Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Creme antirid-segment de varsta:peste 27 de ani
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Frumusete, Moda > Ingrijire ten & corp
Pages: 1, 2, 3
Ariana
La mine la 27 de ani au inceput sa apara semne.
Deci fetele am nevoie de sfaturi :)...

Eu pt ochi folosesc NiveaQ10.
Am inteles ca e f bun si Blossum=ul de la Elmiplant.
Pe siteul de la Gerovital am vazut o reclama atragatoare...Ce alegem? :)
elle_ni
Pai...Ariana, eu mai am o luna pana la 27 de anishori, dar , pot spune cu mana pe inima k pana acum vreo 8 luni eram de-a dreptul ingrozita de pielea de sub oki...mi se parea k nici o crema nu este suficient de hidratanta.

Am descoperit intamplator (dupa anstere aveam nevoie de ceva cicatrizant si doctorul mi-a recomandat unguent cu extract de galbenele).Am inceput sa-l folosesc si pentru cicatrizarea mai rapida a operatiei de epiziotomie (vindecata in fix 5 zile), am folosit-o in primele saptamani dupa anstere la pielea de l agenunki, pentru ca de durere nu puteam sta nicium si ma taram in genunki mai mult si, in cateva zile mi s-a luat pielea moarta din genunki, apoi am inceput s-o folosesc pe maini, caci, de la atata spalat aveam pielea smirghel.

Si, intr-un final, m-am luminat si am inceput s-o folosesc in jurul okilor.Unde mai pui k eu fusesem de-a dreptul indragostita de o cremutza mica si scumpa de la Oriflame, nu mai stiu cum ii zice, una mica intr-un ambalaj roz, care e pe baza de miere si inca ceva...vrajeala de buftea...ace acelasi efect, numa' k aia costa la ora actuala peste 150.000 iar unguentul cu extract de galbenele fix 25.000.

Deci, daca ai incredere (sh'apoi nu ai ce pierde, decat 25.000 ) o poti incerca....daca aplici extrem de putin in jurul okilor, pielea va fi hidratata,fara a lasa aspectul ala unsuros.

Apoi ar mai fi o  crema bunutza de la floritene, numa k mi se pare absurd sa dai 31.50 lei pe 30 ml cand poti lua la acelasi pretz si la 60ml.crema preventiva riduri (are aceeasi compozitie, mai putin un singur ingredient, da' nu ma stiu care).

Iar pe ev cineva vorbea de ROC-Protient Immediate Lift (gel pentru zona okilor cu efect imediat), p'asta nu am incercat-o, dar nu prea am incredere in produsele care se grabesc "sa te repare"...unde mai pui k sanse k ridurile sa se diminueze nu prea cred ca exista...poate doar prin autosugestie:"nu am riduri, nu am riduri si...cand te uiti in oglinda nu mai ai riduri...k te uiti pe'ntuneric :pistolar:"....

Orice ai incerca, sa optezi intotdeauna pentru "crema" si nu "gel".Gelul usuca pielea din jurul okilor, nush de ce...si nici care este rostul gelului, dar eu nu am fost multumita de nici un gel incercat.

Succes in alegeri (ce comunist suna :pistolar:)...si...tine-ne la curent cu ce-ai akizitionat...
Ariana
Eleni tztuc la tine....sa sti ca am de vreo luna crema asta de galbenele...de la Elmiplant e.Dar tare mi-e frica sa ma dau cu ea in jurul ochilor sa nu fie prea grasa mai ales ca eu ma si fardez zilnic si mi-e frica sa nu se stranga fardul.
Am mai folosit pt ochi gelul Anew de la Avon...superaiurea...parca imi strangea pilea si aveam problemele de care ti-am spus cand ma fardam.
Gelul de ochi de la Vichy l-am avut pe la 25...acela a fost super.F scump dar mi-a placut mult.

Alte creme antirid pt ridurile de expresie din coltul gurii...?Ceva idei...?
Eu merg pe ideea ca mai bine previi decat sa repari.
kale
eu merg pe gama skincode tot de frica sa nu fac riduri...crema de noapte e geniala, la fel lotiunea tonica..am mai folosit si crema de zi si una antirid destinata segmentului 25-30 ani (zic ei)...ma rog, a fost buna, nimic de zis, dar nu prea reusesc sa ma dumiresc cum stabilesc exact varsta careia i se adreseaza crema...acum am si o decontract rides de la l'oreal , dar nu e mare lucru de capul ei, nu am observat vreo imbunatatire a tenului...am mai folosit yves rocher antirid si a fost ok, dar skincode chiar ramane in top
elle_ni
Ariana, nush ce sa zic...mai mult ca sigur fardul, daca nu e de ocalitate deosebita (adica waterproof), sunt putine sanse sa dea un aspect placut in combinatie cu crema de galbenele.A mea e facuta de Maria Treben si ieri mi s-a terminat si sotzioru' meu, nestiing marca, mi-a cumparat una facuta la sibiu...caaaahh...pute a pipi (scuze...da' n-am gasit sinonim...)

pe naturaplant am gasit la un moment dat o groaza de cremutze de oki, numa' k nu ma hotarasem ce sa cumpar...ce ti-am scris mai sus de roc, o eva o recomanda, in skimb gelul de la gerovital, de la hofigal nu am fost multumita de ele k nu hidrateaza, ala de floritene in 2006 sigur am sa-l incerc, kiar daca sunt extrem de multumita de efectul galbenelelor.

la plafar mergand acum o luna, domana de acolo mi-a recomandat sa inlocuiesc clasica crema de galbenele cu o crema de ochi "Lotus".Am gasit-o si pe intenet, pe naturaplant, e parca 170.000 (30ml parca), si ma rog, o lauda ca contine o groaza de principii active.nu-ti pot da linkul k sunt in faza de "instruire" si nu reusesc sa pun un link, si ma enerveaza cumplit k nush unde sa caut indicatiile (parca la help forum)...oricum, nu reusesc si pace...poate ma destept dupa sarbatori...

aaaaaa...am uitat:am de la bioderma (pentru piele sensibila, imi scapa denumirea, in ambalaj roz) cremutza contur oki...e okidoki, da' nespectaculor, drept pentru care nu am folost-o decat de 3 ori...parca nu e sufi de hidratanta.

:-*
Ariana
Fetele va tzuc si va iubesc...nah ca nu ma pot abtine nici in Ajun sa nu intru pe forum.
Kale crezi tu ca Skincode nu e comedogena?Intreb si eu ca abia m-am scapat de megaelefantzi...
Cred ca o sa incerc Roc.De cea de galbenele mi-e teama , nu stiu de ce.E faza legata de farduri.Fardurile sunt de calitate zic eu Bourjois,imi plac f tare.Am sa ma mai documentez eu si pe net.

Hai ca e mai usoara alegerea unei creme antirid pt.ochi (acolo am cat de cat reper) in schimb pt fata...brrrr habar nu am ce sa imi iau.  :'(
Delphina
Am de gind sa-mi achizitionez si eu serul de la Elmiplant.
Pina la urma, crema antirid de la Elmiplant e sau nu e comedogena?...
Crema pentru ochi, antirid, buna, avetzi? :)
alessia81
delph, e dificila problema asta cu ridurile de la ochi, eu chiar am cearcane si riduri la ochi si singura crema care "face diferenta" e cea de la RoC Retin Ox Multi Correction. Numai ca e fff scumpa, aproape 1 mil si ma doare sufletul cand se termina. Eu chiar am incercat multe, am avut o mica obsesie pentru ridurile alea ca doar am doar 24 de ani ce Dumnezeu.

:offtopic:
las' ca facem ceva cu crema aia de la Bioderma, am scris la Sentia si iti spun ce mi-a raspuns

:-*
Ariana
Delphule fetele spun ca e comedogen Blosoomul de la Elmi.Eu mi-am cumparat crema de zi antirid si o folosesc pt gat si ochi.Pare ok dar nu sunt rezultate spectaculoase.De fapt nici nu stiu ce inseamna asta.Dar de exemplu cand foloseam NiveaQ10 speciala pt ochi simteam inviorare dupa ce o aplicam.

Dupa ce se termina clar imi iau si eu Roc-ul de care pove alessia...
Delphina
Hehe, Alessia, multzam fain! :)

Nu mai mergi in vreo delegatie, draga mea, sa ne aduci Rocuri si Avene ieftine?  :-*
Delphina
Fetelor, voi ce stiti de Ystheal, Avene?
bubulina
Am avut Ysteal. Nu mi-a prea placut, avea oarecum consistenta grasa dar hmm ceva nu a mers. Am mai cumparal Eluage  gelul, si o aplic  pe partile laterale ale ochiadei. Nu stiu cum sa explic. Parca eluage mi se pare mai bun ca ysteal care nu m-a convins sa-l cumpar a 2 a oara.
Delphina
Mersi, Bubulina!
Ariana
Am fost saptamana aceasta la Sensi si am intrebat de Roc dar domnisoara de acolo spunea ca este pentru o piele f ridata si ca nu mi-o recomanda.
Mai avea ceva dar aceea era pentru cearcane si la mine nu e cazul...deci ajung ca si kale nedumerita de modul in care se stabileste un segment de varsta pentru genul acesta de creme.
Pe la 30 de ani nu suntem "nici cai nici magari" cum se spune in popor...a trecut tineretea dar nici babe nu suntem...smile.gif nasoala rascrucea asta de drumuri.
angelito
Ari, cum am spus de atatea ori, segmentul de varsta se stabileste in mod aleator biggrin.gif - acest aspect tine in mod exclusiv de marketing, si nu de realitate. Cand cumparam o crema, nu trebuie sa ne intereseze varsta pentru care e indicata etc. - trebuie verificata compozitia si daca e ok, si adecvata tipului de ten, merita sa fie cumparata, indiferent de varsta mentionata pe eticheta. Aceste indicatii, referitoare la varsta, sunt povesti!

In general, majoritatea imensa a cremelor antirid contin substante hidratante performante, antioxidanti, substante cu rol de ecran solar etc., ceea ce le face sa fie niste creme hidratante foarte bune, si care pot fi folosite de absolut oricine, indiferent de varsta. Cremele cu un real efect antirid sunt cele care contin derivati din vitamina A, acizi de fructe, vitamina C etc. - toate in cantitate destul de mare pentru a se asigura efectul antirid, si astea sunt mai putine si scumpe sau foarte scumpe, de obicei...

Deci trebuie pur si simplu sa folosim produsele cele mai bune, indiferent ce ne spun vanzatoarele de cosmetice (o categorie taaaaaare enervanta, de obicei n-au habar de nimic, si iti citesc de pe eticheta cu un aer de mari cunoscatoare... eu le evit).

kiss.gif
Ariana
Angelito kiss.gif ...pentru toate chestiutzele pe care le-am invatat pana acum de la tine.Si nu sunt putine!

Dar daca de exemplu in cazul ridurilor de la ochi folosim o crema antirid f puternica si nu avem neaparat nevoie de un produs de genul acesta(in sensul ca ridurile nu sunt chiar atat de puternice)...nu facem mai mult rau decat bine?Scuze exprimarea.
elle_ni
QUOTE(Ariana @ Jan 20 2006, 12:26 PM) *
.Dar de exemplu cand foloseam NiveaQ10 speciala pt ochi simteam inviorare dupa ce o aplicam.

Dupa ce se termina clar imi iau si eu Roc-ul de care pove alessia...



Ari, zic tu ca e buna NiveaQ10 pentur oki?e intr-un flaconel mic?
Dar ROC-ul l-ai incercat?
Ariana
Elle eu mi-am cumparat crema acum un an cadna m fost in Germania la indemnul unei cunostinte care citise pe nu stiu ce site din asta de Beauty unde erau comparate tot feluld e produse ca NiveaQ10 batea de departe tot felul de creme mai scumpe.Eu eram pretatita psihic atunci sa dau o gramada de bani pe o crema pentru ochi.Vad ca iar m-am pregatit smile.gif...dar cred ca tot la Nivea revin si eu.Si da, e intr-un flaconel mic.
Roc-ul nu l-am incercat.M-a speriat vanzatoare cand mi-a spus ca e pentru superiduri...ori eu bash nu am super-riduri.Nu stie ce sa zic! huh.gif
Intre timp mi-am cumparat Elmiplant crema antirid de zi pe care o flosesc strict pentur ochi si decolteu.Dar nu se compara cu NiveaQ10 care era si e mult mai ok.
Pupici.
angelito
QUOTE(Ariana @ Feb 27 2006, 07:01 PM) *
Angelito kiss.gif ...pentru toate chestiutzele pe care le-am invatat pana acum de la tine.Si nu sunt putine!

Dar daca de exemplu in cazul ridurilor de la ochi folosim o crema antirid f puternica si nu avem neaparat nevoie de un produs de genul acesta(in sensul ca ridurile nu sunt chiar atat de puternice)...nu facem mai mult rau decat bine?Scuze exprimarea.


Ari, cum spuneam, cam greu sa gasesti o crema antirid foarte puternica si foarte eficienta... biggrin.gif Un dezavantaj al cremelor antirid reale este ca ca ar putea fi iritante sau ar putea deshidrata pielea. Oricum cele pentru conturul ochilor sunt concepute special pentru a fi cat mai blande, pentru ca si zona respectiva e foarte delicata. Oricum riscuri tot exista, la orice produse, si mai ales in ceea ce le priveste pe cele folosite in jurul ochilor. Dar da, daca nu avem probleme prea mari, intr-adevar e mai bine sa folosim un contur de ochi foarte bun - adica o crema foarte hidratanta, non-grasa, cu antioxidanti si factor de protectie si lipsita pe cat posibil de substante dubioasa. Asta ar trebui sa fie de ajuns. Si daca tie ti-a mers bine cu acea crema NIvea, nu e nici o problema s-o folosesti in continuare! Dar cred ca e mai sigur s-o cumperi tot din Germania wink.gif!

Pup back!!
Ariana
Fetele revin cu subiecul...iar sunt in cautari!...si angelu de data asta e cu mine.smile.gif

Intre timp am folosit si crema contur pt ochi de la Elmiplant dar este prea blanda si nu i-am prea simtit efectul desi sunt incatata de demachiantul Bloosom (spre ca am scris corect) si de lotiunea tonica...

Ma gandeam la crema contur pt ochi de la Vicy...alte recomandari...?Chiar si produse din alea pe care sa dam o caruta de bani.
kalua
Mie mi-a spus matusa-mea de crema de la L'Oreal cu botox (boswelox se numeste substanta in crema), ba mi-a mai facut-o si cadou. Recomandata si de doctorita ei dermatolog, cu care intretine si relatii private. Si matusa-mea si doctorita asta n-au copii, sunt femei care au avut toata viata numai grija de ele si de serviciu.
Eu inca n-am inceput-o.
Ariana
Kari tzuc la tine si multam pt raspuns...eu vis-a-vis de Loreal am o retinere nu stiu de ce...desi acum am Revitaliftul de la ei dar sa fereasca SFantul sa ajung cu ea din greseala la ochi.Asta ma enerveaza la maxim.
O sa astept sa incepi tu crema si sa imi spui cum ti se pare pentru ca am incredere in ceea ce spui tu. kiss.gif

Diana.
Eu sint foaaarte multumita de Garnier utralift. estiok.gif
Nu imi da reactii alergice( si chiar am o problema cu asta!), nu e foarte grasa, se absoarbe bine. O folosesc de peste un an si ramin la ea in continuare.
kalua
Ari, si eu sunt mai mult decat rezervata fata de L'Oreal. Creme de la ei n-am folosit pana acum (uite-asa-i de mare rezervarea biggrin.gif ), numai vopsea de par din cand in cand.
Revin cu amanunte cand o incep, dar mai dureaza ceva.
Diana.
Mie mi-au iesit bube de la nutrissima de la L'Oreal. mad.gif
divi2007
nici mie nu-mi place lorealul, daca imi intra in ochi demachiantul ma ustura rau sad.gif
crema pt riduri mi-a facut cosuri
Bacardi_Girl
Eu vreau sa-mi iau emulsia anti-rid Yshteal de la Avene.Credeti ca e buna?
dr_wise
Fetelor, ma bag si eu in vorba....am aproape 40 ani...OFFFFF...si au inceput sa apara niste riduri fine de tot...DAR LE OBSERV!...in jurul ochilor abia dupa ce am inceput la slabesc, adica de prin decembrie 2006.
Eu folosesc exclusiv creme de la Nivea, Q10 de zi sau cea noua DNAGE (sau cum s-o numi, ca n-am retinut), creme pt contur ochi nu prea mi-am cumparat, ca nu am avut nevoie si sincer, nu prea cred in eficienta cremelor, la un moment dat.
Folosesc creme de cand ma stiu, de pe la 18-20 ani, poate ar fi si asta o explicatie pt absenta ridurilor, dar cred ca cel mai important este consumul de lichide pt hidratarea pielii si transmiterea genetica...pt ca daca genetic iti este dat sa-ti imbatraneasca pielea incepand de la 20 ani, poti sa faci pe dr... in patru, si tot acolo ajungi.
Si am mai citit undeva confesiunea lui Cindy Crawford care a spus cu f multa sinceritate ca pana la 40 ani era convinsa ca poate scapa de aparitia ridurilor, utilizand zilnic creme(a fost imaginea L'Oreal o perioada). Dupa 40 ani, cand a vazut ca tot apar ridurile, orice ar face si oricat de multe creme ar folosi...si cred ca are bani suficienti sa nu se zgarceasca la achizitionarea unei creme de calitate....a trecut la operatii estetice...in concluzie, obisnuiti-va cu ridurile sau treceti la solutii mai eficiente decat o simpla crema, dar de preferat este sa le acceptati cu seninatate...care poate...
Si mai conteaza si modul de a gandi, eu sunt o fire vesela si optimista...la cat rad si zambesc, ar fi tb sa fiu plina de riduri de expresie, dar nu sunt...
So, thinking....ca reclama e sufletul comertului si de imbatranit tot imbatranim...macar sa imbatranim frumos, si asta vine doar din interior...
bebe_maria
dr_wise esti o norocoasa pt ca n-ai avut riduri pana acum... eu de la 18 ani am liniute fine in jurul ochilor care incet incet se accentueaza.. le-am mai redus cu peelingul chimic dar apar din nou.. ai dreptate in ceea ce priveste cremele, nu e niciuna care sa faca minuni dar totusi hidratarea e importanta (si din interior si din exterior) iar de baza ramane mostenirea genetica
Bacardi_Girl
QUOTE(Bacardi_Girl @ Feb 6 2007, 12:30 PM) *
Eu vreau sa-mi iau emulsia anti-rid Yshteal de la Avene.Credeti ca e buna?

Nu ati folosit-o nici una pana acum?Doar astazi mai stau pe tusa biggrin.gif dar maine sau poate chiar asta-seara va trebui sa-mi cumpar ceva pentru ca mi s-a terminat crema hidratanta(emulsia hidratanta tot de la Avene de care-eu personal-nu am fost atat de multumita incat sa mi-o mai cumpar inca o data) si pe asta o am in plan. zapacitul.gif
Bacardi_Girl
Hai ma,chiar nu stie nimeni nimic despre ea? nesigur.gif
Daca sariti cu pareri dupa ce am s-o cumpar va injur! laugh.gif
Oare poti sa-ti dai cu fdt peste ea,sau n-o avea importanta faptul ca e anti-rid,hidratanta sa fie? wacko.gif
Ala80
Pai o crema anti-rid este in primul rand hidratanta. Poti sa aplici linistita fdt peste ea.
La asta te referi? Mi se pare destul de bine cotata. smile.gif
Bacardi_Girl
Ala kiss.gif !!! Cred ca de aia e vorba nu am vazut-o, am citit doar pe cutie.Oricum maine o cumpar.
katy87
eu folosesc o masca regeneratoare de la hemel,astazi e a 2 a oara cand o folosesc,are efect de lifting,eu am tenul obosit si folosesc de vreo 4 ani fond de ten.si pot sa zic ca se vede efectul ei.am dat doar 17lei. iloveelady.gif
Bia
Fetelor, dr_wise are dreptate, orice ai face ridurile tot apar. Ideea e sa le intarziem aparitia cat mai mult... Dupa parerea mea o crema antirid ar trebui aplicata de pe la 20 de ani mai ales daca avem tenul uscat. Astfel, ne va ramane pielea asa mai mult timp si se va rida mai greu. De asemenea mastile hidratante si tratamentele intensive antirid joaca un rol important...
fortelady
pt mama am luat mereu Nivea (din aia cu Q10); acum i-am luat experimental Garnier si e incantata de ea.
nu stiu ce sa zic, maica-mea are o structura faina la piele, in afara de niste riduri mai pronuntate pe la ochi nu prea are pe fata (si are 51 de ani); eu vad ca am inceput la 27 sa am ceva riduri de expresie in jurul ochilor. mi-as fi dorit sa seman cu mama si din punctul asta de vedere (la fizic semanam foarte mult) dar se pare ca nu prea a fost sa fie
anca_f
QUOTE(kalua @ Jan 15 2007, 12:56 AM) *
Mie mi-a spus matusa-mea de crema de la L'Oreal cu botox (boswelox se numeste substanta in crema), ba mi-a mai facut-o si cadou. Recomandata si de doctorita ei dermatolog, cu care intretine si relatii private. Si matusa-mea si doctorita asta n-au copii, sunt femei care au avut toata viata numai grija de ele si de serviciu.
Eu inca n-am inceput-o.

Kalua boswelox nu are nici o legatura cu toxina botulinica... e un extract din boswellia serrata.. parca din scoarta. wink.gif
jolie
Cum este crema Antirid de la Eucerin? Stie cineva?
divi2007
eu am de la eucerin crema de corp sunt f multumita acum vreau sa mi iau demachiant

pt riduri e f bun uleiul de migdale la mine chiar se vede daca nu folosesc 2 zile pielea e asa uscata

miokine de la vichy iar e bun dar e prea gras pt mine si doar de la 35 de ani de foloseste deci mai astept
jolie
Multumesc Divi..am auzit ca sunt bune produsele eucerin
Ala80
Pe mine myokine nu m-a impresionat cu nimic si nici despre Eucerin nu am auzit pareri foarte bune. De la ei as recomanda doar lotiunile pentru corp si cremele de maini.
Uleiul de migdale rules!
O prietena mi-a laudat mult crema asta de la Avene. Cred ca mi-o iau si eu saptamana viitoare.
Altheea
QUOTE(Ala80 @ Dec 30 2007, 05:06 PM) *
Pe mine myokine nu m-a impresionat cu nimic si nici despre Eucerin nu am auzit pareri foarte bune. De la ei as recomanda doar lotiunile pentru corp si cremele de maini.
Uleiul de migdale rules!
O prietena mi-a laudat mult crema asta de la Avene. Cred ca mi-o iau si eu saptamana viitoare.

nici mie nu mi-a placut deloc myokine, l-am incercat 2 luni asa...sa mai iau o pauza dupa 2 ani de clinique repairwear dar chiar n-am vazut niic deosebit la crema asta
divi2007
ce ati mai descoperit bun la acest segment de creme ? smile.gif

azi am vazut ca am un rid la ochi laba gastii closedeyes.gif
tony
QUOTE(angelito @ Feb 27 2006, 03:32 PM) *
Ari, cum am spus de atatea ori, segmentul de varsta se stabileste in mod aleator biggrin.gif - acest aspect tine in mod exclusiv de marketing, si nu de realitate. Cand cumparam o crema, nu trebuie sa ne intereseze varsta pentru care e indicata etc. - trebuie verificata compozitia si daca e ok, si adecvata tipului de ten, merita sa fie cumparata, indiferent de varsta mentionata pe eticheta. Aceste indicatii, referitoare la varsta, sunt povesti!

In general, majoritatea imensa a cremelor antirid contin substante hidratante performante, antioxidanti, substante cu rol de ecran solar etc., ceea ce le face sa fie niste creme hidratante foarte bune, si care pot fi folosite de absolut oricine, indiferent de varsta. Cremele cu un real efect antirid sunt cele care contin derivati din vitamina A, acizi de fructe, vitamina C etc. - toate in cantitate destul de mare pentru a se asigura efectul antirid, si astea sunt mai putine si scumpe sau foarte scumpe, de obicei...

Deci trebuie pur si simplu sa folosim produsele cele mai bune, indiferent ce ne spun vanzatoarele de cosmetice (o categorie taaaaaare enervanta, de obicei n-au habar de nimic, si iti citesc de pe eticheta cu un aer de mari cunoscatoare... eu le evit).

kiss.gif

draga angelito,segmentul de virsta in fabricarea unei creme nu se stabileste deloc in mod aleator,fiecare virsta cu ingredientul ei.de exemplu,la 20-30 de ani nu ai nevoie de creme cu colagen sau elastina fiindca organismul o secreta in mod natural,abia dupa 30 de ani scade productia si trebuie ajutat cu asemenea chestii si pina in 30 de ani n-ai avea nevoie de creme antirid.e suficienta hidratarea din interior si o crema hidratanta de zi si de noapte.folosind creme antirid pina in 30 de ani nu faci decit sa strici echilibrul natural al pielii,sa-i dai ce nu are nevoie.vinzatoarele de cosmetice sint intradevar majoritatea habarniste,de aceea cea mai buna alegere ar fi farmaciile unde gasesti produse bune si persoane avizate sa-ti dea relatii cit mai documentate.

QUOTE(alessia81 @ Jan 20 2006, 01:02 PM) *
delph, e dificila problema asta cu ridurile de la ochi, eu chiar am cearcane si riduri la ochi si singura crema care "face diferenta" e cea de la RoC Retin Ox Multi Correction. Numai ca e fff scumpa, aproape 1 mil si ma doare sufletul cand se termina. Eu chiar am incercat multe, am avut o mica obsesie pentru ridurile alea ca doar am doar 24 de ani ce Dumnezeu.

:offtopic:
las' ca facem ceva cu crema aia de la Bioderma, am scris la Sentia si iti spun ce mi-a raspuns

:-*

dumnezeule,cum te poti da la 24 de ani cu crema ptr peste 40?la 40 ce faci,ajungi la cutit?inceteaza si nu mai fi obsedata,sint convinsa ca n-ai cum sa ai riduri la 24 ani.nici eu la 38 de ani nu am curajul s-o folosesc,mi-a spus farmacista ca e ptr riduri f profunde.bea multa apa plata ,pune-ti rondele de castraveti in jurul ochilor fa-ti masaj cu cub de gheatza dupa ce in prealabil ai cremuit bine zona ochilor,fa-ti masaj cu ulei de masline,dar fi constiincioasa si sa vezi intr-o luna ce minuni o sa se intimple cu ochii tai,sau pseudoridurile tale.mai poti lua dimineata pe stomacul gol o lingura de ulei de morun sau de masline.au puternic efect antirid din interior,gratie vitaminei e,vitaminei a si puternici antioxidanti.
anca_f
Eu am incercat Tri-Aktiline. E super.. chiar atenueaza ridurile....."umfla"ridurile si dezumfla portofelul.... 130 de lei (aprox.) la sephora zapacitul.gif
dr_wise
Kalua draga, am intrat azi la Sephora si la Paris 8, in cautarea cremei laudate de tine: YSL/ Lisse Expert Advanced - soin intensif anti-rides. Acum sunt in stand by, nu stiu ce sa fac. Ce-mi recomanzi, s-o iau numai pe cea pt ochi si buze, sau pe amandoua, respectiv si cea pt fata? magindesc.gif De cand am slabit, parca a devenit mai vizibila "laba gastei", fir-ar mama ei! Sau o fi din cauza rasului si zambitului nonstop? Am si eu o problema mare cu zambetele astea "fara numar". Si-au aparut si ridurile alea de expresie, dintre gura si nas. mad.gif
Anyway, am 2 puncte fierbinti: lala gastei si ridurile dintre gura si nas. Ce crema imi recomanzi din cele 2 de la YSL?
Multumesc!

PS: raspunde-mi zilele astea, te rog, ca-i perioada soldurilor si motto-ul meu dintotdeauna a fost "banii sunt facuti sa circule".
In concluzie, s-ar putea sa "prapadesc" banii pe niste solduri al dracului de sexoase si tentante (chiloti, sutiene, chestii-trestii... rusinosul.gif ) si sa raman "si batuta, si cu banii luati" + riduri neimblanzite.
Merci pt intelegere! kiss.gif
walpurgik
dotoressa, oricat ar fi de bune cremele, tot botoxul e cel mai bun si nepericulos si cu rezultate remarcabile daca-i injectat de un specialist, sa nu-ti faca fata emotionless. Acuma fara prejudecati, think about it, e o investitie mai buna. smile.gif
dr_wise
huh.gif N-am curaj inca! Astept sa se faca fiu-meu specialist chirurgie estetica tongue.gif
Pe aici am vazut seringi cu botox la farmacii. dry.gif
Pana una, alta, cremele sunt "bucuria mea nemarginita".
Si, daca stam sa ne gandim, si ridurile alea au frumusetea lor, asa, in cantitati infinitezimale...
kalua
Apoi eu n-am laudat-o, am zis numai ca mi-am luat-o. Numai pe aia de ochi si buze, pe care am folosit-o exact de doua ori. E placuta, parca diminueaza cat de cat ridurile, dar minuni nu face, normal. Parca mai incantata am fost de Re-Nutriv Revitalizing Comfort Eye Creme de la Estee Lauder, mai ales pe timp de iarna. De cea de fata de la YSL nu stiu ce sa-ti spun, n-am avut-o.
bebe_maria
Dr_wise daca te intereseaza parerea Paulei Begoun (beautypedia.com) despre gama Lisse Expert iti spun eu ca sunt categorisite drept: 'average/pricey', as zice eu mediocre si scumpe smile.gif, compozitia lasa de dorit iar daca e sa observi vreun efect cu precadere temporar este din cauza siliconilor continuti care umplu oarecum ridurile atata timp cat folosesti crema.
Stiu ca suna frumos YSL dar mai bine se limiteaza la moda, produsele de ingrijire nu sunt pe masura numelui si preturilor smile.gif.
Pe langa botox mai exista niste injectii, dermal fillers, cred ca sunt injectiile cu grasime extrasa din alte parti ale corpului, efectele sunt f naturale si cred si mai putin periculoase decat botoxul.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.