Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Demachiant
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Frumusete, Moda > Make-up. Machiaj
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
divi2007
nimphe ce demachiant intentionezi sa ti iei in continuare? eu am elmiplant si de la elizabeth arden dar as vrea altceva magindesc.gif ca nici unul nu ma multumeste 100%
Nimphetamin
Eu folosesc acum un 2 in 1 de la Diadermine. Si mai am un 2 in 1 de la Yves Rocher, gama Inositol Vegetale.
Tonicul de la Elisabeth Arden nu-mi place deloc, abia astept sa-l termin.

Din pacate, toate sunt pline de parabeni si alte ingrediente nocive, dar macar sa fie cat mai in coada ingredientelor, adica sa fie in cantitate mica. La Elmiplant sunt printre primele.

Si aveti grija de vestitul Mineral oil aka Parafinum liquidum, gasit in Avene ca al 2lea ingredient mad.gif
divi2007
La fel si eu cu elizabeth nu il mai vad terminat
diadermine unde se gaseste la sensi, help net cumva? nesigur.gif

m ar tenta clinique sau estee lauder de pe strawberry magindesc.gif oare sunt mai sigure in ceea ce priveste continutul ingredientelor? a avut cineva?
Nimphetamin
Diadermine l-am luat din Austria. Imi place sa-mi cumpar chestii care nu se gasesc in Ro tongue.gif Nu e nici dermato, nici brand, dar e in regula...

De la Clinique am doar All about eyes si imi amintesc ca ingredientele erau in regula, cat de cat. Produsul in sine nu e cine stie ce. In afara de hidratare nu face nik. E adevarat, nu l-am luat pt altceva smile.gif

Estee Lauder imi par scumpe, uneori ma intreb daca nu e doar marketingul de ele. Mai bine sa spuna cineva avizat, totusi...Ca eu n-am folosit nik de la ei.

Stiti ca a aparut acum un nou tip de cosmetice? Sunt dermabio cosmeticele. Am citit in ELLE si ziceau ceva de Biotherm...
ulpia
Eu folosesc Nivea for Men Sensitive Extra Gentle Face Wash; nu contine parfum si nu ustura deloc ochii. Tot de la acesta gama mi se pare bun chiar si pentru fata Nivea Intimate Sensitive - Lotiune Pentru Igiena Intima; care de fapt este un gel incolor si cu foarte putin parfum, ingrediente ok. Acestea sunt singurele produse care nu imi usuca pielea si nici nu imi provoaca eruptii cutanate.
LostWhispers
De o saptamana folosesc demachiantul pt ten sensibil mixt si normal de la Roche Posay si sunt foarte multumita sper sa raman la el.
barbarella
Elmiplant nu are parabeni, da cam aici se termina calitatile lui sad.gif din pacate e tot o firma de cosmetice si nu se poate compara cu o firma de dermatocosmetice. Oricum nici Sebium H2O nu ii natural si sanatos, dar macar stiu ca isi face treaba bine biggrin.gif chiar daca are propylene glycol si fragrance, tot nu l-as schimba sub nici o forma.

Am vazut ca vorbeati de demachiantu de ochi de la yves rocher. La ala bifazic va refereati sau la ala in sticla bleumarin? Eu am ala bleumarin si imi pare destul de bland. Celalalt parca avea ceva parabeni ohmy.gif
Globetrotter
Mi-am luat si eu un bidonas de solutie micelara Sensibio H2O.
Sper sa faca ceva, ca tenul meu e al naibii, ma calca pe nervi! thumbsdown.gif
Diana.
Ce are tenul tau?
Globetrotter
Mi s-a zis ca e sensibil. Cica am si exces de sebum pe nas si pe langa. huh.gif Ceea ce inseamna ca sunt rosie, am puncte negre si imi ies cosuri, dar in acelasi timp mi se cojeste si pielea. Nasol. biggrin.gif
Cindy
Cine ti-a spus?
Probabil ai tenul cu tendinte de ingrasare si putin deshidratat in acelasi timp. Se intampla frecvent!
Globetrotter
Pai... doctorita dermatolog. happy.gif
Dar problema asta o am mai ales in jurul nasului... In rest e ok tenul, zic eu.
Cindy
Ah, not too much to worry about happy.gif
Ciresica
Mi s-a terminat demachiantul si nu se mai face. Era Elmiplant pentru ten sensibil (fostul demachiant in tubul acela cu roz, pentru buze si ochi). Nu inteleg de ce le tot schimba. Mi-am luat Herbagen, insa nu-mi place, e prea parfumat. Pls, help. Ati mai vazut pe undeva Elmiplantul cu capacul verde deschis, pentru ten uscat/sensibil cu ulei de jojoba si catina?
Diana.
Cire, o sa ma uit dupa el...
Diana.
Asta e? Vezi ca il gasesti la citeva farmacii online, googaleste-l si o s ail gasesti. Si poate gasesti mai multe ca sa iti faci provizii...
Ciresica
Nope, asta roz e ala nou.
Asta e...



Oricum, asta de la Herbagen l-am folosit si dimineata si e prea parfumat. Si acum, ca am ajuns la job si m-am mai dat si cu apa de trandafiri si crema de fata peste, tot ii simt parfumul. laugh.gif In plus ma cam ustura fata de la el si nu e asa cremos. Oricum, daca nu-l mai gasesc pe asta de mai sus, cred ca tot la un Elmiplant ma orientez. Doar ca mi-e ciuda ca tot schimba produsele care oricum sunt foarte bune. Fetele mai vechi de pe forum stiu ce vorbesc. biggrin.gif
Diana.
Cred ca i-au schimbat doar ambalajul, Cire, ca ala gri cu verde era nitel deprimant. imho. Ma uit dupa el si daca vaz, iti iau.
Ciresica
Da, sar'na. kiss.gif
Cindy
Cica s-ar vinde revista Bolero cu demachiant Ivatherm pentru ochi si fata. O sa le caut si eu. smile.gif
Am nevoie de un demachiant bun pentru ochi care sa curete bine fara sa frece zona ochilor. blink.gif
Ciresica
O sa ma uit si eu, macar sa vad daca e bun. Desi precis e cu vreun recipient mic, de proba. tongue.gif

Pink, tu ce demachiant folosesti ptr tine sau la munca?
Bia
Eu mai nou am 4 demachiante pe care le alternez in functie de makeupul pe care-l port.

ARTISTRY (pentru ochi si buze) si MAKEUP FOREVER Sens'Eyes (tot pentru ochi si buze). Ambele scot machiajul waterproof (A e mai uleios si curata mai repede dar trebuie completat dupa cu o solutie micelara ca sa nu ramana zona un pic grasa iar MUFE e cremos si nu lasa pielea grasa dar daca masezi zona mai mult te cam ustura ochii).

MUFE Extreme Cleansing (e sub forma de ulei si curata si mama mamelor machiajului de peste tot, cu waterproof cu tot) si ARTISTRY Time Defiance (e un gel spumant pe care-l folosesc cand nu am fdt waterproof).

Ca si completare dupa demachierea cu orice folosesc BIODERMA Sensibio H2O (curata resturile uleioase de demachiant - daca acesta e uleios - sau resturile de fdt sau ce mai e pe piele ramas dupa demachiere).

Apoi lotiunea tonica isi poate face treaba cum trebuie.

Ah, cateodata cand nu-s acasa mai apelez la Embryolisse Lait Creme Concentre si pentru demachiat (pentru ca o am tot tipul in geanta - o dau peste tot, inclusiv pe maini desi e cam costisitoare). Se consuma cam mult dar asta e, la nevoie merge... tongue.gif
Cindy
Nu nu, acum sunt cadouri mai generoase la reviste...s-or fi prins ca altfel nu le mai cumparam, cu toate ineptiile debitate in ele. tongue.gif
Mie nu imi plac formulele uleioase, prefer ceva cremos. Uriage a fost ok, dar as incerca si altceva.
Ciresica
Eu am Sebium H2O, dar ma gandeam sa iau si Sensibiu pentru buze si ochi.
Bia
Sensibio este solutie micelara. insa nu e minunata pentru waterproof asa cum zic ei. tongue.gif
Cindy
Da, asa cum il foloseste Pink e ok pentru finalizare, insa simplu pentru demachiat nu mi-a placut...
Dore
QUOTE(Cindy @ Sep 25 2010, 07:31 PM) *
Cica s-ar vinde revista Bolero cu demachiant Ivatherm pentru ochi si fata. O sa le caut si eu. smile.gif
Am nevoie de un demachiant bun pentru ochi care sa curete bine fara sa frece zona ochilor. blink.gif


Ivamat-ul lor e foarte OK si pentru ochi, iar dacă ai ten mixt, demachierea de seară e suficientă, nu mai ai nevoie de cremă de noapte. Totuşi crema de ochi cu viniferol e cel mai bun produs al lor, după mine. N-am curaj să folosesc produse date la reviste, piticii de pe neuron insistă să-mi iau toate cele din farmacie. inocentul.gif
Diana.
QUOTE(Cindy @ Sep 25 2010, 08:17 PM) *
Nu nu, acum sunt cadouri mai generoase la reviste...s-or fi prins ca altfel nu le mai cumparam, cu toate ineptiile debitate in ele. tongue.gif
Mie nu imi plac formulele uleioase, prefer ceva cremos. Uriage a fost ok, dar as incerca si altceva.

Si eu tot pe neuleioase merg, pentru ca, desi tenul mi-i uscat, o ingaleala nu-mi trebe...
A vazu si eu ca e concusr intre reviste la dat "cadouri"... Pare-se altfel merg cam greu vinzarile. closedeyes.gif
Briella
QUOTE(blondina @ Jan 3 2006, 01:47 PM) *
Vreau sa va intreb ce demachiant folositi,pentru ca eu am o problema cu demachianturile.Pana acum am folosit un demachiant de la Nivea si a fost Ok,dupa ce mi s-a terminat 'am furat' demachiantul mamei mele din gama Gerovital,dar nu imi prieste..imi apar in mod constanta 2,3 cosuri..Deh,mi-a fost lene sa-mi cumpar unu. >:( Acum as vrea sa imi iau altul,si ma gandesc sa iau tot Nivea.Voi ce folositi?Car este cel mai bun?


Eu sunt foarte multumita de cel de la Bioderma.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.