Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Probleme cu photobucket-ul
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Tehnica si Tehnologie > ABC-ul Internetului
happyCat
La mine, cand intru pe photobucket imi apare site-ul in miniatura in partea stanga, sus. Si pot sa dau clik pe imagini, etc, dar asa pe nevazute ca nu deslusesc mai nimic. Oare ce o fi?
pescarush
Nu sunt foarte avizata, dar probabil e vreo setare, pe undeva, care a fost schimbata. Ai incercat de la mai multe calculatoare si e la fel? Intreb pentru ca la mine a mers duminica seara ok.
happyCat
Tocmai am verificat si vad ca de la serviciu merge. Oare ce o fi cu calculatorul de acasa? Mai incerc diseara pt ca acolo am pozele pe care vreau sa le atasez.
Diana.
E de la browserul calculatorului tau mai mult ca sigur.
happyCat
QUOTE(Maàt @ Apr 2 2008, 11:32 AM) *
E de la browserul calculatorului tau mai mult ca sigur.


Am incercat din nou si nimic. Ai dreptate tu, Maat, e de vina calculatorul. Oare ce sa ii fac?

Later Edit: gata, nush ce i-am facut, dar merge.
pescarush
Bravo Happy! Asteptam pozele. tongue.gif
Cleo
QUOTE(happyCat @ Apr 3 2008, 10:05 AM) *
Later Edit: gata, nush ce i-am facut, dar merge.


stiu eu! i-ai dat o felie de cozonac fermecat tongue.gif

galeata mea cu poze merge ca unsa
happyCat
M-am enervat rau pe photobucket. De fiecare data cand vreau sa editez o poza din album, dau edit, apoi cand vreau sa o modific, ii dau un trim si imediat imi apare un mesaj: Windows has encountered a problem and needs to close. Si apoi imi inchide toate aplicatiile pe care le am deschise pe calculator, forumul elady, tot. Si trebuie sa o iau de la capat. Oare di ce? magindesc.gif
angeldust
Cu ce navighezi? Internet Explorer sau Mozilla?

-incearca Internet Explorer>Tools>Internet Options>Advanced:
Tick "Disable Script Debugging" (Internet Explorer/Others). Click OK.

-scaneaza compul de virusi si spyware

-citeste si asta http://mcpmag.com/columns/article.asp?EditorialsID=1116

daca niciuna nu te ajuta...habar n-am laugh.gif Windows bug?
happyCat
Multumesc Angel, incerc diseara cand ajung acasa. Eu navighez cu explorer.
Teocris
Pozele incarcate pe photobuket - nelamuriri si curiozitati:

Fiecare site de stocare imagini aloca fiecarui utilizator un anumit spatiu pentru stocarea imaginilor. In cazul in care depasiti acest spatiu alocat, o parte din poze sau chiar toate nu vor mai fi vizibile in locurile unde le-ati utilizat (bloguri, site-uri, forumuri). Acest lucru mi s-a intamplat si mie de curand smile.gif In acest caz, ori treceti la contul pro al site-ului utilizat pentru stocarea imaginilor si platiti o anumita suma/luna, caz in care spatiul alocat stocarii imaginilor va fi nelimitat, ori va faceti un alt cont smile.gif . Spatiul alocat nu este masurat in numar de poze, ci in MB si GB. Deci puteti incarca de exemplu in acelasi spatiu alocat 100 de poze mici sau 30 de poze foarte mari. Trebuie sa mai stiti ceva: daca mutati sau stergeti poza de pe site-ul de stocat poze, ea se va sterge automat din locul in care ati folosit poza (blog, forum, site).
Atentie! Unele situri de stocare imagini permit vizualizarea pozelor dupa ceva numar de zile de la rezolvarea situatiei de mai sus, deci pregatiti-va cu rabdare si calm sa asteptati smile.gif
Sfatul meu este sa nu incarcati poze mari. Micsorati-le dimensiunea inainte de a le incarca pe site-urile de stocare de imagini. In mod sigur nu va trebuie o poza mare acolo unde vreti sa o postati, de aceea micsorati pozele la o marime apropiata de marimea pe care o folositi frecvent.
Oana
Asta chiar e bine de stiut. Multumim ,Teo smile.gif
Laryss_A
Teo, merci, foarte util ce ai scris! Atata doar ca la capitolul timp si la cel de lene stau prost asa ca, atunci cand o sa fie, prefer sa deschid alt cont decat stau sa le mai si redimensionez, practic sa le salvez de doua ori etc, etc, etc biggrin.gif
Teocris
Pai asta e ideea. Sa NU le salvezi de doua ori smile.gif Le redimensionezi INAINTE de a le incarca pe photobuket!
Deschizi poza cu Paint si apoi din bara de sus apesi Image. Din lista alegi Stretch/Skew si redimensionezi poza. DUPA ce ai redimensionat, dai Save si abia apoi o incarci pe photobuket smile.gif Si astfel, pe locul unei singure poze foarte mari, salvezi doua-trei mai mici smile.gif
Laryss_A
Da-da-da, stiu dar eu le salvez si in pc-ul meu. Deci in pc le denumesc si le salvez la dimensiunea mare prima data iar a doua oara cand le redimensionez trebuie sa le salvez cu alta denumire altundeva ca sa nu mi se "suprascrie" peste cele de rezolutie mare. Asta vroiam sa zic smile.gif
Teocris
Scumpa mea faci cum vrei. Sa nu zici ca nu te-am avertizat smile.gif Tine cont ca am mai multa vechime ca tine si am patit multe chestii. Nu vreau sa faci aceleasi greseli ca mine.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.