Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce ti-a adus Mosul?
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Familie
Pages: 1, 2
lxn
Eu sunt foarte nerabdatoare sa aflu ce mi-a adus Mosul si sunt convinsa ca si copiii din voi vor sta cu nasul lipit de geam, asteptand sa vada o cornita de ren.

Va doresc sa aveti parte de o noapte minunata, plina de bucuria copilariei, de cadouri nesperate si de amintiri cu aroma de turta dulce si portocale!

11bradut.gif

fortelady
la mine a venit mosuuuul biggrin.gif o iubesc pe sisteru meu wub.gif
lxn
Sa te bucuri de darurile mosului, forte smile.gif

Asteptam insiruiri interminabile de cadoaie si daca se poate, si la ce se poate, poze biggrin.gif
lotte
Mie mosul mi-a adus multe chestii pana sa vina Craciunul tongue.gif , botine, sutien, chilotei, haina, geanta, pe ultima suta de metri mi-a adus cizme, iar mosul adevarat(sora-mea biggrin.gif) mi-a adus o pereche de cercelusi cu perle veritabile wub.gif
albinuza
mie mi-a adus logodnic cu un inel din aur galben cu aur alb si diamant!! indragostita.gif
lxn
Albi, pozaaaaa!

Sa fie intr-un ceas bun... si pe cand nunta biggrin.gif?
lotte
Felicitari Albi!Sa fie intr-un ceas bun, si sa-l porti sanatoasa (pe inel tongue.gif )
albinuza
am pus poze pe grup lxn!!multumesc frumos!!
sa dea Domnul sa fie intr-un ceas bun!!
lxn
Si la mine a venit mosul cu o multime de cadouri, toate superbe. Insa nu cadourile ma bucura cat atentia si gestul frumos. Am primit o geanta rosie - grena xxl, un sal crem foooarte elegant, 3 pulovere, o pereche de papuci roz adorabili, un set caciula + fular tricotate, gri cu alb si insertii de fir argintiu, 2 vestute pufoase, un inel (nu de logodna tongue.gif), cercei, ciocolata... si cred ca atat... aaa, si maine mai vine un cadou biggrin.gif A fost un mos bogat anul asta.

Albi, din pacate inca nu am acces la grup, insa voi face o cerere, poate poate biggrin.gif. In orice caz, ma bucur foarte mult pentru tine kiss.gif
Meg
ce multe chestiute ai primit, lxn.. ai mei mi=au dat bani, pentru ca de cele mai multe ori nu sunt foarte incantata de ceea ce primesc. pe de o parte e mai bine asa, ca pot sa imi iau eu orice vreau, insa pe alta.. dispare bucuria descoperirii wink.gif
pe asta am trait=o insa cand i-am dat mamei mele cadoul. pana l-a desfacut (il prinsesem bine cu scotch) .. a fost dragut si i-a placut la nebunie (zice ea) ce i-am luat.
Bia
Albi, casa de piatra! Cred ca esti cloud9.gif .
divi2007






lxn
Sa le porti sanatoasa, divi! O sa le pozez si eu pe toate, insa azi nu am avut cand, cred ca peste vreo 2 zile, ca maine e zi de vizite biggrin.gif
Meg
prima bluzita e frumusica foc! sa o porti cu placere wink.gif
divi2007
multumesc si voi sa va bucurati de cadourile primite smile.gif
kalua
Pulover negru mai lung, maleta alba, fusta neagra mai lunga cu o bordura jos (nu-mi prea place, cred c-o s-o port pe post de rochie cu o bluza pe dedesubt si cu curea mare in talie), body rosu din dantela (nu port body-uri closedeyes.gif ), 6 carti dance.gif , un sapun de manufactura, Eye-Fix Primer de la Elizabeth Arden, calendar de perete, poza si desen de la fiica-mea indragostita.gif , bani, voucher pentru cizme in Italia si acum vine bomba: o excursie de patru zile la Sharm El-Sheikh (n-am vrut in viata mea in Egipt, oricum facem o excursie la Cairo la anul, fiica-mea vrea sa vada piramidele, ok, am zis ca-i excursie de cultura, dar Sharm El-Sheikh?? Ca-i pe Sinai, ca nu-i de comparat cu Hurghada, bla, bla. mad.gif De ce n-a ales Atena sau Roma sau...sau...? mad.gif crying.gif )
Cleo
Kalua calul de dar nu se cauta la dinti tongue.gif kiss.gif

nici n-am auzit de Sharm El Sheikh dar ia uite ce zice
'is famous for its all year round sun and clear blue waters. Whether its sun bathing shopping, scuba diving or visiting the antiquities Egypt is famous for them all and Sharm El Sheikh is the ideal place. The sea is warm and tranquil and the coral reefs abundant with sea life are a haven for divers as well as snorkellers'

ia uite aicea si zambeste ...e craciunul!



la noi mosul a fost mai darnic cu copilul care mai crede ca mosul exista smile.gif

lxn
Fain tare mosul tau, kalua! Sa te bucuri de cadouri, de excursie... sunt convinsa ca o locatie atipica te va surprinde mult mai mult decat una de la care stii la ce sa te astepti biggrin.gif
kalua
Pai asta-i ca stiu la ce sa ma astept. sad.gif Dar macar marea e foarte frumoasa acolo. Nu suport tigania si sa traga lumea de mine sa intru intr-un magazin, nu mai spun de tocmeala...Si nu-mi place sa stau numai in hotel.
In fine, mergem si basta. smile.gif
roxanica10
Kalua, Egiptul e bun pentru scuba diving. Colegu' care a fost si-n Hawaii, se duce-n fiecare an o saptamana in Egipt pentru scufundari. Al tau nu-i pasionat de sportul asta? Si eu am oroare de tocmeli si tiganie.
Sa le purtati/folositi cu placere.
Mie Mosu mi-a adus cu vreo saptamana inainte un laptop nou, bani de la parinti (o sa-mi iau blugi), o carte, crema de maini, modele de unghii, lumanarele de la sister.
Bia
Eu, adica noi (eu si sora mea), am primit un canar portocaliu cu tot cu colivie si mancarica. laugh.gif
albinuza
eu am mai primit de la ubu o lenjerie rosie sacsi rau!!! indragostita.gif
o alta lenjerie de la nu mai stiu cine...botosei de casa in forma de urs sportiv sau ceva de genul asta..fular, sosete cu degete...
de la sorela mea cercei frumusei si un set de...caciula fular manusi din care utilizez doar manusile ca pe celelalte mi le-a confiscat!!!
daaa eaaa rozy!! nusepoate.gif
siii nu mai stiu ca parca mai era ceva nesigur.gif
Philia
salopeta de bugi biggrin.gif o vesta in carouri,sosete si manusi si maine vreau sa imi caut un ondulator biggrin.gif tot asa....de Craciun!
lxn
Sa le folosesti cu placere! Eu am mai primit un set de cercelusi cu lantic de la Avon, foarte finut si delicat smile.gif
Meg
lxn
Wooow, ala da cadou biggrin.gif Sa-l tocesti cu spor pe elady biggrin.gif
dr_wise
Mosu' meu a reactionat tare bine anul asta: un telefon mobil nou, un steamer pt bucataria mea, doua carti bune (sper), o pereche de cizme lungi, o oja Revlon, un set lenjerie de pat din satin (de la fini), un vas de jena pt fripturi (de la nasi), doua sticle babane de vin rosu ( de care-i place muschiului meu) de la prietena mea. Plus promisiunea ca-mi da o masina extracadou in vara, daca-mi iau carnet. Sa traiasca!
fantasy
Cadourile de anul acesta..le port pe mine in poza:



O pereche de blugi,o pereche de cizme si o helanca neagra,pe gat.

Cizmele arata cam asa dintr-o parte




Inca mai caut o geanta care sa-mi satisfaca nevoile
pescarush
doctore, abia astept povestirile (peripetiile) de proaspat sofer. intotdeauna sunt funny.
vad ca ati fost cuminti toate si a venit mosul pe la fiecare.
si mosul meu a fost bogat anul asta (din mai multe parti). a inceput sa vina cu o luna inainte, cu un laptop, iar sub bradut am avut un lant cu ceas medalion, un gift card la un lant de librarii, un parfum, ciocolata, un ulei mirositor de camera (cu jasmine si lamaie), un parfum si un aranjament ikebana cu pin, flori etc.
jolie
Mie Mosul nu mi-a adus aparatul mult visat, dar eu mai sper inca, poate de ziua mea....
Cadouri am primit asa: de la surioara mea o carte si o brosa din ragint, de la mama o bluza si o lampita in forma de ren, de la sot ghete si o crema pe care mi-o doream, de la o prietena buna o bluza si cercei de argint, pahare de sampanie de la nasi..frumoase...atat.
happyCat
Eu de Craciun am primit printre altele o bluzica pe care m-am hotarat sa o schimb pentru ca era putin cam mica.
Dupa Craciun am fost in magazin si nu mai aveau bluza ca a mea, asa ca am zis ca o sa aleg altceva. Si pentru ca erau mari reduceri de pret, de valoarea acelei bluze am venit inapoi cu: 2 pulovere, o jacheta foarte draguta, o pereche de papuci de casa si un pachet cu chiloti! Buna afacere! rolleyes.gif

kalua...las' ca e frumos in Sharm el Sheikh sau cum ii zice, am vazut azi niste poze pe net in timp ce cautam o destinatie de vacanta.
kalua
happy, chiar ca buna afacere! biggrin.gif
Eu am mai primit o crema de maini de la Plafar cu manusi de-alea din bumbac (de imbracat noaptea, dupa ce s-au cremuit mainile en gros), chiar ma bucur de cadoul asta.

Mr. kalua mi-a bagat sub nas zilele trecute ziarul in care scria ca Sarkozy cu Carla lui au fost la Sharm al Sheik si ca locul ala e fitos, nu stiu ce domnitor de Abu Dhabi are o vila acolo (de parca la Marbella n-au o gramada de VIP-i vile, dar mie una nu-mi place deloc acolo), bla, bla. In orice caz m-am mai domolit si nu mai sunt chiar Gica Contra. biggrin.gif
Laryss_A
Daca ma iau dupa cadourile primite , trag concluzia ca am fost cumintica anul asta inocentul.gif .
Am primit un sal si manusi care se asorteaza, un parfum, un halat de baie pufo-o-o-s wub.gif , o pereche de adidasi addidas, o cutiuta de bijuterii, un carnetel mai mult decorativ, un breloc de chei.
Meg
multumesc... dar e din ciocolataaaaaaaaa tastatura aia crying.gif
m-a luat la misto mosul anul asta..
Laryss_A
laugh.gif Vorbesti serios?

Zau ca mi s-a parut tare ciudata tastatura si mi s-a mai parut nenaturala poza de pe desktop laugh.gif
Glumet Mosul tau !
claudia_electra
ai mei mi-au platit scoala de soferi iar logodnicul

Laryss_A
Tare frumos si finut inelul, sa il porti sanatoasa!

Si bafta cu scoala de soferi!
roxanica10
Meg, ce tare faza cu tastatura.

FF finut inelul Clau. Ala verde-i smarald? V-ati logodit acum sau erati deja logoditi? smile.gif
lxn
Meg, unde au gasit asa ceva? Pare foarte real la prima vedere... intr-adevar, mi-a dat de banuit desktopul, dar cine s-ar fi gandit biggrin.gif?
claudia_electra
Da, e din aur alb cu un smarald de o culoarea foarte profunda, imi place mult de tot.

Suntem logoditi din vara, inelul de logodna e cu un diamant micut si nu stiu unde sa-l stramtez ca am inteles ca fac bijutierii numai mizerii (inlocuiesc diamantul cu zirconiu). Il port pe degetul mijlociu si imi e larg si acolo, dar in Spania nu am cum sa merg sa mi-l stramteze cei de unde e cumparat sad.gif.
Cindy
Claudia, e supeb!! Sa ii stapanesti sanatoasa! (pe amandoi smile.gif)
claudia_electra
multumesc pupaceala.gif
Meg
din germania l=a luat.. sleep.gif
fortelady
meg, io zic sa actionezi cu facaletzu - da nu ala de ciocolata biggrin.gif
Meg
am pus mana pe ce am apucat, da' cica moshul e pe drum.. si tot e pe drum.. si tot e.. sad.gif
fortelady
ei, pe ceatza asta... si pe crivatu' asta. si poate ca a baut si un ren un pic mai mult vin fiert...
Meg
laugh.gif
lasa ca si fara cadouri "substantiale" m-am simtit tare bine zilele astea.
Bacardi_Girl
C_E felicitaaaaaaari kiss.gif
claudia_electra
bacardita throb.gif
roxanica10
Clau, daca ti-e un pic larg, poti sa-i pui un fir mai gros pe interior, ca sa-l sustina. Am vazut la o colega schema asta cu un pic de scotch. Daca are pietre pretioase, e bine sa nu-l lasi la bijutier, ca ochiul nostru nu sesizeaza diferenta dintre diamant si zirconiu si poti fi pacalita.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.