Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Jurnalul lui Stiletto
Forum pentru femei - eLady.ro > Divertisment, Timp Liber > Jurnale eLady.ro
Pages: 1, 2, 3, 4
Diana.
Spor la scris si ...La multi ani !
Bia
QUOTE(Maàt @ Dec 27 2007, 11:44 AM) *
Spor la scris si ...La multi ani !


Multumesc mult. blush.gif De maine incep deoarece azi petrec! iloveelady.gif haninoroc.gif
Bia
Astazi am si eu cateva clipe mai libere sa scriu cateva cuvinte in jurnalul meu nou nout. biggrin.gif Ma simt ca un copil care a primit o noua jucarie acum... laugh.gif
Eh, si iaca a venit si 31 decembrie. Sper ca noul an sa aduca mai multe lucruri bune pentru toti cei dragi.

De cateva zile eu personal o tin numai intr-o odihna si leneveala: filme, filme, filme... evident, impreuna cu al meu iubit care mi-a facut un cadou foarte foarte special de ziua mea: un babydoll (lenjerie de noapte) rosu cu blanita alba. mos1.gif Nu stiu cum de s-a intamplat sa-mi aduca exact ceea ce-mi doream. De fapt eu vroiam sa-i fac o surpriza domnului imbracand o astfel de lenjerie de craciun. M-am lasat batuta insa si n-am mai pus in practica planul meu maret pentru ca m-am gandit ca s-ar putea sa nu i se para lui tocmai o idee buna. Oricum, cand am vazut cadoul mi-am dat seama ca a fost mai bine ca n-am pus in practica surpriza... ce ma faceam cu 2 lenjerii rosii cu blanita? laugh.gif
Bia
La multi ani 2008! Nu stiu daca anul ce vine va fi unul mai bun sau nu dar, ca orice om, sper ca imi va purta noroc. Anul nou l-am petrecut intr-un club din Bucuresti impreuna cu iubitul meu. A fost frumos... Chiar imi doream mult sa intru in noul an alaturi de el.

Pun mai departe versurile undei melodii dragi mie si chiar recomand fetelor eLady sa o asculte si sa se simta Superwoman.
Cu drag...

Alicia Keys - Superwoman

Everywhere I'm turning
Nothing seems complete
I stand up and I'm searching
For the better part of me
I hang my head from sorrow
Slave to humanity
I wear it on my shoulders
Gotta find the strength in me

Cause I am a Superwoman
Yes I am
Yes she is
Even when I'm a mess
I still put on a vest
With an S on my chest
Oh yes
I'm a Superwoman

For all the mothers fighting
For better days to come
And all my women, all my women sitting here trying
To come home before the sun
And all my sisters
Coming together
Say yes I will
Yes I can

Cause I am a Superwoman
Yes I am
Yes she is
Even when I'm a mess
I still put on a vest
With an S on my chest
Oh yes
I'm a Superwoman

When I'm breaking down
And I can't be found
And I start to get weak
Cause no one knows
Me underneath these clothes
But I can fly
We can fly, Oooohh

Cause I am a Superwoman
Yes I am
Yes she is
Even when I'm a mess
I still put on a vest
With an S on my chest
Oh yes
I'm a Superwoman


Cindy
Ma bag si eu peste jurnalul tau, sper sa nu te superi. smile.gif
Ma bucur ca s-a terminat cu bine mica neintelegere dintre voi 2.. indragostita.gif
Ahh si te asteptam cu niste poze educative promise (nu am uitat! closedeyes.gif ) biggrin.gif
Bia
Astazi m-am trezit cu noaptea in cap, la ora 6 mai exact, desi nu am nimic de facut. Cistita mea de ieri vad ca da semne de existenta si astazi. Mi-am facut un masaj usor cu lotiune de corp amestecata cu vreo 5 picaturi de ulei volatil de busuioc. Miroase foarte bine, din punct de vedere psihic parca m-a invigorat, fizic nu stiu inca... eu am incercat, acum astept rezultatul.

Se pare ca oricum as da-o, tot apar probleme emotionale in viata mea. Spunea cineva cunoscut mie ca omul ce nu are probleme este acela cu mainile pe piept. Recunosc ca atunci cand simt ca sunt coplesita de anumite situatii carora nu le dau de cap deseori ma gandesc la aceste cuvinte. Imediat ma imbarbatez si-mi spun: Daca nu ai asteptari prea mari de la cei din jur, nu vei avea de suferit. Dar ce sa fac daca iar si iar imi pun sperante si visez si eu putin? Da, sunt o fire visatoare, foarte visatoare dupa parerea unora. Visez non-stop. Eu personal consider ca visele ma tin in viata, iar atunci cand acestea mi se indeplinesc simt cu adevarat ca traiesc si nu degeaba.

Craciunul, ziua mea, revelionul au trecut si ele si dupa cum le-am petrecut am avut pentru o zi sau doua senzatia ca floarea ce-mi descrie viata incepe sa prinda culoare si sa infloreasca. Ehe, se pare ca am uitat s-o ud si a dat inapoi... Mai in gluma, mai in serios, deja incep sa ma gandesc ce nu fac bine in ultimul timp desi nu sunt tocmai genul de persoana care tinde sa dea vina pe propriile actiuni pentru ce i se intampla rau in viata sa.

Sweet se bucura ca micile neintelegei dintre mine si iubitul meu s-au incheiat desi doar aparent pentru ca mi-am dat seama ca exista o a treia persoana la mijloc. Nu, nu e un amant de-al meu si nici o amanta de-a lui ci doar cel mai bun prieten al lui care, dupa parerea mea, isi cam baga nasul unde nu-i fierbe oala, spune el "pentru binele tau". Eu nu consider asta si m-am simtit jignita de anumite constatari ale acestuia. N-am sarit la harta deoarece era si iubitul meu de fata si n-am vrut sa-l supar dar cum am ajuns acasa i-am scris un pomelnic de sms in care-i spuneam ca prietenul lui pur si simplu ma deranjeaza. Surpriza sa constat ca nici pana la 1 noaptea acesta nu-mi daduse nici un semn cu privire la ceea ce credeam eu. Incerc sa-l ademenesc la o discutie, pe messenger de data asta, si mi se spune foarte lejer: Eu cred ca are dreptate. Bine, si de ce nu mi-ai spus-o tu? am intrebat. Ce rost mai avea daca ti-a spus-o el?. Mi-a sarit iar mustarul, mi-au dat lacrimile, mi-a venit sa-i zic ceva de dulce... M-am abtinut. I-am spus ca as vrea ceva mai multa intimitate. Am uitat sa precizez ca cei doi impart o locuinta. Lucru care mie iar nu mi se pare in regula. Raspunsul? Deocamdata nu se poate. Bun, dar totusi... Totusi a ramas ca-n pom deoarece Puteam sa vorbim mai pe larg, dar ai plecat.
Acum sunt trista si mi-e foame. As manca niste paine data prin lapte si ou si prajita. Probabil in urmatoarele 30 de minute o sa fiu la bucatarie, gatind.
Bia
Azi ma simt mai bine si mi-a reaparut zambetul pe fata. Afara inca ninge si eu tot evit sa ies si pana la magazin. Poate imi fac curaj si ma misc mai cu talent peste o ora sau doua.
De dimineata de cand am facut ochisori tot citesc tot felul de minuni de prin tot felul de carti. Am sfarsit in bucatarie gatind o reteta de paste cu ton a la Jamie Oliver. Gustos... Deja nu mai sunt deloc. rolleyes.gif

claudia_electra
stiu ca zic o bazaconie, dar mi-ai facut pofta de paine cu lapte si ou si am papat si eu asta imediat dupa ce te-am citit kiss.gif!
Bia
QUOTE(claudia_electra @ Jan 5 2008, 03:15 PM) *
stiu ca zic o bazaconie, dar mi-ai facut pofta de paine cu lapte si ou si am papat si eu asta imediat dupa ce te-am citit kiss.gif!


biggrin.gif Ispitesc forumistele la ingrasare. blush.gif Am papat si eu chiar atunci... prea cu pofta... si mi s-a facut rau! mad.gif
Bia
Mi-e somn. Ma simt atat de adormita incat nu as simti mare lucru chiar daca mi s-ar face o operatie pe cord deschis. Parca o anestezie generala imi da tarcoale. M-am asezat in pat dar in casa este prea multa forfota si galagie pentru a-mi permite sa trag macar un pui de somn. Vocea barbatului pe care-l asculta mama mea de mai bine de 30 de minute imi strapunge timpanul mai rau ca un pumnal. Sunt iritata, extrem de iritata. Caut doar cateva momente de liniste si de cateva zile parca acestea sunt cele mai scumpe lucruri de pe pamant. Si eu vreau doar sa dorm... sa visez in liniste...
Bia
Am intrat in sesiune. mad.gif Revin dupa cu posturi si articole. Pana atunci o sa ma rezum doar la citit in pauzele de invatat. glare.gif
kiss.gif fetele!
Fanny
sa ai mult succes la examene si nicio restanta. smile.gif
Bia
Hello, fetelor! I'm back! Ce mai sesiune ciudata! De fapt, eu m-am cam trezit in anul 2. Cum? Credeam ca am pierdut anul 1 si ma si pregateam sa dau la alta facultate. Dar... SURPRIZA! Sunt anul 2. Explicatia? Am trecut cu 30 de credite. Ce nu inteleg eu este de ce au introdus creditele astea? Sa ne salveze de la pierderea anului daca avem cu o restanta in plus? Oricum, acum trag sa termin cu succes anul curent. Offf, si cand te gandesti ca sunt la jumatatea sesiunii (la noi sesiunea are 2 sanse si se intinde pe 3 luni - cate 1 examen pe saptamana, hai 2-3 maxim). O luna mai am. Doar atat... Si scap! biggrin.gif

De cateva zile mai sunt implicata intr-un proiect: deschiderea unui salon de infrumusetare. Visul meu este sa deschid o linie de saloane de genul acesta, plus o sala de dans cu tot cu trupa de dansatori. Deocamdata ne rezumam la salon; la un singur salon. Am tot cautat spatiu de inchiriat intr-o zona cu vad - a se citi circulata -. Preturile sunt extrem de mari, pot spune ca exagerate. Pe calea mosilor un spatiu de 80 mp poate ajunge la 5000 de euro. La mine in Otopeni un spatiu de 70 mp este 1500-2000 de euro. Oriunde, cel mai mic pret se situeaza intre 1500 si 2000 de euro. Mi-am facut niste calcule si cu 4 stilisti/zi la coafor, 1 cosmeticiana/zi si 1 manichiurista-pedichiurista ies cam tanda pe manda. Solutia ar fi: preturi mai mari sau... stilisti mai multi. Din calculele mele a reiesit ca activitatea ce aduce cel mai mult profit este... coaforul. O alta solutie ar fi: locatie de lux, preturi pe masura, angajati pe masura. Ultima imi surade cel mai mult. Dar si investitia este pe amsura...
Inca mai calculez si inca mai caut... un spatiu decent (finisat) si la un pret la fel de decent.

Scoala, cariera... si... dragoste. Eterna problema. Nu am prea multe de spus. Aseara m-am ratoit la domn ca ma simt nebagata in seama si ca daca va continua asa imi caut pe cineva care sa nu uite ca exist si... ghici ghicitoare: Ok, cauta pe altcineva atunci. Daca asta vrei. Acum ce mai pot sa fac? Sa fac ce am spus. Numai ca nu mai cred in ideea de relatie. Nici macar nu mai sper la una, cel putin pana nu ma aranjez din punct de vedere profesional.

Asta a fost rezumatul ultimei luni din viata mea.
In continuare o sa urmez niste cursuri de hair styling, make up si cosmetica - si cam atat, e suficient pentru un an - ca sa am si eu niste diplome... si sa fiu credibila.

Pup fetele mwah1.gif si ne vedem la celelalte topicuri!
Altheea
pink mult succes in ceea ce ti-ai propus! nu lasa pe nimeni si nimic sa te opreasca din drumul tau. kiss.gif
Bacardi_Girl
Ai grija Pink smile.gif
afobia
Pink Lemonade kiss.gif , in primul rand , maicamea a avut coafor si din experienta incerc sa ti explic cam cum sta treaba intr un salon.

In al doilea rand , daca nu stai nonstop acolo , angajatii te fura .. si cam aiurea sa stai , mai ales la inceput , cand abia iti intra in client.

In al treilea rand , conteaza enorm angajatii , insa cu cat sunt mai buni cu atat iti cer mai mult .. conteaza f mult prima parere , de cand deschizi salonul sa ai oameni care isi stiu klumea meseria pentru ca un client nemultumit .. se plange intr o parte si in alta si da barfa si la altii si nu ti mai calca nimeni in salon.

In al patrulea rand , o sa ti iasa peri albi in cap din cauza ca barfa dintr un salon e MAAAAAARE! si angajatele intre ele se ciondanesc gen cine face curat sau pur si simplu nu se inghit si presiunea o simte clientul , trebuie nu numai sa fie de meserie respectivele , ci sa aibe si cei 7 ani de acasa ca altfel..

In al cincelea rand , TREBUIE sa tii o limita intre tine si ele pentru ca daca le dai prea multa atentie , le intelegi prea mult numai sefa nu o sa te considere si .. nu stii la ce te astepti!

In al saselea rand , iti trebuie foaaaartefoaaaaaaarte multi bani si tot nu se stiu riscurile , maicamea inchiriaza momentan spatiul respectiv pentru altcineva care si a luat alte angajate si tot coafor a ramas si sunt acolo de respectiv 8 luni si respectiva 'sefa' e in datorii imense si nu are ce sa faca ..

In al saptelea rand , un coafor poate sa si faca un renume si sa mearga super bine abia dupa minim un an de la deschiderea lui si asta daca toate conditiile : spatiul , angajatii , atmosfera etc sunt indeplinite..pentru ca altfel stai pe bara.

In al 8 lea rand , nu se scot multi bani dintr un coafor laugh.gif crede'ma , cand or sa ti vina clientele sa se planga de preturi gen "atat costa un vopsit?" sau "de ce asa scump un indreptat?" .. o sa te dai cu capu de pereti laugh.gif imi aduc aminte cand i a zis o femeie coafezei ca 110 mii tunsu e scump .. iar respectiva tundea superb ! si acum ma tund tot la ea , e singura care tunde exact cat ii spui si exact cum ii spui ..

In al 9 lea rand , salariile , cartile de munca , una din angajate vroia si carte de munca si salariu lunar de 15 milioane si 30% din vanzari ca altfel pleaca or something .. ele stiu si simt cand ai nevoie de ele si au niste pretentii de te doare capul .. si sunt perioade in kre n ai cum sa dai atatia bani , ce faci , ai deschis coafor ca se le imbogatesti pe angajate??

In al 10 lea rand ... smile.gif nu vreau sa ti faci prea multe iluzii , sunt multe probleme intr un salon si e nevoie de multi bani si multa rabdare si ai parte de multe pierderi ... e greu , e f greu .. insa daca te ocupi STRICT d asta si stii sa te impui si iti gasesti oamenii necesari , bafta ! kiss.gif


Bia
Thanks, fetelor, pentru reintampinare! wub.gif
Afobia, am luat si eu in calcul toate cele spuse de tine si m-am intristat. E greu sa-ti faci o afacere... mellow.gif
afobia
Ah , si spatiul respectiv e al mamei mele si nu platea deci chirie si tot a avut pierderi mari mai ales la inceput , asa ca eu una zic ca e si mai nasol daca ai si chirie de platit .. ametit.gif



NU E IMPOSIBIL!

doar ca trebuie sa te daruiesti afacerii toata [ wow,ce pervers suna wink.gif ] si daca ai si facultate si altele pe cap si nu dispui de ajutor cumva si din partea altora , e greu , dar nu imposibil , pinkie!

eu te vad super make-up artist thingie kiss.gif te machiezi f frumos am obs asta pe un alt topic cred ca in jurnal de machiaj? kissulica
rozy
pink...daca tu vrei sa-ti iei diplome in tot ce zici tu...make-up,hair styling...ai putea sa lucrezi in propriul tau salon.in galati este un salon,unde chiar proprietarii si-au luat nush ce diplome,sunt stilisti si au preturi mai mari...si se duc la diverse concursuri,si le merge foarte bine.
greseala multora este ca dupa ce isi fac o firma au impresia ca trebuie doar sa coordoneze.nu! cel putin la inceput..daca e cazu,pui si tu mana la munca.la fel iti zic din experienta familiei mele,care a inchis o firma tocmai pt ca nu am vrut sa ne implicam cu toti.deci daca e sa incepi ceva,ar fi foarte bine sa-ti implici familia,daca ai sora,sau mama ta..nu conteaza,macar sa stea acolo cat esti tu la cursuri.cred ca e f greu,mai ales in bucuresti unde sunt atatea saloane,si costuri foarte mari ametit.gif
Diana.
Pink: sfatul meu : invata meserie, eventual lucreaza undeva, fa-ti un nume si de-abia apoi propriul salon; sa iti zic de ce: una e sa se zica "si-a facut bia salon; cum care bia, bia make-up artistul firmei X, scrie in reviste, e invitata sa machieze/coafeze/whatever vedete" si alta e sa se zica ;'si-a facut Bia salon; cum care Bia, vecina de la 5".
Cred ca prinzi mesajul wink.gif

La capitoul dragoste: daca a spus asa ceva, multumeste-i Cerului ca ai scapat de-o belea! the world is yours! wink.gif
kalua
Pink, asculta la ce-ti zice Maat. Daca ai un renume vine lumea si-ti plateste si de 3 ori mai mult decat ar face-o la altcineva care nu-i cunoscut. Si pentru renumele asta se munceste greu si se investeste o gramada de bani, dar eu zic ca merita. Succes! smile.gif
Bia
Cred ca aveti si voi dreptate! smile.gif O sa ma specializez pe fashion make up la Paris in cateva luni si... sper sa-mi mearga bine. O iau si eu pe rand. smile.gif
kalua
Si dupa aceea sa te angajezi la un salon cat mai bun, sa iei parte la concursuri, sa le castigi... smile.gif
Ai o gramada de teluri marete, bafta si perseverenta!
Bacardi_Girl
Mult noroc Pink kiss.gif
Bia
Referitor la barbati:
Domnul meu s-a purtat foaaaarte frumos in ultimele zile. Imi da atentie, isi trimite amicii sa ma ia de acasa (el neavand masina si mai ales permis). Azi de dimineata chiar nu a vrut sa ma trezeasca (adormisem pe la 4) ca sa plecam impreuna, el la birou si eu spre casa mea. biggrin.gif
Bia
Am fluturasi in stomac! Muuuuuuuuuuulti! wub.gif Se pare ca de cateva zile (2 la numar) soarele pe strada mea se afla sus sus pe cer! smile.gif Cred ca ma grabesc cu sentimentele, dar nu-mi pasa. Fara risc nu exista castig iar eu simt ca de data asta merita. rolleyes.gif E primul barbat care a avut mai mult decat foarte mult bun simt la adresa mea si mai si arata de milioane. Bravo mie! Imi dau un pupic de incurajare kiss.gif si merg inainte cu tupeu!

Ah, uitasem sa precizez ca baietelul de care scriam prin ianuarie-februarie s-a dus... duca-se! Acum am alta prioritate sentimentala. A meritat pentru ca am cunoscut pe cineva minunat!
Altheea
Bravo Pink si sa-ti fie de bine! Chiar asteptam sa faci un astfel de anunt! biggrin.gif
roxanica10
Pink, ma bucura chestia cu fluturasii smile.gif.
Philia
Pink, ma bucur pentru tine!
Asteptam bebeul peste vreo 2 ani biggrin.gif
pupaceala.gif
Fanny
Pinkie, sa te faca fericita! kiss.gif
Bia
Nu sunt sigura inca daca e THE ONE pentru ca nu indeplineste o calitate: nu isi permite sa-mi ofere stabilitatea financiara pe care mi-o doresc! Asa ca nu stiu cat va dura... Aseara am cumparat eu o sticla de vin si o pizza pentru luat acasa. M-a scos din sarite ca nu s-a oferit sa plateasca el! Nu suport sa-mi platesc singura ceva atata timp cat am un barbat langa mine! dry.gif Ca dovada, azi m-am trezit cu fata la perna. Nu stiu daca sa ma mai vad cu el sau nu pe acest motiv. Sper sa fie ultima oara cand face o faza de-asta!
Nimphetamin
Pink, la varsta ta nu ma gandeam la the one smile.gif Si am avut cativa prieteni mai saracuti, dar nici ca imi pasa cata vreme era pasiune, erau fluturasi si toate cele.
Daca simti ca nu poti trece peste asta, enjoy it cat se poate si gata.
Unii merita sa renunti la anumite standarde, rpejudecati, altii nu. Vezi si tu in ce tabara se afla respectivul.

divi2007
pink are un job?
clara
pink , ce intelegi prin stabilitate financiara din partea unui barbat? cati ani are?
kalua
Hai, mai, ca stabilitatea financiara nu sta intr-o pizza si-o sticla cu vin! Mie mi se pare chestia asta, sa plateasca barbatul, ceva normal. Pe-aici e normal ca fiecare sa-si plateasca consumatia. laugh.gif La unii e normal ca si cumparaturile pentru acasa sa fie impartite (nu la 2, ci fiecare isi plateste ce mananca). laugh.gif Si nu-i vorba de oameni fara bani, e un principiu.
Bia
Are un job. Nu unul pe placul meu, dar are. Bine, eu n-am deloc (vorbeste ciob de oala sparta). Sunt asa in dubii, ca nu stiu ce sa fac. Imi place ca se poarta frumos si ca nu se crede superior dar parca as prefera unul care sa se creada superior dar sa stea bine la capitolul finante. Mai stau si eu cu el o perioada ca oricum mai bine asa decat singura pana gasesc omul ideal din toate punctele de vedere. Si iar sunt dezamagita... sad.gif wacko.gif
clara
pink, viata poate fi plina de surpize si unele chiar placute. eu sunt cu cineva de 7 ani si cand ne-am cunoscut am stat la ai lui si eu aveam o dacie si el o masina de serviciu cu peste o suta de mii de km la bord si nespalata de un an. dar m-am indragostit si in timp a evoluat financiar extraordinar de bine . iar cand l-am intalnit nici macar nu m-am gandit la aspectul asta de intretinere financiara. eu cred ca il privesti prea superficial si aspectul financiar nu ar trebui sa primeze asa de mult daca chiar iti place tipul. Foarte usor poti sa fi judecata gresit din prisma intretinerii financiare de catre partener.
Bia
Astazi sunt fericita! S-ar putea totusi sa deschid salonul mult visat in Otopeni! smile.gif
claudia_electra
bravo, sa te ajute Dumnezeu! asa nu ai mai avea grija financiara si barbatul ar putea avea orice salariu.
Bia
Astazi a fost o zi relativ normala, numai ca m-am simti mai bine decat de obicei, nu stiu de ce. M-am tot gandit si inca nu stiu ce anuma sa-i spun baiatului de care v-am povestit ca sa nu se simta prost. Intr-un fel vreau sa ne mai vedem dar sa nu o mai ia asa serios. Prea vrea sa ne vedem zilnic. Mie mi se pare asa aiurea... Nimeni n-a mai vrut sa ma vada zilnic! Imi vine sa fug si sa ma ascund. Nu zic ca nu-mi place doar ca nu-mi plac anumite chestii la acest baietel.

Colac peste pupaza fostul iubit al prietenei mele cele mai bune imi face ochi dulci. Cand l-am intrebat de ce vrea sa ne vedem mi-a raspuns: "Mereu am avut o pasiune pentru tine!". Imi venea sa-l bat, sa-l fac praf! Cum, dupa ce a facut-o pe prietena mea din om neom timp de cateva saptamani timp in care plangea non-stop si eu nu stiam ce s-ai mai fac, el e asa senin si spune ca a avut o pasiune pentru mine. Oricum, m-am simtit bine ca inca ma mai doreste cineva, fie el si nemernicul de fost iubit al prietenei mele.

Altheea
Pink...cunosc sentimentul. Asa am patit si eu cu hubby, zilnic vroia sa ma vada si mie mi se parea foarte ciudat, chiar enervant. Imi amintesc ca intr-o zi eram ferm convinsa ca nu vine, avea o zi foarte lunga la servici, si eram super relaxata! Da de unde! Stii unde m-au dus toate astea??? In 6 luni eram maritata cu el! zapacitul.gif Si nici acum nu s-a schimbat nimic, zici ca suntem pic si poc, lolek si bolek! Tu concentreaza-te pe planurile tale, sunt mai importante decat orice.
Cat despre ex-ul prietenei..... stiu ca suna flatant dar stay away! Intotdeauna barbatii au o chestie pentru prietena iubitei dar mai bine nu! Si mie mi s-a intamplat si m-au infuriat chestiile astea foarte tare, ma puneam in pielea prietenei si nu-mi era prea bine.
roxanica10
Altheea, si al meu sot la fel a facut cand ne-am cunoscut. smile.gif Voia sa ne vedem zilnic, ca ma exasperase. Mi se parea ceva anormal. L-am intrebat de ce vrea sa ne vedem asa de des....si mi-a zis ca i se face dor de mine...si uite asa ne-am vazut noi zilnic si fara sa ne plictisim, si iata-ne casatoriti.
Pink, intr-adevar, face bine orgoliului complimentul de la ex-ul prietenei, dar te sfatuiesc sa nu te bagi: nu-i frumos sa-ti construiesti fericirea, facandu-i pe altii tristi.
afobia
QUOTE(Pink Lemonade @ Apr 4 2008, 02:37 PM) *
Nu sunt sigura inca daca e THE ONE pentru ca nu indeplineste o calitate: nu isi permite sa-mi ofere stabilitatea financiara pe care mi-o doresc! Asa ca nu stiu cat va dura... Aseara am cumparat eu o sticla de vin si o pizza pentru luat acasa. M-a scos din sarite ca nu s-a oferit sa plateasca el! Nu suport sa-mi platesc singura ceva atata timp cat am un barbat langa mine! dry.gif Ca dovada, azi m-am trezit cu fata la perna. Nu stiu daca sa ma mai vad cu el sau nu pe acest motiv. Sper sa fie ultima oara cand face o faza de-asta!


lol , eu credeam ca sunt singura care gandeste asa .. eu una te inteleg.
rozy
mai...si eu vreau sa plateasca el consumatia de cele mai multe ori...dar uneori am asa o mare satisfactie cand el da sa plateasca si eu scot portofelu...si zic ca de data asta fac eu cinste...nush..ma simt asa..in charge biggrin.gif
Bia
Eu nu accept sa-mi platesc singura. smile.gif A fost ultima oara. De atunci a platit el! Si la ultima abatere ii spun PASS! (pacat de el ca e un barbat dupa care intorci capul...)

Fostul iubit al prietenei mele m-a sunat aseara la 2 noaptea sa-mi spuna sa mergem asta seara impreuna la Hernan Cattaneo. blink.gif Am sunat-o si pe prietena mea si i-am spus. Se astepta si va veni si ea diseara la club. O sa-i spun azi ca daca vine sa ma ia de acasa, imi plateste intrarea si consumatia mergem impreuna. O sa fie si actualul meu acolo si date-ul de seara trecuta care n-a fost tocmai un date dar mi-a oferit o oportunitate care ma tenteaza.

Trebuie sa ma mai gandesc inca o data ce vreau sa fac cu viata mea. Oricum cel de aseara mi-a deschis ochii cu privire la salonul meu de vis si m-a pus pe ganduri la ideea de a incepe totul pe leasing si credite la banca. Este foarte grea viata! Ce stiu este faptul ca vreau sa scriu o carte, vreau sa fac cariera in machiajul de tip fashion, vreau o familie. Asta in urmatorii 10 ani! Dupa... fac alte planuri! Deocamdata mi s-au cam spulberat norisorii de puf pe care stateam eu atat de relaxata si trebuie sa-mi iau viata in maini. SERIOS!


Altheea
haha, si ex-ul asta al prietenei se asteapta acum ca daca face toate ..te ia de acasa, plateste intrarea si consumatia...tu sigur ii pici. Mama ce teapa o sa ia si o merita din plin! eu m-as fi enervat sa ma sune la 2 noaptea, pe bune! distractie placuta!
lxn
Asteptam continuarea povestii... biggrin.gif
Bia
Diseara. Am o viata super palpitanta in ultima vreme! smile.gif

Va tin la curent! laugh.gif
LostWhispers
mama ar trebui filmat cu camera ascunsa ca sigur va face o fata laugh.gif
afobia
foarte tare , pink! biggrin.gif BAFTA MAAAAAARE!! abia astept sa povestesti! kiss.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.