Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce mancam azi: Dieta Montignac
Forum pentru femei - eLady.ro > Diete si regimuri de slabire > Dieta Montignac
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83
dr_wise
laugh.gif Si eu stau cu 1kg de calamar gata curatat in congelator. Vreau sa-i dau cep, dar prima data trebuie sa citesc cartile acelea de bucate.
Poate ma invrednicesc si il prepar weekendul urmator.
Mai, Kalua, mai, am fost sambata la vanatoare de faina de soia si naut....nada de nada! crying.gif Sunt pe cota de avarie, soia din dotare o mai tin exclusiv pentru snitele, nu-mi mai pot permite sa fac aluaturi din ea, e prea putina.
Mai caut, dar mi-e teama ca astia nu sunt consumatori de asa ceva si-n concluzie, ciu-ciu faina.
Acum am in dotare doar faina integrala de grau si tarate de grau.
kalua
Ia mai trimte-mi tu o data adresa ta cu toate celea, sa te fericeasca fata cu fainuri. Numai ca nu stiu cand ajung pe la Plafar, da-mi fac eu drum pe acolo.
ghemotoc
La Multi Ani pt ieri! Sa fiti mereu frumoase si iubite!
Eu nici nu o sa mentionez weekendul asta cand mi-am facut de cap rau de tot, of of of nusepoate.gif .
Azi: MD - cafea cu lapte 0%, crackeri
P - fasole verde cu piept de pui in sos de branza Philadelphia
Gustare - capsuni, 1 portocala
C - ou cu salata de varza si poate niste proscuitto
aline
La multi ani de 8 Martie!
In week-end mad.gif am calcat stramb. Numai seara, da rau de tot (mucenici, Krantz, placinta cu branza).
Astazi
D - paine integrala goala
Gustare: un mar
Pranz: pulpe de pui cu linte si salata mare de cruditati + 1 felie telemea
Gustare: ciocolata neagra 75% 2 bucatele
Seara: file de peste cu salata

O seara placuta
Aline
kalua
Aline: dimineata puteai manca niste vegetale pe langa painea aia, ar fi fost mult mai bine. Cuiocolata stii si tu ca nu-i tocmai ok, mai ales daca ne-ai tradat in ultimul hal.

Ghemotoc, salata la pranz?

Amandoura: cum vreti sa tineti dieta asta daca nici macar pancreasului nu-i dati timp sa se stabilizeze? nusepoate.gif
ghemotoc
Kalua, dar fasolea verde ce e?
pescarush
Cantarul meu arata 52 kg. closedeyes.gif Ce-i drept ca sunt si in perioada magica a lunii, iar ieri am mancat placinta cu zmeura si inghetata blush.gif , de 8 Martie.
Meniul plan pe azi:
D - o cafea cu lapte, o banana (a trebuit sa plec in oras si n-am avut timp sa mananc), apoi crackers de ovaz cu apple butter si un ceai verde
P - racituri, o salata de castraveti
C - salata cu ton din conserva in ulei de masline.
aline
biggrin.gif Ok, o las mai moale cu ciocolata.
Dimineata cred ca o a-mi fac sandvis cu rosii si paine, mi-e mai usor asa ca oricum mananc de dimineata cand ajung la servici (Cu ocazia asta scap si de privirile perplexe ale colegilor cand ma vad cu bucata mea de paine - unii vin si o miros, o pipaie si daca au curaj o gusta) tongue.gif
iloveelady.gif Multumesc Kalua. Foarte simpatic raspunsul tau - mi-a placut mult remarca ta cu tradarea in asa hal. Vasazica ieri am atins apogeul tradarii (Doamne ce bune si dulci sunt lucrurile interzise!!!, dar si virtutea abtinerii are farmecul ei).
pescarush
QUOTE(aline @ Mar 9 2009, 11:42 AM) *
biggrin.gif Ok, o las mai moale cu ciocolata.
Dimineata cred ca o a-mi fac sandvis cu rosii si paine, mi-e mai usor asa ca oricum mananc de dimineata cand ajung la servici (Cu ocazia asta scap si de privirile perplexe ale colegilor cand ma vad cu bucata mea de paine - unii vin si o miros, o pipaie si daca au curaj o gusta) tongue.gif
iloveelady.gif Multumesc Kalua. Foarte simpatic raspunsul tau - mi-a placut mult remarca ta cu tradarea in asa hal. Vasazica ieri am atins apogeul tradarii (Doamne ce bune si dulci sunt lucrurile interzise!!!, dar si virtutea abtinerii are farmecul ei).


Aline laugh.gif mi-a placut mesajul tau.
Mai sunt 18 zile pana mai imbatranesc cu un an magindesc.gif si mi-am propus sa ajung la 50 kg pana atunci. zapacitul.gif Am spus. judge.gif sexylady.gif
kalua
Fasolea verde m-am gandit ca-i garnitura si pe langa aia ar fi mers de minune o salata.

aline, s-avem pardon, exista si dulciuri conforme dumnezeesti, la asta n-ai cum s-o dai cotita. tongue.gif Dar mai putin cu de-asta la faza 1.

Pe mine ma apucase o pofta nebuna de mancare (auzi, nici macar neaparat de ceva dulce!) acum vreo ora, dar mi-a trecut, slava Domnului.
ghemotoc
Fasolea mea verde e de fapt mancarea principala - nu prea am chef sa mananc carne... Stiu ca ar trebui sa mananc mai multe salate dar pb e ca la serviciu e mai greu... chiar daca imi aduc ingredientele nu prea am in ce sa o pun si sa o amestec... chiar cu bolul de salata nu prea imi vine sa ajung la serviciu smile.gif)
Pescarush, si eu mi-am propus ca pana de Pasti sa ajung la 52... deci inca 3 kg... nu mi se pare mult intr-o luna....
dr_wise
Kalua, multumesc muuuuuuuuuuuuuuuuult de tot!!! kiss.gif
Ia uite aici captura de razboi babana:

Ihaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! pistolar.gif
Sa-ti povestesc...azi dimineata (adica pe la 10:30 blush.gif ) am plecat hotarata sa ma fac bella, adica sa ma tund si sa-mi vopsesc parul. Coaforul era inchis pt curatenie, dar mi-am facut programare pt maine in lb franceza yeah.gif ...asta-i o premiera si sunt foaaaaaaaaaaaaarte mandra de mine! Ce sa fac eu de la ora 10:45 pana la 12:47, cand e trenul pt Capellen (azi e zi de franceza)?!!!
Am luat-o frumusel pe jos inspre centru si dai, si colinda.
Am intrat intr-un magazin cu flori si produse pt ingrijirea florilor, am benoclat ochii la toate cele usurel, fara nici o graba, mi-am luat o punga de seminte de craite, iar la casa mi-am facut curaj s-o intreb pe vanzatoare daca imi poate spune unde e situat un magazin de produse naturiste. Mi-a recomandat un magazin Naturata langa Boulangerie. Am ajuns acolo, din pacate nu aveau decat produse semi-preparate. Numai ca....o vanzatoare draguta s-a oferit sa-mi recomande sa merg la sediul lor principal, unde au de toate, inclusiv faina de naut si soia. Am intrebat-o cu ce autobuz ajung acolo, mi-a dat toate detaliile si eccoooooo! Am ajuns in Patria Produselor Bio!!!! Cand am vazut ditamai supermarketul pliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin numa' de produse naturiste, imi venea sa te sun pe mobil de incantare!!! indragostita.gif
Nici nu stiam unde sa privesc prima data! indragostita.gif
Am descoperit un singur sortiment de faina de soia si vreo 2 de faina de naut. Mai aveau faina de castane, de quinoa, de bio "hirse"(ce naiba e asta?!!!), cereale pt lapte, sosuri bio, etc, etc!
Nu m-am putut abtine si-am cumparat si branzeturi italienesti pt paste si o cafea Arabica bio.
Am vazut si "enspe" feluri de orez, unul salbatic cu bob negru de negru, lung de vreo 1,5cm! magindesc.gif Ai vazut astfel de orez salbatic? Aveau 2 sau 3 feluri de orez salbatic, dar scump al dracu! mad.gif
Acum sunt cu sacii in caruta, dar m-a zvantat de bani, adica le gasesc cam scumpute, dar mde, e bine si asa, adica stau linistita ca, atunci cand am nevoie, stiu de unde sa cumpar.
Acum pot sa jur ca nu ma las pana cand nu ajung la 69kg!
PS: sambata am avut alta revelatie! Intr-o plimbare cu sotul meu am descoperit un magazin asiatic unde aveau paste din fasole mungo in pachete mari.
ghemotoc
Doctore, hirse inseamna mei.

In engleza si franceza e millet.
kalua
Bravo si felicitari pentru captura, doftorici!
Hirse e mei.
Cat ai dat pe faina de naut? Aici e intre 4,40 si 4,99 (nu mai stiu exact) € /500g la Plafar. La magazinul asiatic dau 2 € si ceva pe-un kil! Ia vezi, poate gasesti si tu acolo.
Si nu mai lua branzeturi gata rase, acolo pot baga si coji si chestii pe care nu le-am manca daca le-am vedea intregi.
Cred ca ala-i orezul salbatic bun. Mi-am insfacat o punga de orez si-am masurat cativa bobi laugh.gif , ai mei au intre 1cm si 1,4cm si-s subtirei tare.

Felicitari si pentru tratativele-n franceza! Pai incearca sa vorbesti cat mai mult, ai sa vezi ca exersatul asta "pe strada" o sa-ti aduca multa beneficii.
pescarush
3 kg nu e mult, ghemotoc, daca te ambitionezi si nu mai calci pe langa. closedeyes.gif
La mine, in general a mers 1 kg/saptamana, atunci cand am fost serioasa. magindesc.gif
Doctore, asta vroiam sa-ti spun si eu, sa incerci sa vorbesti cat mai mult in franceza, numai asa inveti sa vorbesti fluent. Dar, de inceput, cand te duci la tuns, eu ti-as sugera sa vorbesti in engleza, sa nu iesi cu caciula pe cap o luna. laugh.gif In rest, exerseaza-ti franceza cat poti de mult. Ma bucur ca ti-ai gasit fainurile, chiar daca e mai scump, pana gasesti si alt magazin mai ieftin, macar stii unde sa mergi. Mai ce-mi place cand va vad asa ambitioase. kiss.gif
kalua
Taraaaaa, tara, tara: am gasit un posibil motiv dece nu ni se duce sunca cum trebuie: e luna plina (de maine de fapt). Dar de la mijlocul saptamanii viitoare ar trebui sa curga slaninele! biggrin.gif
ghemotoc
Kalua, exact asta e motivul... ciocolata si placintele nu cred ca au nicio legatura smile.gif)
kalua
Eu una ma simt curata ca lacrima si tot nu s-a dus nimic. Doftoreasa tot cuminte a fost.
Daca stau si ma gandesc bine am si baut cam mult zilele trecute (apa si ceai, da?), dar de eliminat n-am prea eliminat-o.
duda
Buna seara, ladies! M-am prezentat cu ceva timp in urma si-am promis ca ma pun pe studiat MM...si-am facut-o, in paralel cu practica incepand de la jumatatea lunii ianuarie. Am plecat de la 63 kg ( dupa abuzurile de sarbatori ) si-am ajuns la 56 kg la ora asta. Va multumesc! biggrin.gif Aseara am reusit sa inchei lectura de la topicul "Ce-am mancat azi: Dieta Montignac" partea I si m-am hotarat sa ies din anonimat mai ales ca, dupa 343 de pagini, imi sunteti atat de cunoscute si apropiate! Am ras si-am plans alaturi de dr.wise, stoinici, roxy, nimphe, pescarush si alte minunate doamne...si-am citit cu atentie maxima sfaturile kaluai, pe buna dreptate numita guru MM. Respect!

Acu' on topic:

D: lapte 0,05% cu fulgi de ovaz si o cafea decofeinizata
P: mancarica de linte cu castraveti murati, un pate Inedit cu masline si un ardei gras
G: o gutuie si un mar
C: fasole verde cu sos de usturoi ( usturoi pisat in amestec cu iaurt 0% si ierburi a la Provence ), o felie branza extra maturata de oaie cu ardei capia si ridichi.

Ce spuneti, e bine? smile.gif




ghemotoc
Duda, bine ai venit si succes in continuare!
Kalua, s-ar putea sa fie ceva si cu luna... insa la mine, desi nu am mancat conform, la cantar nu se vede... poate pt ca alerg cam mult dupa cutu si il si iau in brate (deja are 10 kg smile.gif)
Acum mananc fasolea... daca stiam ca a iesti atat de buna imi luam mai multa cu mine... chiar si fara carne. Multumesc de reteta kiss.gif
pescarush
welcome.gif Duda.
Kalua, ce bine ca ai gasit adevaratul motiv pentru care nu slabim. thumbsup.gif
Ghemotoc, eu imi duceam salata la servici, pe langa mancarea principala. Mi-am luat containere mai adanci (cu capac) si pregateam de-acasa salata. Eventual, dresingul pune-l in alt container mai mic zapacitul.gif (cam multe containere, stiu, si geanta mea era plina laugh.gif ) si amesteci cu verdeturile la fata locului.

P.S. Cred ca Duda, din umbra, a fost mai cuminte si mai constiincioasa decat noi. zapacitul.gif
ghemotoc
Stiu Pescarush, am si eu cutii din plastic dar nu mai pot cara atatea cu mine: cand mananc iaurt trebuie sa-mi iau o cutie pt iaurt, o punga cu fulgii, mai am fructele si masa de pranz - care, uneori, e in vreo 2 cutii... dar cum de obicei masa mea se bazeaza pe legume sau daca nu, am macar niste castraveti goi langa...
dr_wise
QUOTE(ghemotoc @ Mar 9 2009, 08:28 PM) *
Kalua, exact asta e motivul... ciocolata si placintele nu cred ca au nicio legatura smile.gif)

laugh.gif Ghemotoc, esti simpatica foc!
Bre, pai eu sunt si rac, asa ca sunt "atasata" de fazele lunii precum marca de scrisoare, vorba cantecului.
Ehhh, vom vedea....oricum, sunt curata ca lacrima, n-am mai mancat cioco de cel putin 1 saptamana si nici nu vreau sa mai bag in gura cioco sau gem pana nu le vad, mama lor de sunci, duse pe apa sambetei!
Mercurialul de Luxembourg:
faina soia fara gluten x 350g....2,49eur
faina naut fara gluten x 350g....2,99eur
rolleyes.gif
O sa trec maine, dupa ora de sport, pe la magazinul asiatic, sa vad pe indelete ce au conform dietei MM. Oricum, vreau sa-mi cumpar un pachetoi d-ala cu paste din fasole mungo.
Meniul de astazi:
d - iaurt cu capsuni si fulgi ovaz, cafea decof black
12:00 - o felie de placinta cu spanac
18:00 - ostropel din 2 copanele de pui + tocanita din ciuperci si praz + salata babana de cruditati
Daca mi-o fi pofta, o sa mananc mai tarziu un mar golden.
Pescarush, oricum m-am tuns si vopsit pe 6 dec si nu mi-a placut deloc. Si m-a costat o caruta de bani, fiindca aici tot ce misca nu-i salon normal de cosmetica, sau de coafura. Toate dracoveniile astea se numesc centre de infrumusetare, iar frizerii si coafezele sunt hair stilisti... mad.gif Maine ma duc in alt loc si nu stiu care va fi rezultatul, oricat de mult as incerca sa le explic ce vreau. Eu vreau ceva, iar coafeza face ce-o duce capul. Vedem maine ce surpriza voi avea... closedeyes.gif
duda
thanks.gif flowers.gif am invatat multe de la voi. Mi-am diversificat alimentatia, nu sunt frustrata de nimic, ce mai, e mare inventie Montignacul asta, ca importanta egaleaza masina de spalat automata. biggrin.gif Da, am fost cuminte, mi-am carat casoletele cu mancare dupa mine la serviciu, la petreceri am mancat numai ce-a fost conform, n-am refuzat dulciurile, dar le-am pus deoparte zicand ca le las pe mai tarziu...iar mai tarziu le-am pus pachetel, frumos, si le-am dus adolescentului de acasa. Dar, mai important e ca, m-am simtit ca intr-o mare familie alaturi de voi, desi am stat cuminte in colt.




dr_wise
friends3.gif Duda, pai si eu tot ca intr-o familie ma simt aici. Sunt dependenta de forumul asta, cel putin din punct de vedere al dietei.
kalua
Duda, bine-ai intrat in famelia noastra! Tare-mi place cum scrii. smile.gif De unde esti?

Meniul meu de azi:
o para mica si buna tare, apoi amestecatura de legume (de fapt numai tulpina de telina, andive, rosii, plante si telemea) - ramasite de ieri cu o bucata de somon afumat fierbinte cu condimente mexicane (n-am simtit mult din mexicanism, dar a fost bun). Fara salata, bine ca-i fac observatie lui ghemotoc. laugh.gif
seara: cod cu mazare in ardei kapia si reductie de balsamico plus salata de-aia mica. Si jumatate de paharel de vin rosé sec, o ne-bu-nie!
3A
Fetele, eu am abia de vroe 2 zile mi-am revenit dupa concediu...
Acum a inceput si postul asa ca e nitel mai dificil...

Azi:
P: tofu, cu masline, avocado
S: paste integrale cu suc de rosii

probabil un mar

pescarush
3A, unde sunt legumele de langa meniurile tale? zapacitul.gif
Kalua, imi place mazarea in ardei copt. indragostita.gif
3A
Mai bag o salata acum pe seara blush.gif
Bine ca mi-ai zis, mersi!

pescarush
3A, imi place cum o dregi. laugh.gif E foarte bine, doar ma distreaza stilul tau (inconfundabil, de altfel). 322.gif
3A
kiss.gif friends3.gif

Ma tenteaza si pe mine sa incerc mazarea in ardei...

Pentru maine am facut o supa de linte, dar nu ma dau in vant dupa gust...mai ales ca e fara smantana...
mai bine imi place de garnitura.
Globetrotter
Salutare, fetelor.
Sa stiti ca aveti dreptate, sigur e de la luna. Alaltaieri aveam 53,25 kg, ieri 52,50, si azi iar 53,25. Zau daca stiu unde am gresit. nesigur.gif Si-n plus toata noaptea n-am putut sa dorm.
Meniul meu de ieri:
MD+P- un mar, p, putin salam uscat, cascaval, castravete, almette cu ceapa, ceai
G- un mar, putin suc de portocale, cateva capsuni
C- un mar, p, frigarui cu ceapa si ardei, omleta cu branza, putina rosie si ardei kapia, cacao fara zahar, cateva capsuni
MarthaToma
Neatza fetele si o zi minunata! La multi ani pt 8 martie! Eu mai cu intarziere caci am fost internata in spital cu piciul. Mi-a facut temperatura peste 39 si ne-a internat. Din fericire totul e ok si se pare ca a fost doar o simpla raceala, azi avem toate rezultatele la analize. De mincat am mincat conform, exceptie niste mucenici ieri. Nu e de scuza dar alergand toata ziua cu piciul sa-i faca analize, cu externarea apoi, seara cand am ajuns acasa nu aveam nimik de mincare ci doar mucenicii primiti de la bunica. I-am executat cu o cana de lapte caci ma luase cu ameteala de la oboseala si stres.
Azi revin 100% la MM.
Acum o cafea black. Mai tarziu un mar.
P: omleta + salata
C: branza cu smantana + un ardei gras
kalua
54,9! yeah.gif
bookaholic, sucul de portocale cam face in general sa tasneasca insulina...
dr_wise
laugh.gif ..si eu 73,0000kg!!! rock.gif Yehhhhhhhh!
Kalua, sa tragem o sarba?!
Aseara am mancat fructe inainte de culcare si vad ca a fost OK.
Astazi fac o tocanita de praz (ca prea mi-ati agitat retetele de praz pe sub nas zilele trecute) cu resturi de carne de porc si curcan.
Spor la slabit, frumoaselor si sexoaselor! kiss.gif
albinuza
Hielau! Eu am o problema nesigur.gif
M-am cantarit duminica dimineata si aveam 53 de kg. Pana aici perfect! Problema este ca, se vede clar pe mine ca am luat proportii. Am facut un dos iaaar nesigur.gif
kalua
Yo, baby, yo! Tragem si-o sarba, si-un can-can, tot ce vrei, doftoreaso! Eu imi pun mare sperante in zilele astea in care voi manca mult peste pentru ca stiu ca-mi prieste de minune.

Martha, chiar ma intrebam ieri de ce n-ai mai scris. Bine ca acum totul e mai bine! Sanatate!

Albina, ia zi tu de cand mananci iar conform, fara alte prostii pe langa?
albinuza
Conform conform nu am tinut niciodata, v-am zis micile abateri cum ar fi berea blush.gif Am vreo 2 sapt. Sunt din nou balonata de zici ca mai am un pic si plesnesc. Da mi se pare ciudat ca greutatea se mentine, dar se vede pe mine ma m-am marit. zapacitul.gif
Light Blue
Ce fete cuminti!
Se pare ca mucenicii au tentat pe multa lume, inclusiv pe mine.
3A, eu pun zeama de lamaie la supa de linte si imi place gustul.
Martha, ma bucur ca e bine copilasul. Si eu am stat cu fetita internata acum 2 ani si e groaznic in spital.
Am inceput ziua bine: paine filozofala calda cu branza de vaci 0% si masline, apoi cafea si mai tarziu ceai verde. Sa vedem cum va fi in continuare.
ghemotoc
Martha, bine ca se simte bine copilasul! (din atatea cuvinte existente in romana eu nu am putut sa gasesc decat bine si bine... hmmm...)
Azi:
MD - cafea cu lapte 0%, crackeri cu un castravete, fulgi de ovaz cu 0%
P - fasole verde (cred ca am pus i o bucatica miiiiiica de piept de pui, sa vie de gust dar imi place mai mult fara carne)
C - fructe

Nici noi nu am prea dormit bine in ultimul timp, azi dimineata nici macar nu am auzit ceasul, nu stiu cine l-a oprit... poate cutu biggrin.gif

Kalua, doctore, sarba si can-canul fac bine la sunculite... Ma bag si eu smile.gif
nicotan
Buna fetelor! Ieri nu am reusit sa-mi scriu meniul ca am fost toata ziua pe drumuri, dar azi notez ca am rezistat asaltului mucenicilor,atat la serviciu cat si la soacra mea si am suparat pe toata lumea, ca ce are daca mananc macar unul!? Insa nu am cedat asa ca sunt mandra de mine.Meniul meu e cam monoton deocamdata, ca nu prea am avut timp sa rasfoiesc retetele dar eu ma simt bine si ma satur cu ceea ce mananc. Azi am mancat fructe dimineata si pe la 10 un iaurt degresat, la pranz salata cu branza ca asta e meniul ce putem sa-l facem la serviciu, acum jumatate de ora am degustat si eu pateul inedit cu o rosie *e foarte bun,m-am lamurit de ce il laudati voi si pentru seara pregatesc niste peste la gratar.
Si ca sa ma laud, ieri m-am cantarit si am avut surpriza sa constat ca deja am pierdut 1 kg (si nu-mi pare rau deloc dupa el).
Va pup si o seara placuta!
Globetrotter
Kalua, asta inseamna ca imi creste glicemia, ca m-ai cam bagat in ceata...? magindesc.gif
Pai eu am lasat distanta de minim trei ore intre gustare si masa, deci nu cred ca ar fi trebuit sa am probleme. Parca am citit in carte ca e bine sa bei suc din portocale proaspat stors...
E, oricum cam stiu eu pe unde am gresit... Nu am mancat de dimineata, am mancat prea greu seara, usor la pranz, am bagat si ceva salam. Sper sa ma tin mai bine de treaba... weep.gif
duda
[quote name='kalua' date='Mar 9 2009, 10:24 PM' post='224392']
Duda, bine-ai intrat in famelia noastra! Tare-mi place cum scrii. smile.gif De unde esti?

Bine ca m-ati primit! iloveelady.gif Nu stiu altii cum sunt dar...eu mi-am inceput aventura vietii in orasul cu salcami, acolo unde Chira Chiralina si-a aratat farmecele, adicatelea in Braila. Am continuat-o cu o studentie faina in dulcele targ al Iesilor ( stiam io ca ne cunoastim di undeva, candva...), am poposit vreo 15 ani pe meleaguri bucovinene si de vreo doi ani imi croiesc drum prin jungla bucuresteana...si-apoi cine stie unde ma vor mai duce faptele, gandurile si iubirea!?

Asaaaa...sa revin la oitele noastre. Raportez:

MD: mar, pauza 15-20', lapte 0,05% cu fulgi de ovaz si o cafea decofeinizata
P: mancarica de linte de ieri, castraveti murati, o salata ( salata verde, ardei capia, ridichi si tofu cu chimen )
C: salata de fasole alba cu ardei capia si usturoi, presarata cu branza telemea de oi...si castraveti murati

S-ar putea sa mai mananc un mar si-o gutuie pana ma culc.

Numai bine.
dr_wise
Duda, esti simpatica foc! friends3.gif
Martha, multa sanatate puiului tau! kiss.gif
Ghemotoc, nici nu-ti imaginezi ce dor mie de un dantz romanesc! indragostita.gif M-am anchilozat rau de tot pe aici, fara topaiala zdravana.
Meniul de today:
d - 2 iaurturi x 125 + capsuni + fulgi ovaz, cafea black
12:00 - 1 felie de placinta (mai am una si gata blush.gif )
19:00 - tocanita de praz cu carne de porc si curcan, salata de varza rosie
Acum ma hidratez intens cu apa plata.
Seara buna tuturor si sa ne vedem maine mai usoare cu cel putin 500g... rolleyes.gif
PS: am o pohta de caju, de numa' numa'! wacko.gif
Globetrotter
Si iata si meniul meu de azi:
MD- suc de portocale, p, cafea, paine pumpernikel cu gem fara zahar, ceai
G- o para
P- doua oua fierte, salata de castraveti, rosii, ardei si cascaval
G- o para
C- snitel pui (cu faina de naut), tzatziki, rosie, placinta cu telemea conforma, ceai
lotte
Dr_wise, te felicit pentru franceza.
O sa te indragostesti de ea, parol!
Ma bucur ca ai gasit faina de soia si de naut.

Eu azi:


d: iaurt cu fulgi de ovaz, cafea conforma (la mine e mereu aceeasi placa tongue.gif )
gustare:1 mar
p: un soi de salata boeuf conforma, dar fara maioneza (lenea-i mare)
c: salata cu de toate
un mar

Am vrut sa fac plancintele cu telemea, iarasi, dar sunt obosita, o las pe maine.
A, si in fiecare seara servesc fitness, for hips and back.
Am fost la fizioterapeut, mi-a interzis schiatul si muntele, din cauza rotulei, trebuie sa lucrez mult la musculatura picioarelor.
La munte nu pot sa renunt de tot, doar fac o pauza, pana in aprilie.

O seara faina!

Pup.
kalua
book, lasa mai bine sucul de portocale, da, ridica glicemia. Daca crezi tu ca nu poti trai fara el, bea-l macar la sfarsitul micului dejun.

dudo, pe mine ma leaga de patria muma si Bucovina. biggrin.gif

Eu azi:
cafea
pranz: o para mijlocie, apoi calamar de la conserva (o bunatate, atat de fraged si cu un gust atat de bun) cu ciuperci marinate si-un ardei kapia rosu
cina: creveti marinati cica indian, apoi prajiti, cu salata verde de-aia mica

dr_wise
Kalua, dar tu chiar ai vorbit serios! E "fish week" la voi?! laugh.gif
Am si eu o intrebare...mi-a fost pofta de ceva dulce, asa ca am mancat 4 capsuni, dar sunt mai degraba pline de vitamina C, decat dulci...si am completat dupa ele cu niste telemea maturata + 2 rosii....e bai mare?! blush.gif
Fanny
Capsunile si fragii se puteau consuma la masa fara probleme, din stiu eu. Nu? nesigur.gif
Light Blue
Si eu stiu la fel, dar daca ai mustrari de constiinta poti sa ne dai noua capsunile:D .
Am trecut ziua cu bine:
P: ciorba cu carne de vita, varza gatita cu un carnacior;
S:ou fiert si salata de morcov cu gogosari.
O seara cat mai buna si vise placute!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.