Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Dismicrobism local
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Sanatate, Sport > Ginecologie
StarLight
Am cautat pe net "dismicrobism" si am gasit doar unele referiri pe un forum. De aceea am deschis subiectul, poate ma ajutati si lamuriti voi. Uite care este problema mea: am fost acum cateva zile la un control ginecologic de rutina unde am cerut efectuarea testului Papa-Nicolau si pe cel al secretiei vaginale. Papa-Nicolau va fi gata peste vreo doua saptamani, in schimb rezultatul secretiei vaginale este "Dismicrobism local (abundenta monoflora cocobacilara intra si extracelulara)". Am asteptat medicul sa soseasca pentru a vedea despre ce este vorba, dar cum a intarziat vreo jumatate de ora, am renuntat pentru ca nu mai puteam astepta, dar voi merge oricum saptamana viitoare. Aveti idee despre ce este vorba?
Va multumesc! smile.gif
ToothFairy
Per ansamblu inseamna perturbarea florei microbiene de la nivelul respectiv...stiu ca doua antibiotice (bactericide,mai ales) puternice dau acest fenomen...ai urmat in ultima vreme vreun tratament cu antibiotice?...mai multe te poate sfatui medicul..
Sanatate!
StarLight
Ultimul tratament cu antibiotice l-am urmat undeva prin ianuarie...
Eu inteleg din ceea ce am citit azi pe net ca este un soi de dezechilibru al florei. Sper sa nu fie ceva mai serios si sa se rezolve usor si repede.
Multumesc smile.gif
mislaura7
Speram sa iti fie de ajutor informatiile: mergi la medic si inttreaba-l daca ai voie sa apelezi la asemenea tratamente.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.