Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce mancam azi: Dieta Montignac
Forum pentru femei - eLady.ro > Diete si regimuri de slabire > Dieta Montignac
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83
pescarush
QUOTE(dr_wise @ Nov 21 2008, 11:56 AM) *
...a spus cineva SALSA?! morderis.gif


Da. Io! Numai ca io o mananc, nu o dansez. morderis.gif Spor la degustat, doctore. closedeyes.gif
Eu am inventarul anual joia viitoare, bag o zi lunga. Nu ti-e dor de colegi? laugh.gif

Stiti ca nici nu e rau orezul cu sosul asta? zapacitul.gif E un pic picant, asa cum imi place mie (aka sa nu-mi ia gura foc).
Cred ca imi fac si eu o decaf.
mihaela1977
Eu azi:MD=wassa, dulceata, lapte,cafea; P=conserva peste cu cascaval;C=fasole frecata cu soia la cuptor cu sos de rosii pe care incerc sa o mananc imediat caci nu ma simt prea bine.Va pup, pa.
lotte
Buna fetele:

Eu, azi:

d:iaurt cu fulgi de ovaz, un mar, cafea conforma
p:budinca de spanac cu telemea
c:salata mare cu o bucatica de peste marinat, un pic de vin rosu sec.


Ma cam doare burta closedeyes.gif

Va urez un weekend excelent, eu merg la catarat pe munte.
Light Blue
Sa ai vreme frumoasa, Lotte! Eu am sa citesc cat mai mult, sa recuperez timpul pierdut.
Meniul de azi:
MD:2 felii Wasa cu gem, cafea;
P: saramura de peste;
S: salata de rosii si castraveti cu crochete de post- am descoperit ca nu e conform, au amidon.
dr_wise
- at -pescarush: mi-e dor de job-ul meu!!! crying.gif
- at -lotte: distractie placuta! kiss.gif
In seara asta am mancat 3 mere Jonagold.
pescarush
Te cred doctore. friends3.gif Ma tem ca in curand incep sa ma plang si eu pe-aici. zapacitul.gif Inca nu ma stresez, dar nu se stie.
Lotte, week-end placut. kiss.gif
pescarush
Tot eu. blush.gif
De ieri ma gandesc la mere la cuptor, asa ca am facut in seara asta. Bineinteles ca eu n-am mai facut pana acum nusepoate.gif si n-am stiut ce rol au foliile alea in care sunt bagate. Asa ca, ale mele s-au transformat in mere cu sos din gem de capsuni. laugh.gif
Si arata cam asa:



Dar sunt yummyyyy! zapacitul.gif

Btw, eu le-am lasat 30 de minute la 400 grade F (cred ca e aprox. 200 C) si nu au fost prea moi. Le-am incercat dupa 20 de minute, si erau prea tari inca.
dr_wise
'Neata!
Wow, au iesit fotogenice!
Ale mele au stat 35 min la 200 C si au iesit piure, ai vazut. Cuptorul asta e electric, cu convector, poate are alte smecherii.
In dimineata asta am mancat 2 mere rase cu scortisoara si fulgi ovaz, acum imi beau cafeluta si-o tai afara dupa.
Nu stiu cum e vremea la voi, dar aici ninge hotarat de ieri seara.
Weekend placut tuturor frumoaselor montignace!
Fanny
ohmy.gif a inceput deja cu ninsoarea la voi? La Bucuresti a inceput ploaia si-i frig tare. Noroc ca dogoresc caloriferele!

Eu sunt cuminite cuminte si apoi o dau in bara! sad.gif
Light Blue
La noi a nins! germare.gif Vine iarna! Nu cred ca-mi place. Mie imi place vara!
Meniul:
MD: telemea cu rosii si gogosar, cafea fara cofeina;
P:ciorba de pui a la greque, ciocolata wink.gif;
S: inca nu stiu, poate o omleta cu rosii
pescarush
Fac si eu o pauza de 5 minute, acum am terminat curatenia. Si am obosit. lazy.gif Pregatesc amiaza si apoi plec in Toroto, la intalnirea cu gagicile. dance.gif Asa ca, cina probabil ca nu va fi conforma.
Fanny, si eu ca tine. Cuminte cuminte si apoi poc. trozneala.gif
Pana acum meniul meu de azi arata asa:
D - cafea, paine de secara integrala prajita cu tofu spread si rosii
G - am ciugulit niste struguri
P - carnati prajiti cu muraturi
C - magindesc.gif habar n-am.

Blue, nu te plange. Aici ninge de o saptamana. crying.gif Azi dimineata erau -10 grade. germare.gif
Gata, pe cai ca am drum lung de facut. mwah1.gif
dr_wise
Distractie placuta!!! wink.gif
Eu am mancat tarziu in seara asta si nesemnificativ, adica: ciorba de fasole, apoi 2 feluri de branza + 2 rosii si am rontait varza cruda si murata in timp ce pregateam sarmalele pt maine.
Acum ma bate gandul sa dau iama intr-un iaurt magindesc.gif
Fanny
Sunt un pic ingrijorata, dupa ce au dat la tv stiri cu ninsoarea masiva de la munte, blocajele + 2 tineri (un cuplu) care ar fi ramas blocati pe un traseu inchis pe timp de iarna. nesigur.gif Lotte spunea ca se duce la catarat sad.gif Sper sa nu fi intampinat neplaceri pe acolo.

Doftorici, sa stii ca astept cu multa nerabdare sa demarezi povestile tale luxembourgheze. biggrin.gif
Roxana_
Fanny, si eu ma gandeam mai devreme la Lotte, dar n-am apucat s-o sun sa vad daca-i in regula. O s-o fac maine dimineata si va tin la curent.
Va pup montignacelor!
dr_wise
QUOTE(Fanny @ Nov 22 2008, 11:35 PM) *
Doftorici, sa stii ca astept cu multa nerabdare sa demarezi povestile tale luxembourgheze. biggrin.gif

blush.gif Pai am strans o multime de poze, da' am o lene de ma doare! blush.gif Incerc sa ma energizez...
Eu am rulat de zor sarmalute in seara asta, maine le gatesc. Mirosea in toata casa ca in ajun de Craciun, a varza murata...mama, si ce buna-i varza asta cumparata de la sarbi! Trufanda! indragostita.gif
Nu va mai ganditi la prostii. Lotte a cu amicii ei, se simte f bine acolo, trage un vin fiert seara inainte de culcare. Ganditi pozitiv doamnelor!!!
mihaela1977
A venit iarna: la Deva ninge.Eu nu slabesc nicicum mai mult de max.1/2 kg. pe sapt., asta este..doar va scriu in fiecare zi meniul, e conform!
Ieri:MD=painica filosofala cu papara ou, P=ciorba fasole verde, friptura mistret cu mazare boabe si rosii, C=f.putina soia cu rosii
Astazi:MD=2 felii sunca proaspata cu cascaval, cafea;P=ciorbita, fripturica cu ardei copti, C=inca nu stiu.
Va pup si mai vb.

Light, sper ca tu sa scapi mai usor de kg. in plus.Felicitari pt. cafeaua fara cofeina.
dr_wise
'Neata!!!
De ieri am revenit si eu la cafeaua fara cofeina.
In dimineata asta am mancat fulgi de ovaz cu lapte. Buuuuuuuuuuuuuun!!!
Acum am pus sarmalele pe foc, iar la pranz dau spaima in ele si intr-o sticla de vin rosu.
Revin cu poze mai incolo. wink.gif Pregatiti-va suculetele gastrice, va atentionez, vor saliva intens!
Duminica placuta! kiss.gif
Light Blue
Mihaela, nu ma pot lauda inca cu slabitul. De azi m-am hotarat sa fiu mai atenta la ce mananc, ca sa se duca odata kilogramele, nu numai gramele. Am vazut ca daca imi permit cate o abatere, dupa aceea nu mai pot sa ma mobilizez.
Deocamdata pentru azi:
MD: un mar ras cu fulgi de ovaz si o cafea;
Gustare: un mar;
P: supa de pui, un snitel dat prin faina de naut, o rosie si un f . mic gogosar.
Nu am inteles daca este voie ca in supa de pui sa punem taitei obisnuiti, simpli. Sunt din faina alba de grau si sare. E voie?
Dr_Wise sarmalele sunt pentru faza I? Ca daca da, te-as ruga sa ne spui ce pui in compozitie in afara de carne.
dr_wise
Pai eu zic ca sunt de faza I daca nu pui orez, iar daca adaugi orez Basmati, sunt de faza a II-a, dar mai bine sa explice kalua, ca sa nu spun prostii.
Eu am pus o lingura de orez basmati in ele, asa ca spune "Pas" pana la Craciun. rolleyes.gif
La pranz am mancat 3 sarmalute de faza II, cu iaurt (n-am avut smantana) si un pahar de vin rosu sec:

Vinul fuse asta, descoperire noua:

Sec 100%.
Am facut si niste papanasi a la empty, dar i-am mancat fara gem si smantana.
PS: nu am pozat papanasii, fiindca n-au aspect comercial blush.gif
Light Blue
Sa-ti fie de bine, dr_Wise! Ca eu inghit in sec! biggrin.gif Si ce tacamuri frumoase ai!
In seara asta am mancat o salata si un snitel, dar apoi m-am prostit cu 2 patratele de ciocolata 75%.
mihaela1977
Light, ai voie sa pui taitei doar in ciorbele(supele) in care nu exista nici un pic de grasime.
Eu mananc in loc de cina struguri, nu am mancat deloc de cand am inceput dieta.
lotte
Buna fetele,

M-am intors cu bine.Multumesc pentru grija, dar nu ne-am aventurat aiurea, pentru ca vremea ne-a dat planurile peste cap.
A fost ziua unui prieten si ar fi trebuit sa ajungem la un refugiu sa sarbatorim acolo cu mancare, vin fiert, tort(tortul era surpriza).
Dar a nins foarte mult, nu era poteca in zapada, si a durat mult ascensiunea.
Am ajuns la Cabana Piatra Arsa pe la 4pm,(am inceput sa urcam din Busteni la 10.30am) si va spun si ce am mancat sambata:

d:iaurt cu fulgi de ovaz, cafea conforma
p: o bucata de carne de porc cu o felie de cascaval si ardei.
La Piatra Arsa am mancat ciorba taraneasca, si piept de pui la gratar cu salata de varza.Desert, vreo 4 bucatele de ciocolata amaruie.

De acolo, am plecat la Cabana Miorita, ca sa ramanem acolo peste noapte.Vreo trei ore am inotat in zapada intre 30-70 cm, si batea un vant pe platou, de te dadea jos, dar nu si pe mine, cu rucsac de vreo 10 kg in spate.

Dr_wise a prevazut bine, seara am baut vin fiert, si am stat la suete (am fost 12 persoane).Si ce bine e sa stai la caldurica, sa auzi cum suera vantul, si tu sa bei vinut cald!
Am vazut si rasaritul dimineata, din intamplare, ca aveam nevoie de toaleta, si cand ma uit pe geam, am vazut splendoare de soare venind de dupa munti.

Sambata seara am mancat o ciocolata cu rom (mica).

Astazi:
d:2 sandwich-uri cu piept de pui, cascaval, ardei.
p:un mar, un iaurt, branza topita light, 2 patratele ciocolata amaruie
c: o portocala si doua mere.

E asa frumos la munte, cu zapada, nu ratati ocazia, macar asa, intr-o plimbare, la poalele muntelui.Sa nu faceti ca mine, ca eu sunt super echipata si, desi nu par, am antrenament la conditii vitrege.Plus ca merg cu oameni cu experienta muntelui.

Multumesc inca o data pentru grija, si va pup, va urez o noua saptamana excelenta.
Fanny
Ma bucur ca esti in regula! hug.gif
Sa stii ca mi-ai facut pofta de vin fiert... asa ca ti-am urmat exemplul!
Light Blue
Acum am inteles cum e cu taiteii. Multumesc, Mihaela!Inseamna ca supa nu a fost chiar conforma.
dr_wise
QUOTE(lotte @ Nov 23 2008, 09:43 PM) *
Dr_wise a prevazut bine, seara am baut vin fiert, si am stat la suete (am fost 12 persoane).Si ce bine e sa stai la caldurica, sa auzi cum suera vantul, si tu sa bei vinut cald!

estiok.gif pai ce, nu stiu eu cu cine votez?! kiss.gif Sa-ti fie de bine!!!
Aici a nins iar zdravan si e un ger de crapa pietrele! Noroc ca nu bate vantul, ca la Cta. Partea placuta e ca orasul se afla la o altitudine de 450m, vegetatia e aia de munte, sunt brazi peste tot si in concluzie, miroase asa de bine afara, a iarna si a brad!!!! indragostita.gif indragostita.gif indragostita.gif Ma simt ca si cum as fi in concediu permanent la munte!!! Imi vine sa ascult intruna colinde cu Hrusca!
mihaela1977
Meniul meu:MD=wassa,dulceata,cafea; P=pulpe pui cu castraveti murati;C=ciorbita, bacon,cascaval,ardei kapia
Din pacate tocmai i-am facut fetitei "putisoare"-asa le spunem la niurli , sunt chestiile acelea care se fac ca si galustele cu prune dar lunguiete si am gustat si eu-sunt preferatele mele...Sper sa nu mai fac greseli.
Lotte, bine te-ai intors, ma bucur pt. tine ca te-ai distrat asa.
Va pup.
dr_wise
Salutare!!!
Deci, din ciclul "Am jurat ca n-oi mai be', da' eu nu ma pot tineeeee!!!", prezentam episodul III sau IV... magindesc.gif

La ingrediente scrie asa: fat free yogurt (skimmed milk, skimmed milk concentrate or powder, yogurt cultures), One flavour per pot: Strawberry (12%), Apricot (10%), Raspberry (10%), Peach (10%), Forest fruits 10% (blackberry, blackcurrant strawberry), Pineapple (9,3%), Fibre (oligofructose), Magnesium citrate, Stabilisers (modified maize starch, pectin, guar gum carrageenan), Colours (anthocyanins, paprika extract, cochineal, beta carotene, riboflavin), Flavourings, Acidity regulators (sodium citrate, citric acid, calcium citrate), Grape juice concentrate, Sweeteners (aspartame, acesulfame K, sucralose), Elderberry juice concentrate, Vitamin D.
Ziceti-mi si mie, care-i buba acum? Bineinteles, in afara de toate balariile alea de coloranti, arome si stabilizatori. huh.gif
Meniul de astazi:
d - iaurt simplu cu gem din fructe de padure si fulgi ovaz
cafea cu lapte
p - 3 sarmale cu varza si smantana, 1/2 pahar vin rosu sec
2000 - 3 pere mici
Plus 2 L de apa...mandria mea nemasurata!!! tongue.gif ...ca nu mai baui de mult 2L de apa, ca la carte!
Fanny
modified maize starch??? ce-i asta cu porumb?
Aha, amidon din porumb modificat! QED!!!
Doftoreso, tin`te sau abtin`te! tongue.gif

Eu n-am reusit sa ma tin de la doua ciucalati mici, daaa bune. bataita.gif

Apropo, oricata pofta ai de dulce, mai bine ocolesti aspartamul si alti indulcitori care se gasesc pe piata. Sunt ultra-nocivi, iar tu platesti ca sa-i inghiti. sad.gif
dr_wise
crying.gif Bine, domle! Recunosc, nu ma potolesc deloc. De abia astept sa apara pescarush si sa traga o burta de ras sanatos iar. iloveelady.gif
Da-i incolo cu tentatiile lor, nu mai pupa sa cumpar!
Am zis!
Fanny
laugh.gif esti dulce foc!
Te rog sa-i transmiti lui don Pedro sa te pedepseasca la urmatorul curs!
pescarush
morderis.gif Doctore, doar ce am deschis topicul si am vazut poza cu iaurtul (nu vazusem cine postase) si m-a apucat rasul, ca am stiut ca esti tu. pupaceala.gif Apoi cand am mai si citit ca ma astepti sa rad! laugh.gif
Eu am fost neconforma in week-end, si azi. Merit trozneala.gif M-am apucat sa le fac dulciuri la ai mei, si bineinteles ca nu pot sta deoparte. frustaremare.gif
Meniul meu de azi (exceptand bip-ul):
D - un kiwi, cafea, pauza, cereale cu lapte
P - linte rosie cu carnati fripti si muraturi
C - pui la cuptor cu muraturi.

Btw, mi-au iesit niste muraturi yummyyyyy. indragostita.gif Doctore, te-astept sa le mancam impreuna. Si sarmalele tale arata bestial! Bineinteles, ca vinul ala le sporeste farmecul. glare.gif
dr_wise
QUOTE(Fanny @ Nov 24 2008, 11:29 PM) *
Te rog sa-i transmiti lui don Pedro sa te pedepseasca la urmatorul curs!

Ooooooooooooooooooooooooooo! Daca l-ai fi vazut azi pe Pedro cum isi misca fundul in ritm de chacha........ indragostita.gif eu rad intruna la ora lui, nu ma pot abtine, are un stil sa se miste si sa strige "laaaaadiiiies, move your back with passion!!!" morderis.gif Haoleuuuuu! Am la "passion" in mine de numa' numa'! Dau pe afara! morderis.gif
blush.gif Scuze pt off topic!
kalua
Huhu!
Eu n-am fost in weekend nesimtit de neconforma, cu toate astea pac! 1 kg in plus. sad.gif Am mai mancat si pomelo ieri si duminica seara si doar stiu ca mie nu-mi fac bine citricile si ma umflu de la ele.

Ieri am mancat un sfert de pomelo, apoi heringi foarte tineri marinati cu doua pere
seara: trei crackers de-a Leei cu muraturi

Azi am in program:
un mar mare, iar 3 crackers cu muraturi
seara: snitel din piept de curcan in crusta de parmezan cu salata de naut (naut, castraveti murati, ceapa)
Light Blue
Ce ne facem cu dr_Wise? morderis.gif
Buna idee mi-ai dat Kalua cu salata de naut!
In meniul de zi:
MD: un mar ras cu fulgi de ovaz si o cafea;
P: ciorba cu carne de vita, o omleta si muraturi;
S: friptura la cuptor cu muraturi.
Lotte, si eu ma gandeam ca n-ai prins o vreme buna pentru catarat pe munte. Bine ca ai stat la caldurica.
Pa, fetelor! O zi buna! kiss_girl.gif
lotte
Light Blue, eu sunt alpinista in devenire, ma descurc pe orice vreme biggrin.gif (cu ajutorul altora din grup)
Am dezvoltat o intreaga nebunie cu muntele, imi place muntele mai mult decat imi plac barbatii tongue.gif
Mi-am luat bocanci, sac de dormit -28grade, rucsac nou.
Pe partea cealalta, ham si espadrile, pentru catarat (adica la sala, pana in primavara).
Cu pasiunea nu te joci tongue.gif

Mi-am facut program de Revelion, plec la munte de pe 30 decembrie pana pe 3 ianuarie, si in fiecare zi urc pe munte (nu vor fi trasee dificile).Iar Revelionul, pe partie la Busteni.
Abia astept.De cand m-am lasat de fumat, am o energie, imi vine sa merg pe jos pana la Satu Mare si inapoi. tongue.gif

Dr_wise, ce mai salivez cand ma uit la pozele tale cu mancare wub.gif

Eu, azi:

d:iaurt cu fulgi de ovaz, doua mere, cafea conforma
gustare:doua mere
p:salata cu cascaval si 2 pateuri de soia

Deseara, habar nu am.Poate fac placintele cu branza.Sau ceva cu spanac.

Am 54kg, si un fund mare closedeyes.gif

O zi faina!

Pup.
Roxana_
Simt nevoia sa fac o specificatie vis-a-vis de Lotte: n-are deloc fundu' mare, ca doar l-am vazut ieri tongue.gif, dar a facut un decolteu f sexy.
mihaela1977
Buna seara , dragelor.
Afara ploua torential de azi-noapte, dimineata a fost sticla pe jos.
Azi am papat:2 wassa cu lapte, P=bacon cu cascaval si ardei kapia, C=pulpa pui cu ciuperci; adineauri pt. prima data de 5 saptamani am mancat niste ciocolata-70% cacao, sper sa nu fie prea grav.
Va pup,pa. iloveelady.gif
dr_wise
Lotte dear, ce pot sa spun...muntele n-o sa te dezamageasca niciodata, asa ca dezvolta-ti pasiunea pt el cat te lasa curelele tongue.gif in plus, bag seama, are efecte benefice asupra decolteului tau, dupa cum te lauda Roxy-Foxy wink.gif
Astazi am mancat:
d - 2 porcarii d-alea de iaurturi mad.gif au un gust de indulcitori de-mi vine sa le donez maidanezilor, problema mare e ca aici nu exista nici macar soareci maidanezi pe aici huh.gif ...poate doar niste porumbei maidanezi...asa ca o sa ma jertfesc eu mancandu-le, da' le voi amesteca cu iaurt simplu, sanatos si gustos.
cafea cu lapte
p - bors cu perisoare:

omleta umpluta cu ciuperci + salata babana (de abia am razbit-o!):

Acum imi iau desertul - o guma de mestecat fara zahar, dupa care trag puternic sa termin 2L de apa.......... laugh.gif
lotte
Dr_wise, nu te prea inteleg cu iaurtul de fructe, eu imi iau iaurt simplu, si pun eu ce fructe vreau.
Numai iaurt de fructe nu e cel cumparat de la magazin.

Am facut placintica cu branza, la cuptor.A iesit foarte buna;am mancat o bucata, cu salata, rosie, ceapa.Buna combinatie!


Pup.
dr_wise
Nu mai cumpar, promit!
Ce reteta ai folosit pt placintica cu branza, daca-i conforma?
In caz ca-i reteta noua, vezi, sa n-o afisezi aici, ca ne da bulina rosie kalua imediat!!! iloveelady.gif
Am uitat sa spun ca am mancat 3 pere mici in seara asta.
lotte
Am facut dupa reteta placintele cu branza, e conforma.
Aluatul nu a iesit sa il prajesc, era moale, oricum nu il prajeam.
Voua vi se pare ciudata combinatia mea, placinta cu branza sarata, si salata?
Am pus si marar proaspat, plus legume uscate, si a iesit foarte aromata placintica.Mai am o bucata pe care o iau maine la lucru.
Roxana_
Lotte, te-ai apucat de gatit? biggrin.gif Si mie-mi sta gandul la o placinta cu branza, dar varianta dulce. De ce nu i-ai facut o poza s-o pui aici?
O sa pregatesc si eu in weekend omleta la micul dejun, ca prea mi-a facut pofta doftorici.
Kalua, ce nasol ca te umfli de la citrice. Eu iarna pe asta ma bazez (mandarine, portocale, pomelo).
La noi la cantina ieri au facut si mancare chinezeasca. Aveau orez negru si mi s-a parut tare hidos. Stau si ma gandesc ca la mine conteaza f mult cromatica mancarii. Cred ca in afara de orezul asta, mai nimic nu era conform. Probabil nici orezul, daca au pus sos de soia prin el. Eu am ramas la vesnicul piept de pui la gratar.
lotte
Da, m-am apucat de gatit biggrin.gif Doar ti-am trimis si tie retetele, credeai ca glumesc? tongue.gif
Am pus branza sarata, ca nu e desert tongue.gif Nu arata prea bine, dar e foarte gustoasa.
Vreau sa fac placinta cu mere in weekend.

Eu, azi:
d: mere rase cu fulgi de ovaz, cafea conforma
gustare:deja am mancat inca doua mere
p: placintica mea cu branza, salata verde, rosii
diseara, nu stiu, ca sunt pe drumuri, poate mananc o ciorba undeva, in oras.


O zi buna!
kalua
Nu stiu exact despre ce placinta vorbesti, Lotte, daca-ai aia ca o clatita mare (facuta la cuptor). Combinatia mi se pare chiar foarte la locul ei, exact asa o mananc si eu, cu salata sau muraturi.

Ieri m-am tinut 100% de plan.

Azi: un mar mare, apoi o conserva de caracatita in ulei de masline cu muraturi asortate.
seara: mancare de varza murata cu afumatura si carnati. M-a apucat de vreo doua zile o pofta nebuna de asa ceva.
lotte
Reteta se numeste Placintele Montignac.Mie nu mi-a iesit ca o clatita.
Ai facut si tu Kalua, la cuptor, se plangea Ala ca a incercat sa le prajeasca si nu i-au iesit.

Pup.
dr_wise
'Neataaaaaaaa!
Vreau si eu placintele!!!!
Din pacate, am observat ca atunci cand mananc cocaturi iau in greutate serios.
Eu am mancat un iaurt "porcarie" amestecat cu iaurt simplu + fulgi ovaz.
Acum beau zdravan cafeaua cu lapte, s-o termin in max 10 minute, c-o tai la Pilates.
Ne vedem deseara.
Va pup!!!

PS: azi cred ca fac o salata cu ton Yam Yammmmm!!!!
Revin cu poze!
pescarush
Salutare!
Doctore, salatele tale arata bestial. Aia cu ton ma tenteaza si pe mine, poate maine seara.
Eu sunt cam zapacitul.gif dupa o noapte aproape alba. Cel mare are varicela acum, azi vreau sa ajung la dr. cu el, ca nu-i scade febra de sambata seara, aseara avea 39.3
Nu mai are rost sa pun meniul, ca deseara merg la restaurant mongolez cu colegele, avem Ladies Christmas Dinner, si sigur nu va fi conform. Iar maine, avem annual inventory, asa ca iar nu va fi conform, ca ne dau ei mancare aici: donuts (asa-s de ametita ca nici nu mai stiu cum se scrie) la MD si pizza la pranz.
Nu stiu daca mai apuc sa intru pana vineri, ca am de lucru, yupiii.
Sa aveti o saptamana usoara. kiss.gif
kalua
Lotte, pentru mine aia-i un fel de clatita la cuptor. biggrin.gif Si o fac destul de des.
Doftoreaso, nu-i coca-coca, e un aluat cu faina de naut. Care mie chiar imi place. indragostita.gif
Light Blue
Din meniul de azi:
MD: mar ras cu fulg de ovaz, o cafea;
P:ciorba de fasole, spanac;
S: salata de naut si varza calita.
Planuiesc sa fac placinta Montignac.
dr_wise
Ptiuuuuu! Eu nu mai am faina de naut...ca nu ma dau in vant dupa ea!!!
Pana la urma am mancat:
p - 2 bip bip...sper sa nu se depuna...apoi bors de perisoare, ardei iute murat, 2 sarmale cu smantana
cafea cu lapte
s - pere
Si am razbit 2L apa.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.