Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Marimea conteaza?
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Dragoste si Sex
Pages: 1, 2, 3
carrie30
Deci doamnelor, sa va aud, marimea conteaza or ba? si de ce?
invisible
mai ales "de ce" :D
si cel mai important "cum", dupa parerea mea™ :P
catalina77
DA, conteaza si asta pentru ca o marime mai mica de min. 17 nu ma satisface. Eu sunt obisnuita numai cu marimi L si XL. :D Si vb. bancului "la ce sa dau drumul la batoza pentru un pai?"
angeldust
Cel mai si cel mai mult ma interesaza pe mine :
Cum dreq si-o masoara barbatii? Adica mie mi se pare patetic putin....ce face? Da la manuela strigand " hai cu tata ,fa-te mare , make me proud" si tararaaaam.....scoate rigla cu o moaca din aia de sherlock si zice : "Aham....luand in calcul o eroare de cateva zecimale ....concluzionez ca....imi da cu virgula"
tits_herbert
Dar de expresia : "nu marimea conteaza ci cum o folosesti" ce parere aveti?

O fi vreo scuza ???
vad_voci
angel..

regret sa iti spun, dar e o treaba stiintifica...se face o integrala finita de la 0 la varf sa se determine suprafata..apoi  se ia in calcul capacitate de reactie la stimul (foarte importanta), curbura elementului..am uitat sa spun ca prima etapa este determinarea punctului 0.
dupa determinarea suprafetei, a curburii si a capacitatii de reactie la stimul se va determina forma in spatiu liber si in spatiu ocupat..se vor determina astfel coordonatele in spatiu (x, y , z) precum si coordonatele de timp... din coordonate x si y se determina grosimea elementului luat in calcul, iar z este cautata lungime (zisa si inaltime erectila in cartile de specialitate)..

se sareaza dupa gust :|

q.e.d.
Dore
Fireste ca marimea conteaza  :D. Dupa ce ne-am lamurit ca DA, ce mai facem?  ::)
sorin
QUOTE
Fireste ca marimea conteaza  :D. Dupa ce ne-am lamurit ca DA, ce mai facem?  ::)


Marimea din punct de vedere al lungimii, al latamii sau al diametrului? :P

Se pare ca din toti acesti parametrii, experienta si fantazia sunt cei mai importanti 8)

Sorin.
invisible
QUOTE
Marimea din punct de vedere al lungimii, al latamii sau al diametrului? :P

Se pare ca din toti acesti parametrii, experienta si fantazia sunt cei mai importanti 8)

Sorin.


Superstitie, mr. Sorin, poti sa ai cel mai performant software, daca nu ai hardware-ul necesar sa il ruleze la parametri optimi :D
ella
nu stiu mey

binenteles ca marimea conteaza! totul conteaza!
dar nu se poate vb de dimensiuni "standard" ca sa spun asa! adica...neaparat peste 17cm si mai groasa decat poti s-o cuprinzi intre cele doua degete (aratator si mare/gros) sau alte alea alea ca nu-mi mai vin in minte acum alte exemple...
pt fiecare dintre noi exista alte "dimensiuni" care sa ne faca sa "ne urcam pe pereti" cum spunea cineva aici si asta se numeste compatibilitate.

in plus...poate sa fie el oricat de "corespunzator dimensional", daca posesorul lui nu stie pe ce butoane sa apese sau cum sa te invarta...tot degeaba. si asta se obtine si prin comunicare (verbala sau non).

deci, compatibilitate+comunicare+atractie.
asta conteaza.
parerea mea
Mistaco
QUOTE

QUOTE
Marimea din punct de vedere al lungimii, al latamii sau al diametrului? :P

Se pare ca din toti acesti parametrii, experienta si fantazia sunt cei mai importanti 8)

Sorin.


Superstitie, mr. Sorin, poti sa ai cel mai performant software, daca nu ai hardware-ul necesar sa il ruleze la parametri optimi :D

Eu zic ca degeaba ne agitam trebuie sa vedem pe ce "suport rulam", ca s-ar putea sa nu gasim "placa de baza" care este adecvata software-ului si hardwarw-ul sa se defecteze !!! :hainoroc:
sorin
QUOTE

QUOTE
Marimea din punct de vedere al lungimii, al latamii sau al diametrului? :P

Se pare ca din toti acesti parametrii, experienta si fantazia sunt cei mai importanti 8)

Sorin.


Superstitie, mr. Sorin, poti sa ai cel mai performant software, daca nu ai hardware-ul necesar sa il ruleze la parametri optimi :D



Pai se contrazice Psihotestu cu Hardu......poate va decideti?? :hohote: :hohote:

Sorin.
Dore
Sa revenim: conteaza marimea potrivita. Si ce stie sa comita dimensiunea respectiva  :D.

Totusi, un barbat are 12 instrumente de lucru - daca marimea nu este corespunzatoare, nu conteaza istetimea...celorlalte?  :morideris:
Fahnell
pai de aia e icon-ul cu facaletul. adica este un reset la organul sexual.. deci dorel avea dreptate cu psihosexul in acest caz. tot asa se explica si reusita aplicatiilor 8989 etc etc
mahabharata
Aaaa, a propos, era bancul ala:  Femeile au facut o clasificare: "organele sexuale barbatesti se impart
1. mici    si
2. mari

1. Cele mici se impart in:
- mici;
-foarte mici si...
-ce dracu`e asta?!

2. Cele mari se impart in:
-mari;
-foarte mari si
- numai bune. ;)
Dore
Mahabharata  :-*, bancul asta imi aminteste de o bucatica de text a la Salt`n Pepa - "look, how cute, an extra belly button"  ;D.
berbecutza
QUOTE
1. Cele mici se impart in:
- mici;
-foarte mici si...
-ce dracu`e asta?


:hohote:
Fahnell
bah da stiti ce e ciudat. da f ciudat.
de ex eu si pretenarii mei nu discutam cand ne intalnim de sanii sau kuru femeilor. si nu am auzit plangeri de la ei...si nici eu nu am formulat. de aici se trag cateva concl. sau prietenele lor saunt perfecte, sau pe ei nu ii mai intereseaza de multa vreme sanii si kuru resp femei sau barbatii se gandesc in fond mult mai putin la sex. nu? sunt chiar curios de ce
tits_herbert
pai daca sunt prietenele lor normal ca nu vorbesc despre sanii si fundul acestora :o , ce vrei sa stii tu cum arata despuiata pretena ???
Daca e vreuna cu care se culca ocazional sigur va spune ceva...

barbatii? sa treaca peste "toate acestea"  ;D , buna gluma ciresico :D
invisible
tocmai ce am citit o chestie ingrijoratoare, referitor la scaderea natalitatii in Rusia. Un cleric musulman a propus introducerea poligamiei, un lucru foarte bun in contextul acestei probleme :D Nici la noi nu stau lucrurile stralucit la acest capitol, asa ca poate avem si noi noroc in viitorul apropiat  :evil:
vad_voci
mi se pare ca vorbitul asta despre sex al barbatilor a devenit intr-un fel demodat asa..parca nu mai e entuziasmul ala de pe la 20 de ani cand o bagai pe una in pat si dupa o noapte te simteai super erou :)

invi, despre poligamie..suna bine...dar chiar nu cred ca ne-am dori asa ceva...:|
Dore
Va rog sa postati ontopic, adica sa va referiti la cat de tare conteaza sau nu marimea. Daca nu va mai inspira subiectul, anuntati-ma si il inchid ca sa nu mai fie ispita continua pentru offtopicisme ;).

Am vorbit despre marimile masculine...dar despre marimile feminine ce ar fi de mentionat?  ::)
Fahnell
mai pritenii mei nu au mentionat nimic nici de aventuri tits..pe bune.
cat despre marimile feminine dore. eu am sa fiu sincer. imi plac femeile cu sani mai mici si mai delicati. dar am avut parte numai si NUMAI de femei pieptoase...una chiar mai pieptoasa decat sutienul cel mai generos (fara exagerare).
si cat priveste inaltimea..mereu am avut mignone ...si numai de la 1.75 in sus ...asta e. actuala are 1.80 si e si pipeptoasa (unele din voi o si cunosc).
mereu am vrut o tocilara ochelarista....si nici de din astea nu am avut parte. dar oricum in final nu aceste criterii au contat.
ce pot sa va spunc cu siguranta este ca barbatii care merita nu analizeaza femile din pct de vedere al marimilor. niste celulita niste sani mai lasati sau un fund nu f bombat sunt chestii care nu le observi daca tipa aia te face sa te simti TU langa ea. Cel mai important. Am stat cu o individa f draguta dar care la fiecare 5 min avea ceva de reprosat mie celor din ur etc etc (si nu o facea deloc in gluma). Era o femeie alturi de care simteam un stress constant..daca nu am pantofii nu stiu cum daca restaurantul asta nu e nu stiu cum. asa ca ....cu tot cu cracii ei mi-am bagat picioarele
Dore
Umbla prin folclor zicala ca daca partenerii nu se potrivesc la dans nu se vor potrivi nici la pat. Daca luam in considerare coordonata erotica a dansului (mai ales a dansurilor clasice), putem "evalua" un potential partener dupa folclor? ;)
Conteaza marimea pasilor facuti - atat a celor fizici, cat si a celor emotionali?
vad_voci
dupa folclor ar inseamna ca la hompaiala te potrivesti cu una cu doua picioare stangi.

dupa mine ar inseamna doar ca esti in cei 80 % barbati care nu arata veleitati de balerini.
angeldust
:D e drept ca majoritatea barbatilor nu prea le au cu dansatul , dar cu toate astea eu pot spune cu siguranta ca imi dau seama dupa felul cum danseaza un tip dc ne potrivim in bed sau nu .Si nu e vorba dc danseaza bine sau nu , e vorba de miscari si gesturi , de limbajul corpului. Defapt nici nu e nevoie sa danseze , faza cu limbajul corpului se aplica oricand . In general mi se par foarte atragatori tipii cu miscari foarte sigure si relaxate in acelasi timp .Imposibil unul din ala sa nu stie sa faca nimic cu tine  :P
invisible
cred ca angeldust a ascultat prea mult Leonard Cohen in ultima perioada :D

QUOTE
Imposibil unul din ala sa nu stie sa faca nimic cu tine


Ei, asa, ceva acolo, poate sa faca orice barbat, depinde acum la cat te astepti in general de la el. Hope is the first step to disappointment, nu? ;)
berbecutza
QUOTE


ai uitat de adorabil :|
vad_voci
n-am uitat. dar accentul acum era pe minunat

":|" - contagios nu? :)
pisoiash
aici sunt de acord cu albinutza.....(nu ma refer la fostul ei...ca nu am de unde sa stiu cum e ....nici la dans si nici in pat), :o insa va pot spune ca am avut si eu o experienta asemanatoare....nu avea nici o gara cu dansul insa.... ::) la capitolul pat...nu iti venea sa te mai dai jos din el sa de pe el)  :-*
vad_voci
asta cu dansul si hompaiala e un mit.  ca si multe altele de altfel, cum e si aia cu  lungimea nasului direct proporionala cu marimea objectului. am un prieten cu nasul atat de mare incat ai jura ca il gadila shtrumeleagul in talpa cand alearga. dar alearga ok. :|


imi vine sa scriu la emisiunea aia pe Discovery "Myth Busters".  efident.
tits_herbert
:morideris: ;D ;D
cred ca astea sunt sechele din scoala generala  :fluierat:

cu asta banuita  :fluierat: de mai sus : una :P
invisible
:rusinosul: asa este, laolalta cu Domnu Vucea
Xela
Conteza clar
Mistaco
Absolu, ca conteaza!!!
Daca el o are mica si a ei este foarte adinca................. atunci este ca si cum ai arunca galeata dupa apa intr-o fintina din Baragan!!!!
Si invers este nasol......a lui mare ori lunga si a ei strimta sau mica, ce faci ca pe "el"il da cu capul de pereti de nici nu mai stie nimic da......durere, iar ea saraca va sari la fiecare penetrare mai brutala a lui!!!!
DECI MARIMEA CONTEAZA IN MOD EVIDENT
tits_herbert
Coane, daca pui asa problema, conteaza sa fie compatibili, daca e mica si colo si colo  :o nu e bine? Sau vice? :P                                                                :hainoroc:
scorpio_girl
QUOTE(berbecutza @ Jan 17 2006, 03:37 PM) *
:hohote:

girls....ca sa subscriu la hohotele berbecutzei...am trait demult in tineretile mele experienta lui "ce dracu e asta?"..si apoi tot eu "care asta?"..si apoi tot eu :"r u a man for sure?"....intrebari care evident s-au oprit la mine in cap ca sa nu jignesc omu'....
cel mai jenibil ...(combinatie de penibil si jalnic pentru necunoscatori) smile.gif a fost faptul ca la un moment dat m-a intrebat :"E mica?" laugh.gif
Deci DA.imi spusei eu dar tacui....smile.gif
DECI MARIMEA CONTEAZA>trust me!! biggrin.gif
ham
n-am stat sa cetesc ce s-a postat p-acia, da' den MICA mea iecsperientza, MARIMEA CONTEAZA!

sper ca n-a postat niminea pasaju' asta din pascal brukner, da' oricum nu-i bai, cred io, ca-i genial:

Dimensiunea penisului nu are nici o importanta. Erectiile masculine normale variaza intre 15 si 17 centimetri. Dar este total ridicol sa te simti psiholo-gic handicapat, daca propriul penis nu atinge, cu totul si cu totul, decat 12 sau 13 centimetri. Mentionam ca dimensiunea obiectului are mult mai putina importanta decat utilizarea lui si ca, deci, nu este deloc grav daca organul in erectie nu depaste 8 sau 9 centimetri (ceea ce este foarte onorabil) si ca nu trebuie sa va alarmati, daca organul dvs., in activitate, nu masoara decat 5 centimetri, sau 4 sau 3 sau 2. Iar daca penisul dvs. nu depaseste 50 de milimetri sau 1 centimetru, atunci chiar ca nu mai are nici o importanta, dar chiar nici una.

Noua dezordine amoroasa- Pascal Brukner
322.gif


QUOTE(Fahnell @ Jan 21 2006, 08:13 PM) *
....apropos e ciudat in pana mea nu am auzit intre barbati ceva de genul...bah daca nu are 85C la sutien nu e buna 8)


pai Fahnell tata, nu la tzitzi-rucsac ie broblema, ci tot acolo, mai la vale si, crede-ma, sa te fereasca Dzeu de una prea mica, k-ai rupt-o fericire si tu, da' mai ales ia (nu tre' sa fii mare gospodar k sa dai d-asa ceva) si elasticitatea are limitele ei crying.gif
oliviana
Buna doamnelor, va deranjez cu o problema clasica pentru barbati: Conteaza marimea? Am avut o discutie cu varul meu care se simte comlexat si vrea sa stie mai multe pareri. Ce ziceti merita o discutie despre asta? Astept raspunsurile voastre.
midnight
Din punctul meu de vedere nu.. si nici nu ar avea cum sa conteze, pentru ca de obicei ajung sa explorez zona aia cand deja l-am explorat din multe alte puncte de vedere (psihic, afectiv, whatever.. nu m-as da la intimitati cu un barbat pe care nu il iubesc in primul rand) mult mai importante, si cativa cm in plus sau in minus, care nu tin de ceea ce poate controla/invata/educa, nu au puterea sa ruin the fun.
katy87
kandi sunt de aceiasi parere cu tine
antenutza
dimensiunea conteaza - clar - dar nu neaparat cum poate cred barbatzii k dc esti in categoria " o daaa" faci o femie happy instant. conteaza in egala masura si cum se poarta cei doi in intimitate
si plus de asta mai sunt si cazurile de nepotrivire fizica in care cei doi fie se "simt" prea mult unul p altul asta inseamna durere si cazul celalat in care nu prea se "simt" - si aici cred k exista solutii daca cei doi pot sa fie suficient de comunicativi biggrin.gif
sa nu o mai dam cotita - parerea mea - sexul conteaza mult intr-o relatzie - nu este totul totusi dar este un element important - de-aia nu m-am pastrat eu vrigina pt casatorie morderis.gif
peace :*
copila
si eu cred k marimea conteaza..p prietenul meu il iub mult dar la capitolul sex e varza.nu as vrea sa-l pierd din cauza acestei probleme insa nici cale de iesire nu vad:((
angeldust
Faptul ca e varza la capitolul sex nu are nici o legatura cu marimea biggrin.gif
leo
pai nu stiu cum conteaza marimea dar daca aduci partenera la orgasm nu e nevoie de ea. sa ne amintim ca lesbienele au marimea 0. nu e asa ca sunt cele mai nefericite fiinte de pe planeta?

QUOTE(Dore @ Jan 19 2006, 06:34 PM) *
Umbla prin folclor zicala ca daca partenerii nu se potrivesc la dans nu se vor potrivi nici la pat. Daca luam in considerare coordonata erotica a dansului (mai ales a dansurilor clasice), putem "evalua" un potential partener dupa folclor? wink.gif
Conteaza marimea pasilor facuti - atat a celor fizici, cat si a celor emotionali?


zicala aia e invechita. nu vad legatura dintre o bâtâiala si sex. mai ales ca folosesc emisfere diferite din creier si muschi diferiti. eu cel putin am reusit sa dovedesc contrariul.
dr_wise
morderis.gif daca sotul meu ar fi facut sex dupa cum danseaza, era de mult scos din inventarul meu!!!! Este exclusa legatura sex - dans!!!
In ceea ce priveste marimea, eu zic ca nu conteaza, acu', depinde de fiecare femeie, ce-o impresioneaza si o excita mai tare....eu prefer un preludiu sanatos, care sa implice un orgasm sanatos! Iar un preludiu sanatos se poate obtine si din nuantele vocii partenerului, la telefon, nu-i musai sa fie contact direct...ce urmeaza dupa....
emi
bine inteles ca si marimea conteaza....daca este scurt in scurtatura si nu ajunge la caldura.......cam nashpa.....

cu toate ca atat timp cat exista degete si limba.....nicio lege nu se schimba......

deci marimea trebuie alternata cu impaginatia....altfel se duce dracului si mama marimii..........
Philia
eu zic ca nu marimea conteaza.
eu cred ca mai mult conteaza potrivirea marimilor biggrin.gif
dr_wise
Mey poke, ca bine le graiesti!
divi2007
si eu sunt de acord cu poke

nici asa cat pitonu sa fie da o naibii laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.