Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ingrijirea parului: despre tratamente,coafoare...
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Frumusete, Moda > Ingrijirea parului
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
tits_herbert
Trebuie sa vorbim neaparat si despre par
Cred ca sunteti de acord.
Tratamente, coafoare, ... vroiam sa zic ceva in engleza dar nu stiu daca e permis?
Eu mi-am cumparat placa si dupa ce il intind sta cam umflat si cred ca e nevoie de o ceara, si de un produs cosmetic pe care sa-l aplic la spalare cu efect de intindere. Va rog sa-mi sugerati ceva bun 
Ariana
Si pe mine tare tare ma tenteaza o placa dar mi-e atat de frica sa nu imi ard parul...!!!
In plus ieri din blond-roscat am iesit dintr-o mica greseala roscata (sper sa iasa la spalat)  :)...si sunt un pic speriata pt ca e a 2a oara anul acesta cand imi vopsesc tot parul.Stiu ca nu e indicat.
Ca si produs de ingrijire eu sunt f incantata de balsamul acela la kilogram cel de morcovi(are ambalaj portocaliu).
tits_herbert
ariana te referi la cel de la kalos, ca nu ai precizat?
Referitor la placa, eu am luat-o cu incredere :D, parul meu nu este tocat deloc, insa mi se umfla si pare tocat, pt ca se ridica toate varfurile, se electrizeaza. Si de accea ma gandeam la o ceara sau un produs de lins parul.
Daca te mai intereseaza ceva de plca sa-mi spui.
pup
:-*
angeldust
De 2 ori pe an e mult? Pai eu cand ma apuca ma vopsesc si de cate 5 ori pe an ( si ma mai mir de ce nu mai am par :D )
Eu am  firul foarte subtire si fin si zau ca nu stiu ce sa mai fac in privinta asta decat sa ma resemnez :(
tits_herbert
Fetelor, e perfect, eu m-am vopsit in ultima luna de trei ori, asta pentru ca imi gresisem culoarea la par = dezastru. Acum e mai bine, cam cade pleata, insa e rezistent, simt eu ca isi va reveni :D
Ariana
Serical se numeste balsamul cica e din Italia(ambalajul e portocaliu) dar eu cred ca e de pe la unguri.Mie imi place pt ca in primul rand e cantitate mare :).Am folosit de la aceeasi firma balsamul cu placenta dar nu mi-a placut deloc.

Vis-a-vis de vopsit...angel bataie!!!!
Pe mine o coafeza f buna m-a sfatuit sa ma vopsesc cat mai rar pe tot parul.Daca nu schimb culoarea si doar radacinile necesita vopsite sa nu las furata de senzatia ca daca vopsesc tot parul o saptamana pare mai sanatos.De vreo 4-5 ani respect aceasta indicatie pretioasa si sunt f multumita.Vopseaua oricat de megabuna e deterioreaza parul.
Si eu am firul subtire doar ca parul e des.Dar am si lucrat mult la capitolul acesta.Mult timp am folosit masca din ulei de ricin,petrol si galbenus (exista si la Gerovital petrol +ulei de ricin).In plus balsam dupa fiecare spalare.
Da,parul isi revine dar cand ma gandesc cat l-am ingrijit sa fie asa parca nu mi-as bate joc de el.
meli
helo! eu ma vopsesc o data pe luna,nu-l decolorez.M-am chinuit mult pana am ajuns la culoarea care o am,si la sfatul coafezei incepand de luna asta imi voi vopsi numai radacinile.
Imi intind parul cu placa,si dupa ce-l intind aplic ceara de par de la LONDA TREND WAX;dar ieri coafeza mi-a recomandat ca inainte sa intind parul sa-mi aplic pe fiecare suvita o solutie de la Wella,speciala pt intins parul cu aparatul.Daca folosesti produsul ala nu iti afecteaza placa firul de par,nu mai ai nevoie de ceara si efectul de par intins dureaza mai mult si parul de intinde foarte repede.
Cand imi intindeam parul fara solutia aia ,daca imi puneam parul dupa urechi sau stateam cu capul pe perina,imediat lua forma parul.
Solutia costa in jur de 600 000 si ajunge cam jumate de an pt par mediu,daca il intinzi de 2 ori pe saptamana.
V-am ajutat?  :P
mititik
Ariana, unde se gaseste balsamul acela?Eu nu am ascultat sfaturile atator persoane care imi spuneau sa nu fac prostia de a-mi face un permanent si acum imi cade parul in disperare. Nu stiu ce sa-i mai fac!  :( Aveti vreo solutie si pentru mine,please?
blondina
Eu am un par tare ciudat...E lungi si ondulat si blond.Si nu ma pieptan deloc,doar cand fac baie si imi pun balsam pe par,il pieptan ushor cu degetele.Daca e sa ma pieptan normal asa,ca tot omul,buclele se strica si mi se face parul ca tina turner,asa ca prefer sa-l dau cu spuma cand e ud,dupa baie si sa il las asa..Nu se ciufuleste pt ca e ondulat
As fi vrut sa am parul drept.. ::)
Ariana
Mitik eu sunt din Timisoara...la noi stiu pe unde se gaseste si e si f ieftin 120.000 de lei mi se pare ca a costat.
Permanent am avut si eu dar acum multi multi ani,prin liceu.Tin minte ca ma confruntam cu aceeasi problema.
Daca ai nervi aplica o masca preparata din lotiunea de care am mai povestit cea de la Gerovital cu ulei de ricin si petrol .o prepari cu un galbenus de ou :) maoineze la tine in cap dar trebuie sa stai ore bune 5-8...Faza nasoala la masca asta e mirosul.
O alta masca f buna de par e cea de la Wella Liftex -are ambalaj portocaliu.Si aceea mi-a facut f bine dupa o vara in care soarele si-a cam batut joc de parul meu.Dar la mine problema era cantitatea :).
Si parul e ca si fata hranit,hranit si iar hranit si isi revine el la un moment dat.
Eu va spun toate acestea din experienta mea personala cu propria mea podoaba capilara.Si eu am avut momente de disperare.
Delphina
Haoleo, cind v-aud... cu vopsituri da 2 ori pa an!...
Da' de vopsit de 2 ori pe luna, timp de 6-7 ani de zile, ce ziceti?  :D  :D
Ca norocu' ca am o gena generoasa... parul mi-e in continuare bogat si stufos, desi l-am maltratat in ultimu' hal... sa nu uit sa zic ca de la negru pana corbului, am vrut sa ma fac iute roscata! "DA AZI!", vorba unei fete de pe Eva, care povestea o intimplare identica  :D
Noroc ca mi-am revenit, si-acu nu-l mai festesc decit cu Henna.
blondina
Eu ma vopsesc o data la 2-3 luni pt ca imi creste parul foarte incet.
idd
Eu ma vopsesc o data la o luna jumate-doua luni - blond inchis(Wellaton).Deoarece imi cadea parul si tratamentele care le-am facut nu prea dadeau rezultate, coafeza m-a sfatuit sa incerc ceva simplu si la indemina: 1 galbenus de ou + o lingura de ulei de masline + 2 fiole de vitamina A uleioasa - se maseaza radacina parului se acopera parul cu un prosop si se sta de seara pina dimineata apoi se clateste.Am doar 3 saptamini de cind fac acest tratament si deja rezultatele se vad(tratamentul dureaza 2-3 luni, o data pe saptamina).Solutia cu ulei de ricin si petrol(Aslavital) mie nu mi-a facut prea bine deoarece parul a devenit foarte uscat si a trebuit sa renunt la ea.
tits_herbert
Meli,
spune-mi si mie cum se numeste solutia asta miraculoasa pe care o pui pe par inainte de placa.Si de unde o iau, din Bucuresti.
Delphule si eu ma vopsesc pe tot parul de fiecare data.
didilica
Mai, fetelor, spuneti-mi si mie care dintre balsamurile alea la butoi e mai bun? Ala de la serical sau ala de la kallos? De la kallos nu am avut pana acum, am un butoi din ala verde de la serical (ceva imitatie de placenta), e ok ca e muuulllt, dar efectul nu ma da pe spate...
tits_herbert
didilica, asta de la serum unde se gaseste, la plafar? Eu nu am auzit de el.
didilica
Serical se numeste firma si eu l-am gasit peste tot in Timisoara, in piata, la depozitele en gros, in magazine, peste tot.
Trebuie sa il gasesti si tu pe undeva! Da, vezi ca zicea una din fete ca e mai bun ala cu morcovi, la cutie portocalie... nu-s ce sa zic, cred ca trebe incercat.  :-*
tits_herbert
Notat "Serical" .
Sa merg si eu sa caut crema asta de morcovi  :D pentru par.
Descurca bine, par oarecum lucios, cateva proprietati  :) ?
didilica
QUOTE
Notat "Serical" .
Sa merg si eu sa caut crema asta de morcovi  :D pentru par.
Descurca bine, par oarecum lucios, cateva proprietati  :) ?

Deci, pot sa zic cate ceva despre aia verde (asta cu morcovi nu am folosit-o). Eu am parul lungut (mai jos de umeri) si cand fac baie nu pot sa mi-l piaptan decat daca ii pun un kil de balsam. (trebe pieptanat, altfel ma aleg cu o tufa dupa baie). Singurele balsamuri cu care am reusit sa imi descalcesc parul (vb de cele din magazin) au fost cel de la pantene, sunsilk... iar crema asta are acelasi efect. Si ii da si ceva luciu... si se piaptana usor si cand e uscat.
tits_herbert
gracias didilico :-*
Ariana
Didilico e mai ok ala de morcovi de la Serical.
Eu le-am avut pe amandoua.Eu daca usuc parul si nu folosesc balsam ma trezesc cu ditamai claia electrizata.Dupa balsamul asta de morcovi parul e potolit ,mirioase bine si e lucios.
Si mie imi place si Sunsilk in special cum miroase.
Kaloos nu am avut dar am auzit ca e bun.
Nah eu am avut mari probleme cu parul.Cand am emotii sau sunt stressata imi cade f mult.Asa ca incerc sa il pazesc.

Am o comoara de prietena coafeza si ea imi e sfatuitorul de baza in materie de podoaba capilara.
Offtopic-didilico data viitoare cand ne intalnim timisorencele sa faci bine sa apari.:)Gata scuze. :)
didilica
Tot off topic...
Vrei sa spui ca v-ati intalnit si eu nu am stiu nimic???  :'(  :'(  :'(
capsunica23
ceva pentru piele daca am cojite??  :(

nu e matreata.. am incercat tot felul de sampoane..dar mai rau a fost, acum folosesc iar Elvive dar..nu stiu ce am patit iar ...cred ca de la nervi>>
augusta
Am si eu o dilema. Mi-as pune suvite, dar mi-e teama ca n-o sa-mi stea bine si dupa aia nu pot sa mai dau "undo" :D
Pe de alta parte m-am cam saturat de culoarea naturala si-as face ceva s-o schimb. Cine se pricepe la culori poa' sa-mi dea un sfat? Eu de felul meu sint satena cu ochi verzi si cu tenul deschis la culoare (a se vedea poza din profil, da' am impresia ca-i prea mica).
Ma uitai pe site-ul asta: http://www.stellure.com/hairstyle/?show
, culoarea acorn de-acolo dar nu stiu daca si pe mine m-ar prinde culorile astea.
Pareri?
tits_herbert
Capsunico, eu zic sa te duci la dermatolog mai inatai.
Daca nu eu iti recomand Ducray, asta folosesc eu, numai asta, ca efectele se vad in timp. Nu sunt 100% multumita dar e mullllt mai bine.
Am mai auzit si de Ketodar.
Dar vezi sunt atatea variante ca nu stii ce sa faci, de-aia e mai bine sa-ti recomande dr.
Mie mi-a zis de Ducray.
pup u :-*
capsunica23
tits?
si de unde iau  Ducray asta?farmacie?
Ariana
Il gasesti sigur la SensiBlue.
Ariana
Augusta curaj parerea mea e ca o sa te prinda combinatia aceea de culori.
capsunica23
multam fain..
capsunica23
tre sa-l incerc ca nu mai rezist, m-am obisnuit sa fiu curata mult timp si acum de sarbatori ..iar a aparut problema..ma streseaza.Imi si cade parul si nu-s vopsita...offfff
meli
pt tits_herbert, solutia e de la Wella si se gaseste numai in saloanele de coafura.Eu am rugat-o pe coafeza mea sa-mi comande si mie un flacon. :-*
tits_herbert
Pentru Melli
Daca poti sa-mi zici cum se numeste exact si pretul. Ca poate imi fae si mie cineva rost. :-*
augusta
QUOTE
Augusta curaj parerea mea e ca o sa te prinda combinatia aceea de culori.


ariana, mersi, cred ca saptamina viitoare imi iau inima in dinti si ma suvitez.
Da' apropo de suvitat, la cit timp trebe reinnoit?
Delphina
Fetelor, iaca urmatoarele:

!. doar ce aflai si eu ca mastile de par e bine sa se foloseasca o data pe saptamina, altfel incarca parul. asa o fi?...

2. Kallos-Serical, adica bidoanele, fac parte din categoria mastilor, deci cum facem ? :)

3. bidonul verde cu placenta e cam apa de ploaie.  Mai bune is celelalte.

Alternativa la masti este balsamul. Un balsam care desface foarte bine parul si il face matasos si fin este Garnier pentru par deteriorat.
blondina
Mie imi prieste mult masca de la Dove pentru par vopsit(borcanel alb cu capac violet)  :fluierat:
missu
eu am fost la dermato si pt caderea parului(de fapt contra ei) :P mi-a recomandat o solutzie care se numeste .......... nu mai stiu :( , va zic cand gasesc reteta, dar e scumpa rau.  si sampon de la neotrogena t-gel , + 1 luna zinc de la walmark cate 2 pe zi la o ora dupa masa.  sa vedem ,ca pana acuma no results. :( dar am abia 2 saptamani.
tits_herbert
Capsunico, Ducray il gasesti la aproape toete farmaciile, aproape... >:(
Acum faza e ca tratamentul pentru aceasta problema este de doua feluri, pentru matreata uscata = Selegel si pentru matreata grasa=Kertyol,. Eu iti recomand sa incepi cu Kertyol, mie  mi s-a parut mai bun, te dai cu el de doua ori pe sapt. Dupa ce se termina folosesti Elution tot de la ei, sampon de uz frecvent ca sa prelungeasca efectele tratamentului.
Sry pt intarziere.
pupi :-*
meli
tits_herbert,iti spun in cursul saptamanii,ca am sa trec pe la salon sa-mi comand si eu.Mai ai rabdare o zi,doua  :)
tits_herbert
Ok Melli, nici o problema.
pup
angelheart
Eu am parul lung si blond. Il vopsesc o data pe an integral si o data la doua luni radacina. Nu-l decolorez pentru ca natural e blond cenusiu. Folosesc Garnier - blond foarte deschis cenusiu. O data la doua luni fac un tratament de regenerare cu Gerovital (contine petrol, vitamina A, vitamina E si ulei de ricin) - de departe cea mai buna solutie incercata - tratamentul dureaza o luna, se aplica solutia pe par seara si se spala dimineata - o data pe saptamana. (Se gaseste la farmacie - o sticluta maron cu o eticheta alba, costa 155.000 lei). Il spal de trei ori pe saptamana cu sampon Nivea, aplic o masca pentru par vopsit de la Nivea o data pe saptamana si folosesc balsam tot Nivea.

Foarte multumita de rezultate. Precizez ca parul e normal cu firul subtire si moale.
walpurgik
nu stiu daca voi aveti probleme cu dermatita seboreica, adica matreata parului gras, cu scuame mari si leziuni de la scarpinat (mama ce neacademic suna cuvantul asta!) dar vreau numai sa va impartasesc ceea ce mi-a facut mie bine ca la un moment dat aveam rani desi utilizasem Nizoral, Kertyol S de la Ducray si alte sampoane dermatologice cu rezorcina, acid salicilic, propolis, etc. Dupa aceste incercari un dermatolog mi-a recomandat un sampon din perena si salvatoarea firma de care toate sunteti multumite, chiar si la raportul calitate-pret, la care ma declar si eu adepta: BioDerma- samponul este Node DS. Parerea mea e ca merita sa incercati cele care aveti probleme, bineinteles. Un singur amendament: cred ca o data ce incepi folosirea lui cam devii dependenta de el caci fiind in deplasare si spalandu-ma o data numai cu Elseve parca matreata dadea semne de recidiva. Dar atata timp cat cu el nu am probleme, vi-l recomand cu incredere. E singurul care la mine a mers fara sa-mi produca exces de sebum sau o uscare exacerbata a parului, vopsit de altfel- radacini grase, varfuri uscate, just lovely  >:(!
elle_ni
QUOTE
nun dermatolog mi-a recomandat un sampon din perena si salvatoarea firma de care toate sunteti multumite, chiar si la raportul calitate-pret, la care ma declar si eu adepta: BioDerma- samponul este Node DS. Parerea mea e ca merita sa incercati cele care aveti probleme, bineinteles. Un singur amendament: cred ca o data ce incepi folosirea lui cam devii dependenta de el caci fiind in deplasare si spalandu-ma o data numai cu Elseve parca matreata dadea semne de recidiva, just lovely  >:(!


iubita, ma intere acest sampon, caci sotului meu nu stiu ce sa-i mai cumpar....cred ca am epuizat tot ce se gaseste pe piata ro, referindu-ma aici la sampoanele clasice, nu la cele scumpe (tratament).

acum vreau sa-i cumpar altceva, ca tare greata imi e de matreata asta....sa vad daca il gasesc prin farmaciile helpnet, sau la firma...dar la firma sa ma duc sa cer numa' 2 produse, parca e jenant rau...sa ved ce mai imi trebuie de la bioderma si sa vad ce conditii de comanda mai sunt...

cineva pe eva spunea ca nu mai poti comanda mai putin de 1 milion (dar persoana comandase prin posta, parca si, daca nu ma indel, e chiar delphinuta....delphi, sari pls.cu o info, daca tu esti persona "impricinata" :P)...acum, ma gandesc ca daca iau direct de la botu'calului, adica de la firma, imi dau si 3-4 produse, nu?

hai, ca nu va mai plictisesc, mai bine ma duc sa sun la ei...

multumim Wallpurik....ma rog, grrrrrrr...ce nume ai, mama, parca ai zice "puricel"...  :P
te pupi  :-* :-* :-*
elle_ni
acum, alta problema (stiti voi cum e:scapi de una, dai de alta...):vreau o schimbare la moaca mea (una deja s-a produs, si anume ca am scapat de cosuri  :P :P :P)...so, am parul cret, lung, cu 10 cm peste umeri, tuns in scari, culoare saten-roscat inchis, cu 1001 de refelxe.

as vrea sa-mi fac niste suvite, dar nu stiu de care, ce nuanta, cat de subtiri, in schib stiu ca efectul as vrea sa fie unul extrem de delicat, finut, sa nu arat ca o tiganca care vinde flori la basarab ::)...ce ma sfatuiti...?

poate-mi dati si niste idei de vopsea, pentur ca nu le am nici p'astea....pana acum nu m-am vopsit decatde 5 ori, si asta ca sa acopar niste suvite de cacao facute acum 6 ani...

citeam pe aici de henna blonda...iar pe altundeva am citit ca henna nu e decat neagra sau rosie, si ca tot ce e diferit de astea doua culori contine kimicale...voi spuneati pe eva ca henne sipa e 100% naturala....daca as lua henna blonda si mi-as face niste suvite subtirele, ar avea vreun efect ok, sau ba?

sau alte trucuri cat de cat naturale stiti pentru decolorarea parului inchis la culoare?

ve tzuc si astept raspuns  :P
Ariana
Henna blonda?  :o...se "ecsista"? :)
tits_herbert
Wallpurgik
si eu ma confrunt cu dermatita sebo si folosesc ducray. Zici ca e mai bun Node asta? La mine s-a mai ameliorat. As vrea sa stiu de la tine, daca au disparut de tot scuamele si mancarimile ca eu mai am niste sechele  :-X si sa-mi zici si mie cat costa :fluierat:. Eu folosesc numai ducray, dar in cazul in care se intampla (f. rar)  sa nu am la mine si ma spal cu altceva nu e o problema asa de mare, doar ca trebuie sa fac baie mai repede ca de obicei. Eu am parul ondulat-cret si e foarte uscat.
Astept un raspuns  :-*
walpurgik
Eu mi-am luat samponul acum 2 luni din help net si costa in jur de 350 000 parca. Este un sampon-crema pentru scalp cu scuame intense cu tendinta grasa. E special pentru mancarimi si iritatii, calmeaza, purifica si e keratoregulator. Pe mine e singurul care m-a ajutat, in 3 saptamani dupa prima utilizare nu mai aveam scuame si nici matreata si dea Domnu' sa mai tina chestia asta. Ca instructiuni de utilizare e mai bine sa te speli intai cu un sampon normal si apoi cu Node DS pe care il lasi sa actioneze 3-5 minute, ca pe orice sampon dermatologic. Nu are sens sa samponezi si prima oara cu el pentru ca e numai pt inlaturarea excesului de sebum pe care o poti face si cu alt sampon ca altfel il consumi aiurea. Mi-am facut de curand test la par si scalp in Sensiblu (au astia un computer special dotat cu o hiper-lupa care determina atat sanatatea parului cat si a pielii capului). La rezultate a iesit ceva matreata dar uitandu-se tipa a spus ca nu este matreata ci doar reflexele parului blond vopsit si aparatul interpreteaza cum ca ar fi pete de matreata. Sincer, nici eu nu am vazut nimic pe scalp intrucat era clar pe un ecran mare de laptop. Firul de par mi-a iesit cu radacina sanatoasa si nedespicat la varfuri. Un simplu test e si cu unghia daca freci pe pielea capului si la mine nu se ia nimic; inainte de samponul asta mi se umpleau unghiile de zapada  :- Poate cutanat mai exista ceva urme de matreata dar nu se mai vede si pe mine nu ma mai deranjeaza asa ca it's ur choice, si nu costa 500 mii ca Ducray. A, e cu acid salicilic si asta.
tits_herbert
In primul rand eu pe Ducray tratament am dat 335, pentru ca am luat din cel mic, mai e si unul mare dar eu am zis ca nu are rost sa fac tratament mai mult de doua luni. Apoi am urmat cu Elution tot de la ei. Problema e ca il folosesti de putin timp si parca am facut prea mult cu Ducray sa renunt acum. Chiar nu stiu ce sa fac, sincer pentru ca ma preocupa problema, as vrea sa mai astept pana mai tece o vreme, sa vad daca se pastreaza efectele.
Te mai intreb peste vreo luna sa vad ce mai faci, cu parul :P
:-*

A si vreau sa stiu daca la tine scuamele erau lipite de scalp sau nu.
elle_ni
wallpur....bla..bla...multumesc..am intrat pe site-ul astora de la sentia, si carnatzii nu mia au nici un pret afisat, nu stiu de ce....ce m-am enervat...unde mai pui ca atunci cand vreau sa-mi afiseze detalii, nu se mia poate...

apoi, mai am o interbare: la care sensiblu ai facut testul ala pentru pielea capului fi pentru firul de par?nu de alta, dar am facut si io un test pentru firul de par in cora, si bineinteles ca mi-a iesit ca am nevoie de pantene pentru par cret, cum altfel?????????

iar eu intotdeauna am avut matreata, dar d'aia, care este lipita de pielea capului si, pe parul uscat nu iese la iveala...dar eczista...vorba cuiva de p'acilea :P :P.....so, vreau sa fac si io testul asta, ca daca tre' sa-mi iau si io samponul asta, kiar am pus-o legal...nu asa...pe nashpa...150 ml sapmon ma tine la 2 spalari pe mine, ca am in cap 3 peruci (ma rog, ekivalentul...)da' asa macar am comanda mai mare la astia...sun maine, sa vedem daca imi dau sau nu 2-3 produse...
didilica
O intrebare... tot despre par.

Am cautat prin Timisoara henna incolora si nu am gasit niciunde, se uitau vanzatoarele la mine ca la urs.  ???  E cineva pe aici care a gasit asa ceva in orasul nostru? Sau trebe sa ma duc la Bucuresti sa imi cumpar?

Si o alta intrebare, a incercat cineva hena blond? Ce nuanta are, auriu, cenusiu? Cat e de deschisa? Eu sunt blonda, numai ca ultima oara am iesit prea deschisa, si vreau sa imi inchid putin culoarea. Mi-as fi pus hena incolora peste vopsea, da nu gasesc niciunde.  :'(
Cine ma ajuta cu niste informatii?
elle_ni
didilica, se numeste henna neutra, fetele spun ca e de la sipa...eu stiu (tot din auzite) ca exista henna blonda , numa' ca nu prea cred ca e naturala, de altfel, nu prea are cum sa fie....si atunci, studiindu-i compozitia, s-ar putea sa fie nevoie sa optezi pentru o vopsea clasica, avand in vedere ca la henna nu stii niciodata cum va iesi culoarea ta.

eu cat de curan ma voi duce sa-mi cumpar si henna neutra si ceva blond pentru niste suvite.daca esti interesata sa-ti cumpar, vorbim pe mess (ID: soimaritza).

:-*
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.