Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce geluri de dus folositi?
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Frumusete, Moda > Ingrijire ten & corp
Pages: 1, 2, 3
Bacardi_Girl
Titlul spune tot laugh.gif
Ce ati incercat, ce va place? Care e the best pentru voi? Tineti cont de ingrediente sa nu fie comedogene?
Diana.
Eu aleg gelul de dus si spumantu` functie de miros. Adica mai nou e fixatia cu vanilia, deci am fa si karites. biggrin.gif
divi2007
adidas imi place si dove cel oil
kalua
Unul pe care-l folosesc de ani de zile e un ulei-gel de dus, ieftin si extraordinar. In rest, ce-apuc, si-asa ma ung dupa aceea cu un ulei, o lotiune, deci nici mirosul gelului de dus nu ma preocupa.
roxanica10
Eu acum am Camey mov, imi place mirosul. Am scrub de la Lineance, dar ma spal cu el din an in Paste, cand imi aduc aminte. Si eu ma dau dupa dus cu crema, asa ca se duce mirosul de la gel. Imi place mult White Musk de la Body Shop. Mi-am luat de curand un sapun din ala cu chestii naturale in el (ulei de masline) e verde inchis. Inainte sa ma dau cu gel de dus, intai ma spal cu acest sapun.
Bacardi_Girl
Din cate observ nu va preocupa ingredientele sau faptul ca ar putea fi comedogen...Mirosul nu prea ma intereseaza nici pe mine pentru ca ma dau cu crema dupa. Bine, nici sa aiba cine stie ce ciudatenie de miros laugh.gif
mada
ai foarte mare dreptate,e important ca gelul de dus pe care il folosim sa aiba ingrediente cat de cat ok,dar pe mine una niciodata nu m`a preocupat aspectul asta si cred ca nu sunt singura.poate o sa`l iau de acum in considerare,eu imi aleg gelul de dus in functie de miros cel mai des,si in functie de textura.. mie imi plac de ex gelurile de dus crema mult mai mult decat cele gel. sunt mai fine,hidrateaza mai bine si fac o spuma de aia cremoasa cum imi place mie. indragostita.gif de ex,acum am de la nivea 2 geluri de dus,unul e cu vitamine si miroase super,cred ca e printre preferatele mele,mai mereu il cumpar. asta e cel pe care il am tot timpul in baie... apoi mai am un nivea cu lamaie si bilute de ulei.. si asta e foarte bun..miroase fresh,a lemon.si tocmai mi`au venit de la avon 2 geluri de dus senses fantastic day si tropical zing care mie mereu mi`au placut.mi se par bune si ieftine.crema folosesc si eu dupa fiecare baie ce e drept,gelul de dus isi pierde f repede mirosul. dar ideea e ca mie imi place momentul ala cand fac dush..si nu pot sa folosesc un gel de dus cu orice miros. indragostita.gif
ioannaraluka
Nu ma preocupa daca sunt comedogene, ci mai mult daca sunt hidratante, am observat ca unele parca usuca pielea (Avon, Fa). Nu prea am luat de doua ori acelasi gel de dus, dar cele care m-au impresionat au fost Nivea ulei de dus si Bourjois P'tit Dej. In general aleg ceva pe care scrie pentru piele uscata.
Bacardi_Girl
Si eu am unul cu care ma impac bine, tot de la Bourjois. Am auzit ca ar fi promotie acum 2 la un pret mai mic si ai cadou o chestie de pus pe cap.
midnight
Cea mai buna chestie folosita vreodata de mine la dush e crema aceea cu particule abrazive si ulei de masline de la avon.. prima data cand am facut baie si am folosit-o nu mi-a venit sa cred cat de fina lasa pielea. Problema e ca nu ma prea omor dupa miros, e verde si fresh dar nu chiar ce mi-as dori.
De asemenea mai folosesc gel de dus de la Avon, cel cu cirese amare, imi place mult si spuma si mirosul si nu imi lasa pielea uscata. Am mai avut un gel foarte bun de la Rocher, primit in set cu apa de parfum, foarte misto, avea mireasma de liliac insa e putin cam strong pentru temperaturile astea, in primavara era perfect.

Visez la gel de dus / crema de corp de la Rocher cu miros de trandafiri, si cand ma mai bronzez un pic imi voi lua o crema hidratanta Dove, cea care lasa un sclipici discret pe piele.
walpurgik
Dove summer ceva...
Boots Mediterranean cu bergamota, ulei de germeni de grau si busuioc
Baylis and Harding: am un set cu gel de dus, sare de baie, crema de corp si confetti de baie toate cu miros de vanilie cu lavanda
buburuzazuza
QUOTE(Bacardi_Girl @ Jul 11 2007, 02:34 AM) *
Si eu am unul cu care ma impac bine, tot de la Bourjois. Am auzit ca ar fi promotie acum 2 la un pret mai mic si ai cadou o chestie de pus pe cap.


Da, mi-am luat eu de la Help Net. Doua la pretul de 15 lei parca smile.gif. Sunt foarte multumita de ele.
Ally
votez si eu pentru Bourjois! il folosesc pe cel alb fara sapun. smile.gif numai ala portocaliu e la promotie, nu? nesigur.gif
buburuzazuza
Nu, eu mi-am luat din cel alb la promotie si aveau mai multe feluri. Pacat ca sunt 2 de acelasi fel la pachet. Eu am luat cu o prietena 2 seturi diferite si am facut schimb de cate unul.
Ally
aha, merci mult buburuzo. kiss.gif mie imi convine pentru ca il folosesc doar pe cel alb pentru ca e fara sapun si imi merge foarte bine cu el, si pe maini ma spal cu sapun eucerin fara detergenti si nu mi se mai usuca pielea asa rau.
Meg
promotia cu Bourjois e din iarna.. cel putin eu de atunci o stiu.. smile.gif

ce am eu: un fa pentru piele sensibilia, un dove pe care abia astept sa-l termin pentru ca m-am plictisit de el.. in genere, si eu aleg gelurile dupa miros. smile.gif
dizzye
dove silk touch parca ii zice..si gel de dus si lotiune
fetelor, eu lucrez in domeniu si va zic sa va feriti de promotii gen 2 produse la pretul unuia etc la cosmetice ...nu vreau sa dau nume, dar din cate am vazut si auzit omg.gif ori urmeaza sa expire si se lipeste alta eticheta cu termenul de garantie modificat, ori lipseste termenul si in caz ca intrebi ti se indica termenul de expirare de la data deschiderii
divi2007
din help net mi am luat de la botega verde si e cu ciocolata, lasa pielea asa moale fara sa o usuce e cel mai bun pana la ce am folosit pana acum indragostita.gif
Meg
ohoho, topicul a reinviat!
intre timp.. gel de dus de mandarine, ciocolata (bottega x parca), lacramioare, piersici, pere (astea din urma nu stiu cum se cheama, sunt luate din afara pentru miros) si .. un bourjois mai e la bataie acum.
de fapt, in functie de stare, cred. uneori, iau ce apuc. e dezmat intre geluri de dus in baie la noi smile.gif

si era sa uit de ala de zmeura .. care e super si el
ioannaraluka
Mie personal cel cu ciocolata mi s-a parut ca usuca pielea, abia am asteptat sa il termin.
Acum am un Bourjois ce poate fi folosit si ca gel de ras, dar nu ma incanta mirosul in mod deosebit (vanilie cu inca ceva).
Si chiar la gel de dus nu ma uit la termen de valabilitate...nu foarte des, cel putin.
katy87
si eu gelurile de dus tot dupa miros mi le aleg.am unul de la dove si vreo 3 nu stiu ce firma,ca nu le am de aici(migdale,cocos si vanile)
kalua
Eu nu mi le-aleg dupa miros, oricum mirosul nu se mai simte dupa ce ma cremuiesc. Am vrut o pauza de la uleiul de dus si mi-am luat un Palmolive pentru piele uscata (cu miere si-nca ceva), e ok.
walpurgik
Am unu' ocean de la body shop si e dragut. Foarte placuta e baia de cand am descoperit uleiurile de baie Kneipp, nu te speli cu ele, ci torni un capac in apa de baie. Eu am unul cu migdale si vanilie parca, e pentru piele uscata, si cand iesi din baie ai pielea moale si catifelata, fara sa te mai cremuiesti. Mai sunt de relaxare, revigorante, pentru armonie, energizante. Toate sunt cu uleiuri naturale de plante: ienupar, lavanda, floare de portocal, floare de migdal, eucalipt, rozmarin. Sunt foarte concentrate, caci punand un capac in apa de baie iesi cu tot corpul emoliat, bine de tot.
Asta e al meu:
Bacardi_Girl
Dizzye imi pare tare bine ca esti sincera si spui asta. Mai spunea ceva de genul asta o elady...parca Roxanica. Dar oare chiar toate ofertele astea promotionale din industria frumusetii(parfumuri cu diverse pe langa la jumatate de pret sau gratis, ruj+rimel, 2 produse la fel la pachet, pretul fiind mai rentabil decat daca le-ai lua separat, etc) merg dupa aceeasi regula?
Cindy
Walpu, suna foarte interesant uleiurile de care spui tu..De unde le iei?
walpurgik
help net
Cindy
Thx pupaceala.gif! O sa ma uit si eu de ele!
Bia
Negresit ma duc sa-mi iau si eu un ulei din cele descrise de Walpu. Abia astept sa fac baita cu el... wub.gif
geoo
Clar si eu ma uit dupa ele la urmatoarea vizita in farmacie!
Cindy
QUOTE(Bia @ Dec 5 2007, 12:37 AM) *
Negresit ma duc sa-mi iau si eu un ulei din cele descrise de Walpu. Abia astept sa fac baita cu el... wub.gif


Cu el iubitul in ulei sau cu el uleiul? Sau cu ambii? Glumesc...smile.gif
Bia
QUOTE(sweet_girl @ Dec 5 2007, 02:45 AM) *
Cu el iubitul in ulei sau cu el uleiul? Sau cu ambii? Glumesc...smile.gif


Cu amandoi. blush.gif
dizzye
QUOTE(Bacardi_Girl @ Dec 4 2007, 08:16 PM) *
Dizzye imi pare tare bine ca esti sincera si spui asta. Mai spunea ceva de genul asta o elady...parca Roxanica. Dar oare chiar toate ofertele astea promotionale din industria frumusetii(parfumuri cu diverse pe langa la jumatate de pret sau gratis, ruj+rimel, 2 produse la fel la pachet, pretul fiind mai rentabil decat daca le-ai lua separat, etc) merg dupa aceeasi regula?

marea majoritate din pacate..nu sunt poate expirate, dar mai au o luna si trebuie sa scape de ele..plus ca multe produse nu au termenul de garantie pe produs, se lipeste o eticheta cu denumire, termenul..culmea e ca reducerea nu e nici macar mare..doar 20-30%.
in schimb stiu ca promotiile facute de producator sunt ok..deci cele in care e lipit cu un sticker ,,-20%'' ,,gratis''sunt cu probleme
schumiholic
Mie imi place un gel de dus care e foarte cremos si face un peeling delicat. E super, lasa pielea foarte catifelata, miroase foarte misto si mirosul ramane in piele mai mult timp.
Fanny
Daca intentionezi sa faci PR la nu's ce gama de produse, opreste-te acum!
schumiholic
Nu intentionez sa fac nici un PR, dar parca era vorba sa spunem ce produse ne plac, nu? Nu pot sa intru si eu in discutie?
Bacardi_Girl
Ba da, cum sa nu smile.gif Ne poti da mai multe detalii despre gelul asta de dus? Ca de fapt pentru asta e topicul smile.gif
Philia
BG, fata deja a luat ban smile.gif
aaerdna
Eu nu am un gel de dus preferat,aleg ce o fi,numai sa fie bun si sa miroasa bine!
Bacardi_Girl
Phili pe vremea aia am impresia ca nu avea inca asa ca am incercat si eu...smile.gif
Diana.
Pai facea reclama produselor ei. Daca ma apuc de vindut cosmetice si va zica ca-s bune o sa ma credeti? laugh.gif
bebe_maria
Eu te cred Di, prezinti incredere smile.gif

Apropo de geluri de dus, imi place mult cum miros multe de la Dove dar toate imi provoaca cosuri zapacitul.gif
divi2007
si mie imi provoaca cosuri anumite geluri

eu acum folosesc de la help net botega verde am mai scris de ele am avut cu ciocolata acum am cu flori si e si 400ml
mie imi place ca nu usuca pielea deloc se vede diferenta fata de dove, nivea cele au ph asa mare closedeyes.gif
city_kitty
Acum foflosesc un gel de dus de la Dove, dar le schimb destul de des fiindca ma plictisesc repede si sunt mereu in cautarea de ceva nou ....
mada
eu am acum 2 de la bourjois , verde si mov.amandoua miros superb si hidrateaza pielea indragostita.gif le ador.mai am unul pure desir de lilas de la yves rocher ,si un dove simplu pentru hidratare smile.gif
walpu,unde ai gasit uleiurile acelea hidratante pentru baie ?
Nimphetamin
Acum sunt in perioada Yves Rocher, deci am numai geluri de dus de la ei, din gama Jardins du Monde. Sunt destule si am ce incerca smile.gif Pana acum imi plac toate pe care le-am avut.
Pt mine conteaza si mirosul, chiar daca dau cu crema dupa dus, pt ca in timp ce ma spal imi place sa miros frumos. Deci si ambianta conteaza indragostita.gif
Philia
Eu am de la Balea, cu aroma de coacaze!
Super tare! Si miros si piele fina wub.gif
janis
Bourjois, verde cu mov e, nu stiu cum se numeste, il folosesc de foarte mult timp, si a fost cel mai bun dintre care am incercat. Nu-mi usuca deloc pielea si are un miros discret si foarte placut.
walpurgik
De la Yves Rocher asta care-mi place tare-tare.
AdelaTm
Eu vreau sa-mi cumpar un gel cu ciocolata.Am vazut 2 tipuri,ma refer, la niste preturi mai normale:
Angel's si Bottega Verde.
Am vazut la magazinul real o oferta cu 13 lei dar nu mai este,acum e 16 lei. Nu stiu ce cantitate era dar mirosea divin.
Daca stiti produse profesionale pe baza de ciocolata scrieti.
M-ar interesa sa aiba si efect de slabire, sau exfoliere,chiar si masaj.
LostWhispers
Eu am avut de la botega cu ciocolata e super indragostita.gif face pielea fina si catifelata cloud9.gif
Acum am de lacramioare tot de la botega dar nu se compara cu cel de ciocolata
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.