Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce mancam azi: Dieta Montignac
Forum pentru femei - eLady.ro > Diete si regimuri de slabire > Dieta Montignac
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83
dr_wise
Bre stoino, bre...iti dai seama ca sunt cu musca pe caciula?....
Dar de azi gata, devin Maica Tereza reloaded...episodul 7...8.. magindesc.gif anyway...mimoza pudica!
Ma lupt cu a II-a cana de ceai verde si sper sa razbesc 2L de lichide pana deseara, cand nu voi mai manca nimic, chit ca voi visa urat la noapte.
Revin cu meniul mai pe racoare...
Gagici, fiti barbate!!! (asa de scrie fiti?! am creierul virusat de atata tiramisu si tort de charlota.... blush.gif )
dr_wise
Bag seama, s-a mancat neconform en gross...Nu-i bai!
Eu afisez meniul din I zi de mimozela:
d- iaurt cu fulgi ovaz, cafea cu lapte
p - varza la cuptor, salata de rosii si castraveti
s - parca as face o salata din salata verde, ceapa verde, castravete, piept de curcan, oua feliate, masline, rosii, zeama lamaie, ulei masline
stoina
Ehehe, bun venit Doctoreaso! Nici noi n-am fost chei de biserica, ne-am mai spovedit noi pe-aici...asa, cit sa nu ne socam Guru, cu toata marturisirea odata fluierat.gif
Una peste alta, bine ca s-a terminat perioada de 'beeep', de maine ma fac si eu ingeras.Pentru o atmosfera deplina 'de familie' asteptam si venirea plimbaretelor.
kalua
Eh, cre' ca plimbaretele se mai plimba pana la inceputul saptamanii viitoare, fericitele de ele!

Eu n-am fost cumintica azi-dimineata, s-a intors o colega de-a noastra de la o operatie nasoala (are 22 de ani, e frumusica foc, o duce si capul si are o boala genetica foarte rara care produce tumori. Are tumori de-astea si la ochi, cu unul nu mai vede aproape deloc. Si a fost acum la a nu stiu cata clinica, i-au pus o placuta radioactiva in ochi, a purtat-o cateva zile, apoi i-au scos-o. In sfarsit ceva care a ajutat!) si am facut in cinstea ei un mic-dejun simplu, cu covrigi calzi, unt si sampanie. Si-am mancat si eu juma de covrig. blush.gif
La pranz un borcanel de ton in ulei de masline cu rosii si-un ardei kapia.
Pe la 4, cand am iesit dintr-o sedinta lunguta, o ciocolatica 70% de vreo 10-15g
Seara spanac cu smantana cu doua ochiuri si-un muffin filozofal.
Am mancat aiurea tare azi si painica desteapta mancata seara imi face personal mai rau din punct de vedere a greutatii decat bucata de covrig de dimineata. sad.gif Da' nu-i bai! biggrin.gif
stoina
Eu mi-s nacajita rau, am motive intemeiate sa cred ca fata mea are simptome de astm bronsic.Dupa aprox 3 sapt de tuse, tratamente, regim, i-am facut si analize specifice: volumul expiratiei, radiografie pulmonara(facute ptr linistea mea, cu rezultate f bune!), astazi, in timp ce tusea(muuult mai rar, ce-i drept, deci teoretic, e spre bine) am remarcat niste raluri(sunete ascutite) la expir.Maine fug la alergologie, da mi-s trista tare.Orice-ar fi, dovedim noi...
kalua
sad.gif Poate totusi nu-i astm.
Nici nu ma indoiesc ca nu razbiti voi. smile.gif
dr_wise
'Neata!
Eu sunt sigura ca nu-i asm! Daca ar avea asm, s-ar sufoca. Cunosc o persoana cu asm si stiu ca se sufoca, nu poate respira.
Stai linistita, e doar o raceala care trece mai greu. A facut operatie de amigdalita? Daca da, asta ar fi cauza pt care face mult mai usor faringita.
Si mie-mi trece f greu tusea, o lungesc cate o luna, cu sau fara medicamente.
pescarush
salutare!
am vrut sa vad ce mai faceti, ca eu inca sunt la perioada beeep saptamana asta.
pacatele mele sunt dulciurile, bineinteles. zapacitul.gif si nu ma simt prea vinovata.
sambata mergem la un botez, asa ca iar vor fi neconformitati.
deocamdata, cantarul arata 0.5 kg in plus, sunt in regula, ca am 49.5 kg.
pe azi mi-am propus:

D - ceai verde, un grapefruit, pauza, cereale cu lapte
P - salata de avocado in care am pus si ou
C - somon la gratar cu salata.

probabil mai scapa si cate o bucatica de dulce printre ele, dar asta e acum, pana le terminam.
stoina, sanatate fetitei tale! nici eu n-as crede sa fie astm, tusea trece intr-adevar foarte greu. fiu-meu cel mare a tusit intr-una timp de un an, dar daca l-ai fi auzit cum facea! si tusea pana vomita. numai cu tratament homeopatic am scapat de tusea aia.
dr_wise
Eu sunt in a II-a zi de mimozela...se pare ca merge.
Pana acum:
d - iaurt cu fulgi ovaz, cafea cu lapte
p - piept de pui gratar, salata de rosii si castraveti
s - mai vedem....am niste fistic ratacit in camara. L-am cumparat pt masa de Paste, dar, ca de obicei, am uitat de el..
Ieri seara, cand am ajuns acasa, fiu-meu m-a anuntat: bucura-te, te-am scapat de tiramisu...adica nu te va mai tenta, fiindca l-am halit impreuna cu tataie(tatal meu). Buuun asa...
Dar mai am tort de charlota...nu-i bai, vine amore puro in seara asta de la Buc si il termina impreuna cu fiu-meu. Sunt bune si termitele astea din cand in cand.
Voi ce mai ziceti, ce mai faceti? Tot in bip-bip sunteti?!
Stoina, ce facusi, domle? Te-ai linistit?
izabelutza
Servus, dragelor!
De cand n-am mai trecut pe aici vad ca ati ajuns la pag 33 si am zabovit citind si din urma. Desi nu scriu meniul zilnic, sa stiti ca sunt fidela monti si ma inspir din meniurile voastre.
Eu am fost destul de cuminte cu sarbatorile astea. A mai fost si ziua mea, asa ca... N-am gustat decat din prajituri. Din toate! Dar precizez ca numai am gustat, pentru ca deja prajiturile mi se par prea dulci si nu pot sa mai mananc ca inainte. Cred ca pancreasul meu incepe sa priceapa cum sta treaba cu monti.
Azi m-am cantarit si ... surpriza! N-am pus nici un gram! Dar asta nu inseamna ca ma culc pe-o ureche, de maine o iau de la capat si nu ma mai abat din drum.
Imi spune si mie cineva ce se poate face cu semintele de in? Se mananca asa, ca atare, sau cu cereale, cine a incercat?
Va pup!
kalua
La multi ani, izabelutza!
Semintele de in nu se mananca in niciun caz cu cereale pentru ca sunt uleioase. Le poti presara peste salate, de ex.
stoina
Dragelor, va pup si va multumesc ptr urari.
Iza, La multi ani cu sanatate, bucurii si noroc!

Eu astazi am mancat cozonac sad.gif
Din pacate, toata doftorimea de soi e in vacanta pina luni, asa incit nu am putut verifica daca ce-am presupus eu e adevarat.In schimb, toata ziua am stat pe net si-am studiat despre astm. Daca analiza facuta deja de fii-mea, adica spirometria, e corecta, e imposibil sa aiba astm.Apoi, am fost din nou la doctoreasa de familie,care a ascultat-o din nou la plamini.Parerea ei este ,ca in urma unei viroze, Alexandra a ramas cu o stare alergica( o deranjeaza si mirosurile puternice de parfum, de flori, etc).Ca idee, am studiat si la cine as putea merge la Bucuresti, la Instit.Marius Nasta si cred ca , pentru linistea mea, asa voi face. Maine merge sa i se recolteze din git si sa dea o proba ptr coprocultura-am citit ca e posibil ca simpla prezenta a parazitilor intestinali,sa dea asemenea reactii alergice.
Nu sint pesimista, dar dupa 3 saptamini de ingrijire,cocolosire si tratamente, investigatii, nedormit nopti, cred ca mi-am pierdut rabdarea.Si cum toate belele vin odata, Marius are probleme la firma, iar eu de-abia ma misc: ma doare un umar si-o mina-durere reumatica- de numa-numa. Offffffffffffffff.....is tare trista.Am credinta ca le-om trece pe toate, fiecare intimplare e o lectie si cum mai am atitea de invatat...Sa nu va intristati, ptr ca eu sint o puternica si-o brava, doar ca am simtit nevoia sa-mi descarc sufletul.Va pup!
Alinice
Stoina suntem alaturi de tine sa-ti transmitem energie pozitiva...
Azi meniul a fost asta:
MD fulgi cu iaurt 0,1 %;cafea cu lapte 0,1%
G o banana verde
P salata de laptuci cu ridichi,ceapa,ou fiert si fasii de sunca de Praga;sarmalute cu smantana si un pahar de vin sec
C fructe cu fistic si cateva arahide.
Azi la noi vremea si-a facut de cap...soare-ploaie-grindina-soare(asta pe parcursul unei ore!) nusepoate.gif
ToothFairy
Va imbratisez si eu cu drag!
Am revenit...am scapat pana la urma si`n sarmale,si`n cozonacii lu` "soacra`mea" si`n drob,asta e...1 kg s-a pus...s-o duce el...
Ce vroiam sa zic:stoina,si pe mine m-au suspectat de astm niste idioti de doctori...si nu tuseam...doar ca li se parea lor ca se aude un suflu...spirometria mi-am facut-o la scoala,la o lucrare practica la facultate si mi-a iesit si mie ok...smile.gif) mi-am facut apoi radiografii peste radiografii si pana la urma nu a fost nimic grav..m-am ingrijorat,pt ca tatal meu are probleme respiratorii si ma gandeam ca-s mostenesc pe el...mai fac si medicii greseli..
Eu zic ca testele alea pulmonare de volumetrie si toate cele spun adevaru`...fa`i`le p-alea...e cel mai sigur asa..multa sanatate!
Azi am avut prima zi in care am fost cumintica:
MD - ceai cu fulgi de grau (cam yuck)
P - mancare de mazare cu salata verde
C - salata cu de toate,un pic de vin (la discutii asa) smile.gif)
Pot sa zic gata,am iesit din perioada neagra,cu tot felu` de mancaruri care mai de care mai tentante si am scapat si de cartofii de la pretenu` d-acasa...si pe deasupra le-am mai tinut si conferinte alor lui ce e bine sa pape si ce nu...el m-a sustinut,ceea ce e f. important..smile.gif mai raman ai mei de convins.. nesigur.gif
dr_wise,e bine sa mai ai cateodata pe cineva care sa se "sacrifice" sa te scoata din impas...eu am noroc ori cu baietii din apartament ori colegii pe la scoala (deja am reputatie de generoasa in a oferi dulciuri smile.gif) )
Va pup,ma duc la somn ca-s obo.
kalua
stoinici draga pupaceala.gif du-te la Bucuresti cu Alexandra, pentru linistea ta sufleteasca. Si cauta-te si tu neaparat cu umarul si bratul, Doamne-fereste de-un romatism! Te pup si te imbratisez! Avem cateodata perioade de-astea in care dam din rau in mai rau, dar trec si astea, e doar un val. La mine in familie se intampla dintr-astea urate de obicei inainte de Paste, dar nu in fiecare an. ametit.gif
cecilia1416
Buna fetelor sau mai bine zis Hristos a inviat! O intrebare( ca de obicei) blush.gif Snitele alea sin soia din comert, pe care trb sa le fierbi in apa ca sa se imoaie, sunt conforme?daca sunt pot sa le fac cu ou si susan? va pup
dr_wise
Iza, la multi ani cu sanatate! floricele.gif
Cecilia: habar n-am , crede-ma! Sa apara kalua si sa-ti explice, eu nu sunt mare fan snitele din soia. Parca am citit totusi o discutie a fetelor despre soia asta prelucrata, parca nu aveau o parere buna despre ea... magindesc.gif
Erata la cina de ieri: drob, 1 ou, 1 rosie, ceapa verde, frunze de salata verde. Desert 1 mar golden, dar mai tarziu.
cecilia1416

Buna ! Sincera sa fiu eu n-am mai mancat snitele din alea de ani de zile, dar de cand cu monti poftesc tot felul de chestii. Dimineata am mancat iaurt cu 0,1% cu cereale, apoi la pranz drob cu ou si rosii, pt cina am facut mancarica de ciuperci cu 2 felii de sunca( papa si sotul)si salata verde. sincer, sper sa fie conform ca ma dau cu capul de frigider daca nu e. crying.gif Va pup! papa!
kalua
Am ajuns la concluzia ca sunt conforme alea. S-ar putea sa aiba IG-ul peste 35.
Mancarea de azi e conforma, cecilia. smile.gif
pescarush
eu bag in mine oua umplute (am facut din ouale vopsite ramase). sper sa nu mi se faca rau, mie imi cad destul de greu ouale, dar de la oua umplute nu ma pot abtine. am mai mancat si drob cu rosii, castraveti, conopida si cateva masline.
inca nu stiu ce va fi de cina, s-ar putea sa fie numai fructe.
ToothFairy
cecilia,eu am facut snitele de soia,dar in ou si faina de naut si bine condimentate sunt f bune...am facut si snitele din piept de pui in ou si susan...kalua zicea ca-s conforme...
Am scris si la producatoru` Sanovita pentru soia asta expandata din comert si zicea ca nu mai pun alte adaosuri ci doar o prelucreaza un pic.

Azi am papat:
MD- lapte cu cereale
P - pizza conforma
C- ou vopsit cu rosii si ceapa
pupici
stoina
Dragele mele, va multumesc si va iubesc!
Astazi am papat conform, doar de 2 ori:
MD: mere cu ovaz
P: salata cu brinza cu mucegai
peste la gratar cu legume la gratar
seminte -rontaiala

Am fost cu Alex la doctor, are bronsita acuta, dupa opinia d-neaei.Luam niste antibiotice usoare si cu primul drum, la Bucuresti, pentru confirmare, chiar daca e doar profilactic.Luni, mergem din nou sa repetam spirometria.Ma rog la doamne-doamne sa fie bine, as-noapte a fost groaznic. Am plins de mila fetei, s-a chinuit ingrozitor, nimeni n-a putut inchide un ochi. Ufffffffff, scapam noi! Sa ne tineti pumnii, sa aruncati cu gindul bun in noi! biggrin.gif
kalua
Si eu cred ca-i bronsita, saraca de ea! Incearca la plafar sau la farmacie sa faci rost de ingredientele pentru ceai impotriva tusei, pe Nina a ajutat-o asta intotdeauna. Si-i bun la gust!
Sanatate multa si sa puteti dormi la noapte! Numai ganduri bune de aici! pupaceala.gif love.gif
dr_wise
Sanatate multa, stoina! Si bag-o pe un tratament naturist de fortificarea organismului!
Meniul de azi:
d - mere rase cu scortisoara si fulgi ovaz, cafea cu lapte
p - ceafa de porc gratar, salata din salata verde, ceapa verde, castravete, rosie
17:00 - un mar golden
20:30 - branza cu mucegai albastru nobil, ceapa verde, 1 rosie
Oscilez in jurul 70kg, cu (+) si (-). Doamne ajuta sa scad sub 70kg cat mai repede si mai mult!!!
Somn usor!

PS: am avut astazi o pofta de ceva dulce, mama mama, da' mai mult de un mar golden nu m-am incumetat sa rontai. Vreau sa fiu sexy la botez!
stoina
Multumesc mult, dragelor!

Doctoreaso, sa te ajute Dumnezeu! Si eu am avut astazi permanent pofta de dulce angry.gif Noi stim de ceeee! De la dulciurile ingurgitate, mei! Da am luptat ca o leoaica, nu ma las, nu ma las, nu ma las sicsic.gif

Kalua, am luat un ceai asmatic, am facut sirop din ceapa tocata marunt cu miere, bag o groaza de produse naturale(ptr imunitate) de la Calivita, plus tratamentul alopat+ tratament contra parazitilor intestinali.Asta ptr ca am citit ca parazitii intestinali pot da reactii alergice cumplit de puternice.
Va pup cu drag, va iubesc.
cecilia1416
Buna fetelor! Azi sunt in pana de idei, dar sper sa-mi revin. Multumesc Kalua pt raspuns. Pt Stoina, imi permit sa-mi dau si eu cu parerea. Dupa ce mergi cu fiica la doctori, intareste-i sistemul imunitar cu un tratament homeopat, ca sa fie mai rezistenta. In rest multa sanatate si putere pt amandoua. V-am pupat!
dr_wise
'Neataaaaa!
Mic dejun: ca de obicei, mere cu fulgi de ovaz...buuuuuun de bun!
La pranz trebuie sa-mi pun si eu imaginatia in functiune, fiindca cantina va fi inchisa astazi.
Va pup cu drag si va doresc o zi de vineri tihnita.
Alinice
Ieri am fost pe drumuri ,asa ca postez acum:
MD salata boeuf,drob,ou;cafea cu lapte0,1
P supa crema de conopida,friptura de vita ;cafea
C 4 mici,salata asortata;vin-pauza-cozonac cu fructoza blush.gif -alta pauza-jumatate de grapefruit
Am gasit la billa cafea arabica si am facut provizii(2 pungi)
Meniul de azi
MD fulgi cu lapte degresat
P friptura de pui la cuptor cu salata de rosii si castraveti
C fructe(sper)
Azi mi-am propus sa merg cu telegondola...poate fac niste poze!
izabelutza
Multumesc de urari, fetelor!
Stoina, sa stii ca si eu ma gandesc la tine si va doresc sa treceti cu bine peste acest hop. Si desi nu e domeniul meu, ma bag in seama si intreb: nu sunt polipi? Fetita mea avea crize din astea de bronsita de nu mai scapam de ele. S-au rezolvat odata cu operatia de polipi, de vreo cativa ani nu mai are nimic, mai face doar viroze usoare. Sanatate si va tin pumnii sa fie bine!
Am citit pe aici pe undeva ca la micul dejun se pot manca muffini cu caise. Ce sunt aia, ca n-am gasit reteta (ori n-am stiut unde sa caut) si as vrea sa mai schimb meniul, m-am cam saturat de cereale cu iaurt.
Pupici!
kalua
Muffinii cu caise sunt pentru faza a doua, contin nuci si caise uscate. Dar poti manca multe altele inafara de fulgi, painicile filozofului cu ce vrei tu, de ex.
Alinice
Modificari de plan...
P puiul l-am mancat cu o salata din 2 foi de laptuci,spanac ,ceapa verde si usturoi verde si garnitura piure de spanac
Nu am mai fost in oras din cauza vremii,dar mi-am facut planul la somn de voie...si ce bine a fost!
G inghetata de ciocolata conforma-pauza-ceai de fructe de padure; 1/4 felie de cozonac de ieri;seminte de dovleac.Daca stau sa ma gandesc bine , cred ca G va fi si C de azi.
Adevarul e ca m-am uitat pe HBO la "Casa de pe lac"(o poveste incantatoare!) si m-a luat valul...am rontait non-stop fara sa constientizez.Acum ma simt ca o anaconda la siesta zapacitul.gif blush.gif
dr_wise
Salutare!!!
Meniul de astazi:
d - mere cu scortisoara si fulgi ovaz, cafea cu lapte
p - salata cu ton
17:30: 2 mere
19:30: drob, ridichi, ceapa verde, f putina branza
Acum savurez un ceai de galbenele...
kalua
Doftoreaso, cand e botezul?
stoina
Seara buna, dragele mele dragi! Va pupesc si va multumesc!

MD: capsuni, apoi cas, un ou fiert tare, painica, niste legume pe gratar
Gustare: capsuni
P(pe seara):peste la gratar cu legume la gratar, desert:capsuni, brinzica+un pahar de vin rosu.

Alexandra se simte o idee mai bine.Are in schimb, un fel de-a se inneca, ceva care parca nu e tuse, care da in voma, in sufocare...e ceva ce-mi scapa, ca motivatie si ca manifestare.Nu,nu cred sa fie polipi...Astept sa repetam spirograma si sa vina din concediu un super-doctor, dr.Arama Amuliu, de la pneumo.Maine aflu cind se intoarce in tara...
Noapte buna, dragelor.Eu m-am transformat in pasare de noapte, azi am atipit vreo jumatate de ora si ma simt mult mai in forma. iloveelady.gif

dr_wise
QUOTE(kalua @ May 2 2008, 10:44 PM) *
Doftoreaso, cand e botezul?

Peste doua saptamani, pe 17.05, exact cand implineste omuletul 2 luni. Azi le fac o noua vizita, data trecuta m-a cam speriat botzul asta de om, mai, are o personalitate!!! Iar eu, sunt varza cand e vorba de facut baita unui bebe. Nici cand era fiu-meu mic, n-am prea prestat la asa ceva...tata, sa-i dea Dumnezeu sanatate, a fost bona lui.
No problem, o sa pun poze pe grup...a propos de pozeeeee, stoina dear, mi s-au albit ochii asteptand pozele tale de Godmother. Pai vreau si eu sa vad o madrina adevarata. Pai nu?!
Nu mai vorbesc de pozele lui roxy, de cand a fost in State. A trecut aproape anul si nimic!
kalua
stoina, s-ar putea sa fie si ceva psihosomatic la Alexandra. O amica de-a mea are o tuse de-asta de juma de an, cand ii merge bine-binisor tot tuseste, dar normal; cand are vreo problema (chiar mici, de ex. cand prietenul ei e plecat in biz tripuri, ceea ce-i normal) tuseste de zici ca acusi isi da duhul. sad.gif Tot asa, pana la voma, se inalbastreste, inverzeste, vai de capul ei. Pana acum nu a putut-o ajuta niciun doctor. closedeyes.gif

doftoreaso, fii atenta aici si gandeste-te daca esti in stare doua saptami sa rabzi pentru frumusete: nu mai mananci deloc lactate si carne doar foarte slaba (de pasare fara piele, muschi) sau peste la gratar. In rest normal.
stoina
Fetele, iata-ma dupa prima noapte de somn ok, cind Alexandra a tusit usor doar de vreo citeva ori.Nu tuse pina la voma, nu innaduseala, nimic.Ufffffffff, greu a mai fost.M-am transformt intr-o alta persoana, nu-mi doream nici sa ies din casa, sa va lumea, nimic, nimic.Astazi sint optimista,mai odihnita si parca am chef de viata.Am cumparat si SalinS2, un aparat medaliat la Salonul de inventii, care are un principiu f. simplu de functionare, adica trecerea fortata a aerului printr-un bloc filtrant cu granule de saruri, realizindu-se astfel in spatiul ambiental un continut de aerosoli de clorura de sodiu, ambient similar cu cel din salina.Mai multe date despre asta, aici:http://www.evenimentul.ro/articol/salina-de-apartament-purificator-de-aer-cu-placi-saline-pentru-tratarea-afectiunilor-respiratorii.html

La Iasi toarna de vreo 3 zile incontinuu, iar ptr zilele urmatoare prognoza suna la fel:( Sa va pup cu drag si sa aveti un weekend frumos!
MD: painica cu ou fiert, cas si icre de somon, rosii
G:capsuni
Ptr prinz am pangasius si salate din piata 322.gif
ToothFairy
Azi fusei copchil cuminte,cu exceptia unei banane verzi...da` fiind la faza a doua cred ca e conforma...
MD - fulgi de grau si prune uscate cu lapte
P - o bucata de pizza conforma,2 copanele de pui (salata n-am mai avut)
C - o portocala,un mar-acus ma doare stomacu`.
stoina,asteptam vesti bune in legatura cu sanatatea fiicei tale
La mine gata cu vacanta...am ajuns la Sibiu...plang un pic dupa acasa si ce mult mai e pana la vacanta viitoare...ata ete...pupici
dr_wise
kalua draga, rabd, nu-i bai, da' nici macar iaurt dimineata?
kalua
Dimineata ar merge unul, dar de-ala mic.
Alinice
Buna fetelor.
Stoina cum ai gatit tu pangasius ca am cumparat si noi pentru prima data...
Azi meniul fu asta
MD rosie,castravete,urda,sunca presata;cafea cu lapte degresat
P oua umplute cu maioneza,piept de pui la gratar cu salata de laptuci,ridichi,ceapa si castravete
G un nes decofeinizat cu lapte degresat
C fructe.
La noi rain.gif rain.gif rain.gif si cred ca imi da tarcoale o raceala. nusepoate.gif
gloriana
Salutare, fetelor, am venit si eu acasa dupa o saptamana de haladuiala. Nu prea am respectat principiile Monti dar de maine ma fac fata cuminte. Totusi ravagiile nu sunt atat de mari. M-am ales doar cu un kg in plus drept care ar trebui sa intru si eu la scadere. Nu scriu meniul de azi ca a fost tot cu beep dar de maine sper sa respect regulile. De fapt, nu sper , trebuie sa respect regulile.
ToothFairy
Postez si eu rapid meniul pe azi:
MD - mar,fulgi ovaz cu lapte
G - cafea cu lapte
P - spaghete integrale cu carnati oltenesti si sos de rosii ...nu stu` cat de conforma e combinatia magindesc.gif ...dar a fost buna...
G - copan de pui cu rosii
C - un mar,seminte dovleac.
Ce chestie..ca s-a pus un amarat de kg si il si simt..mai ales la burtica..dar se duce el...sunt optimista,si nu regret nimic din bunatatile papate de Pasti..trebuia sa simt si io ca e Pasti nu?
Pupici si noapte buna.
dr_wise
Eu am mancat cam mult astazi...sper sa revin la meniul meu obisnuit incepand de maine...
d - o cafea cheala, fara lapte
12:00 - capsuni
14:00 - saramura de pui cu muuuulta salata de cruditati
17:30 - 2 mere
18:30 bip bip
19:30 branza Rochefort cu rosie si ceapa...ca taranii de elita, stiu....
Promit sa revin de maine la atitudinea mea de Maica Tereza.
Am postat pe grup poze proaspete cu mine si finutul meu, pinguinul Ciliwili. Pana acum l-am strigat miaunica, dar dupa ce l-am vazut cu manusile alea de boxeur "categoria musca", ce mai, m-am indragostit de alura lui de Rambo!!!
Sa va uitati la poze, are o gingie cheala cand rade, ce mai, e adorabil!!! indragostita.gif V-ati dat seama ca pozele sunt facute de mamica lui, nu?!
Kalua, ce nuanta interesanta de argintiu ai in par!!!! Domle te admir, esti mai curajoasa si mai curioasa decat mine in privinta culorilor parului!
Hopaaaa! Vazui un nas de roxy! Welcome back, draguto!!!!
Pozeeeee! Pozeeeeee!!!!
roxanica10
Hola gagici! Va pup cu zgomot ca-mi fuse tare dor de voi.
N-am apucat sa citesc ce-ati mai scris pe aici, urmeaza acusica smile.gif.
Vreau sa va spun ca-n acest concediu am fost fata neserioasa de la un cap la altul. Mi-am zis ca-s in concediu si sa nu ma stresez prea tare. Raportez inca un kil in plus. Asa ca s-au strans vreo 3, care trebuie date urgent pana-n nunta sora-mii.
Am multe multe sa va spun, c-am vazut multe locuri, am cumparat multe, am mancat multe. Probabil ca unele le voi pune la topicurile potrivite.
Va pup! De maine scriu meniul zilnic.
Doftoreaso, stai ca abia acusica le-am descarcat. Trebuie sa le sortez un pic si apoi le pun pe net.
kalua
De-abia astept si eu pozele si povestirile!

Doftoreaso, pai eu am avut cam toate culorile posibile la par, numai albastru si verde nu. laugh.gif
dr_wise
Eu mi-as trage putin verde brotacel in par...asa, sa par mai frageda....
Salutare, sexoaselor si frumoaselor!
Gata!
Trecem la dieta de urgenta a la kalua.
No milk, no fat meat, no men!!!
Engage!!!
roxanica10
Stoinici, multa sanatate Alexandrei. Sper sa fie totul bine. Mai stii ceva de Irinici?
Doftoreaso friends3.gif hai ca te acompaniez si eu. Sunt decisa sa nu mai pun nici macar fructoza pe limba.

Kalua, ce-mi place cum va sta impreuna (tie si lui mr.kalua).
dr_wise
QUOTE(roxanica10 @ May 5 2008, 11:24 AM) *
Stoinici, multa sanatate Alexandrei. Sper sa fie totul bine. Mai stii ceva de Irinici?
Doftoreaso friends3.gif hai ca te acompaniez si eu. Sunt decisa sa nu mai pun nici macar fructoza pe limba.

Kalua, ce-mi place cum va sta impreuna (tie si lui mr.kalua).

morderis.gif da' ne putem masa cu fructoza pe corp?!.... magindesc.gif
Hai ca eu incepui deja, am dat-o pe "verde de Paris"/ ceai verde.
Tu cu ce te lauzi?
roxanica10
Eu ma laud cu apa plata si dimineata: eternul iaurt 0.1% cu fulgi de grau. Diseara vreau sa mananc capsuni, sper sa gasesc.
Pranzul se va definitiva mai incolo. Adio alune, migdale&co. Sunt la strictete maxima. Zac langa mine bombonele (ca le-am adus la fete), cozonac, prajituri, dar eu sunt imuna.
Sa va spun cu ce m-am tratat in vacanta: dulciuri la greu (adica inghetata, cu fructe, clatite, biscuiti, bombonele cu ciocolata); supa gulas servita intr-o paine (ff misto); bere, carnati cu mustar neconform, pizza si inca multe altele care nu-mi vin in cap. La micul dejun nu m-am despartit de fulgi, dar uneori nu gaseam iaurt 0.1%, asa ca-l combinam cu iaurt cu fructe normal. In anumite zile, am mai bagat si oua si preparate din carne, deci am incalcat anumite reguli. Cum va spuneam...o varza in meniul meu din concediu. Spre sfarsit, ma simteam cam grea si balonata. Am zis...gata cu abaterile, ca nu mai tine. Ca o fata isteata ce sunt, n-am apucat sa fac prea multe poze la diversele mancaruri pe care le-am servit eu sau amicii. Cateva tot am. Mi-am amintit tarziu de topicul 'in concediu am mancat si mi-a placut'.
Acusica sunt in cautare de o sala sa fac aerobic. Fanny, stii vreuna prin sectorul 3? Termin aqua-gym-ul si vreau sa ma apuc de aerobic, ca la dansuri a zis barbata-miu ca nu-i de acord sa ma duc. Ca sa vedeti si voi ce ma tine sub papuc tongue.gif. A spus ca afectez timpul de stat cu el, ca dansurile sunt de la 21-22.30. Daca nu gasesc o sala de aerobic aproape de casa, ma apuc si fac acasa. Imi cumpar un dvd si gata.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.