala tare te mai incomodeaza.
Diana.
Vai de capul meu, nu ai inteles nimic...
divi2007
sorry ca ma bag dar nu cred ca ce a facut diana e ceva personal pur si simplu a facut ca topicul tau sa fie mai usor vazut si sa gasesti mai repede rezolvare la problema ta. smile.gif sa stii ca la mai multi am vazut s-a schimbat titlul topicului si asta pt a fi la subiect e ceva normal zic eu.
Diana.
Nu, nu e personal, Divi. Nici pe pe departe.
De, ti-am atras atentia... mare greseala! Imi pare rau ca ti-am spus ca felul in care scrii o sa iti faca multe neplaceri pe viitor; e treaba ta, ma scuzi, chiar nu am nici o vina ca ai sa ti-o iei peste ochi la un moment dat din cauza modului in care scrii. Si nu de la maine, ca de la mine nu se intimpla nimic. De undeva unde o sa usture rau. Da, netul e locul in care putem parea chiar mai "falfabeti" decit sintem. Din vina noastra insa.
Nu uita totusi ca incalci regulamentul si prin titlu neinteligibil si prin modul in care scrii. Si cu asta am terminat ce am avut de spus.
blu_dea
Ok,posibil sa fi incalcat regulamentul-recunosc ca de cand m-am inregistrat pe acest forum nu l-am mai recitit.Puteai sa-mi atragi atentia altfel,puteai chiar sa-mi inchizi topicul,sa ii modific titlu,orice.In schimb m-ai atacat cat se poate de incisiv si,sincer,nu vad motivul.Te poti lua de multe in ceea ce ma priveste,nu si de modul in care folosesc limba romana wink.gif Am sa incerc sa postez cat mai rar posibil aici,asta in cazul in care nu imi banezi accesul.(poti sa o faci,daca asta te face fericita)

Oricum,toata faza mi-a cam lasat un gust amar...
Diana.
Si mie, pentru ca intentia era alta. Asta e. Impetuozitatea e datorata virstei. Nu e ceva rau, in timp ai sa iti dai seama ca nu am nimic personal cu tine, iar de vrut raul... Doamne-feri!
Cind si daca postezi e o chestiune care ramine exclusiv la libera ta alegere. Asa cum a fost si pina acum.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.