Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mirese la dieta
Forum pentru femei - eLady.ro > Diete si regimuri de slabire > Diete si regimuri de slabit > Diete si regimuri de slabire
carina25
BUNA!
Abia m-am inscris pe acest forum si sper sa mi se alature cat mai multe mirese in aceasta competitie. La mine, marele eveniment va avea loc pe 16 august 2008 si am la dispozitie 4 luni sa slabesc 10-15 kg. Am 1.73 si 72 kg. Ce parere aveti? Poate asa ne vom incuraja unele pe altele.
Eu optez pt o dieta mai personalizata si cu sport (tae-bo singurica acasa cu calc in fata si bicicleta) si sa nu mai mananc dupa ora 18.00.

Imi cer scuze pentru ca postasem acest subiect la alta categorie.

Va astept!
Diana.
Carina/1982, de ce ti-ai facut doi useri? Unul nu e de-ajuns?
Te rog nu mai deschide topicuri peste topicuri,fix cu acelasi continut, fa si tu un efort si citeste ce s-a scris.
Deja esti la limita banului pentru clona si topicuri multiple.
carina25
Imi cer scuze! Nu stiu de ce sunt 2 subiecte. Nu se poate sterge unul dintre ele? Merge cam rau si netul la mine (se intrerupe destul de des)

As fi vrut sa am si un ticker pentru a-mi urmari greutatea sau nu pot gasi asa ceva pe aici?

Nu mai vrea nimeni sa slabeasca? Sau toate miresele acestui an sunt suple? In cazul acesta sunteti foarte norocoase. magindesc.gif
claudia_electra
buna, carina.

eu vreau sa slabesc putin pana la nunta...vreo 2 kg. dar sunt f neserioasa cu dietele rusinosul.gif.

ticker nu poti pune aici.
Diana.
Nu trebuie musai sa fii viitoare mireasa ca sa tii o cura de slabire.
La urma urmei, starea de "mireasa" nu tine o vesnicie, e doar o perioada foarte scurta din viata noastra, pe cind starea noastra de sanatate fizica si frumusetea unui trup suplu (nu slab!) ar trebui sa ne preocupe intreaga viata.
Din acest motiv titlul topicului si tematica lui nu mi se pare relevante, ci chiar sint inutile.
Vei gasi in aceasta comunitate foarte multe fete dragute si prietenoase care sint "la regim" din diferite motive.
Nu motivul in sine (vreau sa ma placa X-ulescu, o sa fiu mireasa, nasa, vreau sa arat ca Halle Berry, vreau sa ma incapa fusta de anul trecut, etc) este relevant, ci dorinta de a fi sanatos si de a arata bine si actiunile intreprinse cu efort de vointa si efort fizic sint importante.
Fa si tu un efort (te rog a doua oara!) si citeste topicurile de aici si ai sa intelegi exact ce vreau sa spun.
claudia_electra
maat, ce dojenitoare esti azi laugh.gif
Diana.
Dupa ce a trebuit sa fiu "cu matura "si sa fac curatenie , sa mut topicuri identice, sa editez titluri, sa mai sterg si useri clona, zau ca nu am cum sa fiu altfel; are si rabdarea mea limite si nu am nici o obligatie sa am nervi de fier...
carina25
In primul rand vreau sa-ti spun ca-mi pare rau ca am gresit si a gresi e omeneste. Mai ales cu o asemenea primire nici nu prea stiu daca se mai merita sa raman pe acest forum (in conditiile in care unii mai mult vor sa jigneasca). Mi-am cerut si scuze si mai ales ca era prima oara cand foloseam acest forum si ca netul meu mergea in "suturi" speram sa gasesc inteleger.

In al doilea rand nu am scris ca pt mine doar faptul ca o sa fiu mireasa m-a determinat sa tin dieta. Eu si anul trecut si in alti ani am mai tinut diete (si tin sa mentionez ca nu am fost mireasa in fiecare an in care am tinut dieta) si a "mers" de fiecare data la mine cu dieta (fara infometare) si sport. Eu nu vreau neaparat 15kg sa slabesc dar pana la 63kg (avand in vedere ca am 1.73m) tot vreau sa ajung. Si eu sunt de aceeasi parere cu tine (si cred ca si multe alte fete) in ceea ce priveste motivul pentru care ar trebui sa slabim. Si eu am mai tinut si o sa mai tin dieta si dupa casatorie si cand o sa mai fie nevoie. Am deschis acest subiect mai mult pentru miresici deoarece am presupus ca avem chiar si mai multe subiecte comune legate de nunta si ne-am putea ajuta reciproc. Din acest motiv am si intrat prima oara la acea categorie pentru mirese (si slabitul reprezinta pentru o mireasa o preocupare destul de importanta).
Diana.
Cine te-a jignit, Carina?

JIGNÍ, jignesc, vb. IV. Tranz. 1. A atinge pe cineva în onoarea sau în demnitatea sa; a ofensa, a insulta. 2. (Înv.) A aduce un prejudiciu. [Var.: jicní vb. IV] – Din scr. žignuti.
Ti-am atras atentia pentru ca ai incalcat repetat regulamentul forumului. In mod normal trebuia sa dau ban si atit. Lucru care se va intimpla de acum inainte indiferent de motivatie.
Bun, netul merge prost. Acest lucru nu te-a impidicat insa sa iti faci inca un cont desi cel creat precedent era perfect functional si ai si postat cu el.
Te rog sa citesti cu atentie regulamentul forumului.
Daca esti de parere ca nu-l poti respecta, asta e!
Sed lex, dura lex. Insa regulile sint facute pentru a fi respectate, nu pentru a fi ignorate.
Altheea
carina, nici mie nu mi s-a parut nicaieri ca ai fi fost jignita. Poate n-ai experienta in forumuri dar sa stii ca normal este sa-l frunzaresti un pic inainte sa deschizi topicuri. Ai vazut ca exista categorii si pentru mirese si pentru slabit, sunt sigura ca te incadrai undeva fara sa deschizi 3 topicuri cu acelasi text dat cu copy-paste. Si regulamentul este indicat sa-l citesti daca vrei sa eviti astfel de situatii.
Si nici textul colorat nu te ajuta, sa stii.
carina25
V-am explicat de ce copiasem textul; nu am stiut ca de fapt subiectul fusese deja creat; la cum mergea netul atunci nu mi-a aparut ceea ce trebuia.
Si daca nu e voie cu textul colorat atunci de ce mai exista optiunea aceasta?

Mi-am cerut pana si scuze si cu toate astea Maat a continuat sa faca aluzii la ceea ce am facut si nu e frumos din partea ei. Modul ei de a se exprima m-a deranjat mai mult de fapt (si jignirile se fac prin mai multe moduri daca e sa o luam asa..atat in mod direct cat si in mod indirect).

Dar mai bine sa trecem peste aceasta si sa discutam despre subiectul pe care l-am deschis.
claudia_electra
prea multa energie negativa pe aici, nu sade frumos unei mirese :-P. uite eu ma pot lauda momentan doar ca fac stepper, ceea ce pt lenea mea monumentala e ceva. dar sa tin dieta propriu zisa mi-e foarte greu. cred ca de fapt nu-s motivata, ca 2kg nu ma schimba radical nesigur.gif

dar te sustin pe tine kiss.gif
carina25
Ms frumos! Eu ma duc si la sala si am grija la ceea ce mananc; in dimineata aceasta mananc iaurt cu fulgi de porumb. Ma cam supara lipsa de Ca (iau si suplimente si sper sa-mi mai revin) desi mananc lactate la greu.
Altheea
Cred ca ai destul timp sa slabesti, mai ales ca vine vara si te poti bucura de salate. E bine ca faci tae-bo, arde dublu fata de aerobic. Un complex de vitamine te-ar ajuta foarte mult, eu sunt de parere ca vitaminele nu ingrasa. Si ai nevoie de ele sa-ti pastrezi fortele, sa nu fii galbena si sleita de puteri dupa astea 4 luni de regim. Si eu am avut nunta in august anul trecut si crede-ma ca inainte cu o saptamana am slabit fara sa vreau vreo 3 kg, incepuse nebunia biggrin.gif . In privinta dietei nu prea stiu ce sfaturi sa-ti dau dar sunt sigura ca o sa gasesti aici multe sfaturi. Multa bafta si tine-ne la curent smile.gif
claudia_electra
altheea, zi-mi mai si mie ce nebunie e inainte de nunta de slabeste toata lumea laugh.gif. doar ai organizat nunta din timp, ai rezervat sala, ai rochie, fotograf etc...eu una nici nu stiu cu cate zile inainte de nunta sa vin in tara, ca ma gandesc ca nu am ce face (in afara de proba la coafura) magindesc.gif
albinuza
off:
am citit la titlu Miroase a dieta biggrin.gif zapacitul.gif
Altheea
QUOTE(claudia_electra @ Apr 16 2008, 10:19 AM) *
altheea, zi-mi mai si mie ce nebunie e inainte de nunta de slabeste toata lumea laugh.gif. doar ai organizat nunta din timp, ai rezervat sala, ai rochie, fotograf etc...eu una nici nu stiu cu cate zile inainte de nunta sa vin in tara, ca ma gandesc ca nu am ce face (in afara de proba la coafura) magindesc.gif

haha, tare din timp am organizat-o sa stii, avand in vedere ca cu 6 luni inainte nu-mi cunosteam mirele! laugh.gif
Am slabit pentru ca am stat pe-o ureche si in ultima saptamana am alergat dupa flori, tort, bauturi etc
Totul a inceput cu 2 luni inainte si primul pas a fost restaurantul, care ne-a iesit din prima Era nou deschis, izolat pe langa olimp si nu stia lumea de el. Apoi tot in viteza si prin recomandari am gasit fotograf si cameraman (erau la pachet) Cu firme de decoratiuni n-am avut treaba, terasa restaurantului era superba si nu necesita nimic in plus, doar de la florarie am luat niste mici boluri cu floricele. Rochie....nu aveam de gand sa port rochie clasica de mireasa si nu-mi placea nimic din magazinele de mirese. Am vazut intr-o fotografie rochia de mireasa a cumnatei mele, mi-a placut foarte tare si m-am hotarat s-o imbrac. Asa ca a bagat-o soacra-mea rapid la spalat, a calcat-o frumos si aia a fost! Am fost un pic stresata la un moment dat ca nu o s sa ma incapa, cumnata e mai slabuta si cred ca asta a actionat in subconstient si am slabit laugh.gif Probe de machiaj si coafat nu am facut dar stiam ce pot face fetele de la salonul unde m-am programat, cu 2 luni inainte avusese prietena mea nunta si au facut-o superba! Nunta a fost numai cu dj dar cu muzica de tot felul, de la populara pana la julio si chiar tiesto laugh.gif . Am o poza pe grup cu mine mireasa iar aici la topicul 'cum a fost nunta voastra" am pus poza cu terasa.
Da, probabil am slabit din cauza stresului dar a fost un stres doar de o saptamana, prietena mea s-a stresat timp de un an cu nunta ei, amandoi aveau cosmaruri noaptea!
claudia_electra
eee la tine a fost o situatie speciala deci.

dar eu nu inteleg oamenii astia asa de prapastiosi...pana la urma e o petrecere, cum naiba sa te dai de ceasul mortii pt ea? si eu am inceput organizarea cam cu 9 luni inainte de data untii, dar le-am luat pe toate treptat si chiar nu cred ca o sa mai ramana ceva nearanjat in saptamana dinainte...chiar imi zicea tipa de la care inchiriez fantana de ciocolata ca ce e cu mine de nu-s agitata laugh.gif...se pare ca altele tipa, urla si plang ca nu au gasit butoni de nu stiu ce culoare, ca florile sunt cu o nuanta mai inchisa etc etc morderis.gif.
carina25
Neata!
Ai dreptate in privinta vitaminelor; eu trebuie sa mai iau si Ca.
Altheea si eu ma gandesc la faptul ca e posibil sa mai slabesc si inainte de nunta din cauza stresului si a emotiilor. In rest mai am doar cateva lucruri de facut si termin cu organizarea nuntii ... ...Noi inca nu ne-am hotarat pe unde sa mergem in luna de miere.
Imi pare rau ca nu pot vedea si eu poze de la nunta ta (la mine la serv e blocata pagina aceea). As fi vrut sa le vad si eu. nesigur.gif

De sapt viitoare o sa avem si noi "incarcare" la serv si e posibil sa intru mai rarut.

Claudia, si eu ma tot intreb de ce atata oboseala si stres cand de fapt e totul pregatit din timp; mai multe persoane care au trecut prin asta au spus ca nu e chiar asa; ca te intrebi oare cum o sa iasa? daca nu vine cutarescu...daca n-o sa le placa muzica...bla bla bla. dar eu ma gandesc ca oricum atunci nu mai ai ce sa schimbi (doar nu o sa incerci sa dai un tel sa vina alt dj sau alt foto sau alti ospatari...si tot asa; ce e mai imp e ca pana atunci am facut tot ce-am putut pt a iesi bine iar la nunta sa incerc sa ma distrez si sa dansez toata noaptea). Acum angajezi o formatie sau un dj, o firma de amenajari...nu mai e ca inainte sa faca rudele sau alte cunostinte sarmale, cozonaci, prajituri, sa-ti aranjeze sala si cine stie daca le iese frumos si daca au timp. E chiar oboseala atat de mare incat sa ni se pare un weekend de cosmar? Spre deosebire de invitati o sa avem mai multe emotii si in rest o sa ne ajunga aceeasi oboseala din timpul noptii; imi spunea cineva ca spre dimineata o sa fim obositi morti dar cine nu e obosit dupa o noapte intreaga de dansat ...noapte alba?

A iesit soarele. Ce frumos ...poate o sa tina asa si-n weekend.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.