Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Medicamente pentru slabit
Forum pentru femei - eLady.ro > Diete si regimuri de slabire > Diete si regimuri de slabit
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
splendora
Eu cred ca lumea ar trebui sa uite de pastilele astea miraculoase. Ma indoiesc ca exista cineva care le-ar recomanda cu mana pe inima. Probabil ca daca a reusit cinva sa slabeasca cu ele, dupa ce le-a lasat a pus la loc in scurt timp. Revistele care fac reclama la asa ceva, sunt penibile. Iti arata o femeie grasa in costum de baie si apoi photoshopata in Paris Hilton.
La fel si cu pastilele pt sani. Am o colega care si-a cumparat pasile pt cresterea sanilor din cls. a11a, si acum la 21 de ani, inca le ia, fara absolut niciun efect. Pe pastilele alea a dat la milioane......mai bine isi cumpara haine.
Anonim
Iau reductil de 4 zile ....m`am dus la 4 farmacii si am intrebat ce pastile de slabit pot lua si care sunt cele mai bune , reducltil mi`a fost recomandat...acum ori vroiau sa isi faca ei vanzare ori nu stiu ca una din farmaciste e vecina mea ........Nu am pofta de mancare deloc ...mananc o data pe zi,la pranz, ce dieta sa mai tin smile.gif) ........inainte mancam noaptea la 2 3.....acuma daca pun ceva in gura la orele astea imi vine rau ........sper sa slabesc si sa nu ma ingras dupaia la loc nesigur.gif ce parere aveti wink.gif)


P.S ..mi le`am cumparat de capu meu nu am consultat nici un medic biggrin.gif
Diana.
Ca e FOARTE naspa. Orice pastila/cura care te face sa iti vina rau cind maninci e un atac devastator pentru sananatea ta.
Si eu mi-as dori niste "buline minune" sa ma scape de niste kile in plus, dar asa ceva NU exista.
Sa nu te miri daca o sa te procopsesti in timp cu probleme de dentitie, decalcifiere de oase (osteoporoza), avitaminoze, caderea parului, unghii casante, imbatrinirea prematura a pielii cu ridarea de rigioare, boli ale aparatului digestiv ( de la "banala" gastrita la tipuri de ulcer cu melena- melena e scaun cu singe provocat de hemoragii gastrice sau intestinale, aspect de carne cazuta si piele atirninda... plus tot felul de alte "mici neajunsuri" care o sa iti puna sanatatea in cuie...
In mod sigur nu-ti doresti asa ceva.
In plus, cind organismul nu primeste nutrientii necesari are tendinta sa blocheze procesul de slabire.

Sincer, mai bine te-ai apuca de putin sport si ai apela la un endocrinolog. Sau poti apela la montignac.
Ce inaltime ai, ce virsta, cite kilograme ai in prezent si ce stil de viata ai? Esti sedentara sau ai un stil de viata activ? Faci munca de birou sau nu?
lauris
da...si eu am incercat Clarinol..degeaba!
am mai auzit de Fitomagra, naturiste....s-ar putea sa dea rezultate cu un regim de viata sanatos si miscare.....dar eu zic ca se poate si fara medicamente....eventual niste suplimente naturiste care sa mai diminueze pofta de mancare/dulciuri si atat! in rest mancare sanatoasa si pe cat posibil sport...si mersul pe jos e ft bun!
pupis
angeldust
welcome.gif lauris
gloriana
In odiseea mea pentru slabit si care tine deja de vreo 15 ani, am incercat tot felul de minuni. La un moment dat am incercat niste pastile pe baza de alge (nu le mai stiu denumirea) si am zacut din cauza durerilor de ficat doua zile. Pur si simplu nu mai puteam sa merg. Si ca sa fie chinul complet, am mai luat o data, iar am zacut doua zile.
Si de atunci am zis ca gura mea nu mai face cunostinta cu pastile de slabit.
Si mor de ras cand aud: Aceste pastile dau rezultate doar daca sunt combinate cu dieta si miscare. Pai, dieta si miscarea te ajuta sa scazi in greutate, nu pastilele! biggrin.gif biggrin.gif
walpurgik
Sunt niste pastile chinezesti, de a innebunit toata lumea cautandu-le. Sunt pe baza de extracte de plante si alte dracarii chinezesti si sunt adjuvanti in cura de slabire. Nush care e principiul pe care se bazeaza insa chiar functioneaza, in sensul ca iti taie pofta de mancare, dar in asa hal ca manci stiind ca trebuie sa supravietuiesti, dealtfel nu-ti trebuie nimic, dar credeti-ma nimic in afara de apa.
Eu am luat pt tata si am zis sa vad si eu ce efect au. Am luat 2 zile timp in care nu am mancat decat un mar si ala fortat, insa nici n-am putut dormi noaptea ca-s energizante, chiar daca iei numai una pe zi dimineata.
All in all, am 48-49 kile, in conditiiile in care normal sunt pe la 51. Ei, mai pun la socoteala ca am avut parte si de ceva framantari in ultima vreme.
angeldust
Bai walpu te-ai ticnit?? Zau asa sa vezi ce ma pun cu bataia pe tine!!! "Numai din plante" nu inseamna = safe. Sunt plante care sunt mai puternice ca medicamentele, sunt plante care au tot soiul de efecte secundare.
La cum le descrii tu seamana al draku de mult cu efedrina, care se stie f bine ce principii si ce efecte are si ca a tot fost folosita pe post de medicament pentru slabit, pana cand a fost interzisa (cel putin in State).
Inceteaza cu prostiile ca si asa esti slaba moarta. Do you wanna give yourself a heart attack? Eu nu i-as da asa ceva lu tata nici impuscata..sa il am apoi pe constiinta?
Cindy
Nu e topicul bun dar nu stiam unde sa postez. Am mai spus de cateva ori ca am probleme cu mancarea, care ma sperie si pe mine! Mi-e foame tot timpul, nu am o limita nu stiu stabilita de organismul meu la care sa ma satur, mai simplu vorbind de multe ori zici ca nu o sa ma mai opresc ever. Si ai mei s-au speriat si au spus ca nu este normal. Cand ma uit la prietenele mele care nu mananca mai nimic toata ziua, nu pot sa cred. Sau la fetele de aici care spun ca mananca 2 tablete de ciocolata cand mie nici 2 intregi poate nu mi-ar fi de ajuns. Ce sa iau pt reducerea apetitului nu stiu? Poate ar trebui sa ma duc la un medic, desi probabil ar spune ca fantazez si sunt vreo anorexica! omg.gif
sylvia_31
Pai sweet, de ce-ti faci tu atatea probleme, ca eu stiam ca stai bine cu kilele...
Pentru reducerea apetitului, naturiste si eficace nu prea sunt, iar gen Reductil nu-ti recomand, si nici nu e cazul la tine, omule.
Madam Bilic recomanda ceaiul/tabletele de sunatoare pentru reducerea apetitului pentru dulciuri, atunci cand e cauzat de stres, anxietate etc.. Nush daca functioneaza, n-am incercat inca pe proprie piele.
Roxana_
Walpu, abia acum am vazut ce-ai scris tu. Chinezesti nechinezesti, pastilele alea e clar ca nu-s sanatoase. Cum sa mananci doar un mar pe zi?
Am luat si eu inainte sa ma apuc de Monti tot niste d-astea chinezesti, pe baza de plante, recomandate de doamna cu gloaba de cristal...si n-au avut nici un efect. In afara de faptul c-aveam zece mii de stresuri, ca unele le luam cu 30 de min inainte de masa, altele la o ora....nici un gram nu s-a dus. Evident ca n-am tinut cura, doar trebuiau sa ma ajute pastilele, nu?

Sweet, incearca cu Metabol. Asta-ti suprima pofta de dulciuri. Cauta pe net informatii despre el. Eu am luat 4 luni si mi-a fost ok.
Cindy
Mersi, Roxi de recomandare! kiss.gif

Ce tare e asta: laugh.gif
Beneficii
-energie si poftă explozivă de viată
-concentrare si dorință accentuată de a săvârsi fapte mari
-potentă si apetit sexual ridicat
-piele catifelată si păr mai frumos
-circulatie arterială mai sănătoasă
-disparitia acuzelor artrice si musculare.
-Obiectivul principal este reducerea supragreutătii, dar remedierea lipsei de iod poate fi necesară în mai multe cazuri. Foarte multe probleme de sănătate ale omenirii ar putea fi rezolvate cu remedierea corespunzătoare a lipsei de iod.
Cindy
Am fost azi in oras si mi-am luat Fitomagra, de la Aboca, pe baza de fibre. Pe ea scrie ca diminueaza senzatia de foame, luate inainte de masa.
A mai folosit cineva asta? Stiu ca Maat lauda fibrele, dar pentru altceva.
Mai, nu stiu daca e autosugestie, dar tocmai am mancat acum cereale si mi-au fost suficiente doar doua portii, eu de obicei mancam o cutie intreaga.
strumfita
fetelor aveti grija cu medicamentele, o prietena de a mea era sa moara in weekendul acesta, poate exagerez eu..din cauza medicamentelor, am uitat sa o intreb ce marca de medicamente lua, ceva cu suplislim, chiar nu stiu si poate am zis o tampenie, dar ideea e ca a chemat salvarea acasa, i s-a facut rau, a luat-o cu calduri, pielea sa umflat pe ea, toata era pete rosii, si medici primul lucru stiti ce a intrebat-o?:"luati ceva pastile de slabit?", eu cum am vazut-o pe ea ma socat. Si ziceau medicii ca atata de des se intampla in ultima perioada sa aiba astfel de interventii, au zis ca sunt niste prostii, medicamente care prostesc femeile, ca daca ar avea efect atunci nu ar mai fi operatii pt slabit si toata lumea ar fi slaba.
mama mea a luat ceva picaturi, chiar eu i le-am comandat de pe internet si dupa o zi ce le-a luat a lesinat, am crezut ca din alt motiv, dar de fapt motivul au fost picaturile.
Si eu am fost tenta sa incep sa iau, dar acum cand aud atatea cazuri, am zis ca nu ma bag la asa ceva. Eu v-am zis ce am auzit, nu stiu voi cum va simtiti, fetele care luati, dar aveti mare grija.
AdelaTm
Si cumnata si soacra le-au luat.Imi comand si eu pastilele Superslim.Se i-au 3 luni.Una pe zi.Da trebuie sa nu uiti sa mananci.Ma consta mai mult decat un nutritionist bun si dieta aferenta.Sunt difrerite preturi.Vreau sa le i-au din China direct,le-as lua de la noi,le-am gasit pe un site de naturiste la Bucuresti
Diana.
1. Te rugam sa scrii CORECT ROMANESTE.
2. Se pare ca nu ai citit nimic despre pastilele de slabit si nici nu te intereseaza faptul ca iti pui sanatatea in pericol.
Cindy
Eu nu iau pastilele astea pentru slabit, nu vreau sa slabesc. Poate doar sa ma mai tonific, dar asta se face altfel.
Ceva ceva parca se simte, dar tot nu pot sa mananc si eu doar o portie, ca omul normal. Sau ca fetele alea fandosite, care ciugulesc cate ceva si spun ca s-au saturat! laugh.gif
duda
Bună ziua, eLadies! Sunt o "dud"ă în căutare de soluţii pentru o viaţă mai sănătoasă şi mai frumoasă. După ce am parcurs mai multe topicuri interesante de aici, m-am hotărât să-mi fac simţită prezenţa cu întrebarea: a folosit careva "Slemol", are vreun efect? Aş lua... măcar până mă autoconving definitiv că echilibrul e cheia şi-n ale slăbitului. Aş vrea să slăbesc 4-5 kg pentru că la înălţimea de 1,60 m, mă "bucur" de 59 kg ( fluctuante în funcţie de anotimp: adicătelea între 57 şi 60 ). Aaaa...şi am vreo pa'zeci de primăveri.

Numai bine tuturor. smile.gif
Light Blue
QUOTE(sweet_girl @ Jul 17 2008, 02:54 PM) *
Nu e topicul bun dar nu stiam unde sa postez. Am mai spus de cateva ori ca am probleme cu mancarea, care ma sperie si pe mine! Mi-e foame tot timpul, nu am o limita nu stiu stabilita de organismul meu la care sa ma satur, mai simplu vorbind de multe ori zici ca nu o sa ma mai opresc ever. Si ai mei s-au speriat si au spus ca nu este normal. Cand ma uit la prietenele mele care nu mananca mai nimic toata ziua, nu pot sa cred. Sau la fetele de aici care spun ca mananca 2 tablete de ciocolata cand mie nici 2 intregi poate nu mi-ar fi de ajuns. Ce sa iau pt reducerea apetitului nu stiu? Poate ar trebui sa ma duc la un medic, desi probabil ar spune ca fantazez si sunt vreo anorexica! omg.gif

Daca imi dai voie sa-mi dau cu parerea, nu ar fi bine sa iei Metabol fara sa ceri sfatul unui medic. Stiu ca influenteaza glanda tiroida. Cred ca nu mananci mult fara sa existe un motiv, o dereglare in organism. Poate este doar o gastrita, poate este altceva. Eu stiam ca ceaiul din coada soricelului calmeaza stomacul si nu te mai simti ca si cum te roade un soricel. Mai bine intreaba medicul de familie sau macar farmacista. Asa senzatii am avut intr-o vreme, dar mi-au trecut. Sunt curioasa ce ai mai facut.
Diana.
Duda, fugi de medicamentelede slabit: singura solutie sa scapi de "bucurie" este sa faci miscare si sa tii un regim echilibrat. Al luat si eu clarinol.Concluzie: piss wasser. biggrin.gif
Pentru miscare, iri recomand achizitionarea unui cutu: iesi cel putin de 3 ori afara pe zi. smile.gif
Bia
Cutz imi iau si eu... Macar alerg cu el cate 15 minute pe zi minim. biggrin.gif
Roxana_
Fetelor, stati sa va spun ultima gaselnita. O cunostinta a slabit cu Super Slim 9 kg in 3 luni si maica-mea cum a auzit...gata, a luat decizia sa treaca cu taica-miu la pastile. Maine le comand si lor. Ideea e ca dragii mei parinti sunt un pic cam grasuti si-au probleme cu inima si tensiunea, dar ambitie sa tina un regim sanatos, deloc. Asa ca li se pare mult mai comod cu pastilele astea. Eu n-as lua pastile, nici sa-mi dai bani, cand am vazut ca se slabeste cu Monti lejer, dar sunt persoane care nu se regasesc in diete si vor cu orice chip sa slabeasca.
Diana.
V34zi ca se dau medicamente pentru slabit compendate 50 la suta. Si pastilele pentru slabit cam sint contraindicate in boli cardiovasculare... Nu te mai lua dupa ce auzi; te rog din suflet.
Roxana_
Di kiss.gif, gata i-am convins sa nu mai ia. Am citit si eu la aia pe site ca-s contraindicate persoanelor hipertensive si taica-miu este o astfel de persoana.
Sa stii ca d-aia am si scris aici, ca sa va dati si voi cu parerea. Eu nu-s adepta pastilelor, dar sunt atatea persoane cu 'scaun la cap' care recurg la astfel de metode, ca mi se face rau.
Cindy
QUOTE(strumfita @ Jul 22 2008, 11:19 AM) *
fetelor aveti grija cu medicamentele, o prietena de a mea era sa moara in weekendul acesta, poate exagerez eu..din cauza medicamentelor, am uitat sa o intreb ce marca de medicamente lua, ceva cu suplislim, chiar nu stiu si poate am zis o tampenie, dar ideea e ca a chemat salvarea acasa, i s-a facut rau, a luat-o cu calduri, pielea sa umflat pe ea, toata era pete rosii, si medici primul lucru stiti ce a intrebat-o?:"luati ceva pastile de slabit?", eu cum am vazut-o pe ea ma socat. Si ziceau medicii ca atata de des se intampla in ultima perioada sa aiba astfel de interventii, au zis ca sunt niste prostii, medicamente care prostesc femeile, ca daca ar avea efect atunci nu ar mai fi operatii pt slabit si toata lumea ar fi slaba.
mama mea a luat ceva picaturi, chiar eu i le-am comandat de pe internet si dupa o zi ce le-a luat a lesinat, am crezut ca din alt motiv, dar de fapt motivul au fost picaturile.
Si eu am fost tenta sa incep sa iau, dar acum cand aud atatea cazuri, am zis ca nu ma bag la asa ceva. Eu v-am zis ce am auzit, nu stiu voi cum va simtiti, fetele care luati, dar aveti mare grija.


Si eu am auzit de cazurile astea, s-a vorbit mult in presa, mai ales in strainatate. Daca e ceea ce stiu eu, este vorba de ceva capsule chinezesti (Capsula de slabit, Super Slim), care se suspecteaza ca ar contine de fapt amfetamina, un drog folosit in multe pilule pentru slabit chinezesti si care are efecte secundare similare. In strainatate 6 persoane au murit din cauza capsulelor astea!! si s-au inregistrat foarte multe cazuri de probleme cu ficatul. Aveti mare grija cu suplimentele astea! Nici nu sunt avizate de Ministerul Sanatatii, ceea ce ar trebui sa ne dea de gandit.
strumfita
sweet cum stai cu poftele? nu cumva sa te apuci de medicamente, am citit ca ziceai ca vrei sa iei, ai mare grija.
Charleene
Buna , eu nu am luat niciodata vreun medicament , dar am o cunostinta , care slabea vazand cu ochii . Insa eu nu indrazneam sa-i pun intrebari in privinta asta , cu toate ca tare as fi vrut s-o intreb ce si cum , ptr ca aveam si o invitatie la nunta dupa vreo cateva luni si vroiam si eu sa fiu mai mumoasa ! Am aflat totusi "minunea" care facuse aceea persoana sa slabeasca vazand cu ochii !!! "XENICAL" ati auzit ? Slabeste f bine , dar cand ai terminat "cura" , iei dublu inapoi asa cum luase si aceea cunostinta . Din pacate ! Eu am facut o cura stil "Weight Watcher" (cunoasteti ?)...F buna dealtfel , dar trebuia mereu sa fiu atenta la punctele (calorii) inghitite zilnic !! Intr-adevar slabisem 15 kg si-mi pare rau , nu stiu din ce cauza , am lasat incet incet totul balta si revenisem la o "hrana" mai necontrolata si am pierdut "firul" curei . Dupa 1 an jum am luat inapoi jumatate din ce-am pierdut din pacate . Incerc sa mentin linia de plutire , e tare greu dar sper sa reusesc !
Sunt f curioasa sa incerc metoda cu "ALOE VERA" acel gel care se pune intr-un pahar cu apa si se bea in fiecare zi dimineata pe stomacul gol timp de 1 luna (si mai mult daca e necesar) ! Defapt este o cura de 6 luni cu intrerupere de-o luna magindesc.gif .
Ar fi o varianta care m-ar interesa , dar incerc sa ma informez in acest sens inainte de-a incepe ! Soi oricum stim cu toii ca minuni in acest sens nu exista , iar motivatia trebuie sa vina dinauntrul fiecareia si sa fim atente la hrana noastra !
Numai bine si succes la slabit (fara medicamente )victory.gif
Roxana_
Charleene, n-am auzit aceasta metoda cu Aloe Vera. Suntem cateva fete aici f incantate de cum se slabeste cu regimul Montignac, in sensul ca nu prea trebuie sa faci foamea.

Apropo de pastilele chinezesti de slabit, am o colega care le-a luat timp de o luna si ceva si a inceput brusc sa se simta rau si le-a oprit. Cred ca a dat vreo 2 kg jos. Mi se pare un pic de inconstienta din partea persoanelor care aleg aceste metode empirice. Intotdeauna se vor gasi amatori pentru aceste pastile in randul persoanelor care 'zic' ca nu pot avea un regim de alimentatie echilibrat.
danati
Cura cu "aloe vera" cred ca e cea de la forever living. Eu cred ca e ceva care nu are cum sa-ti faca rau prin ceea ce contine, poate ca face chiar bine, dar e destul de scumpa, cred ca poate sa ajunga si pe la 400-500 euro pe luna.
Oricum, ca si Roxana, iti recomand sa citesti si despre "regimul de viata Montignac". E o metoda sanatoasa si aproape deloc restrictiva de a-ti tine greutatea sub control pe termen lung. E putin mai dificil la inceput, atunci cand faci niste schimbari mai radicale, dar apoi iti intra in sange principiile ei.
Nici eu n-as lua medicamente sub nici o forma nusepoate.gif
deedee29
Eu nu cred in pastilele astea de slabit. Pe mai toate scrie ca trebuie insotie de dieta si exercitii. Si prin urmare ele fac diferenta, nu pilulele "miraculoase", care cred ca sunt doar niste combinatii de substante placebo...asta cand sunt neutre si nu genereaza efecte negative grave si foarte grave pe termen lung. E drept ca nu vorbesc din experienta, pentru ca nu am incercat niciodata, dar ma enerveaza ca s-a creat o intreaga industrie de gen care nu face decat sa speculeze problemele si frustrarile noastre, fara a veni cu solutii demonstrabile si mai ales durabile. Imi cer scuze anticipat celor care au incercat si au avut rezultate si care poate ma vor acuza de ignoranta, dar eu nu am intalnit persoane care sa fie multumite de ele, iar la asta se adauga si convingerea mea personala ca nu sunt alternative viabile pentru cei care se lupta cu greutatea (fie ca vorbim aici de probleme serioase, fie doar de femei, ca si mine, care sunt foarte constiente de imaginea lor si foarte autocritice).
Eu am 1,73 si 64 de kg si imi doresc sa dau jos macar 5-6 kg. Dar stiu ca nu o sa reusesc decat dc voi fi mult mai atenta la ce si cat bag in gura, asociat cu mai multa miscare.
Diana.
QUOTE(danati @ Dec 14 2008, 11:21 AM) *
Cura cu "aloe vera" cred ca e cea de la forever living. Eu cred ca e ceva care nu are cum sa-ti faca rau prin ceea ce contine, poate ca face chiar bine, dar e destul de scumpa, cred ca poate sa ajunga si pe la 400-500 euro pe luna.

Eu am mai spus care e treaba cu MLM-urile: daca toti pe scara ierarhica iau cite un comision cit costa de fapt "produsul minune"?
Cu 400-500 euro pe luna iti permiti si un regim alimentar super-sanatos si abonament la o sala buna, si un pachet lunar de masaj. Si mai ajunge si de coafor +manichiura si pedichiura o data pe saptamina...
Ce sens are sa iei produse de genul asta cind cu banii pe care i-ai da pe ele iti reglezi si sanatatea, si grutatea si te mai simti si relaxata, si bine?
Charleene
Buna , permiteti-mi sa va contrazic in sensul regimului cu aloe vera , care e departe de ceea ce credeti , in sensul costului ! Pretul nu depaseste 10-15 € / L smile.gif . Am auzit vorbindu-se de acest "miracol" al regimului cam de 1 an , dar tot culeg informatii si pana la urma tot ma voi "lansa" eu , ptr ca cunosc o coafeza care face treaba asta cam de 1 an si i-am spus ca astept sa vad ce semne da , iar acum dupa 1 an , pierduse 25 kg (intr-adevar avea mult de slabit) dar vad ca merge treaba ca pe roate )...mai ales ca de multe ori merg sa ma coafeze pe la ora mesei ca nu-i atat de multa lume si vad ce manca zapacitul.gif carnati (stil sibiu) unt cu MG destul de important , paine ! Ea mi-a spus ca manca normal de toate , si ca aloe vera ar curata toata grasimea (ca un laxativ) !
In curand ma voi decide si eu , astept doar sa treaca sarbatorile si pe urma voi comanda ca sa vad ce rezultate as putea avea si eu ! Sigur nu-mi va face nici un rau ptr ca e 100% natural wink.gif
Poate ca in Ro n-a ajuns inca sa se vorbeasca de aloe vera , cat se vorbeste pe aicia (Franta) si de aceea lumea nu prea cunoaste produsul !
Scuze daca am fost off-topic si credeti-ma ca nu am nici intentia sa fac vreo publicitate acestui produs !
Duminica placuta floricele.gif
Diana.
Inseamna ca citit ca incercarea de promovare a vreunui MLM sau racolarea de clienti e interzisa de regulament. Da, ese stie de alore vera si faimosii spameri pe formuri.
Charleene
Maat , negasind discutie pe tema asta , incerc si eu sa ma interesez cat mai bine , asa ca chestie , nicidecum sa te simti tu "avizata" sau oricine altcineva ! Nu e neaparat nevoie sa-mi sari in spate ! Peace and love , nu am venit pe acest forum ca sa isc cine stie ce neintelegeri sau scandaluri . Vorbesc si eu , iaca ! Nu trebuie sa te simti obligata sa-mi raspunzi ok ?
iloveelady.gif si vin cu placere , asa ca a nu se incerca "descurajarea" nu ma las usor intimidata mwah1.gif
Nu cred ca am facut vreo reclama... magindesc.gif
Diana.
M-ai inteles gresit.
Charleene
smile.gif ...bine , voi fi mai atenta pe viitor . Poate n-am citit atenta regulamentul si n-am vazut ca nu se poate discuta orice !
Deci scuzele mele de rigoare , daca am gresit cu ceva ! Credeam ca se poate discuta liber despre orice closedeyes.gif
Diana.
Ce sint sau nu sint obligata sa fac depinde exclusiv de mine, nu e nevoie de permisiunea unui user ca sa fac sau sa spun ceva. Cel mai bine e sa ne vedem lungul nasului, ca asa e frumos.
O vizita la regulament le lamureste despree ce se poate vorbi si despre ce este interzis de regulament.
La inregistrare trebuie sa bifezi ca ai citit si inteles termenii si conditiile de utilizare ale forumului elady.
Si iti dau un sfat: ai grija cu cine te pui in gura pe-aici.
Sedere placuta si numai bine!


Nu trebuie sa iti ceri scuze, si eu si tu sintem oameni si oricine este supus greselii.
honeybee gabi
eu am incercat metabolul.....nimic,nimic ...dar am vazut o colega cum a slabit cu lindaxa 15 ,soo...ma apuc si eu de asta ...si aia care dai ban fara sa clipesti ....ai auzit iubito de hitler?sau de comunism ?sau de libera exprimare ? asta ultima era un drept fundamental al omului iar daca cineva vrea sa jigneasca o va face oricum, oricand si oriunde si nici nu e nevoie de vulgaritatzi ca sa reuseasca ...astept "ban"-ul tau cu nerabdare . si cand ma gandesc ca suntetzi singurul site cu pareri de la oameni cu iq rezonabil nu-mi vine sa cred ca avetzi atatea reguli fasciste privind post-urile .."nu punetzi mai mult de 2 semne ale intrebarii !","nu folositi prescurtari"..dooamne am folosit prescurtari in lucrarea de diploma si asta nu m-a impiedicat sa iau 10 ....wathever...chiar ma interesau parerile de pe site ...dar nu suport sa fiu luata de sus ...a, si inca ceva .esti ruda cu stalin draga ? ban.gif stiam eu . hohote.gif
Diana.
Si cine esti matale, buricu` pamintului? Ca din ce ai scris pare ca suferi pe personalitati multiple. Sau esti mlmista aloe vera?
Lucrarea de diploma esre in analfabetistana? magindesc.gif Ca doar asa s-ar explica. Exista facutati la Giurgiu?
Chiar nu merita sa il pierd timpul cu ban pentru tine. Te excluzi singurica.
Jo
Maat, nu m-ar mira sa existe facultate la Giurgiu smile.gif) Daca platesti taxa de tranzitare a marelui si faimosului oras Giurgiu, poate or fi strans bani sa-si cladeasca si o facultate smile.gif
Diana.
Ai de steaua noastra!
mariaaa
Ma bag si eu in seama. De 2-3 ani am luat 4 kg (talie si burta) pe care nu pot sa le dau jos sub nicio forma. Am incercat Normoporderol si Regenon, ceaiuri de toate felurile, regim sanatos (MM) si nimic! Ultima solutie ramane sportul, dar mi-e o lene ingrozitoare sa ma duc la sala sau sa ma apuc de alergat. De gimnastica in casa... hm nu ma vad facand asa ceva. nesigur.gif

Am vazut topicul asta pentru ca si eu am fost tentata sa-mi iau Reductil. Dar, functioneaza doar in cazuri de obezitate, in cazul persoanelor care vor sa slabeasca 10-15 kg. Acelasi lucru e valabil si pentru Regenon.
Diana.
Porcarele. Medicamentele pentru slabit sint niste porcarele IMHo pentru simplul motiv ca nu exista pastile de slabire minune...
mariaaa
Asta e o prejudecata. Sunt medicamente pentru slabit pe care le recomanda medicii nutritionisti.
Bineinteles in cazuri nasoale, pentru persoane care au de slabit 40-50 kg.
kary_pink
Au aparut acum pe piata niste medicamente de slabit, nu stiu cum se numesc si nici nu ma intereseaza si nici daca as sti nu as mentiona numele lor. Si toata lumea s-a imbulzit sa le inghita. Nu va spun ca o amica de'a mea a ajuns la spital din cauza lor. Si am auzit si de alte persoane care se simt foarte rau...

nusepoate.gif
Jo
Kary, da stii de ce prind pastilele astea la public, nu? Ca oamenii sunt foarte puturosi, si le surade foarte tare ideea de a inghiti o pastila si slabi 2-3-5 kg. Ceea ce NU SE POATE. Dar nimeni nu vrea sa inteleaga. Slabitul se face obligatoriu cu sport, daca vrei sa dai jos grasime. Scopul fiecaruia ar trebui sa fie sa reduca procentul de grasime, nu numarul kilogramelor. Daca dai jos kilograme fara sport pierzi si masa musculara si se vede imediat, cand incepe sa-ti spanzure pielea pe tine.
Uh, pe mine ma revolta atat de tare subiectul asta ca as putea sa tip la cineva necunoscut pe tema asta smile.gif)
Edit: sa nu se inteleaga ca am impresia ca pastilele astea sunt egale cu 0. Probabil ca ajuta oarecum la arderea caloriilor sau ceva (adica in combinatie cu sport si cu o dieta - nu infometare), dar sa inghiti tu o pastila si sa astepti sa se duca kilogramele in timp ce tu stai ca o putoare si nu faci nimic in sensul asta mi se pare inadmisibil.
walpurgik
Cele chinezesti au niste ingrediente pesemne naturale, dar cu siguranta au si alte porcarii in ele pt ca efectele chiar sunt vizibile, sunt persoane care au slabit f mult in timp putin. Eu banuiesc ca ar fi vorba de mult interzisa efedrina, pentru ca in perioada cand le iei nu poti manca, nici macar sa te gandesti la mancare ca ai o senzatie perpetua de satietate. Apoi, nu esti leguma ca ai o energie debordanta de nu poti dormi si noaptea. Singurul lucru care-ti trebuie e apa, pentru ca ai incontinuu o senzatie de uscaciune a gatului. Am auzit de tot felul de efecte secundare, pierderea temporara a vederii, vertij, gastrita. Parerea mea e ca sunt periculoase.
Jo
Walpu, ce conteaza ca nu vezi, ai vertij si te doare stomacul de te urci pe pereti? Important e sa fii slaba.
Bia
Ma, eu am avut un coleg unde am lucrat (cam gay asa el) care a slabit cu nush ce pastile plus dieta plus sport (dar mai spre final) de la 95 kg pana la 51 kg intr-un an. Nu mai stiu cum naiba se numeau draciile inghitite de el DAR am citit prospectul si efecte secundare cu duiumul si nu simple. Dar a slabit. Eu zic ca nu exista om sa nu poata slabi, important e stilul de viata.
Jo
A se sublinia cuvintele dieta si sport smile.gif My point exactly. Probabil sunt ok in combinatia asta. Dar singure nu prea cred ca-si fac efectul. Si daca isi fac, e ceva putred in Danemarca. Nu-i normal sa slabesti asa fara sa faci nimic.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.