Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Produse ok/nasoale de la Avon...
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Frumusete, Moda > Ingrijire ten & corp
Pages: 1, 2
Ariana
DISTRIBUITORII DE PRODUSE AVON SUNT RUGATI SA SE ABTINA DE LA POSTAT!
--------------------------------------------------------------------------------

Nu va speriati nu sunt distribuitor Avon :) niciodata nu am avut calitati de genul asta...dar hai sa vedem ce produse am decoperit noi ca ne plac de la Avon!
Imi plac:
-Crema de maine cu aroma de vanilie ,f faina maine sunt catifelate si mirosul acela placut ramane;
-crema de corp Treselle am primit-o nu am fost f incantata dar dupa ce am incercat-o din nou super pt ca mirosul placut persista;
-si am uitat de demachiantul pentru ochi (cel in ambalaj alb) :);

Nu imi plac:
-ojele;
-fardurile.
-----------
DISTRIBUITORII DE PRODUSE AVON SUNT RUGATI SA SE ABTINA DE LA POSTAT!
albinuza
io nu iau produse de la avon  :D  :-*
elle_ni
io ce am folosi de l avon nu mi-a facut bine....exceptie o crema de corp cu ovaz, a acrei hidratare nu am inalnit-o la oalta crema (asta pe parcursul sarcinii), mai sunt cateva rujuri care pot fi bunutze...hmmm...la asa pret, asa calitate...tratamentul de unghii mie mi-a facut bine un timp, separatoarele de deste de la picioare sunt ok (nu prea ar ave ce asa nu fie ok :P)....si cred ca ar mai fi o groaza de produse arat bunute cat si naspa...ideea este ca firma in sine este mediocra, deci nici nu te poti astepta ca o crema sa faca minuni, in cel mai nefericit caz pot apare"minuni"...
kale
in afara de gama beyond colour nu-mi place cam nimic de la ei..in schimb mama foloseste cremele antirid si zice ca-s bune
Ariana
Nici eu nu sunt un fun al cremelor Avon.Dar asa cum s-a spus aici asa pret asa calitate...
Cert e ca sunt si produse bunutze la ei.Eu personal mi-as dori sa pot folosi doar megaproduse dar din pacate fondurile ma obliga sa ma adaptez la ce pot sa achizitionez.:)
elle_ni
QUOTE
megaproduse dar din pacate fondurile ma obliga sa ma adaptez la ce pot sa achizitionez.:)


DIN PACATE....da' las, mah ariana, nu te necaji, ca in 2006 mi-am propus un jaf la o banca (nu spun care :P), si-ti fac o donatie special pentru cosmetice....mai e cineva amator de donatie in bani? ;D :pistolar:

astept listuta cu amatori de bani....
Ciresica
elle_ni, daca vrei a partener in crime... :fluierat:

in ceea ce priveste avonul, imi plac rimelul multiefect (parca asa se cheama) si niste rujuri, dar am uitat numele.  :P si nici cremele de corp din gama naturala nu sunt rele. in rest... :-
berbecutza
Crema Pur Blanca (obsesie  :fluierat:), cateva lotiuni de corp (Naturals - lavanda, cirese)Skin So Soft), glossul Mozaic, crema de noapte (all skins-nu stiu cum se num exact), iar lista cu produse "tepoase" e prea lunga ca sa scriu la ora asta
vad_voci
as vrea sa stiu daca ati auzit de produsele Lumene si daca ati auzit ce parere aveti despre ele.  8)
Ariana
Eu nu am auzit de produsele Lumene.

Elleni :) s-a facut...daca vrei te si ajut la jaf...ma pricep...asta vara am avut prima experienta nu m-am abtinut si am furat prima data in viata mea o cana rosie la mare(pur si simplu nu am rezistat).:)Dar cred ca pot mai mult.
carrie30
Pai zi ceva de aceste produse Lumene. Sunt finlandeze? Se vand prin acelasi sistem cunoscut ca Oriflame si Avon?
elle_ni
QUOTE
Eu nu am auzit de produsele Lumene.

Elleni :) s-a facut...daca vrei te si ajut la jaf...ma pricep...asta vara am avut prima experienta nu m-am abtinut si am furat prima data in viata mea o cana rosie la mare(pur si simplu nu am rezistat).:)Dar cred ca pot mai mult.


s-a facut, ariana...dupa jaf...sa vezi cate cani rosii ne vom cumpara....sa dam de poamana, poate...da' las, tu, ca asta e sursa cea mai sigura de imbogatire fara dureri de cap...apoi emigram....da' repede...

cred ca mi-a ramas prea adanc intiparit in cerebel filmul bonnie&clyde ;D...da' asta'i semn de memorie, nu gluma...cred ca mi se trage de la spirulina aia luata asta-vara...cica sporeste memoria si debitul de prostii :pistolar:
elle_ni
dragutelor, da' pupa's bune?ca am incercat duminica un gloss, de altfel fainut, mai bunt decat multe alte glossuri, numa' ca mie nu-mi sta bine cu gloss, din cauza faptului ca nu am un ten de portelan, si efectul nu este cel dorit de mine(glossul are particule fine de sclipici, tenul are particule mari de grasime :-...ce sa-i faci)

dar am mai vazut o groaza de produse pupa si nu stiu daca sunt bune au ba...

apoi, as vrea sa incerc un fard duo extrem de rezistent la transfer (12 ore...vreau sa fiu o mamica casnica beton :pistolar:) si nu stiu ce sa aleg....imi recomandati o firma de la care sa-mi iau un fard de oki rezistent, care sa nu se intinda, sa nu faca cuta la ploapa, ce mai, asa cum il pui dimi, asa sa fie seara, stiu io ca ezista :P....da nu stiu care e :P...vreau sa fie mat, fara sclipici, ca scplipiciu'scoate in evidenta toate defectele, riduletele, cearcanele, sa nu fie pastos ca margariana, sa nu fie  baton ca cele de la avon, ale cica rezitente la transfer, de-ti dau un aspect scortos (la mine, nu stiu la voi...)

fetelor, va multumesc pentru rabdarea de a citi acesta descriere cu adevarat scrisa intr-un limbaj literar sau, ca sa citez pe cineva de p'aici..."academic" :-*
vad_voci
<<<Pai zi ceva de aceste produse Lumene. Sunt finlandeze? Se vand prin acelasi sistem cunoscut ca Oriflame si Avon? >>>


sunt intr-adevar finlandeze si o sa apara acum la sfarsitul anului mai mult pe piata..eram doar direct interesat daca stie cineva si ce pareri sunt despre produsele astea.
Ariana
Nu stim dar suntem deschise la nou :)...daca "noul" asta e ok...
tits_herbert
Aici era vb de avon sau asa mi se pare mie ???
In fine mie imi place balsamul de corp cu unt de shea de la planet spa pt ca e ffff hidratant si da o tenta aurie pielii, sau asa mi se pare mie. Oricum e foarte hranitor, in rest mai nimic...
Ariana
De Avon ii vorba...:P
vad_voci
hei, scuze!

era doar o intrebare care ma interesa si sa nu deschid un topic, am aruncat-o aici...
Meg
lotiunea de pepene galben e misto.. pacat ca au scos-..  :'(
de la celebre (parfum) am facut niste iritatii pe gat..
ioannaraluka
Mi-au placut produsele din gamele Planet Spa (nu le-am incercat pe toate), mai ales masca de par cu ulei de masline, cremele de corp Naturals si Senses (Winter Sensations), fardul de ochi stick Perfect Wear, luciul de buze Metallic Glazewear, lac de unghii si perle bronzante  Arabian Glow.
In schimb, am avut Anew Clinical tratament in 2 faze cu acid glicolic, nu a prea dat rezultate, crema abraziva din aceeasi gama, la fel.
Nu mi-au placut deloc creioanele de ochi (nu le pot ascuti), rimelurile, fardurile de pleoape (nu se intind uniform), lacurile de unghii tratament.
Meg
masca de par .. rulz!  8)
:-*
Alma
fetelor mie nu mi se prea pare ca sunt preturi mici la avon, cel putin in raport cu, calitatea. de exemplu un fard la ei este in jur de 130000, pretul la care iei un fard mult mai calitativ de la burjois, artdeco, fmg, (bine, nu din magazin, de la cei ce aduc de dincolo)
Eu am fost reprezentant avon si ma simteam prost ori de cate ori ma intreba cineva despre calitatea produsului si trebuia sa fiu sincera ca mie nu-mi place...asa ca m-am lasat de meserie, nu mi se potrivea oricum. laugh.gif
pupici
northstar
hmmm,mi-a placut gama aia de parfumuri ,,today,tomorow,always'' si la inceput,little black dress!acum mi se par cam tari!
parca oriflame e mai bun!
Meg
QUOTE(Alma @ Mar 6 2006, 09:33 PM) *
, pretul la care iei un fard mult mai calitativ de la burjois, artdeco, fmg, (bine, nu din magazin, de la cei ce aduc de dincolo)
\



Alma, stii pe cineva care aduce ;de dincolo;? as vrea si eu ceva... blush.gif
angeldust
No ca eu am fost distribuitor Avon ( my dirty little secret) , chair si Oriflame pe la inceputuri. Am avut cam toate tampeniile de la ei. Si acum sa va zic ce se merita sa iei, si nu e lunga deloc lista biggrin.gif

Masca pt fata cu namol imi place mie ( De la gama aia Planet Spa nu am incercat altceva, poate sunt bune si restul)
Creioane de ochi kajal, din alea care se ascut mecanic.
Parfumul Little Black Dress e super ok, pt ca e o varianta mai ieftina a unui parfum mai scump si tine mult. Dar merge doar daca va plac mirosurile puternice.

In rest cam tot ce am incercat e numa bun de aruncat pe geam.
mititik
Mie imi place masca de par cu extract din ulei de masline de la Planet Spa. De Craciun bagasera niste creioane de ochi Colortrend la promotie; mi-au placut mult pentru ca au mina moale. De asemenea, mi-a mai placut setul de creioane sidefate tot pentru ochi. Acum vad ca au bagat o alternativa la creioanele alea, dar cu muuuuuult prea mult sclipici (ceea ce, vorba lui eleni, iti scoate in evidenta toate imperfectiunile pielii).Parfumul Pur Blanca are un miros finut si placut. Cremele de maini Naturals mai sunt ok, cat si gama Skin So Soft (cea roz miroase fenomaenal).

La polul opus, gelurile de dus Naturals sunt apa de ploaie, ojele sunt ingrozitoare, cremele (in special cele de fata) sunt pline de parabanei. La una am numarat nici mai mult nici mai putin de 7 parabeni! ohmy.gif Fardul de pleoape se duce imediat, bijuteriile in general sunt kitsch-uri. Pentru par nu am indraznit sa incerc nimic, pentru ca parul meu este foarte pretentios si nu prea imi permit sa fac experimente pe el! tongue.gif

Mie, sincera sa fiu, produsele Avon mi se par scumpe raportandu-le la calitatea lor!
idd
Si mie mi se par mult prea scumpe produsele Avon in raport cu calitatea lor.Am incercat citeva, nu prea multe, dar nici unul nu m-a "dat pe spate"...decit eventual ca pret smile.gif.
17girl
marea majoritate sunt rele... daca ai bafta poate prinzi ceva cat de cat, dar eu daca as fi obligata sa aleg intre avon si oriflame as opta pt a doua... pana una alta bine k exista cosmetice de farmacie, in care am mare incredere...

pup`s & hugs
17girl
na k am gasit si ceva care sa-mi placa la avon : fondul de ten spuma (am nimerit si culoarea... 4 the first time) si arata mega natural... nu e comedogen dar are cam multe substante cu silicon care ar putea sa provoace cosuri... ceea ce cred ca s-a si intamplat.. dar nu exista f d t perfect asa k ne multumim cu ce este...

pa pa
17girl
am si eu o problema: intrand pe un site de afara (makeupalley) am descoperit ffff multa lume incantata de avon... sincer pe mine m-a dezamagit de fiecare data (cu exceptia unui f d t, pe care l-am incercat inainte de a-l lua), si nu am inteles cum de erau mai multumiti de avon decat de clarins de exemplu... sa fie diferente de calitate si aici? k altfel nu explic... blush.gif
Meg
sincera sa fiu, si eu am cautat pe net cosmetice bourjois (intr-o anumita tara) si am gasit putine comparativ cu avon! ohmy.gif nu stiu ce sa zic. in orice caz, cred ca sunt mai de calitate decat aici.


si ca sa revin la subiect, tocmai mi-am achizitionat crema SSS pentru nuantare! ce sa zic: nuanteaza pe bune! numai ca eu am pielea alba si nu prea merge.. asa ca incerc sa scap de ea.. am incercat doar pe vreo 10 centimetri de piele, deci nu e consumata rau tongue.gif doritoare? wink.gif
ioannaraluka
Aveti cumva Gelul de fata bronzant fps 15 din gama Sun Protection (nu cel iluminant Avon Bronze)?
Vreau sa intreb, daca il folositi, cum? Pentru ca pe el scrie ca da o nuanta bronzata tenului si protejeaza (ma rog) in momentul expunerii la soare. Eu il luasem sa il folosesc pentru un pic de culoare (fake tan).
Faza e ca nu are tenta bronzata pe fata, si mai face si scame daca dau cu fdt peste. Trebuie sa ma dau cu el si sa stau la soare ca sa aiba efect?...ca asta nu pot face laugh.gif
Meg
habar nu am smile.gif in ceea ce priveste gama bronze nu am incercat nimic. eu am nevoie si de spf cat mai ridicat rusinosul.gif si am gasit ceva de la elmiplant.
chiar, uleiul de plaja are cel mai mult spf 8? stiu ca te bronzezi mai bine cu el. dar cu 8 ce sa fac..
ioannaraluka
La Elmiplant stiu ca era cu fps 10 si 12 ulei, acum a aparut o gama noua care parca are doar cu 10 si 6 wacko.gif
La Avon nu stiu de ulei.
Din pacate asta e ideea uleiului, se foloseste pe o piele rezistenta si deja bronzata, farmecul lui mai mult e efectul pe care il lasa pe piele si faptul ca te bronzezi f repede.
bebica
mda...io tot ce folosesc si-mi place de la avon e fondu de ten personal match natural..nuanta cream..perlele bronzante..si parfumu little black..in rest..sa numai aud de creioane de ochi, oje, farduri etc..bleaksy tongue.gif
kiss.gif
Katy
QUOTE(17girl @ Apr 7 2006, 12:07 PM) *
na k am gasit si ceva care sa-mi placa la avon : fondul de ten spuma (am nimerit si culoarea... 4 the first time) si arata mega natural... nu e comedogen dar are cam multe substante cu silicon care ar putea sa provoace cosuri... ceea ce cred ca s-a si intamplat.. dar nu exista f d t perfect asa k ne multumim cu ce este...

pa pa

Incearca unul de la clinique!O sa pici pe spate,este perfect si intr-adevar foarte natural.Costa ceva bani dar merita si ai din el...aa si nici urma de cosulet ca au in si tratament anti..Eu ti-l recomand!Succes kiss.gif
Alma
katy tu ce fond de ten ai folosit de la clinique? toate produsele lor sunt non-comodogene?
Eu am descoperit gelul de dus abraziv cu ulei de masline de la planet spa,imi place textura, dar nu miroase prea bine, in rest masca pt par cu ulei de masline tot de la planet spa imi place mult.
ioannaraluka
Stiu ca nu sunt chiar "produse", dar pensulele de pudra, fard de pleoape si ruj sunt chiar ok.
Masca purifianta cu cactus imi place mai nou.
De la Color Trend, fardurile de pleoape nu se strang si au culori f dragute pe arcada (rozuliu, bej sidefat).
andreea81
Salutare fetele! azi m-am inscris si eu:)
Am folosit foarte multe produse Avon, dar sunt proaste rau...mai ales cele de machiaj , aoleu....cu rujurile cel putin, te doare capul, sunt untoase rau, raman ca untura pe buze...bleah.
Cremele de corp, iarasi...nu mi-au placut.
Singurul lucru care mi-a placut de la ei au fost parfumurile..si atat.
divi2007
intr-adevar parfumurile sunt mai bune decat celelalte produse de la avon.
splendora
PRO
- Fardurile Color Trend - gen Leaf, Shell Pinl --imi plac foarte mult. rezista si sunt niste culori foarte frumoase
-Mascara - cele colorate, pensula buna (dupa mine) si culori dragute
-cremele de maini
-lotiune de corp Extra Firming si lotiune de corp cu Oatmeal (ovaz)- hidrateaza intens
-Baton si Lichid pt acnee Clearskin

CONTRA
-produsele care au legatura cu fata
-antipersiparnele - ciudatele
mada
la avon sunt produse foarte proaste si foarte bune.mie mi`au priit urmatoarele:
-cremele de corp naturals(pt miros mai mult)
-gelurile de dush senses
-crema pt cuticule si dizolvantul pt unghii mira complex
-parfumul tomorow
-2in1 luciu de buze cu parfum always(mai mult pt luciu,e super ok si miroase bine)
-luciul de buze shine supreme nuanta sugarcoated pink(e chiar printre cele mai bune produse de la ei,rezista foarte mult,e mai dens el dar e super)
-serul pt varfuri deteriorate advance techniques
-toata gama de produse planet spa.
-gelul dupa plaja racoritor
-lotiunea pt accentuarea nuantei bronzului
-sprayul stralucitor dupa plaja

iar la categoria cele mai proaste eu zis ca sunt fardurile si creioanele de ochi ... mai ales cele de la color trend.ma doare capul de cat sunt de proaste alea.sad.gif
Kitten
smile.gif : fdt personal match matte (din pacate l-au scos); crema cellu-sculpt; pensulele de machiaj; periile de par; parfumurile si deodorantele de barbati Individual Blue, Pro sport, Interact, gelurile de dus senses, creioanele groase sidefate, parfumurile little black dress, incandessence, individual blue 4 her, gama skin so soft, body spray-urile naturals, multe dintre bijuterii, rimelul extreme volume
angry.gif : tot ce inseamna color trend, clearskin, toate produsele pentru par, cremele de maini, deodorantele cu bila, laptele de corp senses
indecisa (uneori sunt ok, alteori nu imi plac): setul de french manicure, masca de par planet spa cu ulei de masline, rimelul cu 2 capete longest lash ever
midnight
Ouch, ce nu ti-a placut la masca de par cu ulei de masline din gama SPA?
Pentru ca mie mi-a fost recomandat de cineva si am si facut comanda sapt trecuta zapacitul.gif
Kitten
am zis ca sunt indecisa, nu ma pot pronunta inca... am folosti-o doar o data, si mi-a umflat parul ingrozitor, mi se pare ca am firul mai tare, mai sarmos. eu am parul ingrozitor de des si firul poros si vreau ceva care sa-l inmoaie, sa-l pleosteasca, sa stea lins. o sa mai folosesc masca si mai revin. ce pot sa zic e ca miroase super si au recomandat-o mai multe fete pe aici...
splendora
cunosc tipa care e inebunita dupa masca aia cu ulei de masilne. o cumpara imediat ce vede ca se termina. prin urmare e foarte foarte multumita de ea. fiecare cu corpu lui. cine stie ce efect are la tine
Kitten
am incercat-o si pe prietenul meu si i-a facut un par super biggrin.gif
geoo
subscriu la gelurile de dus si sapunul lichid (usuca excesiv)

imi place in schimb crema unt pt calacaie si coate....biggrin.gif e foarte grasa si imi place sa-mi fac masaj la talpi! (miroase apetisant)
Amelyn
eu sunt fan: parfumuri, rimel full nustiucum, gama SSS, creme de fata/lotiuni si ce mai este cu ambalaj verde (nu mai stiu exact cum se numesc dar sunt impartite pe culori: portocaliu(buna si asta-incercat doar odata), albastru, verde biggrin.gif ), produse de par: uleiurile de tratament si de netezire fire rebele (tocmai le-am terminat si sufar pina ajunge noul set closedeyes.gif ), balsam tratament leave-in (e spray si il folosesc de cativa ani), acum nu mai folosesc sampoanele dar cu ajutorul lor mi-am refacut parul dupa 2 permanente in decursul unui singur an, gama SPA (singura care mi-a scapat a fost masca de par dar o voi incerca in cel mai scurt itmp posibil)
nu-mi plac: posetele, bijuteriile, ojele, fondurile de ten, fardurile, spumantele de baie si gelurile de dus (cele de la sfarsitul catalogului in general - imi scapa denumirea nesigur.gif )
splendora
pana la sfarsitul catalogului te plictisesti smile.gif)
nici mie nu-mi plac bijuteriile si hainele. dar de la avon canada chiar am comandat niste bijuterii. sunt dragute.
fondurile si cremele de fata....nu m-as baga la ele
ciudat ca nu-ti plac spumantele de baie... de ce? mi se par acceptabile macar si chiar miros bine.
la cremele de fata cu verde si portocaliu te referi la cele cu aloe, piersica si etc?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.