Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cum e pe alte forumuri? Cite alte forumuri ati mai frecventat?
Forum pentru femei - eLady.ro > eLady.ro - Un altfel de forum pentru femei ! > Editorial eLady.ro
Pages: 1, 2, 3
dmona
Eu mai mult citesc forumurile, mai putin postez... smile.gif
Ca forumuri am activat aici pe elady, pe eva, pe bumerang (ceva mai demult - de fapt acolo nu era forum, ci un fel de chat), iar de citit, fara sa fiu membra, am mai urmarit forumuri de masini: masini.ro, daciaclub.ro
Forumuri de genul celor pomenite anterior, seductie nu stiu cum, nu am citit, si nici nu-mi doresc....
Cele gen cosmopolitan si alte reviste de femei, la fel, nu.
Marbella
Si eu am fost inregistrata pe eva.ro, 121.ro si bumerang pana am descoperit elady de care am devenit dependenta....
Imi place in general sa citesc si sa postez atunci cand simt ca am ceva de spus.Atunci cand observ remarci indecente si balacareala cum am vazut ca se practica pe eva prefer sa plec.La fel procedez si cu emisiunile televizate, nu-mi place, schimb canalul (ca doar de asta exista telecomanda).Nu vad de ce sa-mi incarc memoria sau si mai mult, sa-mi pierd timpul cu chestii inutile.
Am aflat multe lucruri noi aici pe elady si mi-e tare drag de voi.
MonicutzaB
eu mai sunt inregistrata pe celalalt forum dar rar postez acolo. mi se pare incredibil cum orice subiect devine motiv de scandal. nusepoate.gif aici, pe elady, mi se pare ca suntem toate facute cam dupa acelasi tipar si tocmai de aia ne si intelegem bine. plus ca am cateva persoane aici pe care le simpatizez in mod deosebit! smile.gif
zetta
Serios Monicutza? kiss.gif si Barney ce zicea?
are casuta hai sa-i luam si o harpa! tongue.gif Pup you ca eu deja caut pt bebe
Ala80
Eu am cont pe eva (unde postez f rar) si pe un forum de masini. wink.gif
De cand am descoperit elady nu ma mai intereseaza alte forumuri. Aici ma simt cel mai bine.

Pupicei
MonicutzaB
am intrat si eu pe forum-ul cu "seductie bla bla" si prima impresie este ca baietii astia nu au mai mult de 18 ani. dar am gasit si lucruri interesante care chiar merita sa fie citite, cel putin din punctul meu de vedere.
de ex. subiectele despre Programarea Neuro-Lingvistica , hipnoza, psihologie.
Meg
am intrat si eu pe arta' lu' peste dar zice ca e o eroare.. si m=am lasat.
alte forumuri? hmm.. eva.. dar rarutz ca-i urat rau. se cearta, se balacaresc, se .. gata ma abtin :0
dmona
Marbella...ia zi , activai pe bumerang.ro in perioada 2002 - 2003 cumva? smile.gif
Cam in perioada aia eram si eu activa pe acolo.... poate chiar am prinsi si 2004...
Tu ce nick aveai acolo?....cine stie, poate chiar ne-am conversat...(zi-mi pe privat daca vrei)
mititik
Site-ul asta Bumerang nu mai exista acum, asa-i?
Eu mai sunt inregistrata pe eva (unde mai mult postez la frumusete) si pe www.anticonceptionale.ro, dar acolo doar citesc!
Kitten
eu pe alte forumuri mai mult citesc... daca imi apar ca rezultat la o cautare prin google (adica doar ce ma intereseaza pe mine la un moment dat - de regula experiente si pareri in legatura cu un produs). ehh, tre sa recunos acum ca sunt inregistrata pe forumurile suporterilor dinamovisti....si e distractie mare p-acolo nu postez aproape deloc dar ma intereseaza tot ce se scrie si imi plac mult oamenii de acolo.

deci, eu nu postez decat pe elady, de care m-am indragostit din primul moment.... iloveelady.gif si voi ramane fidela.
contraste
Ce să spun?
Adevărul, nu?
Navighez pe internet de cnd acesta a intrat n RO. mi place, este pentru mine ca oxigenul.
Nici nu mai ştiu pe unde am sau nu am conturi.
Dar ştiu precis pe unde rămn...
Vedeţi voi că nu mai scăpaţi de mine !
Philia
pe lovetime si anticonceptionale.ro mai sunt activa....
Meg
aoleu, pe anticonceptionale zace atata prostie si inconstienta adunata la un loc ca mi vine sa ma arunc.. (mai ales inconstienta si ignoranta)
Philia
meg...am vazut si eu dar intru pentru ca moderatoarea este super si de fiecare data cand am avut vreo intrebare am avut raspunsuri ok din partea ei.
Meg
te referi la Nashira? aatunci cand postam si eu.. multa vreme.. mi-a facut observatie si mi-a zis ca mi da ban pentru ca i-am spus unei fete ca nu ii inteleg mesajul.. scria cu k, ortograme nexam, romano-engleza..
de parca ar fi fost greu sa schimb un ip, sa fac alt cont, sa sa sa .. dar mi s-a aplecat. mi se pare ca fetele alea apartin altei lumi, sincer.
dar noooo, subject closed. fiecare cu ce stie, cu ce (nu) are..
Philia
ma refer la doctoressa wink.gif
datorita ei an gasit un medic super in craiova si de fiecare data cand am nevoie de un sfat minor scriu pe forum....
Meg
a, cea care da sfaturi.. cu 2 avorturi la activ.
da' ziceam ca am incheiat subj smile.gif
Diana.
Zilele astea am dat niste raite pe alte forumuri frecventate in special de femei. Si mi-a crescut inima ca un cozonaaac cind am realizat ca da, avem cea mai titrata, inteleapta si inteligenta comunitate online destinata femeilor! Bine-nteles, raportand numarul de utilizatorilor super ok, la calitatea mesajelor, subiectelor discutate, etc la ... restul.
geoo
QUOTE(Mat @ Aug 11 2007, 02:48 PM) *
Zilele astea am dat niste raite pe alte forumuri frecventate in special de femei. Si mi-a crescut inima ca un cozonaaac cind am realizat ca da, avem cea mai titrata, inteleapta si inteligenta comunitate online destinata femeilor! Bine-nteles, raportand numarul de utilizatorilor super ok, la calitatea mesajelor, subiectelor discutate, etc la ... restul.

Stiam eu ca nu degeaba am ramas impresionata cand v-am gasit! Si stiam eu ca nu raman degeaba biggrin.gif!!! Eu nu am avut curiozitatea sa intru pe alte forumuri ci doar unde am fost inregistrata cu japca....dar ma rog....m-am chinuit sa opresc spam-urile! Insa cand mai am unele intrebari si dau pe google ma mai baga in anumite discutii pe anumite forumuri ... din pacate nimic nu ma tenteaza sa-l rasfoiesc cu mai multa atentie sad.gif
Cindy
Si eu m-am mai uitat pe alte forumuri din curiozitate, sa vad ce discutii si ce preocupari mai au femeile din ziua de azi, dar mie chiar mi se pare forumul asta altfel (dupa cum spune si titlul unui topic closedeyes.gif ), nu exista termen de comparatie in raport cu altele..smile.gif
jolie
Eu nu prea agream forumurile pt femei, aruncam o privire...mi se pareau aiurea... dar,m-am oprit la asta pt ca mi-a placut. Dar mai stau pe 2 forumuri de animale, si urmaresc, fara sa particip la discutii pe un forum"foto"
Meg
pe forumuri pt animalute intru si eu. smile.gif
andria
mai sunt pe inca 2 forumuri... nu dau nume...ideea e ca e bine pe unul mai am putin si fac un an de cand sunt membru... si m-am atasat foarte mult de membrii de acolo, chiar mi-am facut si o prietena buna - cel putin asa imi place sa cred- in rest atmosfera era superba... spun era pt ca de la un timp s-a schimbat mult sad.gif pacat!
Crynna
Eu nu am scris pana acum pe niciun forum. Aici amajuns intamplator.Am cautat pe google o informatie si asa am ajuns aici. Am citit postari de pe cateva forumuri si nu mia placut pentru ca sunt certuri.Am detectat un soi de disperare de a fi No 1.Am frunzarit acest forum si pentru ca nu am descoperit certuri, tachinari..am postat si eu. Imi place si de cate ori voi avea timp liber voi mai intra. Imi place sa comunic intr-un climat de armonie, asa cum este si la locul meu de munca.
Nimphetamin
Primul forum pe care am intrat a fost cel al revistei Cosmopolitan. Acolo am fost activa ceva vreme, pana cand a devenit aiurea si am plecat.
A devenit atat de aiurea, ca l-au si desfiintat laugh.gif
Bacardi_Girl
Aoleu Nimphe, batai cu bulbuci? laugh.gif
FluturasCuReactie
eu mai sunt pe un forum de animalute si unul de sport. dar asta-mi place cel mai mult fiindca este complet iloveelady.gif
Altheea
mai sunt pe miresici.ro... nu foarte activa recunosc....dar in ultima vreme au aparut niste idei despre conspiratii, spionaj, clonare ninja.gif etc cel putin penibile in care sunt implicate si moderatoarele din pacate asa ca parasirea acelui forum a fost prima mea rezolutie pe 2008!
plus ca cea mai mica discutie in contradictoriu ajunge la cosul de gunoi chiar daca nu sunt jigniri. adica pentru ce exista discutiile pe forum, sa apara cate un lider de opinie si supusii lui? sa nu ma certati prea tare pt barfa blush.gif , dar cine a fost pe acolo stie....
aaerdna
Pai asta suna ca o invitatie pe alt forum,sau ce ca nu imi dau seama. eu stau aici,ca imi place! iloveelady.gif nu vin,stau o zi apoi imi iau jucariile si plec pe alt forum nusepoate.gif
Fanny
Aaerdna, welcome.gif
Laryss_A
Ma mai plimb pe un singur forum, dar stau pe acolo numai cand am de spart seminte tongue.gif . In rest, iloveelady.gif . Ah....si cred ca mai am conturi din tinereti rebele , dar nu imi mai amintesc care pe unde.
Diana.
laugh.gif Lary, daca si tiu esti batrina, inseamna ca eu trebuie musai sa ma declar "mumia-mumiilor" laugh.gif
aaerdna, welcome.gif la noi ( sa stii ca sintem afurisite si rele, nu e bine ce facem, de-aia ne copie multi laugh.gif ) uita-te ca ti-am deschis jurnalul. smile.gif
aaerdna
QUOTE(Fanny @ Feb 28 2008, 10:01 PM) *
Aaerdna, welcome.gif

vai,mutumesc!
stiam eu ca numai fete dragute sunt pe aici! citesc pe elady de mult,dar am hotarat sa imi fac cont,sa pot scrie si eu iloveelady.gif
Diana.
Pai cine te-as speriat de ai intirziat sa iti faci cont? eu, baba-cloanta reincarnata? laugh.gif
divi2007
nu va zic cat a durat pana sa mi fac cont, cum sunt varza in domeniul calculatoarelor intr o seara m am ambitionat si am reusit in sfarsit iar nikul care il am e pe departe ce am vrut din prima incercare laugh.gif
Diana.
Ai, mai, divi... laugh.gif
divi2007
maat m am cizelat acum daca ai stii cate am invatat , nu mai vb de contul pe photobucket si pusul pozei la avatar a mers incet cu carbuni dar am reusit secret.gif

nu vreau sa ma gandesc cat dura daca nu stiam engleza laugh.gif
dr_wise
Eu am suflet de copil!
Mi-am pierdut virginitatea pe elady adicatelea e primul (si singurul) forum romanesc pe care tropai cu constiinciozitate.
Si mai tropai pe about.com/ Italian language, da-i un forum american plin de "muraturi" peste 50 ani, plicitisiti de viata, cu care nu poti glumi prea mult, fiindca se interpreteaza ca ai iesit la vanatoare (americani, ce poti sa le ceri?!).
Am totusi niste prietenii legate acolo, dar sunt f putine: 1 american din Siera Vista/ Arizona, 1 americanca din California, o italianca din Florenta si un scotian din Glasgow. Restul Dzeu cu mila! Amin!
aaerdna
QUOTE(Mat @ Feb 28 2008, 10:25 PM) *
Pai cine te-as speriat de ai intirziat sa iti faci cont? eu, baba-cloanta reincarnata? laugh.gif

Nu maat smile.gif) Dar pur si simplu ma multumeam sa citesc,dar acum am descoperit ca e mai frumos sa si scrii!
Laryss_A
Maat, esti scumpa smile.gif . Stiu ca sunt inca foarte tinerica dar cand imi amintesc cum am fost in adolescenta , chiar mi se pare ca au trecut veacuri. La mine aia a fost asa....ca o gaura neagra smile.gif .
aaerdna
QUOTE(Laryss_A @ Feb 28 2008, 11:28 PM) *
Maat, esti scumpa smile.gif .

Mie imi spui?
Diana.
Topicul asta nu e despre mine, asa ca lasati periatul biggrin.gif
aaerdna
QUOTE(Mat @ Feb 29 2008, 11:15 AM) *
Topicul asta nu e despre mine, asa ca lasati periatul biggrin.gif

Nu e periat maat!Esti chiar super!Ok hai ca aici e deja off topic. biggrin.gif
Laryss_A
A! Mi-am amintit ce ma mai scoate din sarite pe alte forumuri: faptul ca azi postezi si tu ca omul guraliv si dornic de o vorba la cafeluta de dimineata coffee.gif si ti se raspunde peste o saptamana jumate.
Diana.
Pai nu e nimeni obligat sa raspunda la foc automat... Ia gindeste-te tu la cita lume ai raspuns imediat ce a postat? smile.gif E perfect normal sa se intimple asa, depinde de subiectul abordat. wink.gif
Philia
Totusi, forumul nu e chat biggrin.gif
La noi se raspunde aseasea imediat, pentru ca noi suntem altfel!
Muhaha sicsic.gif
Laryss_A
Vroiam sa subliniez faptul ca pe elady , e deja formata o comunitate. Si intr-un fel sau altul fiecare empatizeaza cu problemele celorlalti. Ne bucuram, ne intristam, dam sfaturi. Nu-i vorba sa se raspunda la foc automat dar cand vezi ca activitatea unui forum se rezuma la 3 posturi pe zi , parca nu-ti mai vine sa calci pe acolo. Repet, mie imi place sa-mi beau cafeluta pe aici. Mai citesc colo, mai scriu nitel dincolo. E o modalitate placuta de a petrece o pauza in zi. Dar asta si pentru ca oamenii isi dau silinta. E intr-un fel ca o prietenia dincolo de viata virtuala. Orice prietenie trebuie intretinuta DAR cu "efort" si "interes" de ambele parti. Nu ai cum sa te "bagi in seama" daca nimenui nu-i pasa referitor la ce ai tu de spus. Din punctul asta de vedere spuneam ca e enervant sa vezi ca azi spui un lucru si reactia apare cu intarziere de o saptamana...
divi2007
Depinde si cat de urgenta e intrebarea, daca e ceva ce nu poate astepta cum ar fi o problema si putem da solutii mi s ar parea neadecvat sa nu se raspunda
Fanny
QUOTE(dr_wise @ Feb 28 2008, 11:11 PM) *
Si mai tropai pe about.com/ Italian language, da-i un forum american plin de "muraturi" peste 50 ani, plicitisiti de viata.

Apropo de asta, doctoresa e mult mai curajoasa decat mine. Eu mi-am incercat norocul pe un site-forum care are variante in limba franceza/spaniola/germana si engleza. Cele in franceza si spaniola m-au tentat si citeam cu nesat articole, topice tot ce prindeam. Cand am vrut sa si raspund la unele din discutii mi-am dat seama ca raspunsurile mele nu s-ar fi pupat cu restul. Adica as fi scris ceva corect lingvistic, dar batranicios, exact cum am invatat la scoala. Dar total nepotrivit cu modul in care se scria pe forumurile respective. Am incercat, dar nu m-a lasat inima sa stalcesc cuvintele. sad.gif
Mi se parea c-as fi jignit fostele profesoare. Asa ca am refuzat sa ma integrez, iar acum nu mai intru decat pe site unde inca se respecta scrierea corect-gramaticala.

dr_wise
Fanny, eu sunt convinsa ca nu ma exprim 100% corect din pct de vedere gramatical, dar imi place sa stau la taclale cu oamenii, iar taclalele astea intr-o limba straina imi dau incredere in mine. Si nu ma pot abtine sa nu fac o gluma.
Acum astept sa lanseze unul din "baietii" de pe forum, asa cum au promis, concursul "cea mai frumoasa privire", asta ca un reply la concursul lansat de mine pt baieti "Cele mai frumoase picioare". Ma pregatesc intens, trebe sa am o privire gen "Greta Garbo" morderis.gif morderis.gif morderis.gif sper sa-mi iasa pasenta! wink.gif Da' i-am anuntat deja ca sunt f pretentioasa in privinta premiului! Daca nu-i cel putin o geanta din piele de crocodil vanat de Mr Arizona, nu mai discut cu ei!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.