Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce mancam azi: Dieta Montignac
Forum pentru femei - eLady.ro > Diete si regimuri de slabire > Dieta Montignac
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83
kalua
scorpirici, la supa de rosii poti folosi si pasta de rosii sau suc de rosii din comert. Numai sa te uiti pe eticheta inainte sa cumperi, nu cumva sa aiba nu stiu ce chestii neconforme in ele.

lotte, voi posta reteta de dovlecei.

Azi am petrecut ziua inafara casei, deci:
MD (pe la 11): doua oua fierte, cleioase, doua felii mici de svaiter, rosii, castraveti, o feliuta de piept de curcan afumat, un carnacior, ciuperci calite cu patrunjel, baked beans, 2-3 felii de bacon prajit. Desert: cateva bucatele de ananas proaspat, care au transformat masa in faza a doua. Am fost foarte mandra ca nu m-am atins de paine si covrigi calzi.
Pe la 4 am mancat neconform: doua bucatele de prajitura, cam un sfert dintr-o prajitura normala erau, o felie de portocala si doua de para
Pe la 6: castravete taiat bastonase cu guacamole, cateva bastonase de cascaval de munte, maturat

Daca mi se mai face foame voi baga nectarine sau un mar.
pescarush
pe-aici si eu. am fost neserioasa in ultimul timp nusepoate.gif si inca simt ca nu sunt pregatita sa revin asa cum trebuie. trozneala.gif
dar stau pe-aproape. biggrin.gif
maine e ziua lui fiu-meu, deci iar neconformitati. ieri si alaltaieri am fost la restaurant cu colegii, nu mai spun ce-a iesit.
zapacitul.gif cantarul e tot la 50 kg.
kiss.gif week-end placut fetelor.
Cleo
la multi ani baietelului pesca! sa fie fericit si voi pe langa el smile.gif
scorpirescu
fluierat.gif , pescaaaa, ce advatar ti-ai tras, bre. 322.gif sexyyyy
kalua
La multi ani feciorasului biggrin.gif , pesca! Sa va aduca numai bucurii in continuare!
Las' ca trece perioada asta, la mine chiar a tinut mult blush.gif , dar acum vad ca m-am dat iar pe brazda. rock.gif
pescarush
multumesc fetelor. kiss.gif
scorpi, nu sunt eu in poza secret.gif
kalua, si eu sper sa treaca o data perioada asta, ca ma cam tine acum, de multisor. closedeyes.gif dar ma stiu cand sunt pregatita, mai am nevoie sa-mi fac putin curaj si mai dureaza un pic.
scorpirescu
nu? ups, te-am confundat. smile.gif
pescarush
scorpi, e bine daca seaman cu Eva Longoria yeah.gif . mersi de compliment (am s-o iau ca pe un compliment). kiss.gif
dr_wise
Domle, da' chiar asa! Nu pot citi mesajele tale, ca-mi aluneca ochii oblu inspre chisarilii alea ridicate la cer! Ei comedie!!!
Sa-ti traiasca omuletu', pescarush! Si sa-i ai flacai frumosi, sanatosi si la punga grosi pe amandoi!!! Si cu noroc!
pescarush
morderis.gif doctore. ma bucur ca am facut impresie sex.gif artistica. mersi de urari. pupaceala.gif
sylvia_31
Pesca, jos palaria ! 322.gif
S-aveti parte maine de distractie la maxim, cu sau fara neconformitati.
La multi ani juniorului ! Si mult noroc in viata !
scorpirescu
La multi ani juniorului, pesca, si de la mine. Aaaaa, ca era sa uit: am vazut un pescarus in Cluj. Ai iesit la plimbare? biggrin.gif
pescarush
scorpi laugh.gif am iesit la plimbare, dar n-am putut zbura asa departe. biggrin.gif am ajuns doar pana in Toronto. nusepoate.gif
multumesc scorpi si sylvia. kiss.gif
ToothFairy
La multi ani, pesca si de la mini pt fecioru`...si sa va chefuiti ca-n povesti...smile.gif
Si la Sibiu e plin de pescarusi smile.gif
dr_wise
'Neata...ciudat...si aici e plin de pescarusi! laugh.gif
Micul dejun de astazi:

mere cu scortisoara si fulgi ovaz, black coffee...da' mi-e dor de iaurtul meu racoritor....
La pranz am de gand sa mananc niste mititei cu multa salata de cruditati. Mititeii ii cumparam de la o terasa din Satul de Vacanta, cand venim spre casa de la plaja.
Va pup si va doresc o zi insorita, da' racoroasa.
ToothFairy
kalua, am vazut ca esti mare artista in ale Cannelloni`ului...ai cumva vreo reteta conforma de cannelloni cu spanac si urda ? pls pls ma ajuti cu o reteta d-asta? kiss.gif adica, e greu cu sosul bechamel...daca pun faina integrala, tot nu e de faza I... magindesc.gif mersi mult
Alinice
Pesca sa-ti traiasca baiatul si sa va aduca numai bucurii.Petrecere frumoasa !!!
Azi m-am trezit pe la 11(de ce baga astia filmele bune numai noaptea?!) ,am mancat o piersica si am tulit-o in oras , ca aveam programata o tura de cumparaturi cu mama...cafeaua cu lapte degresat am baut-o la intoarcere (pe la 13) alaturi de un pumn de caju.
P gratar de piept de pui cu garnitura de legume preparate in wok(azi il inauguram)...sa vedem cum o iesi magindesc.gif ; cu salata asortata
G fructe cu frisca conforma
C probabil alte fructe nesigur.gif ;daca nu niste legume...
Alinice
Amestecul avea si morcov mad.gif ,dar cand am mancat l-am dat in laturi!
Roxana_
Pesca, sa-ti traiasca copilu'!
Se pare ca apare cam la toate montignacele o perioada in care nu mai suntem asa de ambitioase, dar important e ca ne revenim, in cele din urma.
ToothFairy
Wow Alinice, arata f. apetisant pranzul tau...yummy.
Eu azi am papat asa:
MD - musli cu lapte (fara stafide si banane)
P - am fost la restaurant (iar) si am papat gratar de porc, legume sote, salata varza, desert - salata de fructe...au fost ai mei pe aici, sa-mi ia bagajele si am facut si o iesire in oras..marti plec acasa si eu...
G,C - fructe
dr_wise, serios si la Constanta is pescarusi ? magindesc.gif woooow... morderis.gif
lotte
Draga Pesca, sa iti fie copilul sanatos si la cat mai multe succese in viata!
Dr_wise, ce castron mititel ai tu dimineata! biggrin.gif Al meu e dublu.
pescarush
Saru' mana de urari! sunteti niste dragute toate. pupaceala.gif
hey, ia nu mai radeti de nick-ul meu! crying.gif
doctore, cand am venit in Toronto prima data si am vazut cati pescarusi sunt, am crezut ca am ajuns in Constanta. zapacitul.gif
rox, asa e, fiecare avem momentele noastre. pana la urma, trecem noi si de alea. tu cum te mai simti?
eu pana acum am mancat cereale cu lapte, de dimineata.
acum urmeaza pranzul: ciorba de varza cu ciolan, dovlecei umpluti, si bineinteles, tortul. trozneala.gif
diseara mergem la un restaurant mandarin, asa ca va fi biiippp.
multumesc frumos inca o data de urari, pentru fiu-meu. kiss.gif
Philia
La multi ani fericiti fiului tau, pesca! biggrin.gif
Roxana_
Pesca, nu vreau sa par o plangacioasa, dar eu sunt tot cu greturi si nu prea ma incanta mancarea. Mai nou zilele astea am mancat cate 2 inghetate pe zi (vineri ma luam de doftoreasa pe tema asta), pepene si pizza (dar care nu mi-a priit deloc). Deci cam tot ce mananc, mananc ca trebuie. Mi-a adus mami de la tara orez cu lapte si voi manca maine dimineata.
Eu nu prea pot sa-mi dau seama cat e de mare castronul doftoresei de dimineata.
Empty, felicitari pentru terminarea sesiunii. Cred ca abia astepti sa te duci acasica.
Pesca, nu te mai persecuta atat. Atata timp cat ai ramas la 50 de kg, eu zic ca totul e super. A venit sorela din Cuba si am stat mult la povestiri. A avut ocazia sa cunoasca si Cuba adevarata si Cuba resort, care-i cu totul altceva. Au fost in multe locuri, ca si-au inchiriat masina. Au ajuns chiar la o plaja, la care era drum de tarana, in stanga mare, in dreapta mare si-au trecut acolo cu pasaportul. Adica cubanezii nu aveau acces acolo. Erau doar ei 2 pe plaja cu un bucatar si omul care avea grija de plaja tongue.gif. Plaja aia e folosita mai mult ca popas pentru turistii care fac croaziere de o zi pe mare. Au facut snorkeling si la o bariera de corali. Mi-a zis sora-mea c-a vazut unii mov, superbi. Ne-am uitat aseara la filmulete din nou si-am vazut niste crabi super colorati. Nu mai spus de inotatul cu delfinii, care m-a dat pe spate (am mai mentionat la bar lucrul asta) si pescuitul intr-un canal cu mangrove.
kiss.gif
kalua
pesca, restaurant mandarin...mmmmmmhh indragostita.gif

Eu am fost iar azi iar plecata de dimineata pana mai inainte, meniul e in mare asemanator celui de ieri:
MD, la 11: doua oua fierte, cleioase, doua feliute de svaiter, una de oiept de curcan, rosii cocktail, castravete, ardei gras, baked beans, ciuperci prajite, o singura bucata de rosie coapta cu niste cascaval, vreo 5 felii de bacon prajit, crocante, o salata mare din nu stiu cate feluri de salata verde. Desert: niste iaurt cu cateva bucatele de fructe proaspete (ananas, mar, struguri)
Pe la 4: o bucatica minuscula de prajitura neconforma
Pe la 6: bastonase de castravete, morcov si ardei gras cu guacamole
Sigur mi se mai face foame pana ma culc, mai bag o nectarina, doua.

Pe mine ma freaca corpul cu greutatea acum, asa face intotdeauna macar o saptamana: oscileaza intre 54,6 si 55,4, o zi in sus, una in jos, iar in sus, iar la vale. mad.gif nusepoate.gif
Philia
estifftopic.gif Nu ma pot abtine sa nu ma bag in discutiile de aci! V-am mai zis ca imi vine sa ma apuc de Monti doar ca sa fac parte din grup biggrin.gif
Wooa, Roxi ce fain e ce povesteste sorela ta wub.gif
Acum imi vine sa plec in vacanta sad.gif
pescarush
Rox, eu te inteleg, ca tare rau mi-a fost si mie, mai ales cu al 2-lea. friends3.gif
am cunoscut si eu putin din Cuba cea saraca, eu n-am putut merge in prea multe excursii, cu copiii, dar este intersant. copiii au fost innebuniti de inotatul cu delfinii indragostita.gif ce-i drept ca si eu.
mai, eu nu ma persecut, dar nu vreau sa ma las si sa ma trezesc cand e prea tarziu. plus ca mi-au intrat in sange principiile si ma mustra constiinta deja.
Philia, multumesc kiss.gif . pai te asteptam si pe tine in clubul nostru. biggrin.gif
Kalua, si noua ne plac restaurantele mandarine, mai ales la copii.
kalua
Tocmai am citit ca pe japoneza se spune la glass noodles conformi (numai cei din mungo sunt considerati roiginali) "harusame" si inseamna, tradus mot-a-mot, ploaie de primavara... indragostita.gif
dr_wise
Mai, voi n-ati mai mancat deloc?!
Pana la ora asta:
d - iaurt cu zmeura proaspata si fulgi ovaz, black coffee
p - ghiveci de legume, pulpa de pui dezosata gratar; desert o guma Orbit
Revin pe seara cu cina si poza, eventula...
pescarush
Ba eu am mancat, apoape sa fac poc. nusepoate.gif Dar nu pot spune ce, ca nu se cade aici, cu atat mai mult cu cat avem si o graviduta printre noi. biggrin.gif
De azi, macar scriu ce mananc, chiar daca mai fac si abateri, poate ma redresez si eu. mad.gif
Deci, mi-am propus pe azi:
D - cereale cu lapte
P - ciorba de varza, dovlecel umplut cu salata langa el
C - magindesc.gif poate fac un smoothie de capsuni, acum ca tot e vara si avem fructe proaspete.

Ieri am avut fun, am fost la bowling, avem basici la degete laugh.gif si apoi am vazut (probabil pentru prima data) ca n-am aruncat banii aiurea sa platesc meniu pentru cel mic, la restaurant. indragostita.gif Oricum, a fost o zi tare reusita, fiu-meu chiar a fost incantat, de fapt asta si-a si dorit, o zi in familie, nu cu prieteni.
Alinice
Pesca felicitari pentru petrecerea reusita.Cand va vedem si in poze? smile.gif
Ce este acel smoothie de capsuni si cum se face?
Meniul de azi:
MD ou fiert cu cascaval si rosie ; cafea cu lapte degresat
G ceai de papadie
P bors de fasole cu ceapa si file de somon la gratar cu salata din varza alba , ardei gras rosu si marar

C fructe. Azi nu mai ies in oras , dar aseara am iesit in grup si am baut o bere magindesc.gif ca vor fi urmari crying.gif
pescarush
Alinice, multumesc,, sa stii ca poze n-am facut, decat la tort, le-am facut copiilor si catelului. zapacitul.gif
N-am dus aparatul dupa noi, sa mai port si grija lui.
Smoothie il fac in blender, zdrobesc intai gheata, apoi pun capsunii, iaurt si inghetata de vanilie (conforma). Stiu ca e tot dulce, dar v-am spus, inca sunt la faza asta.

Yummy, acum vad ce bine arata salata aia de varza cu gratar, cred ca si eu fac tot salata de varza azi, langa dovlecei, ca mi-a mai ramas ceva varza pe-aici. kiss.gif (eu cu supele nu sunt foarte prietena, mananc pentru ca trebuie).
Nu stiu ce am azi, sunt cam chioara, acum vad ca e somon, care e si mai yummy!
ToothFairy
Hello,
Mancam, mancam, da` asa mai de vara..ca-s calduri mari, mon cher...
Eu taman ce veni de la Ocna, m-am bronzat asa frumos, in sfarsit nu m-am mai ars...mi-s mandra de mine smile.gif)
MD - pe la 7 : fulgi ovaz cu lapte
- pe la 10 : omleta din 1 ou cu rosii
P - 4 piersici, 1 mar, o apa minerala...asta la plaja
G,C - cred ca astept sa se mai racoreasca si bag o sesiune de prajit snitele...am ditamai pieptanu` de pui, tre` sa ii las lu` bubulinu` meu mancare, ca maine plec acasica si saracutu` face foamea...
Ma duc sa ma arunc in dus, ca am plecat cu Ocna dupa mine, is sarata, la propriu smile.gif)
O zi faina gagici!
Alinice, ce papa bun ai facut ! mi se da la ciorba ta...smile.gif
lotte
Kalua, merci de reteta, o sa o fac in curand.

Fetelor, am pus poza pe yahoo, sa vedeti pana unde m-am cocotat.Asta fac eu de patru ori pe saptamana, la sfarsit de weekend indragostita.gif

In rest, meniul este la fel, si kg la fel.


Pup.
dr_wise
Ia sa videm....
ToothFairy
Azi am avut o zi arhiplina cu treaba...mers in oras, cumparaturi, curatenie, spalat prin casa gresie, parchet, gatit...aici vroiam sa ajung...smile.gif
Am papat :
MD - 2 nectarine, o felie subtirica de pepene galben
P - am facut astea:
-mancarica rece de pui cu masline

- snitele de pui cu susan

- orez cu lapte si visine ..n-am mai pozat, ca mai e o poza p-aci cu orez..tot asa arata..smile.gif
Eu am papat o portie de mancarica rece cu 2 rosii.
G,C - nu stiu, cum ajung acasa ma duc prin gradina sa-mi iau cina...pe la zmeura, pe la capsuni...smile.gif o sa fiu ca o caprita prin gradina...poate- poate ma abtin de la cirese...sa vad ...(pe anu` asta nu am mancat cirese)
Pupici
Alinice
Emty arata demential ambele feluri... ferice de iubi al tau ! tongue.gif Drum bun si vacanta placuta!!!
Si eu am fost ocupata azi...cu serviciul(m-au bagat in comisie la o licitatie) asa ca s-a dus ziua la scoala nusepoate.gif
MD fulgi cu iaurt 0% si jumatate de piersica
P un ou-ochi cu un cremvurst + un carnat prajit si castraveti murati
C fructe.
Trebuie sa beau si ceaiul de peste zi...
Doctore , e frumoasa foc rochita verde si-ti sade bine de tot.
Lotte cum adica "de patru ori pe saptamana , la sfarsit de week-end"? Iarba aceea verde si dealurile din fundal sunt super...iar tu nu pareai obosita nici un pic!
Eu nu cred ca as putea , in nici un caz de 4 ori/saptamana nesigur.gif
lotte
Alinice, am gresit! closedeyes.gif
De patru ori pe luna, sambata plec de obicei pe munte, si ma intorc seara.
Obosita ma simt spre seara, in drum spre casa, in rest imi iau energia din natura.

Eu, meniu pe ziua de azi:
d: iaurt 0% cu bucati de caise coapte, cafea conforma, trei cani ceai
11: o piersica
13: mancarica de legume, trei rosii, jumatate de ardei cu pate Inedit, doua felii branza de capra.Doua bucati ciocolata 85%
19:salata de varza, morcov, dovlecel, trei rosii.

Mai pe seara o mana de visine.


Pup.
kalua
Un mar, apoi ratatouille cu tofu cu un castravete de gradina
seara: tocinei de dovlecei cu raita cu rosii si castraveti
pescarush
lotte, ce frumos. indragostita.gif intr-adevar, in natura te incarci cu energie.
meniul meu de azi:

D - cereale cu lapte
P - ciorba de varza cu ciolan
C - chiftelute cu salata de varza.
scorpirescu
D: iaurt tnuva 0% cu musli
P: pulpe dezosate la gratar cu salata de varza
G: zmeura
C: supa de rosii
Alinice
Salutare , salutare... si acum meniul
MD fulgi cu iaurt 0,1% si piersica ; cafea cu lapte degresat
G ceai de papadie
P fasole pastai cu usturoi si placinta de dovlecei (reteta de la Leea)
C fructe.
O zi buna !
kalua
55,3 azi dimineata mad.gif
un mar baban, apoi un borcan de ton in ulei de masline cu oregano si 250g rosii-curmale (de-alea mici, dar nu rotunde, ci alungite).
Pe deseara mi-am propus cotlet de porc la grill, ciuperci la grill, salata
ToothFairy
Salut!!
Mersi Alinice..mi-a zis bubu ca a papat si ca a fost asa bun:)
Azi am tot trebaluit..
La MD - musli cu lapte
P - mancare de dovlecei(cum m-a invatat strabunica mai demult), snitel de pui in naut, o ceapa verde din gradina...mi-a fost lene sa fac salata rusinosul.gif
Am fost si am cules si niste zmeura si am tras o dulceata de zmeura cu fructoza...yummy yummy...nu mai am aparatu` din pacate sa arat dovada..
Ramane sa expun G si C...ca nu stu` ce-o sa pap...
Aseara pana la urma la C am papat frigarui cu salata... indragostita.gif
kalua, nu esti inainte de ciclu ? ma mir, ca tu nu prea faci abateri..
pesca, ce cuminte ai fost ieri smile.gif
Alinice
Placinta cu dovlecei a fost buna-buna si cred ca rece va fi super-buna.
Sa va arat ce a iesit...


Si e foarte satioasa!Cred ca portia a doua ramane pe maine. E super reteta de la Leea. 322.gif
ToothFairy
mama mia Alinice, am salivat instant...super arata! si tre` sa fie si buna !mmm...
kalua
Si mie mi-e o foameeee si salivez pe tastatura.
Leea indragostita.gif a postat retete foarte, foarte faine.
Leea
Si cand ma apuc iar de gatit mai postez, promit! iloveelady.gif
kalua
Io-te la ea cum a aparut dupa colt! tongue.gif kiss.gif Sa stii ca noi te asteptam in continuare!
Leea
Doar nu credeati ca ati scapat de tot de mine! Timp sa fie, ca retete berechet!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.